Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
13. sep 2009

jezis pipi o to su teda stresy, ale hlavne ze vsetko dobre dopadlo 😉 tak len odpocivaj...

pipimiska
13. sep 2009

dakujem dzou,fakt,strasne stresy,bojim sa aby neuskodili tolko ultrazvuky,kazdy tyzden robia,furt sa nieco deje
😔
s ty ako pokracujes??

vavenka
13. sep 2009

Pipi no Ty kokso, ale fakt, hlavne ze je babo ok... Dnes som bola v nemocnici za kamoskou, ktorej sa vcera narodili dvaja chlapci, ach jaj 😀 Ich som sice nevidela nazivo, len nafotenych, ale su nadherni 😵 😵 😵

dzou
13. sep 2009

no ja som teraz 12DC uz pomalu bude ovulka sa mooooc tesim a modlim aby sa to podarilo zatial takto http://www.fertilityfriend.com/home/297b92 ako este sa neda nic moc vycitat, ale ja uz citim trochu vajecniky a aj vytok uz nemam az taky kremovy ale skor vodovy tak mozno ze aj dnes ale to sa mo zda trochu skoro 😒 tak uvidim co urobi teplota zajtra no a mam dovcu tenti tyzden tak sa mozme vela vela snazit 😀

pipimiska
13. sep 2009

vavenka,to je super,ze chlapci a dvaja 😵 lebo sa viac rodia dievcata 🙂
som sa ta chcela opytat,nevies aky je rozdiel medzi izolovanou trombofiliou a trombofiliou?lebo ja mam tu izolovanuu,nemam ziadne injekcie,iba ma chce kazde dva tyzdne kontrolovat 😒
ako vam ide stavba?

dzou,miluj sa vcase ovulky aj vecer aj rano 😉 😉

dzou
13. sep 2009

hej pipimiska budem sa snazit ti takto praktizovat asi cely tyzden 😉 aj ked dakto tvrdi ze by sa nemalo tak casto sak dufam, ze ta jedna schopna sa tam najde 😉

vavenka
13. sep 2009

Dzou takze cely tyzden milostne hradky?? Juuu 🙂 teplota dnes nizko, takze ovu sa blizi 🙂 Aj ja by som si dala povedat, ale sa bojim, odkedy viem ze som tehotna sme sa milovali mozno 2x... Este vydrzim, no 🙂

Pipi to ti neviem povedat, ja mam klasicku trombofiliu - asi 🙂

dzou
13. sep 2009

nooooooo moj mm je z toho nadseny 😀 aj teraz cakal na kamosa a ze co budeme robit 😀 az kukal ked som navrhla ze sexikovat, ale tak kamos nas predbehol (myslim ze prisiel skor, nie s keksikovanim 😀 😀 ) a tak bude az vecer, rano sme uz stihli 😉

mireag
13. sep 2009

Caute baby, chcem sa opytat. BT nemeriam, no dnes som si spravila ovu test a je tam slaba ciarka. Som 14dc s clostilom. Folik mal v piatok 15mm, tak dnes ratam 19mm.... Myslite si, ze pri stimulacii s C a duph. je uplne bezpredmetne testovat..? No aspon mi to ukazalo, ze je dost progesteronu, aj ked si myslim, ze pri pco len tak lahko folik nepraskne. 😖

pipimiska
13. sep 2009

som si zistovala nieco o ultrazvukoch a si predstavte,ze ak sa viac krat uskutocnuju ultrazvuky ako by mali,tak u muzoch je vetsia pravdepodobnost ze budu lavaci,pisu o to ako keby bol clovek lavak chory 😠 😉

tinika
13. sep 2009

Tak mne robili utz na začiatku dost často takze bude Paťko ľavak? hihi dame sa prekvapit
pipi som rada ze si ok aj male

pipimiska
13. sep 2009

dzou,sak prave ze vsetci mi hovorili,ze sa mame milovat kazdy druhy den,tak sme to aj tak robili,tych dlhych 5 rokov,a teraz na dovolenke sme sa nesnazili,milovali sme sa len dva krat,vecer a hned rano,a potom zacala mykoza,takze bolo po sexe,ale vidis stacilo 😀

dzou
13. sep 2009

no teeeda ale teda ani vela nemoze uskodit ...ci?

vavenka
13. sep 2009

No podla mna to s ultrazvukmi je somarina.... Neviem si predstavit ako to moze spolu suvisiet 🙂 Mimochodom ja som tiez lavacka 😀

pipimiska
13. sep 2009

mireaq,ja nemam skusenosti s ovu testami 😉

tinik,dik,noo mozno bude 😝 😀
a fakt ti robili vela?
lebo mne v piatom tyzdni ked potvrdil tehu,v siedmom ked zistili hematom,v osmom ked kontrolovali hematom a dnes 😖

pipimiska
13. sep 2009

vavenka,aj ja som lavacka 😀 zevraj ultrazvuk premiena nejake bunky v mozgu,ale ja len tak zo srandy pisem,ze keby aj,tak to tam pisali ako keby to bolo nieco strasnee 🙂

dzou,podla mna vela nemoze uskodit 😉

dzou
13. sep 2009

no to som rada, sak som aj predpisala mm vitE 😀 tak dufam, ze to pomoze potapacom a budu mat vela sily 😉
inac fakt no ako keby to bolo nieco hrozne byt lavakom...ako za komunistov 😖 ked aj moja kamoska ja prerobena lavacka na pravaka lebo si ucky mysleli ze tak to ma byt 😖

tinika
13. sep 2009

pipi som bola v pondelok, stredu, pondelok a stvrtok, potom uz menej

anaxamon
13. sep 2009

tak som opat spat🙂

pipi citala som so zatajenym dychom ale cislo vedla mena ma stale uistovalo ze zaver bude pozitivny 😉

dzou
13. sep 2009

anax presne aj ja som sa tak zlakla ale este ze to s pipi dobre dopadlo 😉

pipimiska
13. sep 2009

tinika,to myslis zaradom pondelok hned stredu hned v pondelok a hned vo stvrtok?maly nejaky dovod?? 😕
anax,jooj anax,tak ide pomali ten cas 😅

pipimiska
13. sep 2009

dzou,aj moja mamka je prerobena,teraz vie pisat aj z pravou aj lavou,ale na psychyku jej to nespravillo dobre ..

dzou
13. sep 2009

no sak praveze ... pipi no a ja som sa ucila za ucku(bohuzial som skolu nedokoncila, mala som ucit biologiu a enviro...to len tak mimo 😉 )no a my sme to preberali na psychologii a pedagogike ze to vobec nie je dobre prerabat a vobec to nie je ziadna ujma ked je niekto lavak..takze nastastie dnesne skolstvo je uz v tomto popredu, len keby ste este niekde nasli tie stare ropuchy co ucia este ako za rakuska uhorska

anaxamon
13. sep 2009

pipi ako to myslis ze ide pomaly cas? myslis ze ciselka tt sa pomaly dvihaju?

ja som prave dopiekla chlebik, vyzera slubne snad sa mi dnes podaril🙂

joj a ozaj dnes mame s manzelom prve vyrocie sobasa 😵

tinika
13. sep 2009

ano pipi myslim zaradom, ano mali dovod, mala som tenku stenu maternice a maly bol strasne vysoko,nemal tam miesto, hrozilo ze mi praskne maternica ked nezhrubne stena a maly sa neposunie do stredu viac, ale nastastie sa podarilo

dzou
13. sep 2009

jeeej anax tak vsetko dobre a co ste aj nejak oslavovali 😉

tinika
13. sep 2009

anax gratulujem hihi aj ja som chcela mat 13,9, svadbu, ale brali sme sa v r. 2007 22,9, lebo sa nam nechcelo este rok čakať kym to vyjde na sobotu hihi, takze onedlho dva rocky oslavime, a dnes mam 27 stara korcula zo mna hihi

dzou
13. sep 2009

tini jj som aj zabudla tak vsetko naj no ja ta budem nasledovat v decembri na staru korculu 😀 ale sak este nie sme take stare tak neplas 😉

anaxamon
13. sep 2009

nie neoslavovali manzela mam dneska v praci, len sme si spomenuli ze je to uz rok🙂

tini gratulejsn k narodkam🙂 mna ta cislica caka uz v januari🙂)

pipimiska
13. sep 2009

anax,hej tak ze uz kcem rodit 😀
a inac gratulujeme 😵

dzou,aj ja som isla studovat pedagogiku,som kcela byt ucitelka na 1.stupni 🙂 ale sa mi nekcelo studovat,dobre nie ucitelka ktorej sa nechce studovat 😀

tinika,aj ty mas dnes nejaky sviatok?
som nevedela ze si mala take problemy,super ze sa to spravillo 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre