Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

adajar
21. jún 2009

tinika jj utikato ze. No ted jeste 14 dni a budem dal nez minule. A jeste 8tt a bude lip.

shaarka
autor
21. jún 2009

tehulky, silno na vas myslim. nech ide vsetko tak, ako ma. 😵

adajar
21. jún 2009

shaark a ja myslim na tebe aby uz jsi patrila k nam ikdyz casto nepisu. 😉

shaarka
autor
21. jún 2009

dakujem 😔

pipimiska
21. jún 2009

shariik ☹ ja som tak strasne kcela aby sa to stalo ☹
..ale no tak treba ist dalej,ja navrhujem to co si sama spomenula,urcite centrum,pretoze mate obaja problem...
ja sa chystam po lete,ides so mnou?😉 ...inac tak mimo,jak sa ma tatko?

pipimiska
21. jún 2009

inac vsetkym pekny den,aj ked mne sa taky den vobec nepaci....blee uz nech pride slunecko 😲 😲 😲

nathali
21. jún 2009

ahojte baby ako sa mate 😀 😀

shaarka
autor
21. jún 2009

ahoj nat, no aspon niekto.
sedim tu, sa nudim, depkujem.
mala by som ist nieco varit. ako sa mas ty?

nathali
21. jún 2009

no ja som dnes taka rozbita vcera sme boli oslavovat priatelove narodky tak teraz oddychujem aj ja pojdem varit len cakam na mesko kym sa mi rozmrazi,chcela som ist dnes na prechadzku ale vonku to vypada na peknu burku :(

pipimiska
21. jún 2009

cau nath,hrozne pocasie je vonku,mala som ist cvicit,ale nepripada do uvahy 😖

shaaarka,sak som ti pisala,sak som na teba cakala,sak som sa ta nieco pytala,a ty nem odpovedas,aa ked dosla nath,ze konecne niekto ???? 😨

nathali
21. jún 2009

a co cvicis aerobik?alebo len tak chodis do posilky ja by som aj sla niekedy ale nemam ani s kym a vlastne asi by ani nevladala ked som cely tyzden v praci a som taka ulietana

pipimiska
21. jún 2009

nathali,do posilky chodim,kazdy druhy den po dve hodiny..fajne to je,vydim zmeny na svojom tele,mam zo seba lepsi pocit...
chystam to kombinovat s aerobikom,pretoze kcem zhodit este dva kilka,aa v posilke trosku chudness,ale je to tahsie,skor vyrisujem svalstvo...
inac aj ja som ulietana cely den,ale ked clovek kce,da sa najst cas,ja chodim vzdy vecer 😉
inac kde je ten beroun?

nathali
21. jún 2009

za prahou tak asi 20 kilometrov 🙂
ja prave schudnut nemozem konecne som nabrala normalnu vahu ako spevnit svalstvo tak to hej ale ja vecsinou ked uz tak rano si zacvicim ponatahujem sa a mam aj super naladu vecer by som to vobec nezvladla :(

pipimiska
21. jún 2009

jaaj,no vidis,uz viem kde je beroun 😀
...ja rano niesom scopna robit nic..keby ze mam vstavat o siedmej osmej,tak som cely den podrazdena 😝

nathali
21. jún 2009

a kedy rano stavas??ja vecsinou o tej osmej potom som uz moc prespata 🙂

janemari
21. jún 2009

Ahojte kocky 🙂

anaxamon
21. jún 2009

chalo chalo 😀

shaarka
autor
21. jún 2009

😀 helou. ideme do divaldla. po 100 rokoch na kulturu 😀

anaxamon
21. jún 2009

waw shaar tak prijemny kulturny zazitok 😉

pipimiska
21. jún 2009

caaute bobulky 🙂

nath,no tak okolo desiatej,ale ja chodim spat okolo jednej druhej v noci,takze prespata niesom 😝 🙂
shaarka,divadlo je super,na ,,co,,idete???

..ja idem papat,dovidenia zatial 😀

janemari
21. jún 2009

Caute som spat 😉

mata1001
21. jún 2009

ahojte baby,neviete mi poradit nieco na mrchu aby sa mi upravila a chodila tak jak ma.a este nejake ,,predtehotenske,,vitaminy?brala som kys.listovu len neviem ci je to dobre....vdaka

nelynka
21. jún 2009

mata jedine hormony alebo pit alchemilkovy cas, ten vraj pomaha na upravu cyklu..alebo femigard (alebo tak nejak) ale s tym skusenosti nemam a ci ti to pomoze to neviem

tinika
21. jún 2009

ahojte ako sa dnes mate? u nas cely den prsi 😒

tinika
21. jún 2009

sharka dakujem ze na nas myslis, ja zase na vas aby ste tiez boli tehulky

janemari
21. jún 2009

mata alchemilka je dobra.A predtehu su dvoje Calibrum baby plan alebo materna

mata1001
21. jún 2009

dakujem, nely tebe ten alch.caj pomohol?
a jane ty jes niektore z tych dvoch?alebo jedla si?a pomohlo ti to?

nelynka
21. jún 2009

mata ja som take nic neskusala...pila som ho len 14dni a ci mi pomohol to neviem..
ale viem ze vela bab si ho chvalila prave na uprvu cyklu...
ja som nikdy s cyklom problem nemala..nikdy nechodi presne na den ale to je normalne..28 - 35dni je normalny zdravy cyklus...

mata1001
21. jún 2009

jaj a myslis ze aj vtedy pomaha ked nechodi vobec a pride len vdaka liekom alebo vyvolavacky ako napr.tento mesiac?

nelynka
21. jún 2009

tak to asi nie, je to len na upravu cyklu ked chodi ale pokial ti nechodi vobec, tak na to pomozu len hormony pravdepodobne...pokial nemas hormony vporiadku tak neni ani ovulka tym asi ani mrcha..
aspon takto my to bolo vysvetlene v CARe

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre