2 roky sa snažíme o bábo a vôbec sa nám nedarí

mulm
8. feb 2022

Dobrý deň s manželom sa snažíme o babo už 2roki a vôbec sa nám nedarí chcem sa spitat aký je rozdiel medzi
IVF a ICSI metod

thereisabear
8. feb 2022

Ivf je umelé oplodnenie a pritom sa môže a nemusí použiť Icsi, to je keď dajú priamo spermiu do vajíčka.

lilyianka
8. feb 2022

@mulm my sme mali pri IVF metódu ICSI a nevyšlo to z 3 razy ani raz...... hneď nás nahovarali na túto cestu...

lienka_9
9. feb 2022

Ahoj my sme sa snažili vyše 2 rokov nakoniec sne išli teraz v januári na umelé, mali sme ivf, metódy MACS a ICSI a vyšlo na prvý krát ET

mulm
autor
9. feb 2022

@lienka_9 a ešte sa spitam takto dobre to icsi som pochopila ale aj pri IVF sa odoberajú vajíčka a spermie alebo ako a tiež je to mimotelove?

squ1rrel
9. feb 2022

@mulm vsetko je to mimotelove oplodnenie, akurat pri icsi urobia navyse ze vyberu vhodnu spermiu a ihlou ju vlozia priamo do vajicka.
Mas aj iui - to je oplodnenie v tele zeny. Chlapovi odoberu spermie a vlozia ich zene do maternice a priroda nech uz zariadi.
Daj si poradit v centre ktora metoda by pre vas bola vhodnejsia.

mulm
autor
9. feb 2022

@squ1rrel áno jasne dakujem

mulm
autor
9. feb 2022

@squ1rrel a to iui robia pri akomkoľvek spermiograme

squ1rrel
9. feb 2022

@mulm asi nie pri akomkoľvek, poznám prípady keď ma chlap doslova 10 spermií tak vtedy to nemá význam. My sme si dali jedno iui ale slová lekára boli že "toto je veľmi zlý spermiogram, no ale k oplodneniu stačí jedna spermia" samozrejme to nevyšlo ale mali sme dobry pocit ze sme to skúsili.

mulm
autor
10. feb 2022

@squ1rrel tiež by som. Chcela najprv skúsiť to mís mé mali 18živich spermi ale keď nám odsúhlasila tak najprv vyskúšame túto medotu ako píšete na oplodnenie stačí jedna spermia