Ako dlho ste sa snažili?

orinka
19. júl 2008

Ahojte.... zakladám túto tému, predože dnes mi padla nádej... ☹ bábätko nebude... tento mesiac... Chcem sa opýtať, ako dlho ste sa snažili, kým sa ukázali vytúžené // na teste... ja som tajne dúfala, že budem patriť medzi tých pár šťastných žien, ktorým to vyjde na prvýkrát... nepatrím ☹ Viem, že keď to prvýkrát nevyjde, tak nie je nič stratené, ale keď si predstavím, že mám ďalší mesiac, dva, pol roka, roka prežívať mesiac čo mesiac to, čo teraz (podarilo sa? Nepodarilo?) tak je mi do plaču... som sklamaná a pravdu povediac, ani nemám akosi momentálne chuť zase sa snažiť.... 😔

jasminka
30. júl 2008

ja som asi pred pol rokom vysadila Atk, ze rok-dva si budeme davat pozor, ved som nastupila aj do novej prace a vobec by sa nam to nehodilo. mala som nepravidelny cyklus a este vselijake problemy s maternicou, vzdy mi gyndos vravel, ze asi tazko otehotniem a vzdy som z toho bola smutna, ale zatial ma to nepalilo... no a napriek vsetkym opatreniam a nesnazeniu sa, som otehotnela, najprv som bola trochu sklamana, ale uz sa naramne tesim.. tym som vlastne chcela povedat to, ze najlahsie sa asi skutocne da otehotniet tak, ked sa ani nesnazite, nemyslite na mimi a necakate to..

maryah
30. júl 2008

ahojte, my sa zatial snazime len tri mesiace a zatial mi mrska meska dva dni, no dufam, ze sa to podari...

capyy
30. júl 2008

ked som vysadila antikoncepciu tak sme si davali rok a cosi pozor. isli sme na dovolenku a povedali sme si ze je ten spravny cas. a vratili sme sa traja. a ked sme isli na dovolenku minuly rok tak to bolo presne tak isto. a teraz mame krasnych dvoch chlapov 🙂 🙂 🙂

oneri
27. okt 2008

my tomu davame vony priebeh a aj tak sa nedari, uz je to 6mes

civavava
27. okt 2008

ahojte babenky, my sme po vysadeni ATK otehotneli o 6 mesiacov, no zial o nase dvojicky sme prisli kv. zamlknutemu potratu ☹ teraz musime cakat do marca a potom sa snad opat zadari...
vela stasticka vsetkym, co tuzia po babatenku 🙂

snemcurka
27. okt 2008

Ahojte.
Tak ja som pri prvom na druhy pokus po vynechani ATK otehotnela a pri druhom sa nam to podarilo na prvy sup 😀

munu
27. okt 2008

ahojte
tak my s muzikom sme si povedali, ze uz je cas na babo a niet dovodu dlhsie cakat, tak a bolo to na prvykrat, tak sa zadarilo hned po vysadeni antikoncepcie 🙂 uz len to dotiahnut do stastneho konca a budeme rodinka 🙂

uk.ok
27. okt 2008

Ahoj. Nám se zadařilo až po 15 měsících od vysazení HAK. A to mi komplikovala revmatidní artrityda a úmrtí v rodině.

mirip
27. okt 2008

my sme sa snažili tri roky a potom sa zadarilo a sme sa žiaľ tešili len 11týždňov a sme zase na začiatku 😕

evka_
27. okt 2008

ahojte... no my sme sa snazili asi 8 mesiacov... a zadarilo sa... onedlho bude drobcatko s nami.. 😵

mirip
27. okt 2008

tak to máte velké šťastie evka

evka_
27. okt 2008

jj... a sme moooc stastny..... cakala som, ze to bude zlozitejsie... uz aj minimalne preto, ze mam 30...

aj ked poviem ti, aj tych 8 mesiacov sa mi zdalo vela a nekonecnych.... Neviem si predstavit, ako musi byt niekomu, kto sa snazi niekolko rokov....

dadkabb
27. okt 2008

Ahojte, tak nam sa na prvy krat podarilo na prvy krat 🙂 druhy krat po 4 mesiacoch od vysadenia ATK, ale bohuzial v 5tt som spontanne potratila...radili nam pockat 3 az 6 mesiacov, ale kedze mi nerobili ziadny zakrok tak sme pockali do prvej menstruacie a ... 🙂 bolo to tam... nasa netrpezlivost sa vyplatila.

Drzim vam palceky aby ta radost prisla cim skor...

vilocka
28. okt 2008

Orinka, aj vsetky ostatne babulky, ktore sa snazite - ak vam mozem poradit, tak si pohladajte co najviac informacii o ovulacii a vsetkom co na nu pozitivne vplyva. Ja som si tiez naivne myslela, ze to vyjde na 1.krat, ale ani nahodou. Nam sa babenko podarilo po roku a to som uz bola uplne zufala, lebo som pre otehotnenie urobila vsetko co sa dalo. Obaja sme s manzelom zdravi, ale aj tak to neslo. Tak nastupili ocistne kury, homeopatika, cajiky z pakosta smradlaveho , vitaminy a co ja viem co vsetko. Hlavne sa naucte merat si bazalnu teplotu a sledovat cervikalny hlien . Urcite je to ta najschodnejsia - najprirodzenejsia cesta, a nie je to az take zlozite naucit sa to. No a aj pri nepravidelnej menstruacii potom budete vediet, kedy mate plodne dni 😉 . Chce to iba cvik, par mesiacov, kym sa naucite rozoznat signaly, ktore vam dava telo. Ja som po takmer roku robenia babenka bola tiez velmi nestastna a ten posledny mesiac som sa tak strasne rozrevala, ze preco je k nam osud taky nespravodlivy, celu cestu z roboty sa mi gulali slzicky. No a vtedy som netusila, ze placem zbytocne, lebo v brusku uz bol ten najvacsi zazrak 😀 . drzim palce!

adrioska
28. okt 2008

Ahojte, suhlasim s Vilockou. V casopise Mama a ja som citala o jednej snazilke, ktorej sa tiez nedarilo, tak spolu s manzelom uplne zmenili zivotny styl, stravovali sa zdravo, sportovali, jedli vitaminiky a pomohlo im to. No a mnohokrat sa to podari vtedy, ked na to proste clovek nemysli, nezaobera sa tym. Drzim vsetkym palceky! 😉

cikyta
28. okt 2008

My sme sa snažili 5 rokov........z toho 1 rok sme chodili po lekároch,absolvovali dve umelé oplodnenia až sa nám to v auguste PODARILO.

dadkag1
28. okt 2008

Ahojte aj ja sa chcem s vami podelit,My sme sa snazili 2 mesiace a podarilo sa bude to nase prve a velmi sa tesime a hlavne sa modlime o jeho zdravie.

assimilate
28. okt 2008

šesť rokov.... a prežili sme všeličo.O pár dní sa má narodiť a už nechcem spomínať, čo bolo pred tým... už len myslieť na to krásne, čo nás čaká...

meggietn
28. okt 2008

My sme sa snažili 3 roky. A konečne sa dočkáme... 🙂

jarra
28. okt 2008

Ahojte nam to trvalo pri prvom 16 mesiacov a teraz sa uz 6 mesiac snazime. Len dufam ze sa historia nebude opakovat a podari sa to skor 🙂 Vsetkym snazilkam drzim palce a prajem vela trpezlivosti

celestina
28. okt 2008

Pri prvom sme sa snažili rok a teraz pri druhom 10 mesiacov. Vlastne ten desiaty mesiac sme sa už nesnažili a vtedy to prišlo 😉

zajo510
29. okt 2008

my sme sa pri prvom nesnažili vôbec, hned bolo po vysadení antikoncepcie. druhý otehotnenie sme sa snažili takmer 7 mesiacov a ked sme sa prestali snažiť, tak prišlo hned a tretie sme sa tiež nesnažili a prišlo okamžite. podotýkam, že nepíšem o fyzickom snažení, ale o psychickom!!!!!

alias313
29. okt 2008

babi a ja som sa nesnazila vobec.stihla som to aj pri antikoncepcii🙂nahoda ale velmi krasna🙂 s priatelom-za chvilu manzelom spolu byvame uz 4 roky a niekto asi chcel, aby sa to tak stalo a tak sa stalo 😉 zacina sa nieco nove...

zuzube
29. okt 2008

my sme sa nesnazili a aha 🙂

danuska24
30. okt 2008

2,5 roka

mywiel
30. okt 2008

mesiac vlastne to vyslo na prvej ovulke na prvy krat 🙂 😵

janette4
30. okt 2008

2mesiace,v auguste som vysadila tabletky a v októbri sa už aj podarilo 😀

figurka.m
31. okt 2008

my sme sa o prve snazili 8 rokov, o druhe 3 roky, ale v 22tt som potratila, takze teraz zaciname od zaciatku

pastarela1
31. okt 2008

ak sa mozem pridat je tu niektora ktora sa snazi o babo a este stale koji? myslite, ze to moze byt tazsie otehotniet ak este kjim maleho? ma 17 mesiacov a chceli by sme pre neho este surodenca no uz 4 mesiace sa snazime a nic. viem, ze je to kratky cas ale poculi ste o niekom kto kojil a bez problemov otehotnel???

atima
1. nov 2008

2,5 roka a bola to strašne dlha doba ale potom po laparoskopii sa to hned na prvy šup podarilo 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre