Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
27. jan 2010

nely a teda k tej slovenskej hadzanej.... co mas rada? 😀

slniecko77
27. jan 2010

..dzou, ja som mala nejake z SK,ale prvy test som si kupovala v UK a naposledy som si kupovala na Ebay..troska viac...ale snazim sa netestovat a kukat na teplotu..aj ked sa mi to nie vzdy dari 😀

dzou
27. jan 2010

jaj takze mas cez Ebay.. ok... no to len tak aby som vedela 😉

nelynka
27. jan 2010

dzou ja viem ze ty ma nikdy neprehliadnes a ked aj ano tak nie zamerne 😉
slovenska hadzana? no to nebudem dobry spolocnik, ja moc teda alkohol ee...ale uz ked musim tak nejake sladke take co maju max 16% bo to uz potom na mna vela 😀 😀 😀

ja chcem tento mesiac zmerat teplotu, co a jak ci ovulka furt drzi...
az na to nezabudnem, uz sa na to chystam snad pol roka..
ale cakam tiez mrchanu a uz druhy den ma trapi a furt svina nikde 😀 😀 😀
ale pride, zajtra urcite

pipimiska
27. jan 2010

slniecko,aj ja sa cudujem 😅 o to horsie bolo,ze moj manzel bol strasny pesimista a to mna tahalo dolu aj ked som sa ako kolvek snazila...
teraz si to velmi uvedomuje,asi to malo nejaky zmysel,vsetko sleduje,nic nechce aby som robila 😉 aaa samozrejme ze pre maleho chceme aj modre z neba 😵

slniecko77
27. jan 2010

..nely ja som tiez zacala merat, lebo som chcela vediet ako som na tom s ovulkou..ci vsetko prebieha tak ako ma 😉
..a FF odporucuje merat aspon tri mesiace, tak meriam, ale pravdepodobne dalsi mesiac uz nebudem...ku koncu periody sa mi vzdy snivaju hovadiny 😀

dzou
27. jan 2010

jej tak ty cakas skoro so mnou... ja cakam zajtra-pozajtra...
takze ty si na taky bailis a tak .... to je take fajne sladke 😵mnam som dostala na vianoce od sefa litrik sme ho stiahli s mm za 2 dni 😀len tak na vecer 😀
a presne ako pises ako som ta niekedy prehliadla tak nie zamerne 😉 lebo mm skocil zase ze co som na konovi... zase 😀

dzou
27. jan 2010

slni ja som merala 4 plne cykly... a ako stacilo mi momentalne uz nemeriam ale napr. ako dnes ... neviem na com som lebo na 29dc som nikdy nemala taku vysoku teplotku aku som dnes namerala(som skusala no 😅 ) takze zase som na vazkach 😀 ono sa to asi nikdy nejak viac nezmeni 😒 myslim to ako to vnimame.....

pipimiska
27. jan 2010

nely,teraz budem zla 😝 😉 ..ale minule ked som prisla tak sa mi nikto neodzdravil a ani ty,presne som si spomenula na to,ako to nemas rada..ale mna take neodradza,k rozhovoru sa da vzdy pripojit...
a vzdy sa da nahodit nova tema,treba byt len tvorivy 😎

nelynka
27. jan 2010

slni mne staci le jeden mesiac, kedysi som merala to bolo OK, ovulku citim, mrcha chodi, aj ked ovulka raz je o den skorej potom o 4 dni neskor ako mesiac predtym, toto nikdy nepochopim, ale vzdy bol cyklus medzi 28-35dc takze je to v norme..

dzou no veru, pockaj, budeme kramovat spolu hehe
hej hej bailis a tak a moja uplne naj uchylka je virgin colada...uch tu pijem na litre aj doma.. 😀

nastastie mne mm nikdy take veci neskala, asi sa poucil z minulosti hehe, ze take veci robit nema a teraz je az privelmi tolerantny az mi to niekedy vadi ze mu na mne nezalezi vobec 😀 😀

slniecko77
27. jan 2010

..vsak uvidim po skonceni tohto cyklu ci zostanem merat alebo nie.....stale si hovorim, ze 6-10 mesiacov je normalne neotehotniet..tym sa ukludnujem a snazim sa na to nemysliet 😎
..a vzdy si pomyslim na dievcata, Pipi, Vavenku, Shaarku, Siou...atd...z nich si beriem priklad 😉 statocne to zenske xixi

dzou
27. jan 2010

no mm vadi len kvoli tomu konik ze to akoze straaaaaaaaaaasne prezivam a tak asi si mysli ze som jedina ktora to tak chce 😒 proste chlapi 🙄 oni nechapu vela veci ako zena vnima a tak.... a pre mna je konik super lebo ja tu v uk nemam az tak vela kamosiek... tak aspon takouto formou mam s kym pokecat a teda stale mu tvrdim ze tu nehovorime len o tehu a snazilkovani ale o vselicom.... sak len kolko receptov mam odtialto 😀 ale on si furt svoje melie 😒

slniecko77
27. jan 2010

..ved ja som povodne chcela merat tiez len jeden cyklus Nely, ale FF, ze 3 tak 3 😉
..ja ovulku tiez vzdy citim a teraz som sa v tom len utvrdila ked meriam BT
..Pipi..teba si niekto nevsimol? nezartuj 😎 ty nas nocny ftacik xixi

nelynka
27. jan 2010

pipi tak to sa ti hlboko ospravedlnujem ☹
mne uz sa ale par krat stalo ze som sem prisla a pozdravila s otazkou ako sa mate a nikto nic..
sla tema dalej tak som sa zapojila do debaty a zase nikto nic..tak som to vzdala...
ale ano, do debaty sa da vzdy zapojit len vies, ked sa bavite o kocaroch mne je blbe prist s otazkou ake bolo pocasie 😀 😀 😀 😀 😀

slni veru uvidis, mne ani netreba na nic ine merat len chcem vedet ci ovulka je a ci je tak ako ma, aj ked...no uvidime

dzou
27. jan 2010

joooooooooj babule akurat teraz sa mi tak dobre pise, nikto mi tu nefrfle a ja uz musim ist spat 😠 rano do prace no bohovsky sa mi chce 🙄 ale tak aspon ze uz bude maly piatok 😀
tak bru bru 🙂
zajtra vecer sa ozvem 😉

pipimiska
27. jan 2010

dzou,aj moj bol na to alergicky,vysvetovala som mu,ze vdaka konikovi sa mi zlepsila psychyka,ze mi to pomaha..a on ze ok,aa na druhy den to istee...konikovat som zacala v januari,vysledok sa dostavil v auguste 😅
aa teraz sa ma vzdy pyta,ze ako sa maju baby na koniku 😀

nelynka
27. jan 2010

dzou tak bru nocku...ja zase piatok, sobota nedela do prace xixi..
aspon ze nemusim v tej zime peso domov..xixi..ze stary ma denne 😀 😀

slniecko77
27. jan 2010

..bru noc Dzou a vela stastia na zajtra 🙂 cross fingers
..ja uz idem tiez zalahnut, manzo skoncil so studiom na nete
..bru nocku, Pipi dobru sluzbu aj s Nelynkou, Nely a pripoj sa castejsie 😉

nelynka
27. jan 2010

dzou a presne preto som na koniku aj ja...pretoze tu nemam moc kamaratiek ale tych par co mam vidim len obcas, kazda mame svoje rodiny a tu mozem byt ked som s tou mojou "rodinou" doma 😀 😀 😀

dzou
27. jan 2010

pipi no moj to asi nikdy nepochopi 🙄 on celkovo vsetky fora... FB a pokeci a chaty odsudzuje... ze clovek rozobera svoje sukromie po nete... to mne je to jedno... bol je a bude proti ale ja sem neprestanem chodit 😀
tak uz vazne bru nocku 😉

pipimiska
27. jan 2010

nely,prijmam 😀 😉 ..ked sa to este raz stane,uz sa s tebou nebudem hrat 😀
baby dobru noc vam prajem 😎 ja idem prec od compu troska,poprechadzat sa do kuchynky 😀

nelynka
27. jan 2010

slni to vies ze pripojim, ked budem mat cas 😀

pipis dobre, nebudeme sa hrat..
ozik chodis este na pauzicku?? 😀 😀 😀

pipimiska
27. jan 2010

nely 😀 😀 nemam cas na hranie,teraz sa musim vzdelavat 😎 ty chodis?

nelynka
27. jan 2010

uz davno som nebola, ale obcas tam zajdem zahrat lodky 😀 😀

bublinka11
28. jan 2010

Dobre ranko 😉 ponocujete a teraz dospavate, co? 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. jan 2010

vstavat a cvicit! 😀
uz mam za sebou 4ks sisiek s lekvarom, fajne mastne, od babicky. najprv som si nalozila dve, ale jednu som zjedla, kym som si spravila caj. tak som si nalozila druhu. a tu som zjedla, kym som sa dostala do izby s cajom. tak som si zas nalozila dalsiu a spolu zjedla 4! 😠 som krava.

vcera ste toho teda popisal!
precitala som vsetko, ale nemam zalozene v dobrych suflikoch, ze koho sa to tykalo - sono, cyklista, aerobic, IVF, rezne, a tak.

pre siou:
no vtedy, ked som toho nasho vzala na ruky, mala som 14 rokov a o psickareni som vedela hovno. ale zas uznavam, ze keby som teraz mala jazvecika, tak mozno urobim to iste... reflex. a mozno nie, aspon po tejto tvojej prisnej rade! 😀
smozrejme tobi alebo jella sa na ruky nedaju dvihat 😀 takze momentalne uz take veci neriesim, skor robim poriadok s nevitanym votrelcom, ved vies. 😉

shaarka
autor
28. jan 2010

cau bubli, ty mas taku krasnu tu fotku, ze sa na nu neviem vynadivat. 😵
v KE je chumelica, sice teraz nejak ustala, ale rano to bol masaker. esteze som nemusela vystrcit ani nos a MM bol vencit aj do prace isiel 😠 ale zajtra ma dovolenku, ideme vybehavat nejake veci, tak sa tesim 😀

oj, zabudla som, ze ja sa vzdy tesim, ked je MM doma, a potom to olutujem, lebo sa zvycajne pohadame 😀

shaarka
autor
28. jan 2010

😲

monika0001
28. jan 2010

aahojte...

😀 😎

shaarka
autor
28. jan 2010

cau monik, citala som secko a aj ja sa pridavam, ze pichanie je sranda! 😀
ja som si sice nepichala kvoli tehu, ale kvoli nohe v sadre. mesiac. a tiez potvrdzujem, ze je to super, ked mas penumatiku, ani to velmi neboli a modrinka je len taka mini. pichala som si sama, MM nemohol - ani sa na to nepozrel. stale som ho strasila a nahanala 😀 😀 😀 vyzera to strasnejsie, ale je to fakt malina. po tyzdni si zvyknes a potom to budes brat normalne.

no ale ked si spomeniem, jak mi ortoped povedal, ze co a ako sestricka prvykrat ukazala a potom mi dali jeden trapny letacik, tak som si myslela, ze si robia srandu (bol to moj kamos). fakt som sa smiala, ale ked uz aj sestricka s vaznou tvarou tvrdila, ze budem pichat sama, tak ma smiech presiel.
chvilku som bola frajerka, predsalen to chce davku odvahy, ale potom som tomu pozornost nevenovala.
na dezinfekciu pred vpichom som pouzivala betadine.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre