Išli by ste na dovolenku s malým bábom?

peha
27. máj 2007

Zakladam tuto temu, hoci som nasla mozno podobne - tuto by som rada ako specificku, nakolko sa blizi leto a horucavy su uz tu - nech si maminy vymenia skusenosti a rady...

A hned kladiem otazku - sli by ste na dovcu s malym babom (2,5- 3 mes.)?
Beriem do uvahy, ze ideme do rovnakeho podnebia - k moru - do chorvatska, berieme pitnu vodu, ktoru pije, ideme pokial tam nie su total horucavy a davy turistov. ideme na tiche miesto do boroviceveho lesa, blizko k brehu. cestu rozdelime na 2 dni, aby sme neboli dlho v aute, budeme robit prestavky a kocikovat sa, aby sa narovnal chrbatik.
jasnacka, ze nie na slnko, vonku rano a poobede podvecer, ked uz nie je teplo. proste vypnut, zmenit prostredie a hlavne si oddychnut, a ja odist od kvitnucej alergennej kveteny na slovensku.
rada si precitam vase nazory.

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

presne janka, ak je dieta nervak v sedacke tak si tu cestu neviem predstavit 😉

lilineli
27. júl 2009

nasa obsedi, ale miestami len place, mrkoce... neviem, co mam od nej cakat.
Nepoznam v okoli nikoho, kto bol tak daleko s takym drobcom, ako sa to da riesit... Pojdeme v noci aspon 1 cestu, rak dufam, ze bude vacsinou spat. Ale ved mi nemoze tolko hodin sediet v sedacke... ☹ ☹

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

lilineli kolko ma tvoja mala?

lilineli
27. júl 2009

len 10 mes. 😅

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

lilineli no to si na tom tak ako aj ja. myslim, ze ked budete cestovat na noc tak to malej neuskodi. moji kolegovia (velki dovolenkari) s malymi detmi vyrazili vzdy okolo 7 vecer a po hodine dvoch im deti zaspali v sedacke. no a potom cestovali celu noc az kym sa ich deti nezobudili niekedy nadrano. spravili pauzu a po nejakej hodine opat pokracovali.
aj my sme tak cestovali, ked sme isli na Slovensko so synom ked mal styri mesiace a ked mal sedem mesiacov. po troch hodinach sme si vzdy urobili na hodinu pauzu a opat sme pokracovali v ceste. mala som so sebou dost hraciek, takze sa drobec aj dost prehral. a aj dost prespal.

trixi
27. júl 2009

ahoj lilineli, vobec sa nemusis obavat, deti velmi dobre znasaju cestovanie. Teda aspon vacsina. 😉 Dolezite je aby rodicia boli kludni a dobre naladeni, pretoze dieta citi stres. My sme s nasim Matejom isli na dlhu cestu autom, ked mal 6 mesiacov, cca 9 hod. Trvalo nam to dlhsie, pretoze sme robili zastavky. Vyrazali sme o 3 rano, vtedy sa Matko zobudil na kojenie, napapal sa a tak ako bol v pyzamku som ho nalozila do auta, zaspal nam az po hodine, pretoze to bolo pre neho nieco nove, potom spal v kuse vyse 3 hodin. Ked sa zobudil, zastavili sme, maly sa nakojil, a trosku sme sa poblaznili a pokracovali v ceste. Bolo to v zime, takze sme ten oddychovy cas travili na odpocivadlach, v tych restikach na rakuskej dialnici. Naspat sme sa vracali tiez skoro rano, vyrazili sme nieco po 2 hod. rannej, ale za par kilometrov bola cesta tak zladovatela, ze sme museli zostat stat, kym neposypu cestu a to bolo okolo 5tej rano. Bola to nekonecna cesta, ale Matko to zvladol super.
Dalsiu dlhu cestu sme s nim absolvovali ked mal 9 mesiacov, bolo to v lete, bolo to ovela lepsie ako v zime a opat sme vyrazali skoro rano. Ked uz bol maly v sedacke omrzely, zastali sme, vyvetrali sa, poprechadzali, pohrali, ponatahovali, trochu maleho unavili a pokracovali sme dalej. Pri cestach s nasimi malymi ratolestami treba pocitat, ze to bude dlhsie trvat, prave kvoli tym castejsim a dlhsim prestavkam. Takze ked nam napise GPS, ze cesta trva 6 hod, pocitam s tym, ze bude trvat 8 hod. A na to sa musim psychicky pripravit. Tie castejsie prestavky vsak dobre padnu aj dospelym a hlavne soferovi.
Do dnesneho dna sme uz absolvovali vela dlhych ciest autom, lietadlom a Matko sa vzdy velmi tesi. Aj ja mam tie chvile rada, vsetci sme spolu, je pohodicka, venujeme sa mu, v aute mu neodbieham k sporaku, vyvesit pradlo, upratat a pod.
Zelam vam krasnu dovolenku a stastnu cestu. Uvidis, mala to zvladne v pohode.

lilineli
27. júl 2009

cestovatelkaandrea - a ako to riesili so spanim? spali im celý cas v sedacke? alebo vanicke? rozmyslam nad vanickou z kocika - ze by mi tam aspon par hodin prespalo male, ale zaberie to pol auta aj so sedackou 😒 Je to vobec povolene - vanicka so spiacim dietatom v aute? neviete nahodou?

lilineli
27. júl 2009

trixi - to ti tak trochu v dobrom zavidim, take perfektne dieta 🙂 my sme boli najdlhsie 5 hod v aute s dietatom, ale polovoca casu bola premrnčaná, sem-tam preplakana... 😵

cestovatelkaandrea
27. júl 2009

lilineli ano spali cely cas az do rana. myslim, ze aj tvoja mala by tak mohla prespat ked zaspi 😉 my tiez planujeme vyrazit na noc ked pojdeme na dovolenku, chvilu sa drobec pohra a potom zaspi.
inak nie je povolene aby dieta spalo vo vanicke v aute. musi byt vzdy v autosedacke pocas jazdy

trixi
28. júl 2009

lili, dieta musi byt v sedacke, neboj, tu cestu prezije v autosedacke. No nas Matej nie je zasa tak perfektne dieta, aj on si poplakal, pucil sa a hulakal. Ale ja som sa vyzbrojila trpezlivostou, par novymi hrackami, a ked uz to bolo na nevydrzanie-ten jeho protest song, tak sme zastavili. Preto nam vzdy tie cesty trvaju tak dlho 🙂 . Teraz je to uz lepsie, ked ma nervy, pustim mu na DVD rozpravky a zasa je na chvilku pokoj. Na poslednej ceste som sa spoliehala na DVD, a ked som mu ho chcela pustit, zistila som, ze mame rozbitu obrazovku (maly sa na to asi postavil), tak som sa mu musela venovat a to bol uz chory.

ibinecka
28. júl 2009

Tak mi sme sa práve vrátili z dovolenky v chorvátsku. Naša malinká ma 3 mesiace a bola naprosto úžasná. Vyrazili sme večer a detičky spali celú cestu, robili sme prestávky na kojenie a ráno sa všetci zobudili pri mori. No bola to nádherná dovolenka 🙂 A tie dlhé prechádzky pri mori s kočiarikom 😅 Proste sme si to užili.
Takže netreba sa báť ako tu už bolo spomínané treba sa vyzbrojiť dobrou náladou a huráá na dovolenku 😀

labutka
28. júl 2009

poradíte aj nám...? chceli by sme ísť do chorvátska, krpatý má 5 mesiacov... v aute nám vždy zaspí, ale najdlhšie sme s ním išli hodinu...
zaujímalo by ma, ako dlho ste stáli? a kde ste prebalovali?

mamutka
28. júl 2009

labutka, prebalujem v aute, bud som vysupla autosedacku zo sedadla a prebalila tak, ked bola zima, nechcela som otvarat dvere, alebo teraz ho polozim na moje miesto, ja stojim vonku, rit mi trci do sveta, ktory pocuva nadavky mojho nevinneho dietata, ktore z duse nenavidi plienky.
no ale uz aj to skoncilo, uz akceptuje plienku len po stojacky, musi sa dacoho chytit a natriasa sa a ja na neho lepim co sa da, takze si sedim na mieste, on sa drzi tych tyciek co ma vodic pod opierkou na hlavu, muz ho pridrzije pod pazuchami, maly sa skeri a ja dufam ze mam so sebou dost AIO a nie nedajboze zavazovacku.
takze jo, chodte kym ma len 5 mesiacov, sladky vek nevinnosti 😀

trixi
29. júl 2009

labutka, stali sme niekedy 30 min, niekedy 45 min a aj 1 hod. Vsetko zalezi od dietatka a aj nas dospelych. Ked sme sa isli najest, tak ta prestavka bola dlhsia, ked len prebalit, nakojit tak kratsia. Ked bol maly nevrly, tak zasa dlhsia. Prebalujem v aute (dnes uz cikame do nocnika), alebo v Rasttation domoch. Na rakuskej dialnici je ich vela, maju velmi pekne, ciste prebalovacie miestnosti a tiez v restauraciach Marche na Slovinskej dialnici, ktore su na odpocivadlach, maju uzasne ciste detske prebalovacie miestnosti, k dispozicii jednorazove podbradniky, moznost ohriat mliecko, jedlo, jednorazove detske lyzicky. A dokonca sme prebalovali v aj na pumpe OMV v Rakusku. Na rozdiel do slovenskych pump maju prebalovacie miestnosti. Na Slovesnku prebalujem v aute, pretoze na pumpach su spinave zachody a v mnohych ani nechyruju o nejakom prebalovacom pulte.

pupavenka
3. nov 2009

ahojte, aj my sa chystáme budúce leto ísť k moru. Bude to pre nás veľká vec, už teraz sa velmi teším, bo ja ani manžel sme ešte nikdy pri mori neboli... Synček sa nam narodil v máji, a pomyslenie na takú cestu s "čerstvým" babatkom bolo pre mna nepredstavitelne, a myslím že by som celú dovolenku strávila s malým na izbe - mal novorodeneckú koliku do 3 mesiacov... boli sme len tu na slovensku, Vysoké a Nízke Tatry, a ako dvojmesačný bol pozrieť aj v čechách... to bolo fajn, spinkal v aute, ale jednalo sa len o krátke cesty...
viete mi poradiť nejaké osvedčené miestečka na dovolenku pri mori s ročným dieťatkom? láka ma chorvátsko a taliansko

iinuska
3. nov 2009

ahojte,nam sa narodil syn v maji a v auguste sme boli cela rodinka v chorvatsku a bolo super.Maly celu cestu prespinkal a tam to uz bolo ako doma.Plne kojim, takze aj to bola velka vyhoda.Na rok sa chystame tiez, ale to si uz tak neposedime, lebo maly uz bude bezkat.Ale vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody. 🙂

jasminet
4. nov 2009

pupavenka - my sa bud. rok tiez chystame s malou do chorvatska, na ostrov krk do mestecka baska. uz sme tam boli, v apartmane, pred nim je mala zahradka, takze budeme pod stromami a more je hned za promenadou. plaz je tam uzka, cca 4 metre a bez tiena, takze budeme radsej v tej zahradke. cesta trva cca 6 hodin, takze to sa hadam zvladne, mala je zvyknuta cestovat v aute, aj ked zatial chodime len tak na max. 2 hodinove vyjazdy 😀

drobik1
4. feb 2010

ahojte chcem sa sytat co vsetko je potrebne zbalit dietatu so sebou ked letime do Turecka a bude mat vtedy 18 mesiacov.mozem si´zobrat aj mlieko pre neho a do lietadla caj?bojim sa ako to budeme zvladat. 😲 :-dakujeme

laura73
4. feb 2010

do lietadla si mozes zobrat aj mlieko aj caj - niekedy pri kontrolach robia chaos a chcu, aby si to pred nimi ochutnala, niekedy to vypada, ze mozes previest aj cisternu a nevadi to nikomu.

drobik1
5. feb 2010

tak dakujem pekne..a ako je to s plienkami?aj tie si mozem zobrat do lietadla?aspon teda jednu nahradnu??

katarinagk
5. feb 2010

drobik- plienky kludne, ja som mala prirucnu batozinu uplne plnu- same plienky na 10-dnovu dovolenku 🙂 , do kufrov sa nam uz nezmestili... 😵 😵 😵

lilly21
5. feb 2010

my pojdeme v juni do chorvatska (10 mes) a v septembri turecko (rok)..
preco chcete do chorvatska trepat pitnu vodu??
drobik - pobal to do malych flasticiek, to bude bez problemov..ale pri chartroch to niekedy vobec neriesia..plienky v pohode..

zuzana581
6. feb 2010

My sme boli minulý rok v lete v Taliansku - Lignano Sabbiadoro. Bolo fajn, ale malý mal tri mesiace a aj keď som si pôvodne myslela, že to bude pohoda, tak to až taká pohoda nebola. Na pláž sme s ním chodili až po piatej, lebo skôr tam naňho bolo velmi teplo, keďže bola pláž piesočná, slnko sa odrážalo dvojnásobne a bolo tam na nevydržanie. Neviem ako by to bolo na inom type pláže (kamienkovej napríklad). Ak sme išli na bazén, tak to bolo viac v pohode. Nebolo tam tak neznesitelne a viac prirodzeného tieňu zo stromov. Na pláži len rozhorúčnené slnečníky. Takže ja osobne takúto dovolenku s tak malým bábatkom neodporúčam.

drobik1
8. feb 2010

dakujem pekne za vsetky rady.dufam ze to vsetko dobre dopadne..

monika222
13. feb 2010

Ahojte. Máte niektorá skúsenosti s dovolenkou na Rhodose? Chceli by sme ísť v auguste s malou do strediska Kolymbia do hotela Marianna Palace. Malá bude mať 1,5 roka. My sme na Rhodose boli, keď bola malá ešte v brušku a veľmi sa nám tam páčilo, preto by sme tam chceli ísť aj tento rok, len sa bojím, ako to bude malá zvládať a hlavne, čo sa týka stravy. Je tam síce all inclusive, zvlášť nejaké manu pre deti, ale malá je slabší jedáčik (aj keď tak nevyzerá, skôr naopak 😀), tak sa bojím, ako to všetko dopadne. Vopred vám ďakujem.

ichbinich
17. feb 2010

Co sa tyka Rhodosu, sama som tam este nebola. Ale vyssie niektora mamicka pisala, ze v Grecku nie su problemy s detskou stravou - flasticky od napr. Nestle su vraj vsade. Takze ak ti mala nebude chciet hotelovy bufet, budes moct davat flasky. Aspon tak to vyznelo z jedneho vyssieho prispevku.

Ja mam zase inu otazku ohladom cestovania a dovolenky. My nie sme plazove typy, skor take spoznavatelske. Koncom maja by sme radi sli na par dni do Talianska, to bude mat maly takmer pol roka. Dufam, ze v klokanke a v kociku bude spokojny a nieco si pozrieme... Ma niekto skusenosti s takouto "neplazovou" dovolenkou?
V septembri by sme chceli ist do Spanielska (lodou z Talianksa do Barcelony). To asi stravime par dni na plazi (to by uz nemalo byt tak horuco) a vascinu casu skor v mestach a pod. Zatial si to predstavujem jednoducho, maly este nebude chodit, tak bude v kociku alebo klokanke. A samozrejme prestavky, ked bude mrzuty a ostatne zasady...
Cestovali/dovolenkovali ste niektora takto? Vdaka za odpovede.

monika222
17. feb 2010

čítala som ten príspevok ohľadom nestle flaštičiek, ale aj tak mám obavy...
čo sa týka cestovania s polročným bábätkom, my sme boli minulý rok iba na Slovensku a tiež sme veľa cestovali, a malá vydržala... buď bola v klokanke, alebo v kočíku, vôbec sme nemali problém... pokiaľ je malý kľudný a vydrží Ti teraz v kočíku, myslím, že by nemal byť problém... v máji ešte nie je až tak teplo, tak by to malo byť ok... a ak je zvyknutý aj v aute, tak sa nemáš čoho obávať...

monika222
17. feb 2010

inak nejdeme na Rhodos ale na Krétu... 🙂

ichbinich
17. feb 2010

Nevyhoda letu je, ze pokial dieta nema vlastne miesto na sedenie, nema narok na batozinu, co je podla mna uplne postavene na hlavu, ved aj male babo potrebuje kopu veci! Takze niest si vlastne jedlo podla mna v lietadle nehrozi. Okrem samozrejme nanovsieho sialenstva ohladom tekutin a kremov, takze neviem-neviem...

Ale ak mas all inclusive v hoteli, to su vzdy bufety a podla mna vyberies pre malu vzdy nieco. Vzdy je tam nejaka zeleninka, ovocie aj tak. Povyberas take, co nie je silno korenene a skusis. Ale pre istotu sa skus spytat v cestovke, ci hotel ponuka detsku stravu alebo ci by ti vedeli vyjst v ustrety.

No, v kociku aj v aute (zatial iba relativne kratke trasy) mi vydrzi. Vacsinou spi, tak dufam, ze sa to nejak nezmeni 😉 Som zvedava, ako dopadneme. Ale kedze teraz ma kociar aj auto rad, aj klokanku, tak som zatial optimisticka. So stravou si ja lamat hlavu nemusim, MM je vzdy a vsade po ruke a sterilne a ma spravnu teplotu... 😉

Kreta je super, hned by som tam sla znovu 😉

kiwinka
13. feb 2011

@monika222 ahoj 🙂
my sme boli minule leto na Rhodose s nasou karolínkou,, vtedy mala 5 mesiacov, boli sme letecky z BA, vsetko prebehlo uplne v poriadku! len odporucam ,,cim mensie dieta na dovolenke, tym je to vsetko lahsie 🙂
od cesty lietadlo, transfer busom na hotel, more, plaz...az po prichod domov, bola uplne skvela!
spinkala, papala, kakala 🙂 bola ukazkova! ja len doporucujem! a v lietadle ani nemukla cely let!
toto leto sa chystame zase k moru, asi zase grecko, ekdze milujeme s muzom tamojsiu stravu a vobec sa neobavame. malinka bude mat zhruba rok a pol a velmi sa tesime!