icon

Dá sa prežiť so 112 - 150 eur na mesiac?

avatar
kakcka1020
1. mar 2023

Dobrý ďeň.

Mám otázku, aj keď to tu už bolo viackrát ale neboli konkrétne napísané veci.
Nadpis vraví jasne. Dá sa prežiť resp. jesť normálne so 112-150 Eurami na mesiac? Nejde o to, že by som zarábal málo, ale chcem si našetriť veľa za málo času. Žijem sám v BA a do tohto rozpočtu chcem počítať len stravu, všetky iné veci ako napríklad kozmetika alebo niečo do bytu sa neráta, čiže čisto iba jedlo. vychádza to na cca 28-37,5 EUR na týždeň. Všetky diskusie sú buď z 2011 alebo 2015 a pod.

Je to teda možné? Ak nie, koľko je pre Vás min. rozpočet pre jedného na mesiac? A nie, žiadne reštiky ani bolt, wolt, foodpanda nič podobné nepripadá do úvahy. žiadny alkohol, cigarety, nič. Čisto len jedlo.

Poprípade kde je lacnejšie? V Rakúsku alebo na Slovensku? Nejem veľmi mäso, čiže kľudne beriem aj bezmäsité jedlá. Autobus do Hainburgu an der Donau je za tri éčka. Zase nechcem kupovať a jesť odpad, nechcem zase jesť nezdravé veci a odpad, ktorý nám sem doviezli len aby som otočil každý cent vynútene. Všetko s mierou a rozumom.

Ďakujem.

avatar
jaond19
2. mar 2023

@kakcka1020 no ak by som musela, tak by som to zrejme riesila privarkom, fazulovy, zemiakovy... uvarit na 2 dni, k tomu vajicko ci rozok, cestoviny, varene zemiaky, lahke polievky typu rajcinová, ale teda bol by to mesiac plny muky, bieleho peciva.... to mi moc nerobí dobre zdravotne... ale hovorim, z nudze mesiac - dva, vydrzala by som.

avatar
drahomirrra
2. mar 2023

@66simonka66 Ano, ak si sam, ok, ale ak uz varis pre rodinu a tym padom vydavky vyzeraju inak a naje sa viac clenov, je 300€ doslova prezratie penazi von oknom. To by mala 4 clenna rodina 1200€. To je extrem.

avatar
ilaryja
2. mar 2023

@jaga18 no aj my tak mame ale kúzlit nekuzlime. Maju raňajky,, desiatu,,obedy v škole cez víkend na cdr,,olovrant a večeru.. Maju aj zeleninu len keby ju chceli jest,, 🙂 veľa ovocia ,,....a myslím ze Maju dosť výdatne jedenie za takú sumu, len veľa vymýšľajú....

avatar
kiwi3
2. mar 2023

tiez neviem, kde vznika ta myslienka, ze za menej sa da len nezdravo. skor naopak. somariny typu sladkosti, chipsy netreba vobec, cervene maso len raz za cas (ja ho nejem vobec a v zivote som ho ani nevarila), udeniny, drahe syry (dovoz viac ako 3/4 ceny oproti fr napriklad)... naopak strukoviny, sezonna zelenina, ovocie, bulgur, ryza, biely jogurt - vsetko za par supov.
nasi predkovia miesto do hypermarketu vybehli do lesa. aj dnes sa da vsetko mozne nazbierat a nestoji to nic - bylinky, niektore druhy ovocia, sipky, tot zacina sezona medvedieho cesnaku. ked ho potom vidim v yeme za 3 eura zvazok, tak mam dost. inak si tiez myslim, ze ludia su uplne zhyckani. staci sa pozriet na tie plne kose pred vianocami a tie plne kose po vianociach. najprv nakupne a potom odpadkove. cele balenia suniek a inych potravin po zaruke vidavam

avatar
xqwertyx
2. mar 2023

@kakcka1020 určite dá. Len si treba plánovať jedálniček. A hlavne napísať si zoznam a nakupovať podla neho, nie kúpiť toto, tamto, ono a potom pri pokladni zistíš ze za jeden nákup dá 80evri a dokopy nič v košíku, len samé somariny.
Keď je napríklad ryža v akcii, kúp si aj 2 balenia, nepokazí sa. Áno v tom prípade dáš mozno viac v daný mesiac, ale zas najbližšie o to ušetrís.
A to sú bludy, že lacno=nezdravo. Napríklad moje posledne varenie. Ceny budem davat od oka, lebo nekupovala som naprikald len 5ks mrkiev, 2ks petržlenu.
Polievka: struhana mrkvovo petržlenová so zemiakom: 5ks mrkiev 0,50€, 2ks petržlen 0,50€, 2ks zemiakov 0,50€.
Druhé: Kuracie s mrkvou a cuketou na kokosovom mlieku s ryžou. Kuracie mäso 1kg 7€, 3ks mrkva 0,30€, cuketa 0,80€, kokosové mlieko 1,50€, ryža 1€. Spolu 12,1€. Mame to na 2 dní 2 dospelý jedno dieťa. Čiže to vychádza na osobu niečo malo cez 3 eurá.

avatar
atinkaa
2. mar 2023

Necitala som vsetko, no pises, ze chces co najlacnejsie ale aj kvalitne, to si velmi casto odporuje. Nemusi to byt pravidlo, su aj ludia co nevedia nakupovat a tak aj najdrahsie moze byt na houby. No dolezite, ty nemusis za tolko jest.
Teda si v tom experimentuj a daj si to ako challenge. Je rozdiel medzi mamou s x detmi a nulovou inou moznostou, ktora s takou sumou proste musi prezit a ine ak ty si si dal len zavazok, ze chces co najviac usetrit.
Okrem toho, mozno sa mylim, ale znelo mi to akoby sa chcel stravovat sam jeden clovek, o to je to predsa lahsie.
Na druhu stranu tu asi nemozes cakat, ze ti niekto da presny navod a pomaly receptar, pretoze ten ti ako jednemu cloveku asi nebude pasovat. Ak ti napise niekto s 3 detmi, ze urobi na 2 dni polievku, tak ty by si ju jedol tyzden....to asi nie je uplne prakticke a ani zdrave.

Inak si myslim, ze pre 1 osobu, ktora zije pomerne skromne a usporiadane - v zmysle mas vo veciach poriadok, sledujes si co mas, nevykupujes narazovo kinderka v akcii 😀 (zartujem), tak by sa tych 150-200 malo dat zvladnut pokryt stravu, ci aj pestro a zdravo zit neviem, no ako pisem, si jeden, mas motiv a motivaciu, tak si s tym experimentuj a daj vediet vysledky!

avatar
cafelatte
2. mar 2023

Riešila by som to asi tak raňajky vločky jogurt lekvar alebo lacnejsie ovocie, večera vajíčka na rôzne spôsoby s cibulkou, varene, volske oka, desiata jablko a surová mrkva a obed ryža so syrom, zemiaková kaša s kyslou kapustou, cestoviny so smotanou, polievky z koreňovej zeleniny,strukovín krupov zemiakov a striedat...podľa mňa sú to výživné jedla.

avatar
iwesska
2. mar 2023

@xqwertyx Ale ak ma 5e na den,kde tam vprace este ranajky,desiatu,olovran5,veceru,ovocie/zeleninu? Nemozne.

avatar
kristiii
2. mar 2023

@kakcka1020 dva extrémy v jednej téme. Prvý, tvoje šetrenie..akože nerozumiem, prečo si si určil práve sumu 112-150 mesačne na stravu, keď ti zostava minimálne 470 či koľko si to písal (niekedy aj 1000) k dispozícii. Chápem, že minas aj na iné veci, ale rozumnejšie by mi prišlo určiť si skôr minimálnu sumu, ktorú chces odložiť, tu poslať hneď po výplate na sporiaci účet a zo zbytku sa snažiť vyjsť čo najlepšie. Ak ti zostane, pošleš tiež, ak občas nevyjdeš, tiež sa svet nezrúti, posles si naspäť. Sú to stále tvoje peniaze.
Druhý extrém, ženy, ktoré píšete, že pod 10 eur na deň neexistuje..veď to je 600 eur pre dvoch, 900 eur na stravu pre tri osoby... a že kde sa varí pre viac ľudí to vyjde lacnejšie, o niečo možno, ale veď aj on si môže navariť na dva tri dni. Má chladničku a mrazák len sám pre seba, takže uskladniť si môže či už mäso, keď zoženie za dobrú cenu, či uvarené na dlhšiu dobu než kde sú štyria. Čiže toto je zas výhoda.
Ja keby som chcela prejest 300 eur mesačne, tak mám behom pár mesiacov určite slušnú nadváhu.
Beriem, že sa jedná o chlapa, takže príjem má určite vyšší, ale keď zapojí trošku rozum a nebude kupovať Kindervajcá ako malý chlapec, ale si radšej miesto nich kúpi niečo normálne, tak sa určite dostane na nižšiu sumu (beriem do úvahy, že nemá v pláne behať po restikach, kupovať alkohol a kadejaké somariny).

avatar
0silvia0
2. mar 2023

@liz_lemon mne nešlo v mojom komente o chuť čokolády, samozrejme že to nie je identická chuť. Ale skôr mi hlava neberie to, že si dospelý človek kúpi 10 kindervajec, a tie plastové obaly s hračkami nahádže do koša a vyhodí. Ja osobne by som takto nepostupovala, toto mi hlava neberie. Takto postupovať len kvôli chuti kinderčokolády v kindervajci. Ak tie hračky aspoň posunie ďalej nejakým deťom, tak ok.

avatar
liz_lemon
2. mar 2023

@0silvia0 chuti nerozkazes 😂

avatar
drahomirrra
2. mar 2023

@liz_lemon Idem sa hanbit do kuta, tiez si obcas kupim kindervajco…

avatar
0silvia0
2. mar 2023

@drahomirrra ved obcas si daj, nemusis sa hanbit do kuta. Autor spominal 10 alebo 15 kindervajec, to uz je divne. Alebo asi ja som divna, neviem ked to riesim🥺

avatar
xqwertyx
2. mar 2023

@iwesska to bola len ukážka, že dá sa aj za málo navariť zdravý obed. (Teda mi to co mame na obed mávame aj na večeru.). A este napríklad vedela by som vyradiť aj kokosové mlieko a spraviť to len ako sotecko. Pripadne aj mäso sa dá kúpiť v akcii, čiže zasa by cena išla nižšie. Len sa a tým treba vedieť vyhrať.
A keby aj napríklad raňajky rožok, šunka, zelenina. Co to môže byť dokopy 1-1,50?
Desiata napríklad banán, neviem koľko môže stať jeden banán tak 0,50?
Olovrant napríklad jogurt 0,30.
Stále mi to nevychádza 10eciek za deň 🤷‍♀️

avatar
mircalla
2. mar 2023

@drahomirrra Malo cokolady za vela penazi🙂

avatar
mircalla
2. mar 2023

@xqwertyx Ja som jogurt za 30 centov este nevidela, tak za 40 v akcii. Sunku, rozok, zelenina za euricko, no ak kupis tu najlacnejsiu sunku s 60% obsahom masa a paradajky bez chuti mozno. Paprika je napriklad dost draha. Paradajky take kvalitnejsie 3 eura balenie 200 gramov. Ked si dam 3-5 kusov, to je skoro polka balicka 1,5 eur. Takze da sa, ak kupujes lacne a menej kvalitne potraviny

avatar
luccija
2. mar 2023

@mircalla vlocky nemusis jest s medom a jogurtom ja si do mich struham jablka, ovocie z leta jahody, maliny..a, keby uz aj tak kupi velky jogurt za 1,50 eur a ma na 2 dni, ale suhlasim musel by velmi carovat, aby z toho vyzil.
Ale moze si sam doma piect chleba, rohliky, varit privarky kupi maso za 5 eur a ma x obedov k tomu ryzu.Moja kamaratka nema nudzu o financie, ale vie varit chutne a zdravo tofu, salaty, rizoto z masa spravi polievku, strukovinove veci, placky k tomu salat, halusky s kapustou, rybu nemusi mat losos kupi tresku myslim, ze ak by sa tomu povenoval vedel by usetrit dost, ale ci vyzit zbtychto penazi netusim.Ved pre jedneho kupi kilo hovadzieho spravi si gulas na 2dni ostatne zamrazi.Ano to co pises jablka stoja 2,20 tiez ich kupujem, sle najde aj za euro.je jasne, ze hrozno za 4,50 si kupovat nebude
Pomazanku z tuniaku, vajec, bryndze, omeletu

avatar
christie11
2. mar 2023

vzorovy jedalnicek na tyzden, za cca 37,5 eur (ceny som pozerala cez lokalny eshop v kosiciach,takze ak vychytas akcie, ide to aj lacnejsie)
Ranajky na 7 dni:
2 l plnotucneho mlieka - 2e
1 kg celozrnnych ovsenych vlociek - 1e
Mix bio semien - 1,25e
35 g medu od vcelara - 0,4e
- z tohto mnozstva si vies pripravit vyzivne a zdrave vlocky /kasu
Ranajky na tyzden: 4,65e

Desiata/olovtant:
Na jeden den ratam 400 g ovocia, co je 2800 g.
Ak kupis 3000g, este ti zvysi do kase
Jablka v akcii 1e
Hrusky 1,85e
Banany 1,8e
Spolu desiata a olovrant 4,65e

Obed:
Pri prilohach ryza/zemiaky som ratala s porciou 250g, zeleninova priloha z mrazenej zeleniny100g
1. Filet z aljasskej tresky 200g (7,5e za kilo) - 1,5e
Varene zemiaky (0,30e) a zelenina (0,25) = 2,05 e
2. Rizoto: ryza 0,5 kg (1e), zelenina 200g (0,5e) = 1,5 e. (Mozes pouzit aj vyvar z vecere).
3. Pecene kuracie stehno 200g ( 0,95e), pecene zemiaky (0,3e) a zelenina (0,25e) = 1,35e
4. Stehno bravcove 150g (1,20e) so zemiakmi a zeleninou = 1,75e
5. Spagety 300g(0,50e), drvene paradajky pol konzervy (0,5e), maso z polievky z vecere = 1e
6. Kuracie prsia na pruzky s ryzou a zeleninou = 1,85e
7. Ryba ako v prvy den = 2,05
Spolu obedy 11,55e

Vecere
- susene drozdie (0,15e) a kilo spaldovej muky(1,2e): upec si chlieb (1,5 kg) a mas ho na cely tyzden
1. Volske oka zo 4 vajec: 1,4e
2. 3. a 4. Uvar si vyvar ktory pouzijes aj pri rizote,omacke na spagety
Maso na polievku (1,50e) zelenina (1e) cestoviny (1e).= 3,5e
5. Toasty so sunkou 100g(1e) a syrom 50g (0,60e) = 1,6e
6. Cottage syr (1e) s vajickom 2 ks (0,7) = 1,7e
7. Zeleninovy tanier s hriankami/krutonmi: mrkva (0,5e) paprika ( 0,3e) a polovica uhorky( 0,5e) = 1,3e
Ak vymenis 6. a 7. tak mas zeleninu aj ku cottage)
Vecera spolu: 10,85
Ine polozky
Maslo 250 g (2,50e)
Cibula 1kg ( 1,2e)
Caj (0,5e), inak na pitie cista voda z vodovodu
Olej 300 ml (0,6e)
Kinderko v akcii (1e)
Ine polozky spolu: 5,8
Celkovo spolu: 37,5

avatar
kakcka1020
autor
2. mar 2023

@0silvia0 ahoj. vysvetlim ti to trosku blizsie lebo asi dnes nezaspis kvoli tomu 😃. Mam 22 rokov. vyrastal som na strednom slovensku so starou mamou iba z jedneho dochodku, tym padom uz iste vies ze sme zili z ruky do huby a ze moja stara mama vacsinu casu kvoli mne hladovala aby som mal co jest a nehladoval. ona bola uplne zadlzena, mesacne platila a este stale plati okolo 400 eur iba na jej pozicky. to znamena ze jej zostalo max 200 eur pre nas dvoch (aj to musela velakrat si poziciavat a zila vlastne iba z poziciavania si od susedov). ja som po maturite hned v 19 rokoch odisiel do holandska zit, tam mi ziadne jedlo nechutilo, vsetky potraviny mi chutili ako kus nejakeho kamena alebo tureckeho podpazia. jedine, co mi tam fakt omnoho viac chutilo ako na slovensku boli jogurty, mlieka a syrupy. potom som sa o rok na to v 20 vratil na slovensko, lebo agentura bola rumunsko-madarska a ja som slovak, neviem madarsky tak som sa im nehodil "do kramu" tak ma pocas covidu vyhodili a vratil som sa na slovensko. najskor som si nasiel pracu v dvoch automobilkach ale bol som tam tiez cez agenturu kedze nemam nikoho okrem starej mamy tym padom som nemal v nitre ani BA ziadne obydlie. tam som ledva zarobil 300 eur ked mi odcitali najom a podobne. potom som mal stastie na aktualnu pracu kde som, v 20 rokoch som sa na vianoce prestahoval do vlastneho bytu (podnajom aby bolo jasne 😃) v petrzalke s vyhladom na velky drazdiak za velmi skvelu cenu a cely byt prerobeny, novy (vyssie som spominal kolko ma stoji najom). tym padom uz asi budes vediet, ked besneho psa vypustis, nie je to velmi dobre. pekne som sa aj ja "zadlzil" pozickami, otvoril som si kontokorent v banke, bol som v minuse 2000 eur ale ja som sa dalej spokojne kupoval hluposti ako napriklad to kinder vajce aj po 15 kusoch bez problemu. este podotknem ze su dve verzie kindervajca, jedno obycajne, druhe s takymi dvomi gulami a to som si ja prave kupoval. nastastie som sa uvedomil a rychlo som to vsetko poplatil, porusil, aby som sa v rannom veku nezadlzil a nepobehovali za mnou exekutori a podobne. preto sa tu pytam ludi realnych, ktori si iste uz aj nieco zazili a nemaju 22 rokov teraz ako ja. preto som sa pytal, aby som mal kus prehlad, pretoze mne ceny v obchodoch nic nevravia, ja som sa nikdy vacsinou nepozeral na ceny ci je to drahe alebo lacne. preto som v hlavnom poste aj spomenul, ze ked to bude o nieco viac, nezabijem sa a prezijem, pretoze chcem aj zdravo jest, aby ma nahodou v 30 rokoch neklepla pepka. ale zase nechcem minut vela za jedlo a vsetko s rozumom.

avatar
luccija
2. mar 2023

@christie11 vidim, ze aj to kinderko si mu dopriala🙂robis kslkulacie pre jedalne?zaujimavy rozpis

avatar
kakcka1020
autor
2. mar 2023

@christie11 si skvela 😂 dakujem.

avatar
lopka1313
2. mar 2023

Byvam v Kittsee. V prvom rade sa vyser na autobus do hainburgu, asi mas elektricenku - chod raz mesacne v sobotu 80tkou na Nesto, prejdi tak 3-4 km v ramci prechadzky do obchodov a navstiv hofer, spar, pripadne penny a lidl. (V nedelu su obchody zavrete). Ak mas bike, urob si vylet na biku. V AT sa oplati kupovat cestoviny, ryzu, paradajkove veci (paradajky v konzerve, pasirovane paradajky), nejake sladkosti (ale to asi velmi nechces) a napriklad konzervy so strukovinami (velke konzervy fazule a sosovice zozenies do 1 eura, ale asi bude lacnejsie kupit susenu, namocit, uvarit a zamrazit). Inak neviem, kupujem vela veci v SR a vela v AT, ale na par veci neriesim cenu a proste kupim, kde pridem...
Zelenina, ovocie, maso, velka cast mliecnych (to fakt sledujem vyrobok za vyrobkom, ci sa mi oplati kupit tu alebo tu, oplatia sa asi len niektore syry) sa v rakusku cenovo neoplati vobec. Este tak pracie, sprchace a tak (pod vlastnou znackou retazca napr v hoferi alebo lidli), ale to zas napr ja mam minimalnu spotrebu... Tolko k nakupom v AT.

Dalsia vec. Ty si nemusis davat sialeny limit 112-150 eur/mesacne. Ako uz niekto pisal. Skus, ak sa podari, tak super, ak nie, tak co uz, presun spat z usetreneho, skus riesit nakupy a varenie usporne, ale necakaj, ze hned v prvy mesiac to bude uplne top nad top. Na to musis dojst postupne a casom to vychytat, lebo kazdy ma iny sposob zivota/varenia/jedenia a iny pocet clenov rodiny...

Ja sledujem akcie a kupujem podla nich vacsie mnozstva a potom len vytahujem zo spajze. Mas mrazak, var si, ak to vies, kludne aj na dlhsie a potom mraz alebo sterilizuj do flias (pred jedenim otvor, ovonaj, prevar a az tak jedz, obcas niekde nechyti viecko, moja mama nam tak obcas posielala jedlo na intrak, aj naposledy, ked sme sa stretli , a to som uz stara, mi tak doniesla fazulu na kyslo, co varila, ale vie, ze ju mam rada). Sterilizovanie je super na tekute jedla - gulas, fazula na kyslo, maso kocky na kusky a tak... Ale chce to vela casu a to neviem, ci mas, alebo chces obetovat. Mrazit sa da tiez vela veci, okrem zemiakov, tie su potom hnusne...

Inak tie clanky za 15 eur na tyzden (tiez to tu niekto spominal) boli na brainee (na fb aj na hospodarskych novinach) a ten chlap - no, bolo to hrozne, bolo strasne vidno, ze nikdy nevaril a nevie to. Siel vyslovene do hluposti a polotovarov. Ale ucil sa postupne a bral obcas aj komentare k srdcu a ku koncu to sice bolo stale zle, ale urcite lepsie, ako prvy tyzden... Ale chcelo to cas. A hlavne to chce vediet varit, co on zjavne nevedel.

Kupovat treba hlavne sezonne (mrkva je inak paradna zelenina), a zelenina sa casto oplati aj mrazena (tej sa fakt neboj, ta je vyzivna, chutna a mimo hlavnej sezony aj lacnejsia, ako cerstva). Maso v akcii (a vzdy je nejake v akcii) a nadstavovat zeleninou (do takeho sote, ak je dobre ochutene, staci trocha masa, balik mrazenej zeleniny a jedlo na par dni pre dvoch je navarene). Kura kupujem tiez len v celku, to si vykostim a mam kosti na polievku, stehna a kridla na pecenie, prsia na sote. To je hned na niekolko dni. A zvyknem kupovat po 2, tym padom si dam prsia na 3 casti a pre mna s partnerom to je fakt jedlo na par dni, ak ich robim na zelenine, k tomu napr ryza. Dalej mam mlyncek na maso a kupujem napr bravcove srdcia, to je velmi chutny sval, a meliem si to - do sackov na plocho, do mrazaku, v pripade potreby ho nadstavujem vseliak (v lete napr aj cuketou), dost casto aj sojovou drtou alebo nejakou zeleninou (ta mrkva je fakt super vsade). Ale to vsetko chce cas na pripravu a rozplanovanie si. Ak si nakupis napr v sobotu, tak nedelu si vyhradit na spracovanie a varenie... A nakupovat len raz za cas a podla vopred pripraveneho zoznamu - napr. raz tyzdenne, lebo pri malych nakupoch Ti naskace do kosika viac hluposti... A popri tom pozriet aj take tie mensie akcie typu - zohnali vela brokolice, nik nekupuje, tak ju na vecer zlacnili alebo spominane bednicky v lidli (inak v AT stoja 3 eura) - ale toto je rozhodne skor o nahode a velkom stasti, ako o nejakom planovani...

Inak ja obcas nakupujem take bednicky s vyrobkami s konciacimi zarukami z Viedne, jedna pani vo wolfsthale to zaobstarava raz za cas, bednicka je vzdy take prekvapenie a kazda ina a stoji 10 eur - co je poplatok za spracovanie, je to zachrana jedla. Po objednani vozi aj do BA na nejake parkovisko za poplatok (asi euro alebo dva), ja si to vyzdvihujem u nej doma, ale ja mam auto, tak s tym nemam problem. Tam byva vselico, obcas zelenina (ale v poslednych 3 som nemala ziadnu), salaty, sunky, pecivo, jogurty, obcas nieco sladke, ci slane - vsetko na urychlenejsiu spotrebu a samozrejme treba to odsledovat (ovonat, prezriet, ochutnat, ale zatial som vyhodila len obcas nejaku zeleninu, co neprezila alebo mozno 2x nieco ine).

Takze hlavne si nedavaj nerealne ciele, skus, kolko Ti to vyjde, nezrut sa, ak to bude prvy mesiac 250, potom 180 a potom za 200. Var na dlhsie (alebo aj mraz, sterilizuj), uc sa postupne a planuj. Ale nie presne jedalnicky, skor planuj najblizsie jedla - takze nie ze v pondelok to, v utorok to, ale planuj typu - teraz to a najblizsie, ked budem varit, uvarim to. A sam uvidis, ci to uvaris o den, ci o 3, lebo si este dojedal...

Drzim palce!

avatar
luccija
2. mar 2023

@kakcka1020 tak si kup zakladne potraviny ryzu, zemiaky,cestoviny, tuniak, sunku, syry, viac druhov masa, nieco co ranajkujes a budes skusat.Taky segedin ci fazulovu kapistovu polievku vies jest viac dni, maso si nakrajaj na platky kare, kuracie a len vyberas neviem ci mas mrazak spravis si minutky osmahnes na panvici k tomu volske oko, ryzu…a tiez nakupujem potraviny v Kittsee vela veci ryzu, mrazenu zeleninu, halloumi syr mam svoje vytipovane odskusane veci a tie tu nekupim.maso kupujem u masiara rozky chlieb vo velkom a mrazim cez pandemiu som sa naucila nechodit stale do obchodu a chvalim si to.cca viem co budem cez tyzden varit..v Hoferi maju chutne polotovary parene buchty, rybu, vyprszany syr vzdy nieco kupim nech mam zasobu, ak by dom nestihala.Spagety cestoviny kupujem len Barilla min txzden som tam kupila kilo za 2 eur u nas v Bille by som mala maly balicek.Vsetko sa da prezil si divoke casy a chválim, ze sa spravas rozumne chces varit a nepreflakas peniaze v mekaci.Vsetko zalezi ake mas chute ci si masovy, ci zjes kuraciu pecienku k tomu chlebik

avatar
stvura
Odpoveď bola odstránená
avatar
kakcka1020
autor
2. mar 2023

@stvura ahoj 😀 neviem, ci to mala byt nejaka urazka alebo som to zle pochopil, ale varit aj piect viem. 😂 takze tak.

avatar
0silvia0
2. mar 2023

@kakcka1020 ok, chapem, super ze s tym chces nieco robit a stavias sa k zivotu zodpovedne.

avatar
buberova
2. mar 2023

@mircalla momentálne je v Lidli jogurt za 0.30 centov 🙂 a dokonca taký ktorému nekončí na druhý deň záruka 🙂

avatar
zuzanockamt
2. mar 2023

@stvura V tomto sa mýliš, omnoho mladší muži než tvoj manžel zvládajú v pohode variť. Sú vo veku autora doslusie. To, že tvoj muž to nezvláda v takom veku, tak to nezmamená, že to omnoho mladší chalani nedajú.

avatar
stvura
Odpoveď bola odstránená
avatar
buberova
2. mar 2023

Inak by som ti ešte odporúčala naučiť sa v obchode sledovať jednotkové ceny (na 1kg, 1 liter...) A hneď budeš vidieť čo sa oplatí viac