Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

nellie_
30. aug 2009

leni to tak vola moj drahy... 😀 😀 😀
chutne to pomenoval, aj mne sa to ráta ked to povie....

nelynka sice, hej tebe zatial ziadnu laparku netreba.....

nelynka
30. aug 2009

presne tak, zatial mi ziadnu netreba a ked bude treba uvidime a poriesime potom 😀

nellie_
30. aug 2009

nelynka - mudro 😎 😎 😎

janemari
30. aug 2009

lenocka test si mozes urobit kedykolvek cez den a cysta nemusi mat ziaden vplyv na otehotnienie,ale zalezi na tom aka cysta to je.

lenocka84
30. aug 2009

janemari a to jedno aj ktory den ci ako to je?
a cystu som mala na vajecniku,ci kde to,podla lekara to najprv vyzeralo na mimomaternicove tehu,ale nakoniec ta cysta sama praskla alebo sa mi vstrebala
to uz nevedie,proste na druhy den bola preč

nellie_
30. aug 2009

lenocka tak ako napisala janemari, ovu test si mozes robit behom dna kedykolvek, ala ja osobne som si nikdy ovu testy nerobila tak v tomto ti neviem presne poradit...

no a cysty som mala aj ja.. moja doktorka tvrdi ze pri tomto druhu co mavam ja - folikularna cysta ktora vznika po neprasknuti vajicka sa da v pohode otehotniet.... 😉

janemari
30. aug 2009

lenocka takze ked nevies kedy mas ovulku tak by si mala testovat cca od 11 dna cyklu ak mas 28 dnove cykly.Ale na skatulke to mas napisane od kedy mas testovat podla dlzky cyklu.

nellie_
30. aug 2009

lenocka aj mne tieto moje vzdy same zmizli, vacsinou sa mi vyplavila spolu s MS....a mne sa tvorili pri uzivani clostilu, dovtedy som ziadne nemavala.... 😒

viem ze najlepsie je testovat tak od 10-12DC, aby si ovu nepresvihla... 😉 a este baby spominaju ze predtym sa nema ist istu dobu cikat a vela pit aby bolo v moci dost hormonu na zachytenie... 😉

lenocka84
30. aug 2009

aha jasne

diky baby za radu

nellie_
30. aug 2009

a janemari ti to prave napisala 😉 presne tak, riad sa podla navodu na skatulke a hotovo 😉

shaarka
autor
30. aug 2009

no uz som tu. trosku sme sa s MM rozpravali 😅 lebo na mna dosla depka, ze sa mi to vsetko len sniva a ci sa nahodou nezobudim. konecne mi psychicky aj pomohol 😀
a ako male decko bol preto, lebo si lahol do postele, ze ide citat a vadila mu tv a spravy v nej. ze sa nevie sustredit na knihu. tak dostal minidisk a sluchatka 😀

ste to tu pekne rozbehli, nellie, ty si taky tahac 😀 som zvedava, ci bude dnes laska alebo 3 piva 😀 😀 😀

nelynka
30. aug 2009

leni podla toho ake dlhe cykli mavas skus testovat cca 11 - 16Dc a nemala by si ju prepast..
😉

lenocka84
30. aug 2009

a to potom v takom obdobi mavamako stale?
takze zajtra sup do lekarne, aj tehu test,aj ovu,a uvidime co z toho pouzijem

shaarka
autor
30. aug 2009

a mame pracovny nazov pre fazulu. kedze mam citak, ze to bude dievcatko, tak ju volame ružínka.
splodili sme ju na Ružíne, dokonca na chate Ružín 😀 😀 😀 😀

lenocka84
30. aug 2009

shaarka to je zlate,a nakoniec to bude ruzak nie?
chi tak ale nie, ked mas citak tak baba 😉

janemari
30. aug 2009

lenocka ano bud v rovnaky cas ale moze to byt + - nejaky den.Hlavne treba zistit ci vobec ovulku mas a potom budes riesit ostatne.Inak expert je tu shaarka 😉

lenocka84
30. aug 2009

tak ja to zajra risknem,dnes je 11den od MS,tak teoreticky by som prave mala mat
a drahy je prec,jaaaaajkurnajs
pride az vo stvrtok
no dobre,ale nie je pravidlo ze len pocas ovu mozem otehotniet,ci ano?

shaarka
autor
30. aug 2009

osobne ovu testom neverim, poznam len malo zien, ktore mali naozaj pozitivny test a napriek tomu mali ovu. verim jedine bazalke.
lenocka, po pozitivnom teste prebehne ovu cca o 36 hodin. takze mas cas sa na to pripravit a mozte mat sex aj v ten den, aj na dalsi a aj na dalsi. 😉

janemari
30. aug 2009

No lenocka bez ovulky to nejde.Ked prebehne ovulka tak vajko zije cca 24 hodin/alebo menej? 😅 /a potom ked nieje oplodnene zanika.Takze potom uz ziadne tehu.

krish
30. aug 2009

ahojte.

lenocka otehotniet moze iba pocas ovulky.
shaarka to je zlate len aby sa z toho nevykuklilo chlapisko ako zo mna. Moja mama bola cele tehu v tom ze som chalan az po porode ze maminka mate dievcatko. Dostala sok 😀

baby ja mam zajtra 14.DC tak snad dojde ovulka ako ma. Predtym chodila ako hodinky presne, len ci mi ju teraz HAK nerozhadzalo 😠

lenocka84
30. aug 2009

to fakt?tak potom uz neverim take ze ta znasilnia a ostanes tehotna, potom to je hlupost,to by bola svinska nahoda aby mala ta baba stale akurat ovu
hluuupsot
tak uvidime zajtra

shaarka
autor
30. aug 2009

leni, da sa otehotniet nielen v strede cyklu. da sa otehotniet kedykolvek, ked pride ovu. niekomu zvykne meskat, niekto si mysli, ze ju uz mal a caka MS. proste par dni pred ovu, v den ovu a asi den po ovu sa otehotniet da. zalezi len na tom, ci presne vies, kedy ju mas 😉 😀

lenocka84
30. aug 2009

shaarka a teda este ta bazalka,to je ako co?
a ako sa to meria

zuzanockamt
30. aug 2009

leni ... ale nahoda je blbec

lenocka84
30. aug 2009

zuzanockamt ved prave,ako nechce sa mi to vsetko verit
je to na porazenie

zuzanockamt
30. aug 2009

leni ... zakon schvalnosti ... ked nechces, tak sa podari a ked chces, tak nie 🙄

shaarka
autor
30. aug 2009

lenocka, je to super vec.
www.merenibt.xf.cz 😉
v skratke: kazde rano mas nastaevny budik na rovnaku hodinu.
budik zazvoni.
rozlepis oci. alebo nerozlepis, len sahnes na teplomer a strcis si ho do pisule. teplomer zapipa a ked sa ti podarilo nezaspat, tak kuknes, aku mas teplotu a zapamatas si. potom zapises na nete do grafu. ostatne vysvetlime neskor 😀

cau zuzi 🙂

zuzanockamt
30. aug 2009

ahoj shaarka ... uzsne vysvetlene ... sa tu rehocem na tebe 😀 😉

lenocka84
30. aug 2009

no tak ja to necham na matku prirodu lebo z tohto vsetkeho ma asi tak porazi

krish
30. aug 2009

shaarka 😀 dnes sa ma to moje trdlo pytalo ako si vlastne meriam rano tu bazalku a ja ze sak v pisulke a on ze to co je? 😀 asi chcel nazornu ukazku. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre