Cestovanie lietadlom s malými deťmi. Aké to je?

sylvie
2. okt 2006

Baby, uz ste niekto cestovali s drobcami lietadlom? Je to nejak vekovo obmedzene? Mozem mat dietatko na kolenach?

mrenka
13. jún 2007

luculienka, no to mas tazke, ked ti nevydrzi chvilu sediet, co budes robit, ked budu turbulencie?a to ta obdivujem, ze si sa dala na taky dlhy let s takym malym babom...no neviem odkial letis, ale co sa tyka pitia aj jedenia, je to dost obmedzene,takze si radsej vopred zavolaj do spolocnosti a isti, ako to maju na dialkovkach...co sa tyka usiek, vypytaj si pohariky,medzi kt.sa dava horuca vreckovka, vyrovnava to tlak,malemu vezmi ak mate prenosne dvd na pozeranie,ale zase vo vacsich lietadlach si tv v sedackach,takze mozno ho zabavis nejakou rozpravkou,kocik odovzdas pri nastupovani do lietadla bud pod schodikmi alebo v gate a po pristati ti ho daju bud pri vystupovani alebo zase na pas s batozinou...keby si mala nejake otazky este napis IP..

janinah
13. jún 2007

ahojte, možno priblbá otázka,ale spýtam sa,hovorí sa tu o pohárikoch na ušká pri pristávaní, sú potrebné aj pri vzlete? alebo vtedy to nebýva s bolesťou ušiek také hrozné ako pri pristávaní? Poletím s 20-mes. synom,tak aby som vedela, že ako sa zachovať.

tini
19. jún 2007

Drzte mi zajtra vecer palce, letim s 3 a pol mesacnym neposednikom...nech to vsetci prezijeme 🙂

olianko
20. jún 2007

ahojky 🙂
no tini som zvedava ako ste to zvladli.my letime zajtra a let bude trvat 2hodiny

famfrla
20. jún 2007

Ahoj letusky 😀 chcem Vam napisat moju osobnu skusenost ktora sa odohrala pred tyzdnom ☹ cestujem s malou dost casto lietadlom ala toto sa mi este nestalo tie letusky su hrozne kozy prepacte za vyjadrenie aspon tie s ktorymi som cestovala ked sme vchadzali do lietadla tak na mna odvrkla ze jej musim dat autosedacku ja ze o tom viem ze len malu ulozim a prinesiem keby ste videli ten pohlad no hroza vsetci nastupili do lietadla a to uz pomaly startovalo a oni ani neskontrolovali pasy tak som po nej doslova zajacala ze nech mi prinesie pas pre malu ono chuda vobec nepriputane no hroza ked sme vychadzali z lietadla ani si nas nevsimali ze potrebujeme pomoc keby nam aspon tasku zlozila to som letela sama nebyt dobrej zienky tak som tam este doteraz na otazku ked som sa jej spytala kde je autosedacka odvrkla ze v lietadle(pritom ju vzdy nechavali u seba) ale akym tonom no hroza............inak bolo to spolocnostou ryanair hrozne letusky myslim ze to boli polky vela stastia a malo takych skusenosti ☹

mrenka
21. jún 2007

famfrla,som prekvapena,ze ti vzdy autosedacku nechavali v lietadle,lebo fakt tam nie je velmi miesto na taketo veci,iba, ze by si zablokovali nudzove vychody,co je proti predpisom,alebo to boli aerolinky,ktore nerobili servis a mali teda miesto tam, kde su inak voziky... 😕

to s pasmi,sila, ale vsak co cakas od lowcost spolocnosti,ze?

tini
22. jún 2007

Tak my sme stastne doleteli! Leteli sme so Sky Nice-Vieden, hned na check-in som poprosila, ci mi nenechaju 3 sedadla vedla seba len pre mna, ak bude prazdnejsi let, slubili a mala som 3 miesta. Nastupovala som ako prva, ale to som sa drzo postavila hned dopredu pred vsetkych. Letusky boli super, hned som oznamila, ze letime prvykrat, jedna sa ma ujala a vsetko mi vysvetlila, vypytala som si aj pohariky, ochotne doniesli. Autosedacku mi dovolili nechat, kedze som mala vedla volne miesto, este mi ju aj priputali. Pri odlietani som kojila + poharik na 1 ucho (skoda ze mam len 2 ruky), Alex hned zaspal a spal este aj 4 hod po pristani, vobec sa nezobudil na pristavanie, opytala som si opat pohariky a prilozila som mu obidva na uska a ziaden problem. Musim ale priznat, ze som mu este doma dala malu davku Fenistil kvapiek, pekne ho to ukludnilo a spraval sa ukazkovo.

tinni
22. jún 2007

kocky, poculi ste o tom, ze babatkam do jedneho roka moze poskodit mozog tlak v lietadle? Ja som o tom uz dost pocula, v lete by sme chceli ist na dovolenku, tak teraz neviem, co mam robit...

hanka274
22. jún 2007

tinni, ja som nepocula, mam kamosku co lieta BA-Paris, a ked mal maly do roka tak letel tusim 3-5 krat.
ale ak pises, ze si uz o tom dost pocula....
neviem, kam idete? neda sa autom??

tinni
22. jún 2007

je cau Hani, my sa stretneme vsade 😀 😀 😀 asi do Spanielska, povodne sme chceli do Chorvatska, ale ja Chorvatsko moc nemusim...

melory
22. jún 2007

tinni od pol roka sa da letiet v pohode a to pozeram ze stihas, je to pravda s tym tlakom

tinni
22. jún 2007

no to ano, dakujem mel 😉

babulka
22. jún 2007

Tak baby, ja letim zajtra doobeda z Viedne do Londyna. Uz teraz mam zaludocnu nervozitu, co bude robit Matik, kedze on naozaj, ale naozaj neposedi, vsetko ho bavi tak 5 minut, najviac auticka, ale s tymi mu asi nedovolia po kolenach lozit a robit po zemi brrrrmbrrrrm (teda skor beeeembeeeem 😉 ). mam aj novu knizku, to ho bude chvilu bavit, a vela jedla, lebo ked je je ticho a sedi ako pena, tak nejake kukuricne chrumky a pod. aby mu zas nebolo zle. To ste ma potesili, ze sa da na check-in vypytat, ak nebude fully booked flight aj volne sedadlo vedla mna, lebo na kolenach ho mat cely cas...A mala som pokusenie zbehnut si do lekarne a uprosit tetu magistru, nech mi preda nejaky ten rohypnol 😀 😀

sue
22. jún 2007

Babulka, budeme na vás myslieť... Matík je dobrý chalan... a ak by aj vyvádzal, neboj, nebudete prví ani poslední 😉 😵

babulka
22. jún 2007

Uffff, tak som pobalila, berime sestre toooolko veci Made in Slovakia (Horalky, Mily, rum (teda UM) atd. Som zvedava, kolko to bude vazit, mam limit 20kg, co ked sa nezmestim? Neviete, kolko sa doplaca za nadvahu? (teda batoziny, nie moju, za tu by som si musela ist na doplatok pozicat 😵 )

tilly
22. jún 2007

tuším 7 eur za kilo, tak nejak mi to bolo povedané 😲

hanka274
23. jún 2007

aha, jasne tinni, ja chorv. tiez nemusim, nase lover je Italia...
no ale spanielsko autom?? to je jasne, ze nie.
Takze ti asi neporadim....vkazdom pripade stastnu cestu! 😎

mrenka
23. jún 2007

tinni,
to nielen do jedneho roka,ono celkovo je hore velmi silne ziarenie,este o dost viac ako rentgen a tych by sa mala do roka absolvovat maxim.5,takze samozrejme,ze su negativa a pokial sa da, vyber si kratsi let,nie nejaku 10hodinkovku,spanielsko zalezi kam,lebo napr.kanare su cez 4hodky,baleary nieco cez 2 😉
detom robi problemy hlavne ked sa natlakuje kabina,to este na zemi a potom samozrejme stupanie a klesanie najviac,vtedy si pytaj pohariky,pomahaju vyrovnavat tlak 😉
ono ten tlak moze sposobit najma prasknutie cievky v hlavicky trebars,ale mali sme vselijake pripady,samozrejme nechcem strasis,to len aby sa na to ludia pozerali aj z tejto stranky,ale fakt pokial nejdes do australie trebars,tak sa neboj,to zvladnete,jeden let za rok malej neublizi 😉

hanka274
23. jún 2007

a mna napadla rada pre starsie deti-zuvacky majte so sebou! zuvanie pomaha na ten tlak... 😉

benabianca
30. jún 2007

no ja som nikdy nemala zlu skusenost pri lietani a to lietame celkom casto.Lepsie je ak male este nevie chodit,lebo to obsedi.Ale ked mal nas Benjamin 1 rok,to uz bolo horsie,neposedel a stale chcel chodit,hrozne nieco.
Na tlak mu pomahal cumel alebo pit nieco.Nemal problemy s uskami vobec.Lietami 3 hodiny,takze to sa da akotak vydrzat,dlhsi let si ale predstavit neviem.

maryx
8. júl 2007

ahojte,
ake mate prosím skúsenosti s berlin air? koľko kíl batožiny sa môže vziať?
diky

olianko
12. júl 2007

ahojte 🙂 tak my mame let tiez za sebou.Alex to zvladla velmi dobre aj ked som sa riadne zapotila.leteli sme do Kodane.letusky som poprosila o pohariky na uska ale povedali mi , ze tak malickym detom to nema vyznam dat 😅 .som teda prekvapena ked tini dali pohariky pre 4mesacne babatko.

mrenka
13. júl 2007

oli,tak to je dost blbe,ze ti ich nedala,ked si si ich vypytala,jasne,ze to ma vyznam,my sme to davali vsetkym babatkam,ked uz som na pristati pocula, ze plakali,tak som im sama doniesla tie pohariky,nech sa netrapia,nechapem,preco by to nemalo vyznam,praveze ma,lebo takemu malemu nevysvetlis,ze ma prehltat,alebo zuvat zuvacku a pod,to co za mlade truby mali linku,ked to nevedia???

hanka274
13. júl 2007

mrenka ty si alebo bola letuska???
jeeeeej !!!! 🙂 🙂 🙂 😵 😵

benabianca
13. júl 2007

moje deti nikdy neplakali pri lietani,takze to nevadi asi kazdemu dietatu,vsak

mrenka
13. júl 2007

hanka ano 😉

tilly
13. júl 2007

baby, letela som teraz, este pojdem naspat, lietadlo bolo plne deti a ani jedo nemalo problem 😉

hanka274
13. júl 2007

mrenka, waaaw!! super, ze?? len pri detoch to bude asi take blbe...nie? 🙂

mrenka
14. júl 2007

hanka,no uz sa asi nevratim,neviem si to popri malej predstavit,kedze v lete pocas letnej sezony som mala aj 20 liniek,takze to len v lietadle alebo v posteli som travila cas a to si uz neviem predstavit,okrem toho je to strasne narocne na organizmus,uz som bola strasne unavena,takze asi skor nie 😢 😢 😢

hanka274
14. júl 2007

no jasne, musi to byt zataz na organizmus, obzvlast ked lietas aj mimo Europy....aj tak si lietala, ci len tu v Eu??