Aké vitamíny a doplnky odporúčate pri snažení o bábätko ?

sunny_g
11. jan 2020

Ahojte maminky, prosím aké vitamíny odporúčate pri snahe o tehotenstvo? Nemyslím inofolic ale skôr vitamíny a minerály aby malo telo dosť.

Ďakujem

evittam
11. jan 2020

@sunny_g Zdravá a vyvážena strava. Ak si normálna zdrava zena tak nepotrebujes nic. Žiadne umelé doplnky, ktoré telo aj tak nevie spracovať a vylúči z tela von ako odpad.

babyfrog
11. jan 2020

@sunny_g ak nie sú žiadne problémy tebe stačí kyselina listová.... Dajte si spraviť spermiogram a podľa výsledku by som manželovi nasadila vitamíny... Môj bral vitamín e, Q10, zinok,selén, kyselina listová, kotvičnik zemný, folandrol.... Ja som brala Inofolic combi ( mala som problém s dozrievanim vajíčok + vyššia hmotnosť nábeh na PCO )

sunny_g
autor
11. jan 2020

Nemame problem otehotniet, prave sme zacali a prvy bol na prvy sup, takze skor len tak preventivne. SKusim kyselinu listovu.
Dakujem

ukulela
11. jan 2020

@sunny_g stačí ti tá kyselina listová úplne.

nikuska93
11. jan 2020

@sunny_g my sme sa snazili skoro rok a nic nakoniec som sa nechala ukacat na femibion 1ku po mesiaci aj pol bum pozitivny test 🤭😊 teraz sme 17tt 😍 kamosky a tym tiez otehotneli neverila som ale asi nieco na tom bude 😊 drzim palce

sunny_g
autor
11. jan 2020

@nikuska93 femibion je v podstate čo som pozrela zloženie kyselina listová a vitamín D. Túto kombináciu som si objednala tiež len lacnejšie 🙂

nikuska93
11. jan 2020

@sunny_g ja ten femibion 1ku som kupila asi za 12euro v lekarni ale viem ze je aj cista kyselina listova a lacna a ta staci na planovanie lebo to vraj najviac chyba telu pred tehu... Vraj co mi vraveli ja stale neverim tomu ze som tehu my sme sa smiali s priatelom ze to je zazrak tak do dneska sme este taky ze naozaj? 😁 Ved v juni nam to dojde ze naozaj 😂😂😂

sunny_g
autor
11. jan 2020

@nikuska93 áno tiež som nevrila tým dvom ciarkam na teste. Hlavne keď mi lekár vraví, nič tam nevidím

sunny_g
autor
12. jan 2020

Nakoniec som dostala Prenatal od Jamiesonu od manžela

ludmilik13
16. jan 2020

@sunny_g obsahuje vela vitaminov, ale podla mna velkou vyhodou je aj to, ze obsahuje metafolin, neviem uz o nijako inom doplnku, ktory by ho obsahoval 🙂 ja som na cenu nepozerala, ked sme sa snazili, pre mna bolo prioritne to zlozenie 🙂

rybycka28
22. jan 2020

@sunny_g ja odporúčam kyselinu listovú a macu peruansku, da sa kúpiť v zdravej výžive

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre