Aký príjem má najviac zarábajúci človek alebo rodina, ktorú poznáte?

13. dec 2021

Na jednu stranu si myslím, že máme nadpriemerný príjem.
Na druhú mam pocit, že si stále veľa vecí nemôžeme dovoliť (rozumej luxus).
Pomaly všade kam sa pozriem vidím veľké luxusné autá, drahé domy, často mladí ľudia.
Ja mám síce ešte len pod 30, no pracujem už nejakých 8 rokov, zarábam 5k brutto mesačne.
Muž má cez 35, zarába 7-8k brutto mesačne.
Občas tu čítam, ako ľudia žijú z 1000eur (netto) mesačne a verím, že ich nie je málo. Mňa by ale zaujimalo, koľko majú príjem tie rodiny, ktore majú veľký luxusný dom a v garáži aspoň dve autá drahšie ako 50tisic?
Statistika na platy.sk ukazuje uplne nizke cisla.
My máme jedno auto, 20tisicove. Starší dom, ktorý sme rekonštruovali - peniaze išli čiastočne tam.
Prípadne ak ste ok so zdieľaním vašich príjmov, aj taká info poteší.

lesana25
13. dec 2021

Tak si sa pochválila a môžeš ísť spinkať s dobrým pocitom že tu zase vyvoláš hádku na niekoľko strán.

natalienka12
13. dec 2021

@elementissa Ved OK, ale autorka zalozila diskusiu na rozprudenie vasni takto vecer a vidim, ze sa celkom bavim 😂😂😂 nie kazdy chce byt architekt alebo pravnik 😂 skor by som povedala, ze nie kazdy moze byt architekt alebo pravnik, niekto mozno chce radsej montovat kabliky pre korejske firmy alebo predavat odevy v Takku. Aj to je ciel. Preco nie?

h2
13. dec 2021

@elementissa Bežný architekt toľko nezarobí ani náhodou. A keď napíšem, že je to blbosť, tak som obvinená, že závidím! 😁

natalienka12
13. dec 2021

@h2 OK tak poopravim, tych 500 000 je povedzme rocny obrat, odpocitaj nejake naklady a dane, ktore samozrejme vie optimalizovat a mas 200 000 netto.

h2
13. dec 2021

@natalienka12 Tak to si dobre poopravila. Len o 300 000. Maličkosť.
A aj to sa zrejme bavíme o obrate firmy. Čiže z toho vyplatí zamestnancov.

negymama
13. dec 2021

@natalienka12 taky finstat je celkom zaujimave citanie, ze?

elementissa
13. dec 2021

@h2 vyplati zamestnancov a jemu samému ostane ročný príjem 50.000€ netto nakoniec 😆

21oktober
13. dec 2021

@h2 ja súhlasím s tebou , máme klientov architektov a aj lekárov. Ani jeden z nich nedosahuje príjem cez 500 tis , pohybujú sa okolo tých 200 000 . ak sa teda bavíme o fyzických osobách . Na 500 tis eur už by človek musel byť právnicka osoba , v ktorej sú viacerí spoločníci s rovnakým zameraním napr. ako naša firma , 2 právnici , kombinácia jedného právnika + daňový poradca, koncipienti + účtovná sekcia. Vtedy sa dosahuje obrat nad 500 000 tis eur ale k tomu sú aj adekvátne náklady. Ako obrat a zisk sú dva rozdielne atribúty.

negymama
13. dec 2021

@h2 ako uctovnicka poznam take firmy, male sro, do 20zamestnancov. trzby trepnem 2-3mil rocne, zisk po zdaneni 400+500tis, to si rozdelia dvaja spoločnici, k tomu slusny plat "na prilepsenie" a uz mas 300tis. rocny prijem. normalka. za 4 roky maju milion ako si tu autorka dala za zivotny ciel...

no ale je tu druha strana mince, treba zalozit firmu, investovat do nej, riadit zamestnancov, zhanat zakazky, neustaly stres.

natalienka12
13. dec 2021

@h2 Uz len posledna vec, lebo chcem ist spat, v tych nakladoch su uz aj naklady na zamestnancov, o podvojnom uctovnictve nieco vies? Idem spat damy, caka ma zajtra narocny den v praci a vy sa tu kludne handrkujte a snivajte, ze nikto nezarobi viac ako si myslite.

h2
13. dec 2021

@natalienka12 Jasné, lebo len my sa tu handrkujeme a závidíme. Si riadne mimo. A nie len v tom, kto koľko zarobí. Dobrú noc.

magnetk
13. dec 2021

žijeme od výplaty do výplaty. A niekedy mám pocit, že na modrom koníku sú ľudia čo majú len samé švajčiarske platy a nie slovenské.

milka1988
13. dec 2021

@shinon258 taky itckar v IBM ak píšem správne kľudne aj 4000€ mesačne zarobí ;)

c_est_la_vie
14. dec 2021

Nejak sa mi reálnosť tejto témy nezdá. Muža mám IT experta a ja robím v HR, tak niečo o mzdách vieme. 8000 normálny IT nezarobí ani na freelance, nieto brutto.

Na druhej strane, ak je to i pravda, absolútne nezávidím. Ja som spokojná v robote, momentálne i na rodičaku ( lebo možno ak by som počkala s dieťaťom mala by som vyšší plat i pozíciu, ale pri mojom zdraví by som to dieťa už nemusela mať). Naše šťastie nie je závislé od toho, aby nikto nemal viac ako my.

A tiež som rada že môj muž nevyberá prácu iba podľa peňazí, ale i podľa toho, aby mal čas na rodinu. A ani jedného z nás nemrzí že nie som manažérka alebo nemáme dokopy 13000. Máme všetko čo potrebujeme 🙂. Seba, dostatok financií, i voľný čas 🙂)

21oktober
14. dec 2021

@c_est_la_vie čas na rodinu a seba je najdrahší. Nedá sa jednoducho kúpiť spätne, ani si ho nevyrobíš a ani tou prácou a skvelým zárobkom nezaplatíš. Môžeš ho jedine užívať tak aby si o neho neprišla . Pre mňa máš k tomuto dobrý prístup.

basska_b
14. dec 2021

Sak keď ste takí prachati, aj vy si kúpte Porsche 😆 je to vec priorít, náš konateľ firmy si tiež kúpil Porsche, lebo proste chcel 😁

basska_b
14. dec 2021

@negymama Presne takto to ma "naša" firma, na finstate sa dá pozrieť čistý zisk a ten si delia majitelia firmy. Čiže kolegovia to pozerali a frflali, že nám nedajú ani vianočné odmeny, len v naturaliach - urobia vianočný večierok, letnú párty v reštaurácii a lyžovačku, ktorú sme sčasti platili aj my. Pred koronou. Ale ja vidím, že to majú vydrete. Ako sa musia obracať, aby boli ksefty.ako ich pracovný deň nekončí o 17:00

c_est_la_vie
14. dec 2021

@21oktober ďakujem. Tiež sme to tak vždy nemali a robili viac ako treba. Ale 2 mikropotraty a 1 normálny, rizikové tehotenstvo, ťažký pôrod. A ja tento rok zdravotné problémy. Človek zmení priority a presne ako píšeš.... Zistí že svoj čas za peniaze vymeniť môže, ale za tie peniaze si spätne čas ani zdravie nekúpi 🙂

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slovakboy
14. dec 2021

V prvom rade som rad že sú tu na Slovensku ľudia ktorí si takto zarábajú ako vy a to poctivou prácou. Fandím vam ale súčasne podľa tvojho príspevku vidím tvoju nespokojnosť. Najšťastnejší ľudia sú ľudia ktorí majú príjem strednej triedy a sú majetnejší ako ich susedia. Najmenej spokojní s financiami sú najmenej zarábajúci a paradoxne najviac zarábajúci a hlavne keď sú na manazerskych pozíciách a majú vysoké platy ako vy. Mám to z nejakeho prieskumu spokojnosti. Nie je bohatý človek ten ktorý ma vysoký príjem ale ten ktorý vie svoj príjem správne využiť. Bavíme sa len o proletariate ktorý nevlastní výrobne prostriedky. Títo ľudia by si nemali kupovať osobne spaľovacie autá nad 30.000€. Všetky autá nad tuto sumu sú vyhodené peniaze. Dokonca ideál dostatocne dobrého auta s výbornou výbavou je niekde do 25.000€. A tak je to so všetkým. Dom so záhradou so psom primeranej veľkosti max 5 izbový. V Anglicku zistili že najšťastnejším človekom je muž 50 ročný ženatý s dvoma deťmi domom záhradou so psom a dvoma autami. Jedno pre manželku. Hovorí sa že v každej krajine sa žije draho. Ak chceš patriť do strednej vrstvy musíš poctivo robiť. Len životne úrovne sú v každej krajine rozdielne. Takze ak vy dvaja máte príjem na Slovensku 13.000€ tak to je nadštandard a ak nie ste s týmto príjmom spokojní tak je to preto že asi vyhadzujete peniaze na nepotrebné veci a porovnávate sa s ostatnými, ktorí sa možno pýšia tým na čo nemajú. Minúť rodičovské úspory a ešte sa zadlžiť aby som ohuroval drahým autom baby a potom šiel do svojej garsónky v Petržalke? Píšeš že chceš byt milionarka. To by si nesmela robiť manažérku ale musela by si robiť vlastný biznis. Takto bude furt niekto bohatší ako ste vy a ty budeš nespokojná. Pocit spokojnosti = príjem / očakávania. Tvoje očakávanie je milión ale príjem len 13.000€ takto nebudeš spokojná. Buď zvýš príjem alebo zníž očakávania. To druhé je ľahšie. Rozhodne mi nevadi že chceš viac a ambiciózni a úspešní ľudia sú veľmi potrební pre spoločnosť. To že máte 20 tisícové auto a rekonštruovaný dom a máte to z vlastného vrecka a vo vašom veku vôbec nie je hanba. Ak si dovolíte aj nejaký ten luxus pri dovolenkách a spotrebe a nie ste zadĺženi tak je to primeraný majetok vášmu príjmu. Do 50 tky budete mat druhé a drahšie auto a lepší dom. Ak ho vlastne budete potrebovať. Takze ti odporúčam sa tešiť z toho ako sa máte lebo sa máte dobre finančne. Neporovnavat sa s inými a nepátrať odkiaľ na to majú. Ak nemajú príjem ako vy tak nie sú na tom finančne tak ako vy aj keď to navonok tak môže vyzerať. Zreálniť svoje ciele a znizit svoje očakávania. A bude ti oveľa lepšie.

miadi
14. dec 2021

Toto je dost infantilna otazka prepac. Poznam ludi co maju vela $ no netušim kolko zarabaju. Viem len o jednom na isto ze mà tak milion $ rocne je zubar vo Vancouver (. A to nie je z tych najbohatsich co som stretla) poznala som architekta co mà Aston Martin. A luxusne domy v roznych krajinach.Vies si Snad zratat, ze s tvojim ani s muzovym platom milionarka tak skoro nebudes, Musis nieco extra vymysliet, investovat mat svoj uspesny business. Ale hlavne popracovat na svojom pocite spokojnosti neriesit druhych odkial maju $ na drahe auta luxus Lebo co z toho ze zarabas nad priemer ked sa citis ako žobrak? Ako povedala jedna milonarka najtazsie je dostat sa k prvemu milionu potom to uz ide lahko . 😁 tam kde si si asi dosiahla strop a dalej to nejde vyzsie preto si frustrovana Musis hladat inu cestu. Ale obzeranim sa okolo z coho maju iny $ ti nepomoze. ( a stretla som aj robotnika ktory mal Porsche 5 rokov nanho makal a setril v 🇬🇧 Proste si splnil sen )

tykat
14. dec 2021

Je jedno kolko zarabas, su studie ktore ukazuju ze aj tak das urcite % na zabavu, na deti, na jedlo, na byvanie, spotrebny tovar...skratka tak ako ti rsstie prijem ti rastie aj spotreba a tym aj naklady na zivot.
Mas rodiny ktore by z vasho prijmu nevyzili a mas rodiny ktore by z neho zili rok a este aj odlozili.
Moja kolegyna zaraba cca 3tis. v cistom (IT firma, velke projekty). Je sama, nema rodinu, 40tnicka... a ma problem vyzit z toho prijmu z ktoreho by mozno vyzili dve-tri rodiny a este aj odlozili.
Ak chces viac penazi tak zacni setrit, zacni sledovat vydavky, urcite su veci ktore nutne nepotrebujes, niekde vam tie peniaze unikaju ked pri takom prijme mate len to co si napisala, to maju rodiny s polovicnym prijmom ako vy.

martul
14. dec 2021

@vevapeto ale duchom chudobná, podľa jej príspevkov

angi07
14. dec 2021

Vidis tych mladych na porsche lebo ich chces vidiet. Zacni si vsimat aj ostatnych okolo seba na fabii a aj tych kt.chodia na bike alebo autobusom a hned sa budes citit ako milionarka 😅 mat vas prijem je mojim snom .zarabame ovela menej a zijeme pekne podla moznosti covidu chodievame do restiky, na vylety , mame velky dom , dobre auto .nenosim Gucci ani LV ale H&M a Reserved a som spokojna. Takze cele je to iba o tom ako sa k tomu postavis.nie je na tom nic zle jed chces mat viac a viac len nezabudni ostat "clovekom"a bude vsetko fajn😊

michaela789
14. dec 2021

Keby si prišla k mojej známej, myslela by si si že zarábajú majlandy. Najnovšia telka, superinteligentne je všetko, ešte aj kanvica, dve nie lacné autá, najdrahšia dlažba akú len našli, synovia sú obvešaní najmodernejšou elektronikou od mobilov po slúchadlá, oblečenie je tiež zbytočné komentovať, vždy značka a vždy drahá ... Vyzerá to pekne, nemôžem povedať.
Ale keď sa pozrieš pod povrch - byt na hypo so splátkou, na ktorú im ledva mesačne vyjde, autá na spotrebaky, dokonca aj tú telku majú na splátky,....
Takže asi tak. Takýto životný štýl je podľa môjho názoru trápny - žiť život dlhu a v podstate nič v tom byte nie je ich....
My s manželom máme peňazí aj na odloženie, aj na užitie si.... Nie veľa, nie málo, ale vieme s nimi pracovať. Ak nemám na 2000ovú telku, tak si ju nekúpim a už rozhodne nie na splátky 🤦‍♀️ autá to isté. Ak nemám na dve, kúpim jedno a vo svojej cenovej relácii.
Staraj sa o seba a svoju domácnosť a neporovnavaj sa s inými. Nikdy nevieš, ako to skutočne je.

oli18
14. dec 2021

Autorka vymyslela temu a teraz pri ranajkach, rohliku a Ramou, si na nej zgustne😂. A by ste jej na to mnohe naleteli.

gina17
14. dec 2021

Závidieť Ti nikto nebude 😊 Fake téma

dskjhfdlkdjhl
14. dec 2021

Rozumny clovek nepotrebuje pretriasat svoje financie s nikym cudzim, ani anonymne na MK. Ak si sa prisla pochvalit, tak ver tomu, ze su rodiny, kde jeden zarobi viac ako vy dvaja v sucte, ale verim, ze su aj taki, ktori Ti tie sumy mozno budu zavidiet-len neviem, co z toho budes mat, pocit uspokojenia sotva. Ak si prisla nariekat, ze mas malo, tak sa snaz, aby si mala viac a nenariekaj😉

poopsie
14. dec 2021

Podľa mňa ani ty nemáš finančnú gramotnosť.. Pri vašom príjme je to zarážajúce... Ako slepé kura k zrnu... Pri vašom príjme by sme mali splatenú hypotéku na nový bungalov, ktorý máme... A v garáži by kludne mohol byť aj jeep,o ktorom manžel sníva

karelova
14. dec 2021

Ale inak - mimo tieto jej vymyslené prijmy, tiež sa často zamyslam, odkiaľ tie mladé rodiny berú toľké peniaze 😀 (nie, nezávidím, len sa zamyslam, co robíme s manzelom zle). Nezarabame tiež najhoršie (aj ked ovela nižšie čiastky nez tu autorka prezentuje), kupili sme na hypo priemerný domcek, mame jedno priemerné auto bez úveru... Ale ked vidim v okoli samé drahé SUV, obrovské domy, ľudí, co chodia rocne na x drahych dovoleniek, tak si tiež pomyslim, ze asi robime s manželom niečo zle... 🙂
Ale som spokojná a vďačná za to co mame, hlavne, ze sme zdraví, ze sa máme radi a ze všetko sme získali vlastným pricinenim.. A nemáme sa zle...
Ale nebudem klamat, ze obcas take myslienky ako autorke, napadnú aj mne... A teraz ma ukamenujte 😀