Ako a kedy sa robí ovulačný test?

sisinka2020
6. júl 2020

Ahojte baby ako a kedy sa robí ovulačny test. Ďakujem

gubiko
6. júl 2020

ahoj, ja nie som nejaká odborníčka, ale pripnem sa. ja si myslím, že v strede cyklu, kedy by podľa výpočtov malo štandardne dochádzať k ovulácii.

alzbeta162
6. júl 2020

Individualne záleží od dĺžky cyklu ja mam 33dc a začínam uz od 13dc pre istotu plus meram BT testuje sa v case medzi 10-20hod. Dve hodiny predtým nepiť vodu nechodiť na wc. Ak zacne tmavnut niekedy v strede cyklu pre istotu testovať 2x denne .... Pozor nie je iste, že zachytite vrchol ovu... Najlepšie je kombinovat meranie BT a testovanie ovu testami ovu testy neurčia ci ovu prebehla narozdiel od merania BT

lauritkatesty
7. júl 2020

Skus si este sledovat hlien.om sa objavuje uz par dni pred ovulkou a vtedy mozes zacat. Inak cca pri 28 dnovom cykle je dobre zacat od 11 dc

veronika1234512345
7. júl 2020

Ja osobne som mala vselijake cykly.
28 dňové, 38 dňové skákalo to vselijak kým sa to nejak upravilo 🙂
Takže nakoľko každý mesiac bol iný, ovu testy som robila deň po skončení ms.
Robila som testy každý deň v rovnaký čas dajme tomu ze o 14stej (je dôležité robiť cca v rovnakom čase) aspoň 2 hodinky pred testovaním nepiť, kvôli tomu aby neboli skreslené výsledky. V prípade, že som mala už silnejšiu čiarku skúsila som o pár hodín ďalší test aby som sa uistila ci už bol vrchol ovu alebo nie.
Testy som inak objednávala z ebay 50 testov za 8€ 😉

miskanathan
11. júl 2020

@lauritkatesty ahojte. Baby potrebujem poradit. Ak som mala pozit ovu test 15dc ako pocitam dpo? Asi sa hlupo pytam, no 16dc je 1dpo? Ci ako...ked ta ovu pride po pozit teste 24-36 hodin...ako teda pocitat 🤔

miskanathan
11. júl 2020

Este doplnim ze 16dc uz bol slabsi teda negativny ovu test.

veronika1234512345
11. júl 2020

@miskanathan po ovulácii, ktorá nastáva 12-48h po poz. teste je vajíčko pripravené 24h na oplodnenie. Po tomto čase odumiera.

miskanathan
11. júl 2020

Ahoj. Tomu rozumiem. Tak sa opytam takto, ak 15dc bol pozit ovu test tak 19dc je kolky dpo?

veronika1234512345
11. júl 2020

@miskanathan 15dc pozitívny test 17dc je 1dpo ak sa nemýlim.

lauritkatesty
12. júl 2020

1 dpo mozes pocitat cca od 18 dc.

miskanathan
12. júl 2020

Dakujem Vam dievcata.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre