2 roky snažilkujeme a nič. Čo nám pomôže?

monikakitko
7. aug 2017

Ahoj chcem sa vas opytat co vam pomohlo otetotiet s manzelom sa snazime uz 2 rok uz raz tehotna som bola ale prisli sme oto...citala som o jednych tabletkach pink fertil pre zenu a blue fertil pre muza nema s tym niekto skusenost pomohlo to niekomu. Ak mate skusenost s tym dajte vediet ahojte

lienka737
7. aug 2017

Ak sa snažíte dva roky, treba to riešiť s lekárom a urobiť odborné vyšetrenia.
Na tabletky by som sa nespoliehala. Ked nevieš čo ti je, môžu viac uškodiť ako pomôcť.

bienennest
7. aug 2017

Ahoj, ako uz napisala @lienka737 treba rozhodne hladat pricinu a podla toho nastolit liecbu. Tieto lieky na podporu plodnosti mozu a nemusia pomoct nakolko je to len zbierka vitaminov podporujucich plodnost, avsak velmi casto za neplodnostou sa skryvaju zavaznejsie dovody ako len nedostatok spravnych vitaminov. Urcite ale neublizia, takze mozes vyskusat. Z mojej skusenosti musim vsak povedat, ze tie jednotlive zlozky v tychto multivitaminoch su velmi nizske takze je efektivnejsie si zabezpecit tie vitaminy a mineraly jefnotlivo (napriklad odporucana davka magnezia je 350mg, v tychto multivitaminov je to asi 40mg).

My sme pri tretom skusali 2roky pokial sa podarilo. V mojom pripade sa pricina nikdy nezistila, takze niekedy aj medicina nepozna na vsetko odpoved. Ale celkovou upravou stravy o vitaminy, mineraly a niektore podporujuce plodiny (maca, vitex) sa mi nakoniec podarilo otehotniet. Skus si precitat-https://www.slovenskypacient.sk/liecba-neplodno...
Drzim palce!

monikakitko
autor
7. aug 2017

Tak ako ja viem ze mam problem a to je ze mam srdvovu maternicu....tak neviem...asi to bude tym

siska53
7. aug 2017

@monikakitko smer dr. Moze,nemusi to byt tym. Jamam.jemme 2rohu a pocala som.rychko a donosila som v pohode...

monikakitko
autor
7. aug 2017

Ako ja pravidelne chodim do Dr. a hovori ze vsetko je v poriadku az na to ze mam srdcovitu maternicu...povedal mi ze to zatial nechava na prirodu ale akosi to nejde...:( uz som sklamana s toh...

lienka737
7. aug 2017

@monikakitko po dvoch rokoch by to už mal aj on riešiť. Skús znova a ked nie, zmeň lekára. Žial, inak sa niekedy nedá.
Minimálne si dajte spraviť spermiogram, hormonálny profil, folikulometriu.
Tieto tri veci sú úplný základ. Mne to spravila Dr. po pol roku snaženie (mám vyšší vek).

simka556
18. aug 2017

Ahojte baby chcela by som sa opýtať v septembri to bude rok keď som prišla o bábätko ( spontánny potrate v 6t) a to bábätko sme splodili na prvý krát .. no teraz sa nám nejako nedarí snažíme sa síce len 4 mesiace ale mám z toho taký zvláštny pocit .. zhruba pred 5-6 mes som bola na gynekológii tam mi povedali že je všetko v poriadku .. ale je možné že po potrate už by som nemohla mať ďalšie bábätko , vedela by to už lekárka alebo ešte nie .. nechcem pôsobiť stresujúco ale mám z toho taký zvláštny pocit 😞 chcela by som vedieť váš názor alebo dobu kedy sa vám znovu podarilo otehotnieť ďakujem ❤

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre