35+ a prvé dieťa

guccigirls
1. aug 2017

Ahojte,ťažko sa o tom píše ale skúsim 🙂...Obaja s manželom sme po 35tke a zatiaľ nemáme dieťa,no snažíme sa už 7.rokov.V poslednej dobre sa často stretávam s názorom že je už pre nás(mňa) neskoro mať prvé dieťa v tomto veku po psychickej stránke.Popravde neriešila som to nejak doteraz predsa len doba pokročila a žijeme iní život ako naši rodičia a star.rodičia ale nejak sa posledné týždne nad tým zamýšľam.Žienky predpokladám resp.dúfam že ste tu také tak ako zvládate túto situáciu?

deti95060810
1. aug 2017

nevšímaj si hlúpe reči....

janickacrazy
1. aug 2017

@guccigirls Ale prosím ťa, blbé reči si nevšímaj, mám kamošku, čo rodila prvé v 40tke a v pohode to zvládla. Ona sa pokúšala 10 rokov a dnes je z nej šťastná mamička. Ja mám 40 a mám teraz tretie 1,5ročné bábo, zvládla som všetko v pohodičke, psychicky oveľa lepšie ako prvé, ktoré som rodila v 22. Materskú si užívam, všetci mi vravia, ako som omladla, no musím sa udržovať v kondičke, behám za malým ako srnka. Neboj sa, to dáš. 😉

guccigirls
autor
1. aug 2017

@deti95060810
@janickacrazy Ďakujem žienky za povzbudenie,ono spúšťačom bola firemná grilovačka, kde kolegyne začali tému prvorodičiek pred 40tkou nebolo to v nejakej zlej viere bohužiaľ si neuvedomili že sme prítomné aj ženy s takýmto osudom...Čo ma ale zarazilo bol názor skoro väčšiny že je to neskoro nie pre prítomnosť ale pre budúcnosť (mať v dôchodkovom veku doma čerstvého prvovoliča)

mimka11111
1. aug 2017

@guccigirls ahoj,mam 39 a 6-mesacneho uzasneho synceka...tiez sme sa velmi dlho snazili,vsetky vysetrenia ok,len nam sa jednoducho nedarilo...uo sme odmietali...nastala chvila,kedy som sa vzdala akychkolvek nadeji,ze niekedy budeme mat mimi / samozrejme velku ulohu v tom hral vek a myslienky,ako u teba /, a prestali sme sa uplne snazit a to doslova...prestala som na tehu mysliet a kazdou bunkou svojho tela som bola zmierena s tym,ze mimi uz nebude...zili sme svoj vlastny zivot a vo chvili,kedy som si zmyslela velku prerabku domu a podnikla k tomu kroky,zistila som,ze som tehotna 😁...super,nie? ...potvrdilo sa mi to,co mnohym predo mnou...netreba na to mysliet a mimi pride....mozno otrepana fraza,ale pravdiva 😊

guccigirls
autor
1. aug 2017

@mimka11111 gratulujem😘 až mi slzy vyskočili a ďakujem za povzbudenie

jankaga
1. aug 2017

Ja mam 37, teda budem mat koncom augusta a mam rocneho chlapceka🙂 moje prve dieta🙂
Skor som sa na to necitila byt matkou🙂

jankaga
1. aug 2017

A inak, moja mama ma teraz 72rokov, otec 69, ziasny problem.mna mala mama ked mala 35rokov , sestru v 34och😉

dada7701
1. aug 2017

...ja som mala prvé v 36...a mám aj zdravotné problémy a zvládam to...je pravda,že už človek nemá toľko energie, ale ten malý človiečik ti ju dodá, pretože ťa núti stále sa hýbať 🙂 , teraz mám 40,5 a určite by som ešte chcela jedno...aj bolo,ale žial odišlo v 5.týždni, anjelík môj....tak smelo do toho...okolie nerieš...podstatné je,ako to cítiš ty, nie iní 😉zo srdca prajem nech sa čím skôr zadarí....

maminuska
1. aug 2017

@guccigirls ja si myslím že je to tiež už nie práve najvhodnejší vek , napriek tomu mám jedno z detí v 39 a teraz čakám neplánovane v 42 ďalšie. Budem mať 60 keď bude mať 18 rokov ale tak čo už , "zavarili sme si s manželom na staré kolená" , treba sa tomu postaviť čelom . Bude ma to jednoducho nútiť udržiavať sa v kondičke a v dobrom stave.

emi16
1. aug 2017

Je dobre, ze sa zamyslas
Mat dieta je kompletne, ale kompletne zmena zivota. A neviem ako ty, ale ja po 30.tke potrebujem viac spanku ako ked som nala 20. Vtedy mi nevadilo spat 5 hodin do tyzdna. Ale vsetko sa da a deti rastu rychlo a cas leti este rychlejsie.
A je to obrovska zmena ked pride dalsi clen uz do zabehnuteho vztahu.
My sme sa s tatkom mojich certic poznali 15. st rokov a apolu zili a cestovali 6 rokov
A vela veci v zivote sme sa museli vzdat pre pohodlie nasej prvej
A to, ze ma nenechala spat 3roky v noci a ranny budicek o piatej
Nenavidim maminky co im deti spia od tretieho mesiaca 😬
Potom prisla druha opica a ta bude mat dva roky a stale nespava v noci
A k tomu choroby, reflux, boj s jedenim a presadzovanim, obdobie vzdoru
Ale kazde jedno objatie a pusa od nich je nenahraditelna
Daju tolko cistej a nezistnej lasky, ze vsetko coho som sa pre ne vzdala za to stalo

jana_eyre
1. aug 2017

A to ako myslia, ze po psychyckej stranke? Ja som vzdy mala za to, ze psychiku ma kazdy individualnu a nie ze je zavisla na veku..

Mam viac kamaratiek, ktore mali prve dieta po 35 a nebadam na nich nic co by bolo na zavadu 😉

dada7701
1. aug 2017

@emi16 ešteže si dopísala tie posledné dve vety....veľmi zlé sa to zo začiatku čítalo...ale je to tak, deti sú najkrajší dar,aj ked to niekedy tak nevidíme....

gir
1. aug 2017

Ja som mala prvé V 36 a druhé v 38 a neviem si to vynachváliť. Mám vzdelávanie, prácu, s manželom sme si užívali a po 8 rokoch manželstva si užívame deti.

chrissie_kf
1. aug 2017

@guccigirls ked som sa narodila mala moja mama 38 rokov a mozem ti povedat ze som nikdy necitila zeby bola "starsia" . Vladala viac ako mnohe maminky mladsie od nej aj o 15 rokov. Ked som maturovala mAla 58 a teda moje kamaratky to nechcwli nikdy ani verit. Je to individualne a zavisi od osobnosti🙂Moja mamina bola a je plna zivota vitalna a vzdy vsetko vladala. Vek jw len cislo 🙂 A na porovnanie - mame so sesternicou naraz deti - ona mala cez 35 ked sa mala narodila , teraz caka druhe a ja som mala 30 ked sa syn narodil a sme stLe spolu a teda ja nevidim nejaky rozdiel vo vychove vo vladani a podobne. Takue opat vek je len cislo a vsetko zavisi od daneho cloveka🙂

myskahryzka
1. aug 2017

@guccigirls Tomuto dost dobre nerozumiem. Na prve dieta je v 35ke neskoro, ale na druhe, ci piate uz nie?Vobec nepocuvaj take blbe reci. A inak tiez sa teda snazime o druhe dieta. Prve ma 12, takze zase budem ako prvorodicka. A mozem cestne prehlasit, ze psychicky som na to teraz pripravena viac, ako ked som mala 22.

minttu
1. aug 2017

Ci je mat dieta po 35-ke neskoro??? Mne je cudne, ze sa vobec niekto zamysla ze je to neskoro.

kliv
1. aug 2017

V 35 prvé, v 37 druhé. Po narodení prvého to bol šok, odrazu sme nemali čas na nič, ani na seba. Ale to sa akosi rýchlo spravilo a nevedeli sme sa dočkať druhého. Vôbec nemám pocit, že by som to psychicky, či fyzicky nezvládala. Možno by sme to zvládli pred 10 rokmi lepšie, ale to sa nedozviem 😀

guccigirls
autor
1. aug 2017

Ďakujem žienky za Vaše slová,potešili ste ma 🙂

kiwi3
1. aug 2017

@emi16 s tym spankom je to predsa naopak, cim je clovek starsi, tym ma mensiu potrebu spat. stari ludia maju predsa najvacsi problem so spankom. klesa produkcia melatoninu.

emi16
1. aug 2017

@kiwi3
Tak ja som potom asi niaka ina ked v 37.cke nezvladam ked za tyzden naspim len 7-10 hodin
Mne ten melatonin zabuda klesat 😀
Ako ho odovrat?

guccigirls
autor
1. aug 2017

@minttu Ono išlo o budúcnosť nie prítomnosť..jednoducho povedané že o cca 20 rokov by sme mali doma dieťa,ktoré ešte potrebuje rodičov pri plnej sile a nie aby to bolo opačne že sa dieťa bude musieť starať už o rodičov..ono ta celá debata vznikla z toho že kolegyňa je čerstvá babička v 48čke a pred cca polrokom odišla 41r. kolegyňa na materskú ako prvorodička

katarinka7755
1. aug 2017

Ja mám 40 a syn bude mat v piatok rok. Kašli na okolie a rob veci ako ich chces a cítiš ty. Ja som sa na dieta skor necítila, nasla som si dobreho partnera a sli sme do toho. Každý den si dakujeme za to rozhodnutie. A zdaleka sa necítim, ze by som to nezvladala ci uz fyzicky, alebo psychicky.

kiwi3
1. aug 2017

@emi16 tak predpokladam, ze ked si mala 20, nespala si 7-10 hodin za tyzden. len niektoru noc si spala menej alebo vobec a dokopy to bolo ovela viac, nie? takze to je len skreslene vnimanie. okrem toho pre zabavu sa nespi lahsie ako pre povinnosti

guccigirls
autor
1. aug 2017

@emi16 7-10 hod.za týždeň?tak to je veľmi málo naozaj

emi16
1. aug 2017

@kiwi3
Tak dalo sa tak ficat 2 tyzdne
16 hodin v praci potom pivo s kolegami, alebo disco
Mládi 😜

evittam
1. aug 2017

@guccigirls Ahoj. Vôbec nerieši okolie. Urobte tak ako to cítite a chcete vy. Bude to vaše dieťa/deti. Ja prvé v 30, druhé 36. Nič lepšie sme urobiť nemohli. Tiež sa cítim super a vôbec nie na vek,ktorý mám.😉
A obe moje deti ma nechali aj oddýchnuť aj vyspať. Od 3.mesiaca sa budili len raz v noci na dojčenie od 5.spali celú noc. 😊😉

sandey
1. aug 2017

@guccigirls moja svagrina mala prve dieta v 45tke a brat mal 43, takze neries vek...

minttu
1. aug 2017

@guccigirls O 20 rokov mat doma dieta ktore potrebuje rodicov pri plnej sile? To snad nie 🙂

zuz02
1. aug 2017

@guccigirls nemôžeš vedieť, čo bude zajtra, nie o 20 rokov. V dnešnej dobe odchádzajú aj mladí ľudia, nikto z nás nevie, akého veku sa dožije. To by potom nikto nemohol mať deti, ani mamička, čo porodí v 25.rokoch. Istotu z nás nemá nikto. A zase na druhej strane je kopec aktívnych šesťdesiatnikov. Ja mam v robote zopár takých kolegov. A mám aj susedu, ktorá ešte ani 60 nemala, má cez 100kg, celý deň sedí doma a ešte aj na prvé poschodie sa vozí výťahom, čo nevládze.

kapurka270
1. aug 2017

Ja som mala v juni 39 a mala slecna pred tyzdnom rok.A nezda sa mi to vobec neskoro a chceli by sme este 1 dieta.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre