Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

vavenka
23. feb 2010

Dzou a co sobota? Testovacky? 😉

dzou
23. feb 2010

vavi to s tou nadchou ako keby som o sebe citala... mna sa to drzalo 2 tyzdne a teraz je 3-ti aj to este smrknem obcas alebo hrdlo na chvilu zaboli 😒 neviem co to za bacil som dostala 😠

shaarka
autor
23. feb 2010

dzodzo 😵 rada by som pokecala, ale idem do gauca, lebo od stvrtej som na nohach a chcem si uz vydychnut 🙄 MM mi vytlacil cerstvu stavu z pomarancov a citronov, tak idem chlastat 😎
prajem skoru sobotu a hadam sa tu stretneme zajtra alebo tak 😵
dobru nocku vsetkym

vavi, sikulkovia ste 🙂 dobra praca za vami. o cviceni ti napisem zajtra na skype

shaarka
autor
23. feb 2010

ze olynth? a funguje ako napr. vibrocil? ze odpuchne sliznica a mozes dychat?
ja mam mucoplant a je uplne na prd.

dzou
23. feb 2010

ok shaari tak oddychuj a liec sa 😉

vavenka
23. feb 2010

Shaar olynth je uplne ze pecka! teda aj herec si pochvaluje, aj ja... naozaj... a dlho vydrzi.....

shaarka
autor
23. feb 2010

ale teda ze odpuchne sliznicu a mozem dychat nosom? 😅 toto?

shaarka
autor
23. feb 2010

aj pre tehotne?

vavenka
23. feb 2010

Shaar no pise sa ze tehotne nemozu lebo to nieje otestovane...
Ale tak ja som to riskla... No hej, toto, ved co ine cakas od nosnych kvapiek? 😉

shaarka
autor
23. feb 2010

hehe 😎 aj vibrocil mi funguje, tak to vyzera, ze to je to iste 🙂 jasne, ze ked nemozem dychat, tak si strieknem, nie? teo neteo 😀
no dobru nocku 😵

chrobulka
23. feb 2010

helou lejdiiissss
vidim, ze tehule su na tom nie zdravotne najlepsie. tak sa dako vystrabte.

siou, viem, ze si v kine, ale kua, ten demikat akoze aka pecka? som zozrala za mega misu, aj s cibulou a oprazila som si platky (adidas, rozumej prerastenej) slaninky navrch!
+ masko s cinskymi omajdami zo speci obchodu - prvykrat som robila, vyborneee!

cakam muza, kym sa vrati z potuliek a podavam veceru, nasledne odpadavam k telke a nastavujem budik na zajtrajsi hokej - dufam, ze hrame zajtra rano o 6 s tymi normi...

siouxie
23. feb 2010

chrobi 😀 😀 si si to teda ešte vylepšila adidasom 😀 😀 ale som rada, že som ťa tak príjemne inšpirovala. Ja ho určite tiež čoskoro zreprízujem 😀.

Práve sme sa vrátili, musela som zapnúť laptop, lebo nám prišiel mail od našich domácich z chorvátska ("gréckeho" chorvátska 😀), že či určite prídeme v rovnakom termíne ako vždy, lebo, že už majú nejakých nedočkavcov, ale najprv sa chceli ubezpečiť, či teda isto prídeme.
Tak prídeme. 😀 😀 Sú úplne užasní, boli sme ich úplne prví hostia, tak máme dosť špeciálne postavenie 😀 M. trocha sklapol s gréckom, ale keď toto máme o polovicu bližšie a je nám tam rovnako dobre... 😵 😵

Film bol celkom pekný úlet, čo som dopredu vedela, ale veľa truhlíkov si očividne neprečítalo, na čo idú. Zo 10 ľudí to nezvládlo, sliepky za nami si šuškali, že si mysleli podľa názvu a Lea di Capria, že to bude... neviem aké (ale asi iné ako bolo 😀 😀).

Ja som sa troška od konca prvej tretiny ponudila, lebo som celkom rýchlo pochopila, čo sa z toho vykľuje, nebolo to zase nejako extra originálne.

Ale atmosféra fajn, trochu sa pohrali na hitchckoka kríženého s lynchom, caprio je stále lepší a lepší (to by som asi pred 15. rokmi nepovedala 😀), trocha strihu by to chcelo, ale teda zadarmo vôbec nepindám 😀 😀

tak padám, dobrú 🙂

chrobulka
24. feb 2010

helou, siou, to sme tu vecer obsmrdali len my dve? 😖

v kazdom pripade dobre ranko!
nellie, pozeras hokej? ja uz len pocuvam, cakam na tretiu tretinu a verim, ze to nejak zvratia. mali by sa bit za bartecka, ten faul bol nechutny ☹

mam dnes toho viac ako dost. takze makam, ale nakukam sem, keby nieco, tak neohovarajte 😀

shaarka
autor
24. feb 2010

bre rano 🙂 tazka noc za nami 😝 tlacim mega cesnakove hrinanky, tak ked uz nic ine, aspom budem smrdiet 😀 ale propolki asi zabrali, lebo hrdlo uz neboli, momentalne sa zapchala prava nosna dierka.
siou, pekne si opisala to kino, len mi usiel nazov filmu (ako furt) 😀

dnes sa chystam konecne zasivat co treba, skocim do drogerky, pozehlim zvysne veci a uvarim? no hej, konecne tu brokoli a cestoviny...

chrobulka
24. feb 2010

ahoj shaar, ma mrzi, ze si na tom tak na figu, ale aspon ze hrdlo neboli.
netrep sa nikam, sed doma a kuriruj sa. pekne stopkaj a zasivaj...
pamatas sa? "pichnem dnu a taham von, zajtra budem krajcirom 😀 "
u teba uz pichnute bolo, aj s nasledkami 😀 😀 😀

ja som navarila vcera a na dnes mam teda pokoj... dufam len, ze to chlap bude ochotny jest...
tiez je nejaky nachladnuty, ale hrabe sa na tenis vecer s mojim bratom... ze dik... ☹

nellie_
24. feb 2010

ahojte... 😉

pozerala som s kolegom hokej no ale normalne ma srali.... 😠 😠 ved skoro nic nehrali.. ale aspon ze sme to vyhrali, ale s odretymi usami... 😒 😒
dufam, ze zajtra so svedmi sa spametaju.... 🙄 🙄

no ale ten bartecko.. to teda bola situacia.... krvi jak pri zabijacke... 😕

shaar aj ja mam taky priebeh nadchy ako ty.. 😀

joooj ale som zalubena... ten risko zednik to je kus.. 😎 😎

nellie_
24. feb 2010

chrob to s tym pichnutim je dobreee 😀 😀 😀

zo mna sa kolega smeje ze som ako "pubiška" s tym zednikom.. 😀 no zabijem sa, ked je taky pekny??? 😀 😀

siouxie
24. feb 2010

ahojte 🙂

chrobi... to bola moja prvá filmová premiéra v živote. Mala som asi 8 rokov, bolo to vo filmovom klube (dnešný charlie's) a bola tam aj darinka 😀 😀 😀

dnes je nejako nechutne, deň ako stvorený na prácu...som si povedala 😀 .

Shaar, podľa mňa ti cesnak v takej megadávke musí pomôcť 😀 . Nell, nespravíš si aj ty nejakú voňavú dobrotu v práci? Budeš mať pokoj od kolegov 😀

nellie_
24. feb 2010

siou ta "vonava dobrota" sa bodne skôr ked budu mat nasi obchodaci poradu.. vtedy potrebujem riadny odpudzovac.. 😀 😀 😀

ja som mala na ranajky take super muffiny... 😎 😎 a dnes tu mam aj obed cestovinu s nivovou omackou mnam... 😎

siouxie
24. feb 2010

nell, tak nezabudni, ráno pred poradou raňajkuješ poriadne hrianky s cesnakom 😀 Tééda, mafiny ti závidím 😀

nellie_
24. feb 2010

jooj kolegyna ma tu provokuje akym fesakom.... 😀 😀

pozrite.. http://justjared.buzznet.com/photo-gallery/1994... 😎 😎

siou to som nahodou objavila tie muffiny ale genialne.. uz viem kam budem chodit na ranajky nakupovat 😎

ja mam zasa tolko roboty, ale nechce sa mi... musim sa dokopat a zacat lebo zajtra mam volno a mam toho fakt hojne.. 🙄

shaarka
autor
24. feb 2010

pozeram, ze to skratenie uvazku sa im oplatilo, ze nellie? 😀 robite rovnako vela, ale za mensiu mzdu... tak aspon vidia, ze sa vsetka tyzdenna robota da stihat aj za 4 dni 😀 😀 😀

pichnem dn a taham von 😀 😀 😝 aaaach jaj, mladi je krasne 😀

chrobulka
24. feb 2010

nellie, fesak?
nooo, moj typ to nie je, ale budis...

sa mi chce straaaaasne spat. a nechce sa mi tu byt.
a chcem ist domov!

ako si mam spravit v robote pohodicku? poradite mi niekto?
aby som sa sem tesila a tak (ciste sci-fi) 😀

siouxie
24. feb 2010

chrobi, aspoň trochu vychádza slnko 🙂

nellie_
24. feb 2010

chrob nahodou mne sa pači... 😀 😀

shaar no veru oplatilo sa im to.. 😀 😀 ale neviem ako si zvyknem ak nas hodia spet do normalneho 5 dnoveho rezimu.. inak mam kolegyne co si akoze vykazu ze tu nie su a pridu aj tak.. 😅 a pritom mi nepridu ako nejake prudko vytazene tak neviem o co im ide.. to ja nenecham ani 1 den vyjst nazmar.. 😀 😀 😀
uz sa tesim na zajtrajsie volno 😎 😎

este stale som nezacala makat... 😅 😅

vavenka
24. feb 2010

Ranko 🙂

Joj chodim ako uchyl do tej malej izby a usmievam sa na prazdnu postielku 😀 som ja normalna??

Siou a teda ako sa volal ten film?

No myslim ze este tento tyzden spravim aj ja krat, krat na dvakrat 😉

Nell fesaak 🙂 🙂

Som dnes chcela ist veci do mesta vybehat, ale sa mi nasackovala kamoska s 9 mesacnou Ellou na obed na navstevu, tak mi prerusila plany - ale tak ok, aj tak ma este nikam netreba... Kua som zhrozena zistila, ze nam dosli kvapky do nosa, tak to bola noc ako za trest 😠 😠 som sa budila bud na to ze mi z neho tecie alebo na to ze mam sucho v krku, ako dycham usttami... Tak som sa okolo polpiaetej presunula do obyvacky na gauc (nechcela som herca budit potahovanim) a nejak som dobojovala.... No uz nech je to prec, ten suchy vzduch momentalne z radiatorov tomu tiez moc nepomaha 🙄

siouxie
24. feb 2010

vavi, bol to shutter island, u nás to má preklad (od veci) prekliaty ostrov.

chrobulka
24. feb 2010

co ste pipi? de ste secky?
idem si zohriat obed, dnes som velmi skoro hladna...
take paradne som vcera navarila (paradne pikantne), ze budem dnes konzumovat pri kuchynke, v pripade deficitu vody (na zahasenie poziaru v dutine ustnej) to budem mat aspon na skok 😉

tak dobru chut vsetkym a praci cest (akejkolvek!) 😀

nellie_
24. feb 2010

tak neslahaj moc plamene chrobi... 😀 😀 😀

aj ja pojdem zohrievat moje cestovinky... tiez som dnes nejak skoro hladna... 😅 😅
a mamina ma dnes volno tak vari gulaš.. 😎 😎 a ku nemu pecie chlebik tak sa tesim ako sa doma natlačim vecer... 😀 😀

bublinka11
24. feb 2010

Caute caute, aj ja som tu...
Len ja nemozem byt stale, tak kocky sup sup sup sem!!! 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre