Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kúpa nového bytu s predzáhradkou

janka1989ya
24. feb 2015

Viem nie každý je za novostavbu ,ale my sme pre ňu rozhodnutí ..
Byt sa ešte len stavia.. za rezerváciu sa platí za 3 týždne 1500€ , potom sa podpisuje zmluva o budúcej zmluve kde treba dať 10-20% - to by sme najskôr riešili asi cez úver ,a potom sa na zbytok dá zobrať hypo ,či ako sa to v týchto prípadoch financuje ?
Chcem rady , nie múdre reči .

Ďakujem

elizita
24. feb 2015

skus na modrejstreche.. tam ti asi lepsie poradia...

girlie_konik
24. feb 2015

uf, tak ako ja nechcem byt zla, ale to vy musite doma vediet, ako a ci vôbec ste schopni zafinancovat ten zvysok. A ano, vacsinou sa berie hypoteka a ruci sa tym bytom

anuska74
24. feb 2015

akú radu, veď to ti vysvetlí predajca, developer, aké máte možnosti, a tvoja finančná kapacita to je zas iné, čo ti majú radiť, nechápem.

stary_ujco
24. feb 2015

Chceš radu a nie mudre reči, no veštecku guľu tu zatiaľ nemá nikto, aby vedel, ako si máš riešiť financovanie bytu.
Ja len malá poznámka k bytu s predzahradkou. Je to šikovný odrb, ako predať nízko hodnotný prízemný byt. A ešte sa elegantne zbaviť aj pozemku a aj starostlivosti oň...

moni244
24. feb 2015

nemám nič proti novostavbám, ale brať byt, čo ešte nie je postavený, je veľké riziko, hlavne v dnešnej dobe a to financovanie by ti mal poradiť developer

katrinka8
24. feb 2015

@janka1989ya - byť Tebou opýtam sa v banke, tam Ti lepšie poradia, aké máš možnosti financovania.

adkat13
24. feb 2015

@stary_ujco predpokladám, že presne o takéto reči nemala @janka1989ya záujem... áno, prízemný byt má nižšiu hodnotu, ale sú ľudia, pre ktorých je tých pár m2 pôdy neskutočným plus...

gubiko
24. feb 2015

@janka1989ya spýtaj sa na modrastrecha.sk, tam ti poradia. my máme byt s predzáhradkou v 7 ročnej novostavbe a je to supeeeer!!! 🙂

horana
24. feb 2015

Predzahradky su skor rizikove, niektore su obohnane vysokym murom, ktory tieni, slnko je tam len cez poludnie, inak tien a tma v oknach ktore so nej vedu. Pocit ako na vazenskom dvorku. Ked je mur nizsi, resp. je otvorena, je to ako vykladna skrina, kazdy naziza, treba viac zabezpecovat proti zlodejom ci opilcom, nie je tam pocit bezpecia - akoby prilis otvorene. Dianie na nej pritahuje pozornost vaic ako reality show. Logicky to tu pozornost pritahuje, nakolko vsetci ostatni podvedome zavidia vlastny kus zeme tymto ludom.
Dalej zhora vsetci vytrusaju odpad, od vyklepavania dek, drobny odpad s kvetov luepne, vylievanie kdecoho, az po tuhy odpad typu pivovych flias - mala som kolegynu co tak byvala a ta rozpravala skazky. Aj sacky s vodou naschval hadzali aby sa rozprskli, detom tam padali hracky nie naschval, ale stale niekto chodil si ich potom vyzdivhavat, pradlo co uletelo, ziadny klud. Aj tym ze je to dole, je tam neustaly hluk z okolia.
Naopak oni ked si chceli uzit grilovanie napr. tak hned protestky vsetkych nahor ze ako imto vadi...
Ze uz nikdy tak nechce, ze prave naopak do co najvyssieho poschodia, ze tam je klud. Oni mali sprvu dobrych susedov, prve roky to tak nevnimali, ale postupne sa pomenili, kdekto prenajimal a uz teda tie vztahy zacali byt neosobne a podla toho to vyzeralo.

bykaterina
24. feb 2015

ja byt tebou skocim do banky kolk vam vobec daju aby si nemala velke oci a daju vam omnoho menej :-/ , dalsia vec je ze ako to bude s tym bytom ci bude obohnaty plotom presne ako pise nadomnou , je to cele zle ako v base ☹ , v zapadnych krajinach je to bezne ale tie domy-byty su inak vyriesene maju vacsie zahradky ploty z rastlin takze je to ok a aj vkusne , ked ta ma niekto vykradnut vykradne ta aj na 10 poschodi ☹
a platit nieco dopredu by som neriskovala tu na SK ☹ sami spekulanti .. aby ste neprisli o peniaze a zostanu vam dlhy a oci pre plac

zeriempizzu
24. feb 2015

ten rezervacny poplatok a 20% by ste mali platit z vlasnych zdrojov / uspor a na zvysok moze byt hypo.
Moj nazor - moc sa do toho hrniete.

janka1989ya
autor
24. feb 2015

Že som sa aj niečo spýtala ..beriem každý mame svoj názor ...
Tie financie 20% sa Nám vyriešili 😊 takže doriesime zbytok cez hypoteku..
- Niekomu novostavba vyhovuje niekomu nie !
- niekto chce byť na vyssvyssom poschodí ,niekto v dome ,niekto ako ja chce niečo medzi ,a to byt s predzahradkou
- Niekto nerieši bývanie ,a je celý život na krku rodicom, niekto ,podeni ,niekto si berie hypku

.... Beriem každého názor na vedomie ,ale niekedy reakcie ,že iba moja pravda je správna ma zamrzia...

Mier !

adkat13
24. feb 2015

@zeriempizzu a na to si ako prišla? fakt nechápem, ako sa niečo také dá odhadnúť z toho, že si chce niekto kúpiť byt...

nasta55
24. feb 2015

@janka1989ya aj my sme sa hrnuli do novostavby este nepostavenej, koli velmi velmi dobrej cene 🙂 a sme spokojny. Musite vy citit ci chcete do toho ist alebo este pride nieco lepsie 🙂

zeriempizzu
24. feb 2015

@adkat13 staci citat MK pozorne. Mala tu uz temu na toto pred par dnami.

adkat13
24. feb 2015

@zeriempizzu netrávim tu celý deň, občas mi niečo aj ujde 🙂

zeriempizzu
24. feb 2015

@adkat13 tak sa potom necuduj ze niektore vieme viac 😜😜😜

bykaterina
24. feb 2015

@janka1989ya ako som pisala treba si to premysliet ono to nebolo myslene v zlom 😉 moja kmotra ma taky byt ale nie na sk a ja by som to hned brala ale je to vkusne urobene ze si susedia nekukaju do kastrola 🙂 ale ja by som si asi pockala kym to bude postavene

janka1989ya
autor
24. feb 2015

@zeriempizzu
... Áno písala som tému ,a ?
Ja neviem ,ale pokiaľ chcete iba vŕtať tak sa prosím radšej nevyjadrujte .
..- a fin. Poradca sa s Nami stretol už dnes a budeme to riesit fez banku kedze povedal ,ze je to riesitelne ..
ale beriem musia byt aj ludia ,kt. moje otazky "nerezu"
hlboko sa ospeavedlnujem 😊

zeriempizzu
24. feb 2015

@janka1989ya nic proti tvojim otazkam, ved oki, nevies, pytas sa.
Ja mam iny nazor na vasu situaciu - ale ty si rozhodnuta ze chces kupit byvanie a ides za tym - v pohode.
Ved ta nauci zivot.

adkat13
24. feb 2015

@zeriempizzu niektorých už naučil úplne všetko 🙂 jéééj, keby sme všetci boli takí múdri, to by sa nám žilo 🙂 🙂 🙂

janka279
24. feb 2015

@janka1989ya aj my sme premyslali rovnako. A kupili byt s predzahradkou. Nasou vyhodou je to, ze byt je dvojposchodovy, takze si z vrchneho poschodia kukame do zahrady len my. A tiez mi takyto druh byvania vyhovuje. Nemali sme financie na samostatny dom, takze toto je pre nas prijatelny kompromis. Plot si planujeme urobit zeleny, rozmyslame o bambuse. Takze za mna je zo urcite prijatelne a prijemne byvanie. Kazdemu vyhovuje nieco ine. Nechapem niekedy reakcie ludi. Ved ich nikto nenuti byvat v byte s predzahradkou.

janka1989ya
autor
24. feb 2015

@zeriempizzu ,
život ma naučí ? už sa teším 😀 fakt nechápem ako teraz si zoberieme hypku na bývanie ,a ma to zruinuje ? Lebo nik nemá hypotéku ,a podobnú situáciu ako my ,že ?? Ale hovorím ja akceptujem aj názor inej osoby..

@adkat13 🙂 Ešte raz vďaka 😉

@janka279 Tak to máte super , a som rada ,že niesom sama čo preferuje takýto spôsob bývania 😉

maslenka47
24. feb 2015

@janka1989ya nie je mi celkom jasne, ake reakcie cakas. Pises, ze ste uz rozhodnuti, nazory, ktore ta nepodporuju skritizujes, tak mne fakt nie je jasne, co sa vlastne touto diskusiou chces dozvediet 😕

Tiez byvame v byte s predzahradkou, ktory sme kupovali este v stave rozostavanosti a vtedy nam to prislo ako uzasny napad. Momentalne sa neviem dockat, kedy budeme mat na to, aby sme sa odtialto dostali prec... asi to este nejaky ten rok potrva 😝

katinkar
25. feb 2015

@janka1989ya Developer má štandartne nadstavené financovanie v jednotlivých bankách. Niekedy je možné to riešiť aj v 4 - 5. Ideálne pre Vás je zistiť podmienky v každej jednej a na základe toho sa rozhodnúť. Nakoľko je to dlhodobejšia investícia, určite odporúčam v bankách prezistiť všetky poplatky s tým spojené. Prajem príjemné bývanie.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli