Ako dlho ste brali Vitex jahňací / Drmek obecný / Agnus castus než zaúčinkoval?

miniee7
29. aug 2018

1. Ako dlho / mesiac ?
2. Koľko mg / deň ?
3. S čím Vám pomohol ?

srnec
29. aug 2018

Ahoj, ja ho beriem cca dva mesiace, brala som tobolky extrakt 1x denne. Budem este pokracovat 4 mesiace, nech mam pol roka dokopy. Mala som priserne PMS uz od ovulacie, nevolnosti, nafukovanie, silne bolesti prs, depresie, busenie srdca, nespavost, potenie.
Pomohlo mi to prekvapivo uz pocas prveho mesiaca (brala som hned od zaciatku cyklu) a moj PMS bol iba par dni a o hodne miernejsi. Tento mesiac je to zatial tiez rovnako dobre. Cize za mna super.

bale1rinka
29. aug 2018

@srnec ja ho berem už 6 ty mesiac.menzes je oveľa oveľa lepší,kedysi i spinila aj 6 dní kým prišlo krvácanie a zasa som spinila na konci 5 dní.teraz spinim tak max.2 dni pred menzesom, nemám bolesti počas menzesu...proste úplne super.ale pila som aj alchemilku a kvapky som tiež mala... berem 3 denne.rano obed večer.mala som cysty a zistili mi endometriozu a vysoký prolaktin,prolaktin za 3 mesiace klesol na normálnu hladinu...

meredith83
29. aug 2018

Ja ho beriem v cistej forme alebo vo vitaminoch od Marca a ja na Vitex nedam dopustit. Pomaha mi pravidelne ovulovat a mat pravidelnu menstrulaciu co s PCOS je vela krat problem. Taktiez som vdaka nemu otehotnela v oct min roku. Ja ho beriem kazde rano ked sa zobudim na lacny zaludok. 800mg v kapsuliach. Ja moc tie tinktury nemusim... Bohuzial mam vacsinou bolestivu ovulaciu a PMS ale to moze byt aj kvoli PCOS ale aj kvoli kyrete ktory som musela postupit kvoli zamlcanemu potratu..

miniee7
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miniee7
autor
3. sep 2018

Ahojte baby ďakujem za odpovede 🙂

ja vitex zatial beriem 2,5 mesiaca
500 mg kiwu wuki / kazde rano pred ranajkami
na upravu hormonov (dlzku cyklu).

Asi ucinkuje od zaciatku. Cca po 10 dnoch uzivania spustil menstruaciu, predmenstrucny syndrom je minimalny... no teda az na mierne akne, ale to je asi neziaduci ucinok - nic hrozne. Len tu dlzku cyklu stale po nom nevidim uplne pravidelnu.
Prva 21dni, druha 23 dni, tretia 39 dni 😒
Mal to niekto podobne?

srnec
25. sep 2018

Ahoj, ozývam sa po čase - momentálne som trocha zmätená, mešká mi ms týždeň, neviem, či s tým neprestať - kto ste vysadili, vrátilo sa to k pôvodnému stavu, alebo ako to vyzeralo? Dííík

meredith83
25. sep 2018

@srnec No neposunula sa ti ovulacia? Mas to odsledovane.. Mne alchemilka posunula ovulaciu o skoro 2 tyzdne...Tak je mozne ze ti to vitex posunul. mas odsledovanu ovulaciu. Merias si bazalnu teplotu??

shimmikk
22. okt 2018

@miniee7 ahoj, ako ti bolo dalej s vitexom? upravil sa ti cyklus?

miniee7
autor
8. nov 2018

@shimmikk @srnec Ahojte, nakoniec som vitex brala len 3 mesiace a po vysadení mám cyklus asi pravidelný. Okolo 33 dní (niekedy 34, niekedy 32).
Este mesiac po dobrati vitexu - hormonalny profil 1odber, mal dobre hodnoty. Tak asi na upravu cyklu funguje 🙂

srnec
9. nov 2018

Cauko! No ja som teraz zmatena - na jednu stranu mi velmi pomohol na PMS, ale na druhu stranu teraz ani necitim tak ovulaciu (priamo som ju nikdy nesledovala, lebo som mavala silne priznaky - hlien, nafuknutost, mierne bolesti v podbrusku a pod., tie teraz nemam zdaleka take vyrazne). No a menstruacia sa mi zmiernila - poslednykrat som mala dva dni uplne normalne krvacanie a potom dalsie 4 dni skor take spinenie, tak si robim obavy, ci to nie je moc malo. Predtym som mavala tak 3-4 dni, potom uz len spinenie.
@meredith83 hej, asi sa posunula, dalsi cyklus som to skusila nasadit az cca po ovulacii - pms sa podarilo minimalizovat a menstruacia prisla nacas.

bale1rinka
30. jan 2019

ahojte, nechcete ho kúpiť? ostala mi jedna fľaštička neotvorená....

tatulienka
21. máj 2019

@bale1rinka ja si prosim 🙏

bale1rinka
23. máj 2019

@tatulienka už som otvorila a užila na nervy zopár... nechám si ho...

atevi2019
7. sep 2019

Ahojte, predam jedno neotvorene balenie Vitexu zn. KIWU WUKI. 90 kapsul/expiracia 02/2021.

adnil30
18. dec 2019

Ahojte, ponúkam na predaj KIWU WUKI 90 kapsúl. Užila som ich 6 a nakoniec sa zistilo, že som ich nepotrebovala. Predávam lacno. Nové balenie stojí cez 12,- eur. Ponúkam za 7,- príp. dohoda pri rýchlom jednaní. Kúpené v novembri, expirácia 05/2021. Osobný odber možný v Petržalke.

zuzka098
28. dec 2019

Ahojte baby mam otazku ; neviete či mi moze pomoct vitex jahnaci Na ovulaciu. Lebo ja ovulaciu vobec nemavam. Hladam nieco Na ovulaciu aby som ju uz konecne mala

adnil30
13. jan 2020

@zuzka098 ahoj Zuzka, ak nemas ovulaciu vobec a ani sa Ti netvoria folikuly, urcite by som to riesila cez gynekologa. Ak mas PCO, a teda Ti nevie folikul prasknut, tak ten vitex je ma velmi vela dobrych recenzii. Ja som to z paniky kupila na PCO, ked vzniklo podozrenie u lekara, ale dalsim vysetrenim sa nakoniec nepotvrdilo. Mozem posunut, ak by si mala zaujem. Ma dost zaujimavy popis.

angelika0000
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
moira22
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzka2662021
3. feb 2022

Ahojte. Chcem sa spýtať ako mam užívať vitex keď Chcem otehotnieť? Lebo niekde píšu ze cely mesiac a niekde že od skončenia menzesu po začiatok menzesu. Ďakujem za odpovede

pabla99
4. apr 2023

@zuzka2662021 síce si to písala už vo februári ale na podporu otehotnenia by sa mal vitex brat od ovulácie po začiatok menštruácie (teda ak nejaká príde) 😊

lizzygrant
29. apr 2023

mám na predaj nepoužitý vitex, 90 kapsúl, cena 10€ ak by mal niekto záujem

martina8995
23. mar 2024

@meredith83 Prosim o radu. Aky presne vitex 800mg v tabletach znacku nate? Dakujem ja uz nemavam ovulaciu kratke cykly cele zle ☹

andrejkap123
23. mar 2024

Druhy mesiac brania som otehotnela po 2,5 roku. 1 tabl denne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre