Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

mireag
28. aug 2009

to co je....??? 😠 Uz to dal niekto zmazat?

shaarka
autor
28. aug 2009

wero sa chcel/a bavit o sexe.
sex treba robit a nie o nom kecat! 😀 😀 😀

ake mate dnes plany, pisulky? 😉

mireag
28. aug 2009

no sex... dostala som vyhrazny mail od mm. 😀 😀 😀

shaarka
autor
28. aug 2009

mireag, ked je taky nazhaveny, tak si radsej ostatne dierky prelep leukoplastom 😉 😀 😀 😀 😝

dzou
28. aug 2009

sharka 😀 😀 ja budem len doma vegetit sa mi nic nechce a ty?

shaarka
autor
28. aug 2009

no ja premyslam. MM je sice unaveny, ale spat nebude. vyvenceny nie je a taha ma na pizzu, ale ja nemam chut nic jest, brucho mam ako balon. a okrem toho strazime nasim psa a tak mame okrem nasej jelly aj tvrdohlaveho pana jazvecika, ktory je uplne zmateny z toho, ze nasi nie su doma.
takze neviem.

ale: prave som MM poslala do DM kupit 5 tehu testov! ste mali vidiet ako sa tvaril 😀 😀 😀 ako keby mal 16 a isiel si kupit primaky 😀 😀 😀

nelynka
28. aug 2009

a ja sa budem doma nudit a nic sa mi nechce, este ze uz je vecer 😀

mireag
28. aug 2009

dobry napad... 😀 Ale az take zle to nebude... Je to proste zdravy chlap - ako sa patri a tak to ma byt 😉 Opak by ma asi moc nepotesil. 😖 K tej nazhavenosti by bodla este nazhavena ovu a bolo by to uuuuplne tip-top! 😎
Ok... snivam dalej... 🙄

dzou
28. aug 2009

shari si viem predstavit ako sa tvaril 😀 😀 😀 jej a ja som dnes dostala takuuuuuuuuuuu strasnuuuuuuuuuu chut na pizzu ( v jednej knizke co citam ju jedli 😀 ) tak uz a caka v chladnicke si ju upecieme ked pride mm

nelynka
28. aug 2009

uch, pizzu moc nemusim poslednu dobu, som jej asi prejdena uz 🙂)

nelynka
28. aug 2009

shari a vycikas aspon jeden este teraz vecer?? 🙂

shaarka
autor
28. aug 2009

nely, nieeee. uz som dostala zdrba, ze minieme majland na testoch. takze to necham na rano - aspon to som si vydupala 😀 a ja len dufam, ze zajtra to bude uz normalnejsia ciarka, taka viditelna 😖

dzou
28. aug 2009

no ja pizzu zboznujem sa neviem dockat kedy dojde moj stary, lebo keby som ju zjedla celu(co ako v poho 😀 ) tak by bola asi taka debata jak ty vcera s mm( aspon dufam, ze si to bola ty nely co ti m zozral cukriky 😉 )

shaarka
autor
28. aug 2009

ja mam vineu, mnaaaaaaaam 😵

shaarka
autor
28. aug 2009

idem si trosku oddychnut na gaucik a potom sa este pridam 🙂 cauteeeeeeee zatial

dzou
28. aug 2009

vineu by som si dala skoda ze ju tu nepredavaju ☹

pipimiska
28. aug 2009

ahojte princezny 🙂

anax,cierne na bielom to este nemam,aj ked som na ultrazvuku videla vacok aj vo vacku nejaku malilinku gulicku,ale akciu nebolo este vidiet,zaciatkom septembra mam ist na ultrazvuk 😉

sefinka,och mrzi ma to,myslela som si,ze uz je to isteee ☹

..len ma bojiiii to hcg v krvi,pretoze aj mne dr povedal,ze kazdy den musi vystupit hcg este raz oo tolko kolko bolo den pred tym..ale mne vyskocilo z 5800 iba na 7800...ale citala som na nete,zevraj ma stupat kazde dva tri dni o celu hodnotu...takze neviem 😕

ja pizzu milujem 😵 v olive v optime je naaajlepsia 😵

mireag
28. aug 2009

pipimiska, ano presne tam a este v piane na hlavnej. ostatne "kecupove pizzerie" zial shit... 😖
Inak gratulujem k tehu!!! Sa to tu nejak rozbehlo... 😀 Len dnes som sa o tebe docitala. tfuj, tfuj... 🙂

pipimiska
28. aug 2009

mireag,dakujeem 😵 ..presne tak same shity..velmi mam rada v piane pizzove chlebiky s cesnakovou omackou 😵 😵 tam sme boli s mm na prvom rande 😀
ty sa ako dlho snazis??? 😉

sefinka
28. aug 2009

pipi, no co sa da robit, ked som to dnes vo vysledkoch videla normalne mi prestalo bit srdce ☹ myslela som, tentokrat je to tutovka.....no co pojdem sa v nedelu vyzurit na motorke asi 😠 😝

flamenga
28. aug 2009

čafte bosorečky.... ja som dnes nestíhala v robote ani na WC, ne ešte na koňa 😀 😀 máááám strašne dobrú novinku 😀 😀 som 14DC a kooonečne prvý deň nešpiním 😀 😀 po 13-tich dňoch... uff 😀

sefinka
28. aug 2009

a pipi netras sa to stupanie o dvojnasobok ma byt do 4 tt potom je to u kazdej ine, hlavne, ze stupa 😵

shaarka
autor
28. aug 2009

sefi, a neriesis, ze preco nevydrzi? duphaston alebo tak... hm? 😅
a inak to vyzurenie na motorke sa mi z duse protivi, ale tak proti gustu... 😀

flam, ja som si vsimla a v duchu som si tak povedala, ze "no konecne!" 😀 😀

nelynka
28. aug 2009

tak som naspet, mali sme tu buducich kolegovcov, ideme do jedneho biznisu a je to supeeeeeer.
fakt sa to oplati a tie vyrobky co nam dneska ukazovali, mne len sanka padala ty kokso 😀

flamenga
28. aug 2009

shaari včera som si ešte na raňajky a na večeru dala po dva ascorutiny, tak asi zabrali 😀 bolo na čase.... 🙄 aj keď už som sa s tým zmierila, že budem špiniť do konca života 😀

pipimiska
28. aug 2009

sefi,veriim ☹ joooj toto tvoj 😎 motorka,aspon ze mas nieco co ta bavii 😉

flamenga,caf,nnic ti nerozumiem 😅 preco co jak?

pipimiska
28. aug 2009

sefiii,faaaakt? 😅 joooj,dik 😵 hej a fakt dobre saarka pise,riesis to nejak ,ze ssa nekce uchytit?

nelynka
28. aug 2009

shari, nemusi kazdemu len duphaston zabrat, mozno je to len tak.. 🙂
su to hormony a myslim ze aj hormony su prd platne pokial sa to udrzat nema

sefinka
28. aug 2009

shaari ja mam z predchadzajucich potratov zasobu utrogestanu, tak som ho hned nasadila... a aj tak...a k motorke 😉 to vyzurenie je obrazne som len spolujazdec moj sofer je straaasne zodpovednz, ja si len dokazem poriadne prevetrat hlavu a zresetovat moyog aj city,,,,, 😉

sefinka
28. aug 2009

nely pravdu mas, ja si myslim, ze nieco bude aj na tom, ze ak je nieco zle organizmus sa toho sam zbavi...... asi to tak malo byt aj ked je to ☹ 😒 juuuj ci by som si zahresila 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre