Ako na to, keď chceme dievčatko?

jamajka
12. apr 2008

Ahojte baby, ktorá by mi vedela poradiť, čo robiť, aby to predsa len vyšlo na dievča, už mám aj dotazník, teda výpočet od dr. JONÁŠA, ale dosť ma to sklamalo...

viky7
27. júl 2015

@misicka35 u nas to presne tak zafungovalo... ja som dost netrpezliva, takze po 2 mesiacoch snazenia, ktore nevysli, som rezignovala :D:D:D a povedala som si, ze to nejdem riesit.. pouzivala som personu.. mala som testovacie tycinky este na jeden mesiac, tak som si povedala, ze ten 3. mesiach ich este miniem.. ale bez toho, aby sme podla toho nieco riesili.. podla nich mi dokonca vyslo, ze som ten mesiac nemala ani ovulaciu (citala som niekde, ze pri poruche stitnej zlazy sa to stava, tak som to brala ako fakt)... no a prave ten mesiac som otehotnela.. doknca ked mi meskal menzes, vobec ma nenapadlo robit testy... myslela som, ze mam nejaky problem. :D a zase sa mi potvrdilo, co uz niekolkokrat predtym, ze som dostala veci v tom momente, ked som sa od nich vnutorne oslobodila.. takze uzivaj leto.. a kazdy den a ono to urcite pride 🙂

misicka35
27. júl 2015

@viky7 No tak som rada,ze to tak funguje aj dufam, ze to zafunguje aj u nás 😉 Co je to persena?

viky7
28. júl 2015

Persona je taky pristroj, ktory podla testovacich tyciniek urcuje ovulaciu a plodne a neplodne dni Ono vacsinou sa to asi pouziva, ked chce zena otehotniet, my sme to pouzivali na neotehotnenie najma 🙂

mimzy123
28. júl 2015

@viky7 a kde sa to da kupit?

viky7
28. júl 2015

@mimzy123 ked som to hladala, tak som to nasla v rakusku, v cechach... ale ja som si to kupovala v anglicku, lebo tam to vyslo najlacnejsie... (napr. ebay.com, je to aj na amazone, ale tam to vacsinou nechcu posielat na slovensko, tak jedine zeby si mala niekoho v UK a ten by ti to potom poslal) a aj testovacie tycinky som si potom objednavala odtial...lebo v tom rakusku aj v cechach to bolo priserne drahe.. ale videla som to aj na bazari tu, ze to niektore baby predavali.. len nevyhoda toho oproti antikoncepcii je, ze niektore mesiace, ked v organizme sa diali nejake zmeny, ktore nevedela vyhodnotit, tak ukazala viacej cervenych dni (alibisticky :D:D:D:D:D ). Pisu tam, ze 94% spolahlivost... my sme nie vzdy dodrzivali tie cervene dni, lebo tam ti staci choroba alebo nieco, a uz persona si nie je ista.. .takze niekedy som isla podla svojich predpokladov 🙂 ale je pravda, ze hoci som nechcela otehotniet este v tom case, nevadilo by mi, keby hej.. takze sme to nejako striktne neriesili..

misicka35
29. júl 2015

@bohjelaska Ahoj. Tak mne včera ta MS nedosla, ani dnes, iba slabe ruzove spinenie... tak som skusila test... a tam slaba druha čiarka!!!! Nechapem! Ešte sa netesim, lebo to ruzove spinenie sa mi nepaci, to som ešte nikdy nemala... tak uvidim ako sa to vyvinie...

bohjelaska
29. júl 2015

@misicka35 Jéééj ja som si to myslela. Úplne si ma dostala 🙂 Ja sa teším aj za teba. Aspoň tebe sa to podarilo. To ružové špinenie môže byť uhniezdovanie. Ktorý deň si? Nechce sa mi veriť, že sa to podarilo 😉 Verím tomu , že si TEHOTNÁ 😅

misicka35
29. júl 2015

@bohjelaska Jak si si to mohla mysliet, keď ja som nemala ani sajnu... priznaky absolútne ziadne ešte aj prsia, co ma trošku bolievaju pred Ms, tak aj tie ma prestali boliet... proste nic, okrem toho, ze ma boli brucho ako na Ms... No neviem ci uhniezdovanie... som asi 15 alebo 16 Dpo... takže pochybujem 😕 No fakt neviem

bohjelaska
29. júl 2015

@misicka35 Dnes som akurát na teba myslela, že ako , sa neozývaš, tak máš asi Ms, tak ti nie je do reči. A ty také prekvapko. Každé tehu je iné, tak sa neboj, že nemáš klasické príznaky, všetko je OK 🙂

misicka35
29. júl 2015

@bohjelaska No tak do dufam, len sa mi to nezda, lebo sak som bola tehotna už 5 krát a vždy som to vedela lebo ma boleli strasne prsia a teraz fakt nic, no tak som zvedava moc... MS som tentokrát fakt cakala...

bohjelaska
29. júl 2015

Urob si test aj zajtra, či čiarka silnie a uvidíš, mala by silnúť každým dňom. Aj za lekárom, by som šla, keďže si už mala problémy, ale nič sa neboj, možno teraz to bude najlepšie tehu 😉

misicka35
29. júl 2015

@bohjelaska No ved skusim, ale až poobede, keďže aj dnes som robila poobede. K Dr by som aj išla, ale aj tak ešte nic neuvidi. Ja som si dnes nasadila duphaston aj ascorutin, tak uvidim a dufam, že to pomoze

bohjelaska
29. júl 2015

@misicka35 Viem, že tam nič neuvidí, ale aspoň by ti mal zobrať krv atď. veď on by už mal vedieť, čo a ako ďalej. Hlavne ty buď v pohode 🙂 Manželovi si to ešte asi nepovedala, či? 😉

bohjelaska
29. júl 2015

@misicka35 Zajtra tu nebudem, prídem až v piatok večer, tak sa drž a napíš, čo nové. Teším sa na ďalšie správy 🙂 Papa. Dobrú noc 🙄

bohjelaska
31. júl 2015

@misicka35 Tak ako misicka, ako to pokračuje ďalej? Ja som bola u sestry na 2 dni, tak som som sa vyhrala s jej 1,5 ročným synom 🙂

misicka35
1. aug 2015

@bohjelaska Ahoj. Robila som test ešte vo štvrtok aj bola čiarka trosiiickuuu silnejšia... spravim ešte vo pondelok ráno aj uvidim ako to pokračuje. Ale nic mi neni okrem toho, ze ma sem tam boli brucho. Ani prsia ma nebolia ani nic, tak mi to je cudne. Tak si sa aspoň trénovala so synovcom 😉

mishelmamka
1. aug 2015

ahojte baby tak včera som si bola u doktorky pre antibiotiká lebo som chorá dnes ráno som začala strašnee si zvracať tak som si urobila zo srandy test a dve čiarky teraz ked som to nečakala no chcem sa vás opýtať niečo mi poradťe od zvracania a bolesti hlavy ide ma poraziť dakujem pekne za každú radu

mimzy123
1. aug 2015

@mishelmamka Na bolest hlavy si mozes dat paralen, ten v tehu nevadí. Jest male porcie castejsie, pit pomaly po duskoch, ked sa rano zobudis este skor nez vstanes z postele daj si kusok keksika, piskoty...co ti chuti, nepi zeleny caj - ocistuje organizmus, daj si radsej zazvorovy caj, lizatko na nevolnost z lekarne (ja som neskusala, mne pomahalo aj obycajne lizatko alebo sumienka), alebo mozes skusit homeopatika na nevolnost, mne to velmi nepomahalo.

mimzy123
1. aug 2015

@misicka35 Gratulujem, aspon tebe sa to podarilo. Daj sem foto testu.

misicka35
1. aug 2015

@mimzy123 dakujem no ešte sa nejako netesim... uvidim ako to cele dopadne.

misicka35
1. aug 2015
mimzy123
1. aug 2015

@misicka35 tak to uz je riadna ciarka 🙂 to je jasne tehu, ja som mala rovnako silné ciarky az okolo 35DC, urcite bude silniet

misicka35
2. aug 2015

@mimzy123 To mi MS meskala 2 dni. Zajtra ráno skusim spraviť, ci zosilnela. Tak mam normálne strach, lebo mi absolutne nic nie je.

bohjelaska
2. aug 2015

@misicka35 Krásny testík, tehu určite si a tie príznaky ti fakt chýbajú? 🙂 pamätáš keď sme hovorili, že to bude super leto, bez príznakov? Tak tuho máš 😅 Zajtra ideš k lekárovi, tak uvidíš. 😉 ja som celý víkend zavárala, tak si idem oddychnúť, veď je nedeľa 😝

misicka35
2. aug 2015

@bohjelaska No priznaky mi samozrejme nechybaju, len bez nich som si stále neni ista... neverim tomu akosi. Ja nejdem zajtra k Dr. K nemu pojdem až tak za 2 týždne, aby už čosi bolo vidieť. Teda ak sa nic nestane. Boze jediný príznak mam, ze sa mi chce stále spat, takže nerobim absolutne nic 😝. A to muzovi zacina dovolenka a chceme samozrejme sa deťmi niekam pochodit.... ale mne sa taaaak nechceeee.... No ty furt čosi robis... tak pekne oddychuj aspoň v nedelu. Už más po MS?

1234lubka
2. aug 2015

@misicka35 naboj sa mne nic nebolo tiez..az potom ma zacali cicky boliet 😉 teraz strasna unava..nafuknuta som ako balon..a to este len 9tt

misicka35
2. aug 2015

@1234lubka a kedy ta zacali asi bolieť nevies? Mne dnes meska 5 deň ale unavena aj ochrapana som tiež riadne a strašne sa zadycham keď idem po schodoch, to som nikdy nebola 😉

bohjelaska
2. aug 2015

@misicka35 No v tom teple, by sa ani mne von nechcelo, ale v podvečer je už príjemne a vtedy vyrážame aspoň na prechádzku. Ja som už 9 DC, takže o pár dní ideme na to 😉 . No obdobie sucha som hádam ani nemala, hneď som začala cítiť hlien, tak možno to teraz bude kratší cyklus 😒 . A ty, čo najviac oddychuj a už si to doma povedala? Či až keď zájdeš k lekárovi? Ja neviem, či by som vydržala 🤐

misicka35
2. aug 2015

@bohjelaska No to teplo veru keď bude tak to bude iný zabijak. My von mozme tak max do 18.00 kvôli malemu a to je vonku akurát najlepšie, takže na prd. A kolky deň sa budete teda snažiť? No som zvedava aj budem držať palce, aby ti to vyslo aj budeme tehu spolu 🙂 Nikto doma ešte nevie okrem muza a mojej sestry tehotnej. A muž povedal, ze on uveri a bude sa tesit až keď to najhorsie obdobie bude za mnou... Co by si nevydrzala? Ísť k Dr? Skôr by nic nevidel

bohjelaska
2. aug 2015

@misicka35 No už začnem asi robiť ovu testíky, lebo mi je akosi mokro 😀 a uvidím, kedy začneme. Joj to by bolo super, keby som ťa dobehla. 😉 No nevydržala by som to asi nepovedať. K lekárovi, by som sa tiež neponáhľala, lebo aj tak by nič nevidel. Keby ste mali to najhoršie obdobie? 1. trimester?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre