Koľko miniete mesačne na potraviny?

17. mar 2021

Ahojte. Zaujima ma kolko miniete mesacne na potraviny a pre kolko clennu rodinu. Myslim tym cisto potraviny bez drogerie alebo veci pre deti, proste cisto jedlo. Pytam sa kvoli tomu,ze mi pripada, ze my miniame na jedlo vela penazi, proste nevieme hospodarit a chcela by som vediet, ako to maju ine rodiny..

kapurka270
17. mar 2021

Zelenina je kde, ovocie nejete, a chlap zje hole spagety len so syrovou omackou, ani olivy, ani cibulka nic.

mironka
17. mar 2021

@viestta ako vies? Ano...pred Vianocami chodi 😏 ja ta uplne chapem ... Ja sa tu nejdem ani predvadzat,ani nic...je mi vsetko jasne...aj keby svinka nebola... Ja nepisem zase,ze nekupujeme kvalitnejsie potraviny detom..jednoducho sme nastaveni doma inak,preto ma to trochu zarazilo...a som si vedoma,ze niekto iny by nehospodaril tak,ako my...oukej

kristiii
17. mar 2021

@maud13 nechápem prečo sa do teba ženy tu tak pustili, hlavne keď mám pocit, že si jediná, ktorá sa snažila autorke aj skutočne poradiť. Podľa toho čo píšeš, sa možno stravujete podobne ako my (ja som sama so synom, ale varím dosť často aj pre mamu), takže povedzme, že aj na počet ľudí by to cca sedelo a tiež neminieme na stravu nejak veľa. Ale varíme tiež veľa strukovín, to syn miluje, často aj na dva dni, hovädzie tiež nelubime, z palaciniek sa normálne najeme-ano zjeme ich tak 5-7 a nie jednu, plus hustá polievka. Inak ale sladké obedy moc nerobíme. A tiež sa snažím plánovať obedy na viac dní dopredu, mám rada už len pocit, že viem čo budem najbližšie dni variť a nie zo dňa na deň vymyslat a behať stále do obchodu niečo dokupovať. Presne aj s tou kukuricou si mi pripomenula naše varenie, jeden deň pizza, zvyšok na druhý deň do cestovinového šalátu či mexika a podobne. Ja budem rada, ak pridáš nejaké vaše menu.

maud13
17. mar 2021

k menučkám - my máme doma radi sladké, máme ho aspoň raz za týždeň a najeme sa z toho bez problémov 🙂 chápem, že ak tam má niekto namiesto toho mäso, stojí to viac, ale zase 400 eur dvaja - traja ľudia je dosť.

@bluka2 akurát máme zemiakové obdobie :D museli sme, lebo sme ich mali strašne veľa :D predtým sme mali zemiaky niekedy aj vôbec počas týždňa, alebo tak 2 krát. Dni keď varí priateľ musím vymyslieť niečo, čo vie uvariť - cestoviny, zemiaky, palacinky - niečo jednoduché.
vitamíny neberieme, sme zdraví. ja mám dlhodobé problémy s trávením, ale to sa začalo dávno predtým, ako sme spolu začali bývať a súvisí to s intoleranciou na kvasinky. alebo alergiou. stále neviem, ako to definovať - každopádne, nesmiem kvások, droždie, ocot a podobne.

@viestta môj milý je programátor, takže maká 8 hodín, ale sedí pri tom. obaja makáme hlavou. ale chodí behať, cvičí skoro každý deň. na večeru, ako som už písala mávame zvyšky (ale málokedy niečo ostane z obeda) alebo chlieb s čímkoľvek - zeleniny, maslo, vo vajíčku, hrianky, zapekanky, potom mávame aj pizzu občas na večeru, pečené malé zemiaky a tak. obed býva varený, večera väčšinou nie a jeme hocičo, čo máme doma.

trema
17. mar 2021

Som sama, veganka, ked nekupujem orechy a semienka, zmestim sa do 100€ mesacne

nenne27
17. mar 2021

@maud13 ok...mam 19 rocneho syna, velmi velmi stihleho.a 14 rocnu dceru, tiez stihlu. Nemozeme sa porovnavat.z tohto menu by umreli😃bez urazky.

maud13
17. mar 2021

@kristiii juuuuj, ďakujem pekne ♥ ja tiež nechápem, čo majú za problém :D ak klamem, nemusia to čítať a ak neklamem, majú sa čím inšpirovať. Vďaka ešte raz za podporu. 🙂

mironka
17. mar 2021

@0silvia0 ved preto pisem,ze nam vydavky casom porastu...ked budu deti potrebovat viac jest...a viac si budu pytat

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maud13
17. mar 2021

@kapurka270 wtf :D veď to nie je celý deň. len obed. hádam nezapíšem do obedu že "banán" :D a k syrovej omáčke - vieš čo do nej dávam? syrová omáčka nemusí byť nutne len zo syru, hlavné je, že ja viem, čo tým myslím. tie menu neboli robené na to, aby mi ich niekto komentoval na fórach ale na to, aby sme ušetrili peniaze a nemuseli každý deň vymýšľať, čo budeme jesť.

chrumka120
17. mar 2021

@maud13 my nemíňame nejako extra veľa, kúpime proste to čo potrebujeme z toho sa predsa nedá nejako ukrajovať, skôr sa pozerám na zloženie napríklad šunky, jogurtov, na to si potrpim, tym ale nechcem povedať že to musí byt drahé, len asi by som to psychicky nezniesla spisovať výdavky do Excelu a hodnotiť, pre mna by to bolo aj dosť zaťažujúce a proste strata času ktorý by som mohla využiť užitočnejšie

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jana_eyre_2
17. mar 2021

@kristiii tiež nechápem prečo to niektoré zeny tak irituje ak iná zena mina za potraviny menej.. ved každý má iné preferencie čo a ako je..

mironka
17. mar 2021

@jana_eyre_2 a kto minie menej,tak urcite to bude nekvalitne,nezdravo a nedostatocne,vsak?

nenne27
17. mar 2021

Budem setrit na blbostiach ale deti na zemiakoch a palacinkach chovat nechcem.nezavidim, sme gurmani, stolovanie a jedlo musi byt vyvazene, zdrave, krasne,chutne, pestre.radsej dam 500e mesacne ako takto...

nenne27
17. mar 2021

@mironka prepac ale ved ty sa tu vobec nemozes porovnat s ludmi ktori musia potraviny kupovat.narataj si to co tu spominas, ze mas doma(prasa, vajcia, ovocie, zeleninu,sliepky) ked to naratas, zistis ze keby si to musela kupovat, tak ta mesacne nakupy nevyjdu 500 ale 800e😉bud rada ze mas zdrave domace potraviny "zadarmo"

jana_eyre_2
17. mar 2021

@nenne27 ale veď nemaju ešte deti, sú dvaja.. to sa jednoducho nedá porovnávať..
Ja som napr.kedysi minula 300€ mesačne a mala som rovnaký počet detí ako teraz.. ale muž sa stravoval v práci kde mu to preplacali, deti zjedli ako vrabce a pritom väčšina ich jedla denne bola zelenina a ovocie.. a ja som nikdy nejedla veľa, nejem ani teraz.. ale teraz mám tri väčšie deti, chalanov hlavne najstaršieho čo by stále tlačil niečo, muža čo už rok pracuje z domu a tak aj výdavky sa k tomu prispôsobili a značne zvysili.. žijeme zdravo, aj keď nie výlučne..

Keď budú starší zase sa to zmení.. keď sme boli s mužom sami, tak sme míňali menej a stravovali sme sa inak ako keď prišli deti.. čo je na tom také hrozne..

0silvia0
17. mar 2021

@nenne27 celkom nerozumiem, co je na palacinkach a zemiakoch zle. Ved @maud13 napisala len strucny jedalny listok. Mozno k tym zemiakom s kuratom maju bohaty zeleninovy salat, len to nenapisala gurmanskym jazykom, v ktorom by to samozrejme znelo lepsie: stavnate kuriatko na karamelizovanej cibulke s opekanymi zemiackami na masle a ako priloha miesany salatik s chrumkavymi krutonikmi posypany vlockami syru grana padano🙄

nenne27
17. mar 2021

@jana_eyre_2 nic hrozne, ved hovorim ze sa nemozeme porovnavat, ja si tiez myslim, ze najviac miniem na deti, ale proste od malicka som si na tom dala zalezat, aby mali dobre jedlo.okrem toho varenie je moje hobby, vyzivam sa v tom.

nenne27
17. mar 2021

@0silvia0 nic zle, ved len hovorim ze u nas sa sladke jedla nejedia.ked, v malinkom mnozstve a ako dezert.zemiaky bezne jeme, samozrejme
No ale zase moment, ten tvoj gurmansky jazyk verzia by nevysiel 2.50 za den😉

mironka
17. mar 2021

@nenne27 suhlasim...ale mat prasa ci sliepky v mrazaku neznamena,ze jeme maso kazdy den. Keby sme nemali zasoby,tiez by sme nenakupovali maso na kazdy den. Nekupujeme ani hovadzie casto. Manzel ma teraz post. Ranajkuje malo. Ryby ma cez vikend. Ale kvalitnejsie kusky. Varievam tofu,bulgur,zeleninu. Detom kuracie...zjedia toho masa pomenej. Nam robievam teraz rybky. Cestoviny...casto detom pecieme.

0silvia0
17. mar 2021

@nenne27 a ved ok, u vas sa sladke neje, ja by som sa v pohode najedla aj z palaciniek a oni su len dvaja. Kazdy to mame inak, ja napriklad gurman nie som, a este k tomu som aj velmi prieberciva a malo jem, ono je to vsetko individualne.

jany149
17. mar 2021

my 2 dospelý, 2 deti cca 350-380 E mesačne. varím, nestravujeme sa formou mennu, ja si občas dám v práci 1 deň do týždňa, sem tam si objednáme pizzu. Aj čo máme stravné lístky manžel a ja stravnú kartu, čo nám dobíjajú, tak míńam na nákupy do domácnosti.

nenne27
17. mar 2021

@mironka znie to super😊ani ja hovadzie maso nekupujem casto.my sme sa prestahovali pred rokom do domu a zacali sme pestovat zeleninu, ovocne stromy mame,len marhule broskyne pomrzli tak v lete tie vydavky pojdu dole, ale miname asi fakt dost na jedlo.nevarim napr na dva dni - nikdy.vzdy cerstve jedlo.syn( dospely) a muz nejedia sladke, vobec nic.zato syry, ryby, maso...aj to ide do penazi.dcera vsetky mozne vlocky, kase, orechy, susene ovocie, sojove mlieko, mandlove mlieko.poctive jogurty...drahe su potraviny proste.decka su hladne kazdu chvilu

lucia147852
17. mar 2021

2+1 a minieme tak okolo 400€. My veľa miname na kvalitne mäso, ovocie a zeleninu

abbey1
17. mar 2021

Na stravu míňame veľa. Ale to je asi jediná vec, na ktorej nie som ochotná šetriť. Napr včera malá zjedla na posedenie 2 obrovské taniere šalátu: miešaná zelenina ako ľadový šalát, baby špenát, celá uhorka, paradajky, papriky, celé veľké avokádo,, celá mozzarella.A už to som na skoro 4 eurách za jedno jedlo pre jedného. Kde sú raňajky, večera, desiata, olovrant? Ovocie a zelenina, syr u nás musíš byť denne. Sladkým ju nenakrmim, manžela tiež nie.
Veľa strukovín, kuskus, cestoviny, oriešky, semienka. Varím vlastne denne. Mäso málokedy, obe deti sú vegetariánky. Pečivo sa u nás je veľmi málo. Čiže ich nezasytim chlebom s maslom. ;) To už radšej upečiem nejaké dobroty.
Čiže áno, minieme veľa, dalo by sa ušetriť. Ak je prázdna peňaženka, tak sa šetrí. Ale inak nemienim na jedle šetriť v zmysle, že kúpim jeden banán na osobu, alebo ak sa včera zjedla uhorka, dnes už ju nekúpim.

ivkazba
18. mar 2021

Ja som momentálne sama a miniem cca 300-350 eur, dvaja bežne minieme tých 500 eur.

simsalabim
18. mar 2021

My sme 5, z toho 4 dospeli a minuly mesiac som podla vypisu minula 450€ na jedlo. ALE 2-3 do tyzdna nam privezu obed, kedze nestihame popri home office varit. Toto platil z ineho uctu manzel. Jeden obed tak 4.40-6.90 x5 (lebo sme piati). Cize najlacnejsi varient je 22€ za obed pre nas piatich. Obedov niekedy objednavame iba 4, lebo z jedneho podniku nosia velke porcie, tak to sa rozdeli a usetri, ale tyzdenne je to teda cca 66 €...a mesacne treba pripocitat tak 200-270€, podla toho, kolkokrat do tyzdna objednavame.
Stravu sa snazime mat pestru, kupujem vela ovocia aj zeleniny, polievky robievam huste s vela zeleninou Odfoteny jedalnicek by bol pre nas chudobny, hoci niektore jedla by sa dali pouzit 2x do tyzdna, ale urcite nie cely tyzden. Chlieb na ranajky a veceru by u nasnikto nechcel jest... chlieb mavame na veceru tak 2x do tyzdna, viac nikto nechce.

sonnenshein
18. mar 2021

Dva ja dospeli, dvaja teenageri a rocne babo.
Tiez fungujeme na tyzdennom menu, nie kvoli financiam, ale neznesieme s muzom ked sa jedlo vyhadzuje.
Snazime sa zaroven aby to cez tyzden bolo rychlo uvaritelne, kedze pracujeme (nie polotovary, skor pecene kura a podobne recepty).
Mame casto ryby a ked maso, tak vacsinou od chovatelov, detto zelenina a vajicka.
Do 500e sa bez problemov zmestime, ak by sme vsetko nakupovali v obchode priamo, podla mna do 400e sme kazdy mesiac.

ivus5
18. mar 2021

Okolo 300€, je nas 5, obed je vzdy doma vareny. Chodili sme do obchodu raz tyzdenne, teraz 2krat mesacne na velky nakup

struhanka
18. mar 2021

@maud13 Jedávate aj syry, oriešky, tvarohy, ryby, acidko, pečiete koláče? Používate olivový olej?