Používame cookies. Viac informácií tu. OK

2 roky snaha,4 biochemicke straty a od Januara nič. Emočne zajedám svoje zúfalstvo.

Snažíme sa
babyttcirl
9. okt 2019

Ahojte baby,

Chcem sa opytat ci aj niektora z Vas je uplne demotivovana co sa tyka snahy o dieta. Snazime sa 2 roky tento mesiac, minuly rok 4 biochemicke tehu, od Januara nic... Mam plan od doktora co dalej ale neviem ani otehotniet tento rok. Prisli sme spat na SK zo zahranicia a zjavne nam tato zmena neprospela. Ja som pribrala 6 kg od januara a teraz uz mam zase 2 kg dole , ale jendoducho vobec, ale ze vobec sa neviem motivovat jest zdravo a spravne. Normalne ma chyti rapel a potajomky jem cez obed co ma napadne , resp. idem si kupit nieco nezdrave. Toto urcite nie je normalne - skryvat obed.. nie vzdy, ale ked mam home office tak sa mi to stava. Potom som nestastna ze kg nejdu dole.. som fakt unavena zo skusania vsetkeho mozneho od akupunktur az po neviem co a fakt neviem ako sa motivovat dalej. Prosim podelte sa ked mate podobnu skusenost a po akej dobe sa vam podarilo otehotniet po biochemickych / potratoch?.. Zacinam byt zufala..

Dakujem.

sarafortuna
9. okt 2019

ja som otehotnela v roku 2010, potratila v 8tt a potom 4 ROKY NIČ - jalová som bola. Prežila som to, ani neviem ako. Potom som v roku 2014 otehotnela a zase ten istý scénar, o 3 mesiace som ZASE otehotnela a opeť nič - prázdny gestačný vak. Endokrinologička ma "nadopovala" všetkým možným, i PREDNISONOM a stihla som v tom roku otehotnieť a v roku 2015 porodiť. Takže my sme sa snažili 6 rokov a teraz psychicky musím zvládnuť 2 náročné deti 🙂. Takže hlavu hore, vypnite a neriešte na chvílu. Samozrejme, treba si dať telo a aj hlavu do poriadku.

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@sarafortuna dakujem!! na tom tele a hlavne zacinam pracovat, ale ide mi to tazko.. velmi tazko.. mozno si treba uzivat zivot chvilu 🙂.

natassa2
9. okt 2019

@babyttcirl ale ved zase 6 kg nie je az tak vela ak si mala nizsiu povodnu vahu, kolko si vazila? A nie vzdy je to o vahe, jedna znama mojej mami ma asi 150 kg a porodila, ma zdrave dieta akurat bol trosku uz taky tucik...

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@natassa2 no teraz mam 69.5 kg, mala som v januari 65 kg,to je moja optimalna vaha.. a jedna vec je nevediet zhodit, druha sa nevediet motivovat jest zdravo a poza chrbat si ist kupovat langos 🙂 proste absolutne ziadny balans.. a teda este na to , nie radost zo seba , ako vyzeram s tymi 5kg navyse ktore sa na mne drzia.. jednoducho ako si nastavit tu hlavu a telo aby som bola zdrava, stastna a podarilo sami znova otehotniet? mozno to az moc riesim.. ja keby som mala az 150 Kg ,moj muz by nebol nadseny.. to ti poviem ako je.. a asi ani ja nie.. rada sa citim dobre vo svojej kozi, co momentalne nejde..

natassa2
9. okt 2019

@babyttcirl no ale na aku vysku? to mi pride uplne v pohode, tak sa zase tak nestresuj a bud s jedlom kamaratka, nekontroluj sa, mas chut daj si ale v norme, mam kamosku ktora ma to naucila sa stravovat intuitivne a funguje to, jem len ked som hladna, ona to ma tak, ze ked ma chut sa doslova nazrat tak sa nazere, ked ma chut na salat da si salat, ked ma chut na parene buchty da si, pizza, kebab bar co a je nadherna!

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@natassa2 na vysku 173cm.. takze jasne BMI je v norme, ale pripadam si ako dumbo niekedy, ako som spominala nie dobre vo svojej kozi.. no to by som rada intuitivne jedla 🙂 mala by som sa to naucit..

veronko
9. okt 2019

My sa snazime uz cez 2 roky, neslo to bez liekov. Nasadili lieky nic. 2 x neúspešné iui a už to teraz ani neriešim. Netvrdím, že nechcem ale nemám sily. Keď príde mrcha mám náladu mizernu. 😖

natassa2
9. okt 2019

@babyttcirl skus mne to trvalo skoro rok, ale potom ako keby zazrakom isla vaha dole a mne ako byvalej bulimicke to velmi pomohlo 🙂

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@veronko jaaaj no to viem pochopit, ale mne akoby cele telo este aj s tou mizernou stravou a akne davalo najavo, ze som nejaka pokazena cela.. je to bludny kruh.. kolko mas rokov?

veronko
9. okt 2019

@babyttcirl zachvilu 30, ano mozno to neni take strasne ale aj tak...

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@veronko ja to chapem.. je to des. kazdy dalsi mesiac co cakas.. resp. si neuzivas zivot.. a tvoj partner to ako berie?

nina004
9. okt 2019

@babyttcirl Ahoj,my sa uz tiez snazime dlhsie o babatko. Nikdy sme si nedavali pozor a neriesili sme ci otehotniem alebo nie. Sme spolu 7 rokov a nic. Pred rokom a pol sme sa uz zacali viac snazit. Raz mi doktor este v 17stich povedal, ze mam polycysticke vajecniky, ale dalsi tvrdil, ze nie. Tak neviem, kde je problem. Dalsi mesiac nas posielaju na ivf kliniku, ale toho sa ja velmi bojim. Uplne chapem tvoju bezmoc. Tiez som za ten posledny rok a pol skusala vsetko mozne, co sa tyka stravy a vydrzim to max mesiac - dva a potom opat ficim na cokolade, pribinacikoch a roznych nezdravych jedlach. Je to taky zacarovany kruh. Ja mam teda 170cm a teraz nejakych 63kg. Ale vsetko sa mi uklada okolo pupku, tak som jak taky pavuk - chude ruky, chude nohy, len ten pupok. A samozrejme s blbou stravou idu ruka v ruke pupaky. Kamaratky snad vsetky tehotneju ani to nechcu a my furt nic. Je to uz taka bezmoc. Kazdy mesiac dufam, ze sa to uz zadarilo a zas nove sklamanie. A aj ked si vravime, ze si urobime pekny zivot aj bez deti, stale nad tym premyslam a v tej hlave to mam.

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@nina004 ako keby si mi z noci citala.. uplne rovnako story.. a chlapci sa nejako neobmedzuju ani nic a pohoda klidek tabacek. Kam idete na kliniku? 🙂 zasmiala som sa na cokoladach a pribinackoch.. AJ tym si idem AJ ja!!!

nina004
9. okt 2019

@babyttcirl my byvame v Cechach, tak kliniku budeme riesit tu. Asi do Hradca pojdeme. Dalsi tyzden sa mam stavit na gynde po ziadanku. Uz si niekedy aj hovorim, ze obmedzovat sa tolko v jedle nema az taky zmysel. Ved ked ma byt zena v pohode, tak by mala jest na co ma chut. A nie sa furt v niecom obmedzovat. To su furt nejake vysetrenia, vitaminy tamto, hento, onento... A je pravda, ze skoro vsetko je na zene. Strasna zataz na psychiku. V tomto by som povedala, ze to maju chlapy zas lahsie. Vas este niekam na kliniku neposielali?

babyttcirl
autor
9. okt 2019

@nina004 posielali, irene o tyzden do Brna. Som zvedava aky bude dalsi postup. Kebyze som chuda, Robim co ma bavi a nemam vyrazim, Biden na dobrej ceste, ale zatial nic moc. Vsetky 3 body ma irituju.. kazda svojim sposobom 🙂

santeema
9. okt 2019

@babyttcirl ved skuste umele. ja som mala babo az po 17r. z ivfka a doteraz lutujem, ze som nesla na umele skor. usetrila by som si kopec sklamania, nervov, liekov v sebe a viac menej nezazivneho planovaneho sexu, ktory ti ide az na nervy, ked ti to predpise kazdy druhy den gyndos. a bola by som ovela mladsia mamina. ale vsetko je ako ma byt asi a minulost uz nezmenim. len to tak konstatujem.... a zelam, aby sa ti to podarilo🙂...vahu vobec neries a jedz to co ti chuti, len nie velke mnozstva...a take langose su nahodou super a ani sa ti necudujem, ze si ich kupujes na tajnaca🙂...ja ich zboznujem...mnam🙂...

santeema
9. okt 2019

@babyttcirl neviem odkial si, ale ja som bola spokojna aj v ziline s ivfkom. maju dobre ceny pre samoplatcov.

nina004
10. okt 2019

@babyttcirl Skus sa hodit viac do pohody. Ja sa tiez ucim mat rada samu seba taku aka som. Mam uzasneho chlapa, ktory mi kazdy den pripomina, ze pre neho som ta naj. A aby sme prisli na ine myslienky, kupili sme si par mesiacov dozadu stena. Je to sice riadny zahul, co by som nikdy nepovedala, ale zas clovek aspon obcas pride na ine myslienky a mame predpripravu 🙂 Urcite daj vediet, ako vam to o tyzden dopadne. Skoda, ze nie si blizsie. Urcite by padlo vhod obcas si vyrazit s niekym, kto ma podobne problemy a rozumie mi 🙂

babyttcirl
autor
10. okt 2019

@santeema jeeej baby, parada. Uplne sa mi paci tie vase odpovede. Ano, ideme do Brna na konzultaciu a uvidime co mam navrhnu, ked umele tak umele 🙂 son z BA a AJ asa nebranim. Je mi jedno ako formou 🙂

babyttcirl
autor
10. okt 2019

@nina004 no stena chcem AJ ja, ale moj muz je zasadne proti. Mame novy dom a nechce aby nam vsetko znicil, vaade boli chory a nemohli sme ist na dovcu do azie ked chceme. Takze max. Skrecka 😅

Tu začni písať odpoveď...

Odošli

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre