Ovulačný test

17. sep 2023

Ahojte. Prvy krat skusam ovulacne testy, ako mám brať tento test ? Som po ovulke alebo pred ? Je pozitívny alebo negatívny ? Snažíme sa o bábätko, a nejak sa nám nedarí... ale bola som v tom že mam plodné dni, bolesti v podbrusku, väčší vytok, chut na sex atď ... Dnes som 14DC... dakujem

jaskolka
17. sep 2023

Je negatívny. Ovulacny test musí mať tú druhú čiarku rovnakú alebo silnejšiu.
Nedá sa podľa toho povedať ci ovulácia už prebehla, alebo ešte len bude, treba testovať znovu.

anjelicek26
17. sep 2023

Testovat Mas kazdy den 2* od cca. 10.dna cyklu.. Toto TI nepovie nic,Len ze je to negativny test.. ovulka mohla byt,Alebo Este Len Bude.. vyhodnotit to Vies Len,ked ich robis pravidelne...

autor
17. sep 2023

@anjelicek26 takze ked sme sa vcera snazili nic z toho nebude ? :( .. nooo to mi teraz doktorka poradila na kontrole v piatok tak som si kupila ... no tak buduci mesiac budem testovat od prveho dna ? Ci az ked skonci ms .. ?

anjelicek26
17. sep 2023

AK mas klasicky 28+/-cyklus tak staci od desiateho dna testovat.. na Amazone sa daju tieto testy kupit v 50kovych baleniach za par eur...

autor
17. sep 2023

@anjelicek26 mam 30 dnový dc .. presne ako hodinky

autor
18. sep 2023

@anjelicek26ahoj dnes som bola u dr mam aktivny vajecnik spytala som sa ze co to je ze ovulujem... a testy ovulacne negativne nechapem tomu teda

majulka098
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
19. sep 2023

Tak mat folikul na vajecniku neznamena, ze aj realne praskne a nevytvori sa cysta, ktora s MS odchadza... toto bol moj vecny problem, nepraskajuce folikuly a este na nepriechodnom vajecniku 🙄 Tolko stratenych cyklov. Skus inu znacku ovulacnych testov, aj dlhsie potom kludne mozes ovulaciu mat az 17-19.den cyklu clovek nikdy nevie...

majulka098
19. sep 2023

V každom ovulačnom teste/ na krabičke sú písané návody a aj ako ich interpretovať a aj ako a kedy ich správne robiť ... niekedy si treba nájsť tú námahu a prečítať si to, preto to aj tam je ... a keď už doktorka niečo poradí, tak sa aj jej skúsiť opýtať, čo a jak a čo znamená to a to ... trochu pochopiť svoje telo a naučiť sa o ňom niečo ... každý je zvyknutý, že všetko za nich urobí druhý, tak mi to príde ...
To že aj žena má aktívny vaječník, nikdy neznamená, že prebehne aj ovulácia, prv musí folikul narásť a potom aj prasknúť .... žiaden ovu test neukáže či ovu vážne aj prebehla, iba že sa zvýšil LH hormón ... merať bazálnu teplotu napr. Aj o tom je článkov a článkov, samozrejme aj x-rokov skúsená žena v to to môže mať cyklus občas všelijaký a na interpretáciu grafu sa niekoho opýta ...
Ako chce žena mať, alebo skôr dieťa vychovávať, keď jej problém robí aj čosi naštudovať a pochopiť... príde mi, že tieto veci sa tu pýtajú každý deň, ak nie obdeň, pritom si naozaj stačí prečítať návod a prípadne niečo nájsť na nete, trochu svojho času do toho investovať človek musí ak chce niečo predsa ....
A k fotke, ovu test nie je pozitívny, a ani sa nedá určiť, či ovu bola alebo nebola z jedného testu (ja osobne som napr. Nikdy nerobila ovu test 2x za deň a vrchol som stále zachytila, ale to je môj prípad, vrchol som mala stále v deň ovu, potvrdená aj BT)

Nič v zlom, ale jednoducho je takýchto príspevkov denne aj niekoľko s tou istou otázkou, bez námahy dotyčných si vôbec prečítať návod na ovu testoch

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre