Písanie diplomoviek a rodinný rozpočet

rohypnol1
2. jún 2014

Ahojte baby, chcela som sa s vami poradiť, pretože nemám s kým rozobrať túto tému a naviac sa hanbím. Náš rodinný rozpočet sa dostal do nepríjemnej situácie a ako možnosť privyrobenia mi bolo ponúknuté písanie diplomových a bakalárskych prác za peniaze. Mám vyštudovanú dennú vysokú školu so zameraním na ekonómiu a ku tomu druhú externú so sociálnym zameraním, vždy som patrila medzi top v ročníku. Momentálne nemôžem pracovať denne na klasicky pracovný pomer - pribudli mi do opatery deti po zosnulej sestre, súčasne manžel odchádza pracovať do zahraničia a ja mám pred sebou nečakanú operáciu a dlhodobú PN. Nie sme na to úplne zle, máme čo jesť, kde bývať, avšak pár eur naviac by sa samozrejme zišlo. Mám určité morálne zábrany vziať túto "prácu". Ja viem, že to nie je trestné, ale pri predstave, že niekto odovzdá mnou napísaný výtvor pod svojim menom a získa titul podvodom, sa cítim ako spolupáchateľ :( Nikdy by som sa s tým nikomu nepriznala, pretože by som sa cítila podobne, ako keby som ponúkala sexuálne služby alebo predávala drogy. Samotná "práca" by pre mňa nebola náročná, píšem neuveriteľne rýchlo, mám prehľad a skúsenosti v oboch odboroch, zvládam šibeničné termíny a dá sa na mňa 100% spoľahnúť. Naviac sa bojím, že to má nejaké riziká - agentúra bude poznať moje meno, číslo účtu kvôli výplate peňazí a pod. Ak by som služby núkala len cez inzerát, je tam riziko ešte väčšie. Druhá možnosť je, že sa uskromníme - ja budem mať čisté svedomie, na jedlo nám peniaze ostanú, nebude vyšší štandard. Čo by ste spravili na mojom mieste? Ako by ste sa pozerali na človeka, o ktorom viete, akým spôsobom si privyrába? Viem, že rozhodnutie budem musieť spraviť sama, manžel to necháva na mojej voľbe. Záujemcov mám už teraz..Ďakujem pekne!

rohypnol1
autor
2. jún 2014

@mima4 Aj to je dobrý nápad. Ďakujem, aj preto som zakladala diskusiu, chcela som len viac názorov a možností🙂

saurian
2. jún 2014

@rohypnol1
chod pokojne do toho. ja som tiez nad tym uvazovala, ale ja neviem pisat. aj s vlastnou DP som mala problemy.
co sa tyka vycitiek - ber to tak ze robis len svoju pracu. ludia, ktori si takto zaverecnu pracu objednaju, si ju daju napisat, ci uz tebe, alebo niekomu inemu.
ak mas vsak vycitky, mozes rozmyslat skor ist cestou takou, ze by si napr do nejakych odbornych periodik a pod pisala, len teda neviem, ako je to tam honorovane.

hradnapani
2. jún 2014

@rohypnol1 vyhoda doktorandskeho je v tom, ze nie je vekovo obmedzene, takze verim, ze tieto schopnosti jedneho dna vyuzijes spravnym sposobom. DRzim palce, nech sa tvoj zivot zase dostane do dobrej drahy. A ano, mas pravdu. Slovensko je male a to obnasa rizika, najma pre male ryby 😉

rohypnol1
autor
2. jún 2014

Ešte aby som upresnila - u mňa naozaj nejde o existenčnú záležitosť. Máme len náročnejšie obdobie, ak odmietnem (už som rozhodnutá), tak neprídem o strechu nad hlavou 🙂 Pomohli ste mi...🙂

mima4
2. jún 2014

@rohypnol1
prajem ti dobre rozhodnutie 🙂

vies, vsetci nadavame tu na politikov, ake su svine, podvodnici a pritom mame myslenie rovnake ako oni..tiez robime podvody, zakulisne tahy... politici nam len ukazuju, ako sa to robi pri vacsom valove 😉 inak, umysel mame rovnaky...

preto nebudme ako oni... ak chceme zmenit slovenkom, musime zacat u seba 🙂

rohypnol1
autor
2. jún 2014

@mima4 Áno, len som bola chvíľku v pokušení ospravedlniť svoje konanie zásterkou kolektívnej viny. Mozog mi tieto argumenty ponúkal aj predtým, len niekedy človeka láka ľahšia cesta 🙂

Ďakujem pekne za všetky názory, pre aj proti. Tému ešte zamknúť nedám, možno pomôže niekomu inému. Ja som napríklad ešte pred hodinou nevedela riešenie a teraz mám jasno. A to len vďaka vám 🙂

tomiholjubavi
2. jún 2014

@rohypnol1 ja ti napisem takto. moja velmi dobra kamaratka si zobrala pisat diplomovku jednemu - hanba, ale policajtovi...pol to celkom buchac, taky drsny typ...zobrala od neho prachy a vykaslala sa na to...on samozrejme tiez, lebo ocakaval diplomovku v koži zabalenu a odovzdanu...od zaciatku som bola proti tomu, lebo podla mna by to trestne malo byt. a mali by za to minimalne pisatelovi zobrat diplom, lebo slubil spondeo et polliceor a namiesto toho nechame diplomovat ludi, ktori na to nemaju, alebo sa im nechce..

ale stalo sa toto - kamaratka nestihala, vybodla sa na to uplne a tyzden pred odovzdavanim terminu odisla na dva tyzdne do thajska, s tym ze ako kontaktnu osobu uviedla mna 😠 😠 😠 čo jej asi v zivote neodpustim, kedze som s tym nemala nic a od zaciatku som bola proti... takze mne jedneho dna volal nasr*ty policajt, ze kde ma svoju diplomovku a ze este nebol ani na jednej konzultacii... 😠 😠 tiez pristup (by som zakazala externe studium kvoli takymto lafom...) rozdrapoval sa na mna, ako keby to bola moja chyba a ze kamošku si počka a necha ju zbit..jednoducho nakoniec mna vydieral kamaratkou (hoci si fakt zaslužila za tento počin dve tri po papuli)...a ze on ma na mna kontakt, narobi mi problemy a neviem co...

za 5 dni som mu zbuchala diplomovku, ktora ani nebola v mojom obore, lebo toto bola pedagogika a ja som ucitel predmetov... dva dni pred terminom s nou bol na konzultacii...ucitelka urazena, ze za nou nebol ani raz mu to samozrejme vsetko zoskrtala..tak ze za nou prisiel v ten vecer domov a vypravali sa... 😅 nakoniec to uznala ale musela som prerabat dve kapitoly...este odomna ocakaval, ze mu to vytlacim, zabalim a poslem domov expresom 😠 😠 😠

on diplomovku odovzdal, kamaratka sa vratila z thajska, cely cas mala vypnuty mobil..strasne som jej vynadala, ale fakt hnusno vulgarno a keby sa nepozname od školy v prirode, tak sa na nu absolutne vybodnem. doteraz su nase vztahy neni take ako predtym. dala mi za to sice polovicu penazi, ktore zobrala (akoze nech sa nehnevam 😠 ) ale aj tak...

moja skusenost bola taka, ze absolutne ponizujuce a trapne..clovek co si nevie spravit ani citacie ma bombardoval skypom cele dni, vyhrazal sa, bol neprijemny...všetko mi daval prepisovat, nespravil si ani titulku, ani riadkovat strany nevedel...vraj bakalarku si tiez dal pisat...bol arogantny...ja som sa natrapila, bolo to uplne proti mojemu presvedceniu, hanbim sa za to maximalne a nikdy by som to viac neurobila a ani to neradim nikomu urobit. ved je to zhanobovanie vasich krvopotne vydretych diplomoviek, ked rovnaky titul dostane clovek co v zivote neprecital knihu!

drzost nad drzosti, tento pan dostal z diplomovky A, či to bolo mojou kvalitou, alebo jeho presvedcovacimi metodami, neviem, tipujem skor to druhe...ale - predstavte si, ze mi o rok napisal, ci mu nechcem pisat dizertacku, lebo bol so mnou spokojny!!! ale ak som ho poslala do prdele, az sa zaprasilo....

ak nechces mat neprijemnu, trapnu, ponizujucu a hanebnu skusenost, urcite to nerob

rohypnol1
autor
2. jún 2014

@tomiholjubavi Fííííha, tak to je skúsenosť za všetky peniaze.... A bola si odvtedy s tou "kamarátkou" v kontakte? Ja by som ju asi zastrelila....

kaktusik
2. jún 2014

@rohypnol1 ja osobne si myslim, ze diplomovka je uz len formalita. Samozrejme, musi to mat nejaku uroven, ale nemyslim si, ze by to bolo nieco strasne napisat niekomu diplomovku. Ved dovtedy snad ten dotycny absolvoval nejake skusky a kedze ich spravil, tak titul nema az tak zadarmo. Hoci aj tu sa da polemizovat, kedze vieme ako to na niektorych VS chodi a aka je ich uroven. Ja by som s tym napisat pracu niekomu problem nemala. A uz vobec nie, ak by som si tym prilepsila a ako rodina by sme sa mali lepsie..

tomiholjubavi
2. jún 2014

@rohypnol1 bola som, ale len cez facebook, lebo byvam v zahranici...takze aj vsetku literaturu som zhanala len cez elektronicke knihy a ulozto...po tejto mojej skusenosti mam velmi zly nazor na cely studijny smer pedagogika... 😅 a s kamoskou nam vztahy dost ochladli, aj ked ona sa citi vdacna, (sak aj ma za co) ale uz je to ina dimenzia vztahu

zuska_bluzka
2. jún 2014

@bejbinka môžem ťa ubezpečiť, že problém prebytku vysokoškolákov nie je v tom, že niekto nevie napísať prácu ale v školskom systéme ako takom, ktorý je zameraný na kvantitu a nie na kvalitu. ten kto chce systém takto obísť, tak ho aj obíde, či už s tvojou pomocou alebo nie... titul nech si má každý kto sa k nemu dopracoval... akokoľvek. v dnešnej dobe len titul nič neznamená (ako si už sama uviedla, predavačky s titulmi a pod.). mnoho ľudí študuje vš popri práci a vtedy či chceš či nechceš toho času nie je nazvyš (a ak má ešte aj rodinu...). sama som mesiac dozadu písala záverečku (robila som si III. stupeň) a popri práci a domácnosti to fakt nebola sranda...

yetta
2. jún 2014

@luslus samozrejme, s väčšinou klientov problém nebol, ale ten jeden poriadne zamiešal karty. A keď to zrazu prešlo do štádia vyhrážok, vtedy mi už nebolo všetko jedno. Napadlo ma, že čo ak to celé bolo nafingované a objednávateľ ani neexistuje, iba spoločnosť chcela svojich 1.000 Eur lebo majú málo zákaziek. Navyše, zmluvou som bola viazaná udržať mlčanlivosť o firme a o skutočnostiach týkajúcich sa objednávok, takže som nemohla ani právnikovi ceknúť. Nakoniec to dobre dopadlo, ale tie nervy... keby som bola vtedy tehotná, tak asi potratím. Baby, pozor čo podpisujete, prečítajte si to aj trikrát a keď sa vám niečo nezdá, radšej do toho nechoďte.

bejbinka
2. jún 2014

@zuska_bluzka Ta kvantita je aj kvoli tomu, ze sa studuje tak akosi lahko - mas stvorky na strednej, nevadi, na NEJAKU vysoku skolu sa dostanes a akosi (za pomoci inych) vystudujes...vysokoskolsky system ako taky tu rozoberat nebudem, ja tvrdim, ze ryba smrdi od hlavy a malo by sa to sekat na vyskach a nie zakladnych...ide tu ale aj o to, ze ked uz si davaju pisat seminarky, bakalarky, diplomovky a co ja viem co este, tak uz je to fakt ubohe. Treti stupen mam aj ja a ako som spominala popri polrocnom dietati, tiez mam manzela a domacnost, ale ani mi len nenapadlo to dat niekomu inemu napisat. Je to o charaktere. Ked by sme boli vsetci rovnaki a kaslali na vsetko, tak to tu na tom nasom peknom Slovensku mozeme rovno zabalit. Je to vzdy o jednotlivcoch a ich rozhodnuti. Ja som vyjadrila svoj nazor, nesuhlasis, O.K....ja zas nesuhlasim s tym, aby mal titul kazdy, kto sa k nemu dopracuje, ako si Ty napisala "akokolvek". Ja by som tiez mohla pisat prace za inych, aj som mala moznost, resp. bol dopyt, ale neurobila som to. Moje rozhodnutie. Lutujem tych mladych ludi, ktori uz na strednej sa snazia, lebo chcu ist na vysoku, nemaju peniaze nazvys, aby si zaplatili za vypracovanie prac inymi ludmi...ako niektori ini.

liz_lemon
2. jún 2014

diplomovka je to najmenej na VS, je to len nejake zavrsenie, vobec si nemyslim, ze tym ze za niekoho napises diplomovku, mu nejak extra pomozes k titulu, ved ten clovek presiel celou VS + musi urobit statnice
diplomovky aj tak nikto necita, resp. sa im nejak velmi nevenuju, drviva vacsina konci niekde v archive uplne zabudnuta

sense
2. jún 2014

necitala som vsetky prispevky, ale svedomie by si mal spytovat ten co si necha take nieco zhotovit, to ze ty taketo veci dokaze je len tvoja sikovnost, a kde je dopyt je aj ponuka......a myslim ze tym ze niekomu napises diplomovku mu tak titul neziskas, myslim ze tam treba viac ako len diplomovku

zuska_bluzka
2. jún 2014

@bejbinka som rada, že máš svoj názor a obhajuješ si ho 🙂 avšak nie je škola ako škola... to že sa štvorkár hlási na výšku je presne o tom systéme, ktorý to umožňuje. ako to už bolo spomenuté, na niektorých školách je diplomovka len takým zavŕšením a v podstate len formalitou (aký prínos chceš od človeka bez praxe...) oveľa väčší dôraz je kladený na skúšky a štátnice. podľa mňa je úplne jedno koľko ľudí bude mať vš, v praxi sa ukáže kto je schopný, preto by som jednotkárov neľutovala 😉 ak vedia svoje vedomosti využiť v praxi tak im to na škodu nikdy nebude... ja si napríklad o absolvetnoch sládkovičova, bezpečnostného manažmentu a ďalších škôl a odborov tiež myslím svoje, bez ohľadu na to či si diplomku písali sami alebo nie

norikk
2. jún 2014

svedomie sa ti snazi povedat, ze to nie je spravne, tak to nerob.....mozno sa ti perspektiva takehoto zarobku zda dobra, ale nikdy nevies, ake nasledky z toho mozu plynut... mozno budes este viac nestastna z tych nasledkov, ako v pripade zeby si to nerobila....

skus hladat podobnu pracu, napr ako oprava textov, je to praca na doma... a kedze vravis, ze v odbore sa vyznas, zamestnavatela urcite najdes....

bejbinka
2. jún 2014

@tomiholjubavi Tak toto je skusenost za vsetky drobne, nezavidim Ti, ze si si to musela preskakat. Tento priklad so "studujucim" policajtom a jeho studujnymi "uspechmi" svedci za vsetko...a este sa bude nad inymi vyvysovat, ved vsak on ma vysoku. Chudobni a poctivi studenti pekne makat a lajdaci, nestihaci a prachaci saláma kaktus 😀

bejbinka
2. jún 2014

@zuska_bluzka Tak ci onak, ja im to neulahcim a ked niekto iny s tym problem nema, tak nech sa paci, nech pomaha. 😀 😉

katusap
2. jún 2014

Ja by som do toho nesla. Je to podvod a ked si predstavim, ze nejaky "debilko" odovzda moju pracu a bude za to hodnoteny.....no proste je mi to proti srsti.

tahomi
2. jún 2014

Uf ja sa priznam, sama som nad tym uvazovala, ale nastastie pobprehodnoteni som to zavrhla. Ako pisu baby vyssie, Slovensko je male a nikdy nevies kedy by niekto tuto informaciu pouzil proti tebe. A aby sa niekto hrdil titulom,ku ktoremu som mu dopomohla...Hlavne mam skusenost, ze presne je to ten typ ludim ktori su arogantni a povysenecki, lebo ved on ma titul z VS.

Ja ti odporucam ked uz, tak ponukaj konzultacie pripadne korekcia gramatiky resp stylistiky. Prispejes do rozpoctu a svedoie ciste

luccki
4. jún 2014

@rohypnol1 nejak moc nerozumiem na co konkretne sa pytas. tak bud ti to vadi a nebudes to robit alebo to spravis. ja by som s tym problem nemala a zobrala to hned, prachy na ruku

luccki
4. jún 2014

okrem ineho, teda neviem ako to funguje na inych skolach, ale ja som na technickej, a po ukonceni nikoho nezaujima nejaky trapny titul. nim si akurat moze masirovat ego, ak ho to bavi. dolezite je to, co vies. takze taki, co celu vysku podvadzaju a nic nevedia, je mi to uplne jedno, lebo zaujem o nas sa hodnoti podla vedomosti a nie ci mal niekto ecka alebo acka a ci boli podvodom alebo drinou.

tana85
16. jún 2014

tvoje pocity a aj nazory, ze to degraduje nakoniec absolventov VS uplne chapem...ale diplomovka je len jedna cast. ten clovek ju musi obhajit a musi prejst statnicami. par otazok mimo textu diplomovky odhali kto je jej autorom lebo len odprezentovat nestaci. ale pokial je to nejaka socialna praca, bez urazky, tak je uplne jedno ci ju pise student sam alebo si ju zaplati, tou skolou prejde tak ci tak. z niektorych prispevkov mam az dojem, ze snad ides ponukat vlastne telo za peniaze, tak sa na to pozera...vidno, ze by ti z toho bolo zle a citila by si sa ako podvnodnik, tak to nerob. su aj ine sposoby ako vyuzit svoje vedomosti, ale nechod do toho ak by sa ti kvoli tomu zle spavalo

maznacik007
16. jún 2014

pocity chapem ... ale zasa dnes je pomerne bezne ak aj pracujes a odovzdavas dokumentaciu ze nie vzdy si podpisana pod tym co urobis resp. si len ako spoluautor niekedy ...
ja som pomahala viacerym pri pisani prac ci uz bakalarok, diplomiek a tak .. niekedy som robila napr. len cast .. a tak .. ale to len v ramci sirsej rodiny a nie za prachy ..

je to o tom nakolko ich potrebujes ak musis zivit deti a neda sa inak tak preco nie ... neriesim a kto riesi moje deti nenakrmi

provenzzano
18. jún 2014

Ak nemáte ešte problém vyriešený, alebo ak by niekto mal záujem, tak zamestnám šikovných ľudí v tejto oblasti. 😝

22beba
18. jún 2014

no aaa??? keby sa mi z toho uliali prachy tak by som do toho išla 🙂 vieš kolko ludi ma takto podvodom titul 🙂 niekto sa celé roky len prešúla v škole 😀 a výčitky nech ta vobec netrápia je vela takých ktorí píšu práce za looove 🙂 ja kebyže viem práce písať tak píšem 😀 teraz mam problém zo svojou 😀 kedže neviem ani hačkovať ani nič tak hento by som robila 😀 hehe

domino3789
26. jan 2015

cawte chcel by som Vás poprosiť kto máte skúsenosti s touto prácou napísali by ste mi pls súkromnú správu?

iwulqa
13. apr 2015

chod do toho 🙂 , a ked pojdes do toho a vedela by si nieco aj z oplati verejnej spravy tak z radstou vyuzijem tvoje sluzby 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉 😉 vklude mi mozes napisat spravu 🙂

karin01
27. máj 2015

Ahojte, neda mi nezareagovat, lebo pred casom som tiez ponukla pomoc pri pisani prac. A dovod? Nie som bc absolvent, ktoy si mysli ze je v poriadku bez vlastneho nazoru kopirovat prace inych a s prehladom si vypytat nehorazne prachy. Ja som sa pri pisani prace natrapila, nakolko som lapila skolitelku vyskumnicku ale vdaka tomu, som mohla pomoct kamaratkam k super pracam. Pisat niekomu celu pracu je odvaha skor pre objednavatela, lebo vysledok a vratenie pracov vam nikto nezaruci. A este to treba aj obhajit.... Nemam problem poradit ako na to ale ak mam suplovat skolitela a spripomienkovat pracu, vyrobit jej tazisko... to chce cas a cas su peniaze... je na skodu, ze skoly ponukaju nekompetentnych skolitelov, alebo skolitelov bez akehoholvek zaujmu o studentov, ktori su odkazani na pomoc ... nazvyme to...sikovnejsich?mozno. Ja som si chcela takto ulahcit bc a 🙂 dopadlo to katastrofalne! Nielen ze som prisla o peniaze, ale to co mi prislo bol s prepacenim zgrc , za ktory by som sa hanbila na zs . Vysledok? Pracu som si musela nakoniec pisat sama a bolo to za A. Vsetkym statnicujucim kolegom prajem pevne nervy a klud. Zvladnut sa da vsetko a so ctou! Aj ked vyhladate pomoc, lebo ono je to fakt nielen o napisani prace 😉