Dlhodobá maródka a nárok na následnú maródku

lapalma
13. mar 2015

Dokázal by mi niekto jednoducho vysvetliť, ako je to s vyplácaním následnej PN po dlhodobej PN - napr. ak človek maróduje 10 mesiacov, koľko musí odpracovať, aby mu pri následnej PN vznikol nárok zas na 52. týždňov od sociálnej poisťovne.

evittam
28. feb 2018

@leren1 Nie, nie je to pravda.

leren1
28. feb 2018

@evittam oki takze ju mozem teraz kludne na mesiac ukoncit a o mesiac znovu a opat budem mat narok na nemocenske ano ? ;)

evittam
28. feb 2018

@leren1 No a mesiac co nebudes na PN platiť odvody.

leren1
28. feb 2018

@evittam dakujem za odpoved 🙂

onderander
1. mar 2018

Ahoj chcem sa opytat ked som bol marod a marodil som spolu rok bola mi priznana invalidna,mam narok ked budem marodit este poberat davky zo soc.poistovni a som zamestnany
.......

evittam
1. mar 2018

@onderander Po odpracovani 26tyzdnov

onderander
1. mar 2018

@evittam Dakujem....🙂 a este jedna otazka...mam narok aj na popporu ak by som prisiel o zamestnanie ked som I.D. Dakujem

zalka
1. mar 2018

@onderander ak máš čiastočný ID tak nárok na podporu máš, ak máš plný ID ná rok na podporu nemáš.

onderander
1. mar 2018

@zalka Dakujem pekne..🙂

onderander
1. mar 2018

@zalka Dakujem pekne..🙂

katkakorida
3. máj 2018

Dobrý deň chcem Vás opýtať ak PN mi po roku končí v júni, ale musím byť ešte marod dostanem ešte nejaké peniažky?

loginexistuje
3. máj 2018

@katkakorida nie nedostanes

katkakorida
3. máj 2018

A co mam teda robit

evittam
4. máj 2018

@katkakorida Zamestnat sa,platit DNP, narok na ďalšiu platenu PN vznikne az po 26tyzdnoch platenia NP

katkakorida
4. máj 2018

No vrátiť sa do práce nemôžem hrozí mi ďalšia operácia po skončení ročnej PN .

onderander
5. máj 2018

Este jedna otazka ked aj nemam vybratu celu pn tych 52 tyzdnou mozno mi ostaly 2 mesiace ...teraz nemarodim a ako sa to rata ked ich miniem tak az potom musim odrobit 26tyzdnou alebo sa to zaratava aj teraz dakujem

alesta
18. júl 2018

Vidim, ze to tu je uz dlhsie neaktivne, ale ak by ste mi vedeli odpovedat, mame v rodine pripad, kde pani vycerpala pocas 2 PN - pol roka PN, pol roka v praci a opat pol roka po uraze PN n rok na marodku a zo soc. poistovne neoznamili, ze jej ukoncuju poberanie nemocenskych davok. Je to ich povinnost oznamit alebo nie?

majusqa77
18. júl 2018

@alesta ak mala po prvej pn 26tyzdnov odrobenych, ma znova narok na 52tyzdnov

alesta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alesta
28. júl 2018

viete mi povedat, ako je to s vychadzkami po ukonceni vyplacania PN? pani uz 14. mesiac maroduje, ma podany invalidny dochodok, vychadzky treba dodrziavat aj nadalej alebo iuz nie?

evittam
28. júl 2018

@alesta Nie. Na co? Co ti vezmu?

gemulka
11. okt 2018

Zdravim vas,potrebovala by som pomoct,kedze sa riesia urcite veci v mojom zamestnani.momentalne som zamestnana ako krupier a tehotna 10tt.chcela by som ist na pn,ale neviem ci budem mat narok,kedze som na nej este v zivote nebola,a neviem ako sa pocita tych 270dni aby mi vznikol narok.v tejto firme som zamestnana od 5.18 az do teraz predtym som mala 3mesiace dohodu,a od 1.novembra 2017 do 31.1.18 som bola tiez zamestanana u rovnakej firmy ako teraz.predtym som mala zivnost,kde som bola oslobodena.mam narok na nejaku platenu pn a nasledne aj matersku?dakujem za kazdu odpoved aj do spravy.sama si s tym neviem rady,a nechcem odist z prace,ak by som ostala bez prijmu.

evittam
11. okt 2018

@gemulka Na PN mas nárok. Dohoda bola na pravidelný príjem? Ak ano mas narok aj na MD. Pokial bude PP trvat aj pocas PN a dohoda bola na nepravidelný príjem tak aj tak budes mat narok na MD-270dni NP splnis cca 25.10.2018.

maryjc
24. nov 2018

Dobry den,chcem sa spytat.marodovala som dva mesiace a pred tyzdnom som ju ukoncila a nastupila do zamestnania koli praci.lenze moj zdravotny stav sa nezlepsil a musim ist znova na pn.mozem ist na pn po odpracovanom tyzdni ?ked som mala v ten isty mesiac marodku?dakujem

evittam
24. nov 2018

@maryjc Ano

devillka007
10. dec 2018

Dobry den, chcela by som sa aj ja spytat, teraz som na pn od 26.11.2018, doktorka mi povedala ze mi napisala diagnozu s ktorou ma na pn moze drzat len do zaciatku januara.moze mi ona ukoncit pn a na druhy den druhy doktor vypisat novu pn, kedze ma cakaju urcite procedury? Nebude s tym Soc.poist. robit problem? Som normalne dlhodobo zamestnana.dakujem za kazdu radu.

drugettka
11. dec 2018

Chcela by som sa spytat ak marodujem od marca 2018 a ak by som chcela nastúpiť do práce vo februári 2019 a v polovičke mesiaca nedaj bože ochoriem mám nárok ešte na PN?

evittam
11. dec 2018

@drugettka Nárok mas na 52tyzdnov. Potom musíš odpracovať alebo mat platene NP aspon 26tyzdnov aby si mala narok na ďalšiu PN.
Btw.ako je to tu už napísané.

sisinka01
14. dec 2018
Používateľ sisinka01 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od sisinka01.

Ahoj, trvanie a princip pn ky som pochopila, len sa chcem spytat ze ak by som po mesiaci od ukoncenia pn ky (stale som v casovej lehote) znovu nastupila na PN, zmeni sa vyska pn ky alebo ostane taka aku mi vyratali na prvej pn? Ďakujem za odpoveď

evittam
14. dec 2018

@sisinka01 Ak je to v ten isty rok tak bude rovnaká