Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

lauritka
10. sep 2009

aha tak a sme v obraze, bohvie, ci to nakoniec nebolo IVF a nie IUI 😉 muzi v tychto veciach zbehli nie su...

😵 nepozastavuju sa nad tym ako my. heh.

lauritka
10. sep 2009

no ale klobuk dole, ja by som trojicky nezvladla. 😕

monika0001
10. sep 2009

ani ja..... ja chcem 4 deti,, ale nie naraz 😲 😲
😀 😀 😀
😎

monika0001
10. sep 2009

on hovoril ze to bolo IUI... tak neviem...

lauritka
10. sep 2009

mne stacia dve, ja nie som narocna 😀 teda v mojej situacii by som bola vdacna aj za jedno 😨

a plus dva psy.
😎

monika0001
10. sep 2009

lauri - nooo. ved to.. budeme radi ak jedno budeme mat 😀 a jeden pes zatial stačí... šak ten ma 40 kil.. moje hovädko malé... 😎

lauritka
10. sep 2009

monika tak to mas riadne teliatko 😀 aka rasa ?

shaarka
autor
10. sep 2009

lauri, presne tak.
tak som zvedava... zeby sa jedno podelilo na tri?
alebo boli dve a jedno sa podelilo na dve?
alebo zeby boli tri vajka? toto sa mi nechce verit a pochybujem, ze ktory Dr si to vezme na triko pri IUI... 😒
uvidime.
monik, daj manzelovi instrukcie, nech sa spyta, ok? 😀

hej hej, ja budem mat jednu babu (plus jeden pes), lauritka dve deti (dvojicky ch a d) - plus dvaja psi, monika jeden valibuk syn (lebo jeden valibuk pes). tak to vychadza 😀 😀 😀 😀 😀

puma.sue
10. sep 2009

ten moj ma len 13 kil, ale aj tak je to hovadko 😉

monika0001
10. sep 2009

pitbull....
shaar - oki idem mu volat.... pockaj...

sefinka
10. sep 2009

ahojte kocenky, som tu len skok, prisla som sa pozriet ako rastu tie ciselka pred tt 😀 😀 ,vytesujem sa z vas a raz mozno aj ja budem na tom rovnako..... 😔 , tak pekne oddychujte, a gulatte sa cmuk 😵

shaarka
autor
10. sep 2009

sefinka, pekne od teba, dakujeme, len skoda, ze neostanes na pokec 😒

nathali
10. sep 2009

ahoj baby 🙂

lauritka
10. sep 2009

fuha moni 🙂 danger dog. moja sialena fenka ma len 15 kil.. a ani ju nedvihnem :-

shaarka
autor
10. sep 2009

moni, dufam, ze je vychovany a socializovany a vycviceny 😀 😉

shaarka
autor
10. sep 2009

cau nat, no co mas nove? a ked k tomu pridas aj vtip, hned bude veselsie 😀 😀 😝

sefinka
10. sep 2009

shaarka rada by som, len musim utekat na postu a do prace, mozno ak budu pacienti dobri a zostanu doma 😀 tak sa pripojim , zatial sa majte 😵

monika0001
10. sep 2009

no takže na 100 % to bolo IUI lebo mu ukazoval aj sono a boli tanm tri.. ale ide este zistit ci su jednovajecne ci ako.. ona lezi v nemocnici a bude tam celých 9 mesiacov... na tom sone zo zadu bolo napisane IUI, datum a meno dr.. takze slo naozaj o IUI....

Shaar - ale ja chcem naozaj aspon dve deti 😀
a všetci mi veštia babu... Stella.... 😉

shaar - ked na psa zacne m kricat tak aj poslucha,.... 😀 😀 ale sranda je že väčši rešpekt ma predo mnou ako pred mmm 😝

monika0001
10. sep 2009

nat - ahoj...

Laurit - ja sa o to ani nesnažím zdvíhať ho... ale na moje pocudovanie do vane ho viem dat. len vybrat potom nie 😀 😀

monika0001
10. sep 2009

Žena leží na posteli a číta knihu, príde za ňou manžel s kozou na rukách a hovorí: ,,Túto kravu je.á.am, keď máš krámy".
Žena naňho spoza okuliarov pozrie a hovorí:
,,Keby si nebol ko....., tak si všimneš, že to nie je krava ale koza".
Muž ani brvou nepohne a hovorí:
,,Ty keby si nebola P...., tak si všimneš, že sa nerozprávam s Tebou".

monika0001
10. sep 2009

Během návštěvy v blázinci se ptá návštěvník ředitele, podle jakých kritérií bude rozhodnuto, zda někdo bude zavřen nebo ne.
Ředitel vysvětluje:
No my napustíme vanu vodou, dáme kandidátovi lžičku, hrnek a kýbl a poprosíme ho, aby vanu vyprázdnili.
Návštěvník povídá:
"Aha, rozumím, normální člověk vezme kýbl aby to šlo rychleji, že?"
Ředitel: Ne, normální člověk vytáhne špunt... (štupel)
Chcete pokoj s balkonem nebo bez?"

evina0
10. sep 2009

sharka ty si take male trdielko a strasne rada ta citam..nedavno som kamaratke oznamila ze vies o tom ze mtyky strielaju a ked som jej povedala o tebe tak nechapala..ja teraz uz viem ze urcite veci sa nedaju pochopit len tak.
chcem sa spytata doki ti hned dal PN nemal nic proti tomu?? ci robia problemy???

shaarka
autor
10. sep 2009

evina, male trdielko som? 😀 😀 😀 a preco? 😀
a PN mi navrhla Dr. sama... ze ona by nevahala. ak ma v praci nemienia setrit, tak nech idem na PN. pre istotu 😉

leveretka
10. sep 2009

Ahojte baby 🙂

shaarka, prosím ťa, ty si taký znalec bt 🙂 a ja iba taký dvojdňový pokusníček 😉
myslíš, že je to ok ako sa to u mňa vývija? ďakujem

http://www.fertilityfriend.com/home/29d084

evina0
10. sep 2009

shari len tak ma to napadlo pre tvoje sem tam vyroky ale len v tom najlepsoom 😉 😉 ze si podarena trdielko vravim ludom co ma rada 🙂
super ze lekari nerobia problemy 🙂 😎
ja mam dnes pocit ze mam dostat mrsku ale to neni predsa mozne 😒 taketo divne pocity som davno nemala 😅

tinika
10. sep 2009

ahojte uz som doma z cvičenia bolo super, čo tu noveho? idem si dačo objednať papať bo nestiham variť a o 14 uz musim byt na byte, donesku mi stol do kanclu a treba prebrať pracu od kachličkara

tinika
10. sep 2009

shaarka mm je v praci, boli sme tri kočky jednu poznam a druhu som spoznala a boli sme same s tou asistentkou ta bolo fajn, chlapi by to len kazili hihi bo sme aj cvičili a baby poviem vam, som myslela ako som na tom dobre fyzicke ešte, ked si tak beham, ja som nevladala nohy a ruky zdvihat 😀 😀 musim trenovať

shaarka
autor
10. sep 2009

hehe, som si predstavila teraz take pekne kreslene, ako babo v brusku cvici s mamkou (i ked tam nema vela miesta)
ze natahuje nohy, ruky a tak. ako mamicka 😀

shaarka
autor
10. sep 2009

baby, kupila som CB latku na zaves do kuchyne. vyprala som a z bielej je siva. no neporazilo by vas?
😒 😒 😒 😖 😢 a pol metra som uz odstrihla a narobila uchytky na garniz 😒

evina0
10. sep 2009

sharka ty si cislo hehe uz si to aj ja predstavujem ako vravia nadych a vydych a male pocuva a poslucha 😀 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre