Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
13. sep 2009

tak sme sa tu tak stretli skoro jeden rocnik jak kukam 😉

pipimiska
13. sep 2009

tinika,vsetko najlepsie 🙂 vidim,ze sme sa vydavali vsetky v septembri mi mame 30.septembra 4.vyrocie 🙂

anaxamon
13. sep 2009

pipi dakujem 😉

vcera a piatok vecer som stravila u sesterky pri dvojickach, vcera vecer som uz mlela z posledneho...vazne obdivujem kazdu jednu matku co si da rady a ma dost sily s dvojickami 😲

pipimiska
13. sep 2009

ja by som si dala rady aj z trojickami 😀 jedno ja,jedno mm,jedno pestunka,ktora by musela byt starsia a skareda,aby nezbalila mm 😀 😀

dzou
13. sep 2009

to ti verim anax ale inac ja by som aj brala aj tak potajme dufam, ze mozno, lebo v rodine uz mame dvojvajecne a to je zevraj dedicne tak uvidim, ale aj jedno by mi stacilo keby sa to uz konecne podarilo

anaxamon
13. sep 2009

pipi to si myslis ale realita je uplne ina, a to nikoho samozrejme neodradzam(aj ked to sa asik ovplyvnit moc neda)...vazne budem rada ked raz budem tehotna a odkrutim si to postupne po jednom 😅

dvoj vajecne su nie dedicne, dedicne su jednovajecne.. 😉

dzou
13. sep 2009

hej? a ja som si myslela ze naopak aj som to niekde citala, ale tak neviem ...

anaxamon
13. sep 2009

dzou je to tak ze jednovajecne su dedicne, lebo vajicko sa pri oplodneni moze rozdelit na dve samostatne jednotky a vacsinou to suvisi s genetickou vybavou muza, teda spermie

dvojvajecne dvojcatka su vtedy ak zena trpi resp. ma hyperovulaciu teda namiesto jedneho vajicka sa z vajecnika uvolnia dva a viac vajicok a spermie ich oplodnia, preto sa aj dvoj vajecne nepodobaju tak ako jedno

dzou
13. sep 2009

jj viem aky je rozdiel len som si teda myslela, ze je to naopak a to viacuvolnovanie je dedicne, ale tak aspon uz viem ako to je a mozem mm upokojit, lebo ked som mu povedala, ze mame v rodine dvojicky a ze je to dedicne tak skoro odpadol... oni v rodine nemaju tak aspon bude kludny a teda ako som uz pisala aj jedno mi bude stacit 😀

anaxamon
13. sep 2009

to viacuvolnenie je sposobene hormonami

dzou
13. sep 2009

no tak aspon som zase mudrejsia 😀

pipimiska
13. sep 2009

anax,ja viem ze je to narocne,ale ja by som tiez brala aj dvojky 🙂

anaxamon
13. sep 2009

dobre tak vam tu tuzbu nebudem brat🙂)) ale odporucam si to ist k niekomu vyskusat 😎 😀

dzou
13. sep 2009

anax 😀 😀 verim ze to musi byt tazke ale aj krasne zaroven

anaxamon
13. sep 2009

a neviem si uz vobec predstavit trojicky, to musi byt pre tu matku o drzku... 😲

pipimiska
13. sep 2009

anax,nemam kde 😀 mam jednu znamu,ale ta sa koli tomu musela na cas prestahovat ku svojej mamke do ineho mesta 😀

dzou
13. sep 2009

no tak to uz asi aj na mna by bolo vela 😉

anaxamon
13. sep 2009

pipi to je presne to, ze s dvojickami je najlepsie byt pri mame a to ja nemam, ani z jednej ani z druhej strany po ruke takze nechcela by som ani nahodou take tazkosti (jako dufam ze sa to na mna nenalepi ked sa tolko stazujem 😲 😀 )

dzou
13. sep 2009

no anax nekric hop 😉

anaxamon
13. sep 2009

ved to dzou, ved to asik uz idem sediet ticho k tejto teme 😀

kde je shaarka?

dzou
13. sep 2009

no neviem celkovo dnes tu je nejak mrtvo...

anaxamon
13. sep 2009

akurat som si vravela ze dakedy to tu v nedelu fici ovela viacej, teraz sme tu uz asik len same dve

dzou
13. sep 2009

no sak prave aj sa som cakal sak nedela vecer kopec ludi tu bude a nikde nikoho... baby kde steeeeeeeeeee? 😨

tinika
13. sep 2009

Anax dakujem
dzou aj tebe dakujem,
hej pipi mam narodky hihi a jasne, som rada ze sa to spravila, ja som verila ze bude vsetko ok ked uz sme sa dopracovali k babu po roku snazenia tak snad to dotiahneme do konca 😉

tinika
13. sep 2009

pipi no vidis, september je asi krasny mesiac ked sme sa tolke vydavali hihi tak dakujem
a aj ja graulujem vam k vyročiam svadby

pipimiska
13. sep 2009

shaarka je na chalupe a ja som tu,ale hadam sa s mm,lebo mi nabral zemiaky aj rybu a ja som ziedla len zemiaky 😀 ryby suu zdrave ale ja fakt teraz nemam chut 😎

tinika,dotiahnes lebo kces 😉

anaxamon
13. sep 2009

pipi sak povedz muzovi ze mas tehu chute nech je kludny 😀

ja mam mnam domaci chlebik, este je teply🙂))

dzou
13. sep 2009

tak tak tinika neboj sa 😉 no ja inac tiez ryby moc nemusim a tiez do mna mm stale husti ze su zdrave... ale tak sa hovori, ze telo vie co potrebuje a ked ti nechybaju tie latky co obsahuje dane jedlo tak ich telo nechce, alebo teda neziada...

pipimiska
13. sep 2009

podla chute ktoru teraz mam si asi moje telo neziada nic 😀 lebo ja vobec nemam na nic chut,vsetko jem na sily 😅
tinika,nevies mi poradit,ked trosku citim,ze ma mozno zacne boliet hrdlo,cim mozem vykloktat?

pipimiska
13. sep 2009

anax,samozrejme ti zavidime cerstvy chlebik ale ja asi v blizkej dobe navarim kapustnicu,teraz ma napadlo 😵 a aj koconinu urobim 🙂 vlastne moj mm,ja len budem z postele dirigovat 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre