Kyretáž alebo samočistenie

7. sep 2022

Ahojte, uz po druhy krat prezivam zamlcany potrat. Obrovska bolest...
Dr. mi dala na vyber bud kyretaz alebo pockam kym sa to spusti same
Podla sona som mala byt 8+5 ale plod je velky na 6+2

V marci som uz jeden kyret abslovovala tam to skoncilo tiez tak 7-8tt, ale uprimne bojim sa ist na to opäť.
Na druhej strane bojim sa aj toho ake to bude ked sa to spusti same..

Tie ktore si si to prezili, co by ste si znova vybrali?
Deticky este nemam ziadne a velmi sa bojim ze ak pôjdem znova na kyretaz môze sa nieco stat, alebo sa mi oslabi maternica a bude problem v dalsom tehotenstve :(

roztlieskavacka
7. sep 2022

Ja som bola na 2 kyretazach počas 4 dni, to riziko poškodenia maternice (asi je to to čoho sa obávas) tam je ale benefit kyretaze prevyšuje nad ním... môžeš aj čakať, je to na tebe

14petulka88
7. sep 2022

Minuly rok v maji som potratila, nesla som na kyret riskla som to. V auguste mi vysiel pozitivny tehu test a dnes mam doma skoro 5 mesacneho Simonka.

autor
7. sep 2022

@roztlieskavacka ano presne toho sa obavam... ze sa nieco poskodi

sense
7. sep 2022

2x sa očistenie za pomoci tabletiek

nika_val
7. sep 2022

Bola som v nemocnici s krvacanim bol potvrdeny potrat.. čakalo sa do rana bud bude kyret alebo to odide same.. odišlo to same
V ten moment som si to neuvedomovala citila som iba fyzicku silnu bolest, vela krvi, a vyšiel plod zo mňa .. ale potom ten naval psychiky že už viac nemam babo v sebe (aj ked som vedela ze ide potrat) to bolo hrozne.. a bolesti ani fyzicke neustupovali..bola som rada ze som bola v nemocnici a nie doma, musela som dostat az 2 injekcie od bolesti aby to prešlo.. a ja som aj silno krvacala ...no neviem si predstavit toto cele doma
Nakoniec aj tak som musela na kyret lebo rano na kontrolnom sone videli nejake zvyšky v maternici..
Takze za mna radšej kyret.. na psychiku ovela lepšie a za mna aj tie bolesti boli dost silne

simona92101
7. sep 2022

Zazila som obe a za mna radsej kyret.keby vtedy nebol v noci doma manzel tak asi vykrvacam.neskutocna bolest,nakoniec ma aj tak museli v nemocnici docistit..po poslednom kyrete som do 3m otehotnela,aktualne mam kratko pred porodom.
Drzim palce

autor
7. sep 2022

@sense a mozem sa spytat doma ci v nemocnici ? a kyret uz nebol potrebny?

autor
7. sep 2022

@nika_val
@simona92101
presne aj tohto sa obavam, ze bolest bude obrovska a nakoniec aj tak kyret cize si nepomozem :( ach

stannkal
7. sep 2022

Ja som mala tiež 2x MA. prvý krát som počkala na spontánny potrat a to plod zodpovedal veľkosťou 8-9. tyzdnu. Nemala som vôbec žiadne ťažkosti, potrat bol úplne bez bolesti, zrazu zo mňa všetko vyšlo. Potom som mala ešte 2 dni ľahké bolesti. Druhý krát som išla na kyretaz lebo som nemala podporu žiadneho gynekológa aby som počkala, ale dosť to ľutujem. Psychicky bol ten prirodzený potrat oveľa znesitelnejsi.

taga
7. sep 2022

Mala som len samocistenie, ja by som na kyret nesla. Bolesti som nemala, bola to silna menstruacia akoby, pila som vela toniku, pomaha to na stahovanie maternice a vsetko sa krasne vycistilo same... o par mesiacov som bez problemov otehotnela s prvym synom.
Drzim palce nech sa akokolvek rozhodnes a vela sil 🍀

sense
7. sep 2022

Doma, a kyret už nebol nutný odišlo vsetko

nika_val
7. sep 2022

V tomto je to samočistenie risk že môže sa stať že aj tak skončiš na kyrete..
Neviem ako to psychicky znášaš (je mi jasne že nie s usmevom ale myslim ako silno to prežívaš) ale teda za mňa aj po psychickej stranke radšej kyret..
Ja napr keď som mavala bolesti pri ms tak som sa vždy zaťala že nedam si tu tabletku od bolesti to predycham ...a keď som išla do nemocnice vravela som si to iste .. no prd sama som si bola pytat injekciu od bolesti..a po pol hodine čo nezaberala tak dalšiu.. krvacala som tak že vložky vobec nestačili ani sediet ani ležať..
Jasne že každa to ma inak a je len na tebe ako sa rozhodneš... ja si to pamatam presne..
Mala som čakať do štvrku a ist na kontrolne sono či sa niečo nezmenilo ak nie rovno smer kyret ešte ten deň.. a nakoniec som nemusela na nič čakať
Drž sa hlavne, aj ked to maš určite teraz tažke ale nie si sama v tom a ako vidiš vela vela z nas si tym bohužial tiež prešlo a nie raz
Vela sil prajem

elalala
7. sep 2022

Ahoj, veľmi ma mrzí, čo zažívaš. Ja som potratila v 9+2tt, plod bol veľký na 6tt, prestal sa vyvíjať. Lekár chcel, aby som šla na kyret, ale nedokázala som to, počkali sme doma. Zistili sme to tak, že som začala krvácať, najprv úplne slabulinko hneď po sexe, myslela som, že je to ok, keď som o hodinu krvácala silnejšie, utekala som k doktorovi, ten mi povedal, že buď pôjdem rovno do nemocnice a ma vyčistia alebo počkám, že sa to spustí samé, ale sám veľmi tlačil, nech idem na ten kyret. Nedokázala som to, nestrácala som nádej, nakoniec sa to spustilo samé, trvalo to v celku 8 dní, nemala som žiadne bolesti, len tlak v podbrušku, krvácanie bolo len na 3. deň silné, inak ako pri miernej menštruácii. Fyzicky som to zvládala dobre, ale psychicky strašne. Preto som ostala doma, lebo by som nezvládla byť sama v nemocnici, nezniesla by som ten pocit, že ho vyberajú zo mňa. Tak som to pretrpela pomaly doma, môj muž mi bol veľkou oporou, spolu so mnou plakal, aj ma utešoval. Bol to najťažší okamih v našom vzťahu, ale v podstate nás zblížil. Po tom potrate mi ostal len strach, že sa to stane znova. Nie je spôsob, ako utíšiť ten žiaľ, ja viem, ale ver, že v tom nie si sama, je nás veľa, ktoré ťa chápeme a držíme ti palce a stále je cesta, stále je spôsob, akým sa to podarí. Drž sa

rora_kvasnik
7. sep 2022

Ahoj, ja mam presne za sebou MA v marci a teraz v auguste MA znova... obidva krat som mala kyret... prvy krat som skusila cakat ale nic sa nedialo, druhy krat som zacala krvacat doma ale strach ma premohol a sla som do nemocnice. Psychicky je to strasna bolest, fyzicky skoro ziadna. Velmi sa bojim ci este budem mat niekedy dieta a bezproblemove tehotenstvo. Je tu niekto, kto po 2 a viac MA maju zdrave deti a bezproblemove tehu?😪💔 Ja uz jednu dcerku mam - z uplne prveho tehu kedy bolo vsetko uplne ok a v tom case som ani netusila, ze nejake zamlcane potraty existuju.

petricka22
7. sep 2022

Ahoj, mrzi ma, co prezivas. Tiez som prisla o dve babatka. Ale mne nik nedal ani na vyber. Proste ma poslali na kyret a ja som neriesila a nevedela, ze su aj ine moznosti. Ale aj tak by som zvolila znova kyret. Je to rychlejsie, nemusis cakat, mozes to rychlejsie prekonat a zmierit sa s tym. No rozhodnutie je na tebe.
Kazdopadne sa kyretaz robi aj z inych dovodov a niektore zeny ju podstupuju pravidelne viackrat v roku. Riziko tam samozrejme je, ale to je pri kazdom zakroku a anesteze. Ja som mala vela gynekologickych zasahov a operacii a vynosila som dve zdrave deti.

keithy
7. sep 2022

Ahoj, v prvom rade je mi ľúto to, čím prechadzas. Ja som mala zamlcany potrat v apríli 2020, mala som byť v 7tt a plod bol len 5+2. Všetci ma nútili ísť na kyret, ja som nechcela. 2 týždne mi primár dovolil čakať, no keď ani po poslednej kontrole sa nič neudialo, dohodli sme sa, ze ma pripravia na operáciu a na 2.den som mala ísť na kyret. Len som odišla z ambulancie a išla som sa vycikat, uz sa mi to spustilo. Primár skonštatoval len toľko, "psychika je silný čarodej". Nechcela som kyret, nechcela som aby mi ho museli vyberať...v júni som dostala menzes, presne na deň 6 týždňov po spustení krvácania a v auguste som otehotnela, v máji 2021 porodila 💗
Neboj sa stať si za svojim, ak sa necítiš na kyretaz, počkaj ci sa to spustí samé. Oni ta aj tak budú sledovat, ako si na tom. Drzim palce, hlavu hore 🙏 nemáš zrejme problém otehotnieť, skor iné komplikacie a na to sa zamerať, aby si už ďalší krát nemusela podstúpiť takéto nešťastné chvíľky.

autor
8. sep 2022

@keithy chcem sa spytat, a bolo to moc bolestive v tvojom pripade ked sa to spustilo same? a intenzitou ako silnejsia menstruacia? alebo viac? :/

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
keithy
8. sep 2022

Ahoj, bolestivé to nebolo, ale ja som hakliva na krv, takže mi bolo zle, keď som to videla. Mala som to veľmi silné, ale ja som sa za 2 dni vycistila. Letela som na pohotovost, nechali ma na pozorovanie, skontrolovali ci všetko odišlo a na druhy deň ráno ma pustili. Ani znova by som kyret nepodstupila.

autor
8. sep 2022

@keithy a predtym ako sa to cele spustilo mala si aj spinenie, alebo mierne bolesti?
Lebo ja uz druhy den mam velmi mierne bolesti, ako na zaciatku tehotenstva ked sa roztahuje maternica a vytok len biely stale :( takze neviem co mam cakat

keithy
8. sep 2022

Nie veru, žiadne bolesti. Na kontrolu som šla úplne bez príznakov a potom som sa šla vycikat a spustil sa masaker. Uvidis co ti povedia. Koľko sú odvtedy co sa udialo MA? Lebo ja som cítila ze je zle 6.4. A krvácať som začala 22.4.

autor
8. sep 2022

@keithy no na uplne prvej kontrole som bola 2.9. mala som byt 8+1 podla MS(priznaky iba nevolnosti, nic ma nebolelo, spinenie namam ziadne od zaciatku tehotenstva, silne ciarky na teh.testoch) proste nic co by nasvedcovalo MA....no a ultrazvuk ukazal ze plod je velky iba na 6+1 ...a dnes podla MS uz som 9+0 a stale sa nic nedeje

autor
8. sep 2022

@keithy cize ak sa ozaj zastavil vyvin v 6+1 tak uz je to takmer 3 tyzdne :(

autor
8. sep 2022

@keithy trvala som vsak este na jednom ultrazvuku..ten idem 13.9. ci to tak ozaj je..aby som si bola 100%

wiccawicca
8. sep 2022

Mňa tiež nechali, že sa to spustí samé. Ono sa to aj spustilo, ale po dosť dlhom čase, nevedela som, čo mám robiť, bola som tehotná prvýkrát a začala som dosť krvácať aj bolesti boli dosť silné, tak som večer už išla na pohotovosť a keď ma vyšetrovali, len sa tak zo mňa lialo a pani doktorka povedala, že iba krv zo mňa ide ale ten plod alebo plodový vak či čo, že tam ostal a takto by som mohla krvácať ešte aj neviem koľko, tak mi spravili vyšetrenia a ráno mi robili kyretáž. Otehotnela som znovu asi za 4-5 mesiacov.

autor
8. sep 2022

@wiccawicca chapem :( a v dalsom tehotenstve vsetko bez problemov?

wiccawicca
8. sep 2022

Tiež boli problémy, som sa bála, že prídem zas o dieťa, keď som začala krvácať znova v piatom týždni. Zas si ma nechali v nemocnici na dva týždne a prvý týždeň stále nebolo vidno srdiečko, tak mi robili také testy, že mi brali každý deň krv, či sa zvyšuje hladina tehotenského hormónu. Ale po poslednom odbere, ešte nemali ani výsledky krvi, ma poslali obehať si predoperačné vyšetrenia, čo keby dieťa už nežilo, akože aby to mali už hotové a mohli mi urobiť kyret. Mne zrovna vystúpil tlak, že to dieťa už takto dopredu odpísali. Bola som na nervy. Nemohla som dlho otehotnieť, keď som konečne otehotnela, tak som potratila. Keď som znovu otehotnela, tak zase toto. Potom tam nabehla moja mama a narobila tam cirkus, že či vtedy im nevadilo, že som mesiac mala v sebe mŕtvy plod a teraz chcú všetko rýchlo rýchlo a že ma len stresujú. Nakoniec testy vyšli dobre a o dva dni bolo vidno aj akciu srdca. čakali ma však v tehotenstve ešte rôzne problémy, musela som dokonca podstúpiť amniocentézu, lebo som mala strašne zlé výsledky, nakoniec dieťa bolo zdravé a v pondelok išla do prvej triedy. Je mi veľmi ľúto všetkých žien, ktoré musia toto podstúpiť a nemôžu mať dieťa a veľa žien si ho ani nezaslúži a má ho. Ja som vtedy revala snáď polroka. Je to nespravodlivé. Želám Vám veľa šťastia.

yamahka
8. sep 2022

Ahoj, v prvom rade je mi to veľmi ľúto, tiež som mala MA v 6tt. Gynekológ navrhol aby som pockala že sa to samé spustí. Čakala som asi tri týždne a nič, tak som zašla na gyndu že čo ďalej. Tak že ma pošle do nemocnice na kyretaz. Odmietla som že skúsim najprv babské recepty na vyvolanie potratu. Prišla som domov, hneď som otvorila červené víno a vypila som celú fľašu červeného vína a kúpala sa v horúcom vani a druhý deň som začala krvácať, mala som bolesti tak ako pri menstruacii, potom už sa to zo mňa vypudilo keď som sa sprchovala horúcou sprchou, plod či vačok som teda spláchla do wc, uľavilo sa mi. Ľahšie sa mi vyrovnalo s tým. Dá sa povedať že ma to tým robilo silnejšou.. a držím palce🙂)

autor
8. sep 2022

@yamahka a ta intenzita bola tiez ako pri silnejsej menstruacii? :( neviem co mam cakat ked to bolo zastavene v 6+2 ze kolko toho bude :(

yamahka
8. sep 2022

Áno, tak nejako. Prvý deň som normálne krvácala, potom tlaky neskutočne, tak som sa sprchovala horúcou vodou, hneď to zo mňa vypudilo. Potom už normálne som krvácala týždeň a potom som špinila pár dní. Potom kontrola na gyndu, všetko ok. Skús babské recepty na vyvolanie potratu. Ako je napr. Červené víno, horúca vaňa..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre