Nekúpila som maslo a olej, lebo boli drahé

3. júl 2022

Kam to už spejeme? Včera som bola na bežný nákup a normálne som si polovicu vecí rozmyslela pri pohľade na ceny. Nekúpila som ani maslo ani olej, o nejakej sladkosti ani nehovorím. Mám rodičák a dve deti a neviem ako mám s tým slušne vyjsť 🤔 Samozrejme, mám aj chlapa, ale tiež nezarába milióny. Och, normálne mám zlý pocit z toho... Mne bolo vždy dať ľúto peniaze za jedlo, ale toto je extrém už. (Prosím vás, nepíšte mi tu, že som si nemala robiť deti, ďakujem)

zoro9836
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simsalabim
3. júl 2022

Ak ti je luto dat peniaze za jedlo, mas nieco zle nastavene 🤷‍♀️ Nepoviem, keby slo o drahsie tricko, ale jedlo?

dskjhfdlkdjhl
3. júl 2022

Setrit na jedle nie je vhodne. Treba najst ine polozky, ktore treba redukovat.

bosorka2302
3. júl 2022

Vzdy sa da niekde kupit maslo a olej lacnejsie prip pouzi veto, perlu a pod. Olej v cba je extremne predrazeny . V lidli ho maju za polovicu takmer. Neviem ale mna toto zdrazovanie nejako nevytaca, slovaci strasne vela vyprazaju celkovo.

autor
3. júl 2022

@dskjhfdlkdjhl no veď tak či tak to musím kúpiť 🙈 Ale 3€ za maslo, 3€ za olej 😳

zuzanockamt
3. júl 2022

Neuvažuješ pracovať popri RP?

syslik81
3. júl 2022

a ako chces tym detom varit? budes ich zivit na wifonkach? ako sorry ale mas muza uskromnite sa v inom ale jedlo je zaklad su vo vyvoji ... by ma zaujimalo co ine si kupila ked zaklad jedla si odmietla zaplatit .. a ano vsetko je drahe vsade ale ste na to 2ja .. najdi si brigadu ,pracu na doma etc ..

lenka7477
3. júl 2022

Olej na jeden x neminieš, ani maslo , ani naši chlapi nezarábajú milióny , a jedlo kupovať musíme . Nikoho táto situácia neteší ☹ Musíme sa s tým naučiť žiť.

autor
3. júl 2022

@syslik81 kúpila som batáty, zemiaky, syr, smotanu na varenie, paradajkový pretlak, vajcia, mlieko

lucia0211
3. júl 2022

Ak máš deti,tak ti nemá byť ľúto dávať za jedlo peniaze 🙈to kde sme 🙈??!Na deťoch šetriť keď sa vyvíjajú...

autor
3. júl 2022

@zuzanockamt nemám kam dať deti, takže bohužiaľ nie

zuzubb007
3. júl 2022

No a co, ze 3 eura, nemam penazi nazvys, ale akoze neriesim ceny jest potrebujeme, a aj keby stalo 5 euro kupim ho detom vsetko, a pre boha liter oleja vydrzi vecnost, mne zastava rozum pri ludoch

spadnutaslivka
3. júl 2022

je to také anonymné, až je to zas len téma na vyburcovanie vášní 😉 nádych, výdych a žije sa ďalej

zuzanockamt
3. júl 2022

Ani jasle, škôlka, staré mamy? Tak potom budete na suchom chlebe teda.

lejusinka
3. júl 2022

Mozno slovaci konecne zacnu jest zdravsie a nebudu kupovat olej a maslo 🤷🏻‍♀️

lenka7477
3. júl 2022

bataty tvorili polovicu sumy nákupu ...a to nekúpiš maslo a olej ? To teda moc nekalkuluješ .

autor
3. júl 2022

Moje deti majú čo jesť nebojte sa, nič im nechýba

pribinak
3. júl 2022

Šetriť na jedle - skôr či neskôr du z zoho zdravotné problemy.
Šetriť sa dá hráckach, oblečení, sladkostiach, benzíne, …..

Nechcem byt posol zlých správ ale neočakávam že potraviny zlacnejú

diamond007
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
dzina007
3. júl 2022

@bosorka2302 ja neviem mne jeden olej na varenie vydrzi zo 2mesiace... ked upeciem nejaky ten kolac ci babovku kde ide aj olej tak nejaky mesiac...
Maslo jedno vydrzi 1 tyzden aj dva ked nepeciem... ja neviem co s tym ludia robia... 🙈

lubka261
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. júl 2022

Čaro modrého koníka. Človek sa posťažuje, že je všetko drahé a už moje deti zomrú od hladu 🤦 Ľutujem, že som niečo písala, mne je už do revu fakt z tejto sekty. Vy viete človeka len dostať na myšlienkové dno, hnus 🤢

henka123123
3. júl 2022

Neviem tiez mam 2 deti..tyzdenne nakupukem cez tesco donasku a cez tyzden len u nas v kraji dokupujeme rozky a salam pripadne..pred zdrazovanim to vyslo rax tyzdenne 100 s plienkami 120..teraz bez plienok 140 ale co narobim deti musia mat pestru stravu z kazdeho rozka troska....snazim sa varit tak ze podla toho co je v akcii kupim a podla toho varim cely tyzden ale fakt su tie ceny prehnane. A pojde to este viac hpre

zuzanockamt
3. júl 2022

Akú radu teda očakávaš?
Treba si zredukovať výdavky, aby ostalo na základné potraviny. Kupovať v akciách väčšie množstvá. Variť rozumne z lacnejších surovín.
Zvýšiť príjmy ,-brigáda, práca.
Iné možnosti nie sú.

liljana
3. júl 2022

Ked prejdes 1-2 krat v tyzdni 3-4 retazce a nakupis vacsinu veci v akcii, usetris 30-40% na vydavkoch na strave. Ekonomika sa vyvija v cykloch, 10 dobrych rokov, 1-2 roky horsie a zase bude dobre. Ziaden strom neratsie do neba. Chvilu vydrzte vyssie ceny a zase bude dobre a ceny pojdu dole. Poslednych 10 rokov bolo mimoriadne dobrych. Platy nahor, ceny dole, nizke uroky, ludia si zvykli, ze je vsetko lacne a bude to tak navzdy. Nakupovali, uzivali, cestovali, plytvali. Kto sa vtedy spraval racionalne a ani vtedy sa zbytocne nerozhadzoval a nevyskakoval si, je na tom v pohode. Ma rezervy a ani nemusi menit svoje zvyky. Teraz si treba na chvilu trocha utiahnut.

sense
3. júl 2022

Tak ja by som vynechala bataty, ked si kupila aj zemiaky a kupila maslo alebo olej.

lorin29
3. júl 2022

No tak kúp teplovzdušnu fritezu a nepotrebuješ ani maslo ani olej🙂je to síce drahšia položka ale nemusíš tam používať tie drahšie polozky🙂
A bataty niesu potrebné 🙂a hlavne zbytočne drahe

bessie12
3. júl 2022

Na jedle nesetrime a to deti este nemame. Bola som teraz na Slovensku, viem aka situacia tam panuje, ale ver, ze to nie je tak len tam. Je tak po celom svete. V Holandsku nie su o nic lacnejsie potraviny. Maslo kupujem casto, lebo peciem doma a olej som predtym kupovala, ked bol nedostatok. Tak som si ceny tychto 2 produktov zapamätala velmi rychlo. Tu je cena masla ( velkeho 400g ) je do cca 3,50€ a liter oleja teraz 4€ a predtym 6€. Chlieb tiez nie je lacny, sunky a salamy ani nehovorim. Ked idem do polskeho obchodu, tak tam necham aj viac ako 100€ a dokopy nekupim nic. Priatel necha pri kazdotyzdennom nakupe tiez viac ako 100€. Bohuzial musime sa s tym naucit zit. 😔

blanblan
3. júl 2022

No tak si nekúpila olej a maslo no a čo? Premysli si čo z toho viac potrebuješ a kúp to jedno. Ak to ozaj finančné nevychádza treba zmeniť stravovacie návyky. Napr. Na chleba so syrom nemusíš dávať maslo veď syr je už tak dosť mastný. Alebo do pečenia tiež nie. Jeden čas som maslo nekupovala vôbec a oleja miniem minimum. Navyše teraz v ešte menej, veď kto bude stáť pri sporáku v tom teple?

autor
3. júl 2022

@zuzanockamt neočakávam žiadnu radu. Ja nemám IQ zárubne, že by som sa nepokúšala dať deti do škôlky, do jaslí, alebo nezvažovala iné možnosti. Tiež ma nebaví žiť ako žobráka na rodičáku. Ale samozrejme slovenská mentalita. Aj keď bude stáť maslo 20€ tak budeme držať hubu a krok a "uskromníme sa"