Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

monika0001
2. sep 2009

ahojte...

shaar kedy to ideš k tomu dr?

Leni dlho som ta nevidela.. ako? Kedy idete do BA?

lenca.b
2. sep 2009

na hypofyzu a na stitnu zlazu hned rano euthyrox a na hypofyzu medocriptin

lenca.b
2. sep 2009

ahoj Moni ja som tu sem tam bola a niekedy pridem len pozret co pisete ale nic nepisem to ked mam zlu naladu tak ju nebudem kazit vam 🙂 do Ba idem 11.9 o 10.30 taaak som nehorazne zvedava ako tam pochodime

shaarka
autor
2. sep 2009

leni, aj ja beriem euthyrox 😉
skus jeden cyklsu pomerat. nemusis kazdy den, ved ked zhresis, nic sa nestane. aj ked nepomerias kazdy den, aj tak sa da zistit, ci je graf ovulacny alebo nie. 🙂

shaarka
autor
2. sep 2009

moni, na 12

lenca.b
2. sep 2009

shaarka len ja mam problem kde to zapisovat ☹ aaa tento mesiac by som to mozno aj skusila aaale sak ideme do toho egyptu tak co tam mam niest ortutak ? 😀

monika0001
2. sep 2009

tak to aj som zvedavá....
A nemaj zlú náladu... čo ti to pomôže... ja som zlú náladu nadobro poslala kadeľahšie.... 😉
Nech si otravuje ľudí, ktorí jej to dovolia... a je mi už celých 6 dní úplne super.... 😀
11.09.09 ? budem silno držkať palčeky!!! potom daj hneď vedieť čo vám povedali... už teraz som netrpezlivá 😝

monika0001
2. sep 2009

jáj Shaar - som zvedavá... ale hlavne ty už nemysli na tej včerajšok a pekne mysli na fazulku!!!
Neboj bude dobre.. Pekne oddychuj, nemysli na nič zlé, pekne sa usmievaj a usmievaj a usmievaj... 😎

lenca.b
2. sep 2009

dufam moni ze si najdem chvilku prist na net lebo hned letime do zvolena odniest hafana a sobotu balime a nedelu letime do egyptu dufam ze s lepsou naladou a mas pravdu moni neoplati sa hnevat sak ak neotehotniem tak na rok mozem ist znova na dovcu heheh a ja more milujem viac ako cokolvek taaaaak v podstate by to aj bolo dobre 🙂 aaaale nie no taka necitliva a zla az nie som

lenca.b
2. sep 2009

veru shaarka pocuvaj nase rady a hned ako prides od dok hlas ze co ako bolo 😉

monika0001
2. sep 2009

leni a ty by si si nenasla 1 minutu na to aby si nám napísala ako ste dopadli? no Pekne!!! Sa hambi!!! 😝 😀
Juj ale ten Egypt troška závidím.. ale len troška, lebo to sa nemá (závidieť niekomu) .. ale tak čo.. som sa priznala... 😅
No ja si tiež užívam ako takú dovo Pn - ku... 😀 😀 😀
Idem hľadať moju dr, lebo im rekonštruujú ordinácie ta teraz chodí kade tade a ja ju budem hľadať... Ale asi príde mmm domov a pôjde so mnou on vie kde je... 😒

lenca.b
2. sep 2009

moni neboj to je jasne ze si najdem minutku aaaale neviem ci to bude zrovna hned ten piatok 🙂 ale snad ano ...a ty mas preco PN-ku? a ten egypt kludne trosku zavid ja si tiez zavidim a neverim este ze tam pojdeme heheh hoci je to uz zaplatene uverim az budem rozvalena na plazi potom uz bude po stresoch 😀

nellie_
2. sep 2009

joj aj ja by som sla do egypta... mali sme veru ist.. lenze ked sme planovali dovolenku tak tam stale bolo to "keby som nahodou v lete tehotna" tak sme sli len do chorvatska, ze radsej si nezaplatime popredu egypt...
ale ved neva aj v chorvatsku bolo super 😎 😀 😀 😀
ja tiez milujem more.. mne sa dovolenka na SR bez mora vôbec nerata... 😀 😀
a kazde rano kym vsetci spali som si citala na lavicke na plazi to bolo takeeeeeee super 😵 😵 😵 😵

monika0001
2. sep 2009

nellie - pekne... aj tebe už teraz závidím.. bože ja som aká 😅 🙄
Naša dovolenka bola totál skazená.... prvý raz v živote som mala isť na dovolenku a nič z toho.. a auto ešte stále nie je doma.. wrrrrrrrrrrrrr

lenca.b
2. sep 2009

moni neboj jaaaaa by som tu dovolenku hned vymenila za dve ciarky na tehu testiku to mi ver 🙂 ktora vymenite 🙂

nellie_
2. sep 2009

moni to bolo asi jedine co nam za posledne 2 roky vyslo... 😅
inak sa nam vsetko serie co sa len da... uz sa s drahym smejeme ze sme asi v minulom zivote vyvrazdili nejake narody lebo takto nas trestat... 😅
ale zvykame si ze nam nič ale fakt nic nejde lahko.. vo vsetkom same problemy... 😅

ale ja verim, ze mi zavidis v dobrom 😀

monika0001
2. sep 2009

jasnéé.. ako inak.. ja len v dobrom závidím... 😉 😀 😝
Nie v zlom... Bože chráň..... 😕

Juj.. idem si nieco na papu urobit..

slniecko77
2. sep 2009

ahojte 🙂
Shaarka good luck dnes na gynde...odo dnes budes ''oficialne'' potvrdena tehula

nellie_
2. sep 2009

no aj ja idem asi daco zjest.. no daco.... zobrala som si zo sebou sunku, syr a rajciny tak ze viem co budem jest... zdrava strava.. 😀 😀

shaarka
autor
2. sep 2009

halooo 🙂
videli sme dutinku. gestacny vacok. 😀 a tam niekde v tej dutinke som si predstavila babatko. malililinke, ale je tam. v maternici. uuuuuuuuuf. som si vydychla.
duphaston 3x denne a od pondelka na PN 😀 huraaaaaaaa 😀 😀 😀

prisla som, poprosila sestricku, ze nie v cakarni, ale zavreli sme sa k nej, som jej vysvetlila, ze viete, ja som ta, co chcela ist na odber krvi kvoli progesteronu, ale viete, netreba, lebo som tehotenaaaaa 😀 a ona taka prekvapena, ze gratuluje, tak som mala chut ju vystiskat, ale ona je taa mala krehka, ze som sa neodvazila 😀 a ze to chcem doktorke sama povedat a z ci ma vezme, ked nie som objednanan... ze hej, ale ze musim cakat.

tak som si sadla do cakarne, ze si idem citat. a zrazu doktorka ma vola, a ja hlupa hus, som ukazala na seba, ze "jaaa??" a ona smiech, ze ano, vy.
tak som sla dnu, dole gatky a ona sa usmieva. ze tak uz viete? a ona ze no viem, neviem, no ved vy mi povedzte. som sa len nadychla a ona sa spytala: posledny menzes 9.7.?
a ja ze ano... 😝 a uz som vytiahla graf vytlaceny a ona slzy v ociach a hura hura hura. 😀 😀 😀

a hovori, ze to je kraaasne, jedinecne, ze medicina je daleko za prirodou. a ze predo mnou bola tiez kocka,co otehotnela. a to este nevie, ze za nou bud. tyzden dojde aj vavenka 😀

tromboska
2. sep 2009

Shaar, krasne 🙂
az mi slzicky vysli...

Gratulujeeeeeeeeeeeeeem 🙂

krish
2. sep 2009

shaarka jeeeeej gratulejem, kraaaasne 🙂 silno drzim palceky.

nellie_
2. sep 2009

shaaaaari.. no konecne, uz som sa ta nevedela dočkat.... 😵 😵 😵

to je nadhera 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

shaarka
autor
2. sep 2009

😵 😵 😵 moju foto dutinky si nechala. skoda. dokazala by som sa na ten cierny fliacik pozerat cely den
😀
krish, tromboska, konecne foto 😀

nellie_
2. sep 2009

shaari to musel byt fakt zazitok... 😵 😵 😵
krasne si to opisala... 🙂 🙂 🙂 a reakcia doktorky bola uzasna... 😵 😵
myslim, ze moja by sa chovala presne ako ta tvoja.. ta tiez vzdy usme ze "už" ked tam dojdem a ja zakrutim hlavou a ona takyyyyy povzdych.. ze tiez si premietam v hlave ako tam raz nabehnem s testom 😀

mireag
2. sep 2009

Shaarka, chudak dr., len jej robite soky! 😀 😉 Od pondelka si to mozes naplno vychutnavat. A poriadne nas tu poopluvaj, nech sa nakazime!!!! 😀

pipimiska
2. sep 2009

shaarka,skvele 😵 😵 sa tesim sa 😀 juchuchu 😵

shaarka
autor
2. sep 2009

pipi, a ty? co u Dr?

nina88
2. sep 2009

Shaarka velmi ti to prajem!!!! Som plná pozitívnej energie po prečítaní tak úprimnej radosti... 🙂

pipimiska
2. sep 2009

ja mam ist niekedy zaciatkom septembra,takze mozno zajtra,al.v piatok..beriem este tie cipky,dnes poslednyy 😉 u nas sa u gyndosa neobjednava,si prides,si pockas a tak 🙂
sa bojim ,ci mi uz bude vidno srdiecko 😅 tehotenstvo sa pocita od poslednej ms,ze,takze som v 7tt,asi by uz mallo byt vidno 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre