Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

dzou
22. sep 2009

flam ja som sa smiala na tom ze nech sa poprlievaju 😀 aj ja mam problem s tym ze musim vzdy ist potom na wc ja som si tak zvykla ked som citala ze to pomaha proti kvasinkam, ktorych som sa natrapila az az...

janemari
22. sep 2009

Ahojte kocky ako sa tu mavate? 🙂

nellie_
22. sep 2009

flam.. 😀 😀 😀 😀
no inak ja tiez mam problem s tym ze zostat s "chlapcami" spat az do rana.. ale niekedy sa mi to podari-ked viem ze je ovu (co je ale malokedy)... ale fakt malokedy lebo ja nemam rada ked vytekaju von... 😅 ale my mame vzdy pod postelou tie kuchynske papierove utierky.. tak si to tam musim vzdy dat, lebo potom by som to mala vsade - same suche deti na plachte... blee a kto by s nimi stale spaval.. 😅
to vzdy ked utekam potom na zachod sa drahy smeje ze nech sa s nimi poriadne porozpravam pred tym ako ich splachnem.. ze tolka skoda.. 😀 😀

flamenga
22. sep 2009

dzou tak tak... naše staré mamy stále rozprávali, že po každom "to" sa treba vyčúrať a umyť... a predsa rodili 🙂 takže smelo na WC 😀

flamenga
22. sep 2009

suché deti 😀 😀

nellie_
22. sep 2009

no ja na zachod musim utekat uz len preto, ze po ukonceni "dziga dziga" sa mi vzdy chce nenormalne
cikat 😀 😀 😀 😀 takze ruka so servitkou medzi nohy a utekaaaaaaaaaam.. co mi sily stacia 😀
(o la la,nie som moc humusna? 😅 )

ahoj janemari 🙂

dzou
22. sep 2009

no my mame stale pri posteli toaletak 😉 no a je to skoda... ale tiez sa mi uz parkrat podarilo s nimi zaspat...ale raz mi normalne este vytiekli(sorry za vyraz 🙂 ale tak neviem ako to mam napisat) az rano ked som snimi zaspala...

shaarka
autor
22. sep 2009

aj my mame/sme mali papierovev vreckovky, tie, co sa len vytahuju, ale matrac teda vyzera... 😅 😅 😅
a dzou, niekde si citala, ze spermose by nemali ostat dlho dnu? lebo ja som furt nejaky problem mala, ked som ich nechala do rana... a myslela som si, ze to je len nahoda 😀

nellie_
22. sep 2009

ano stare mamy mudro radili 😎 😎 😎

shaarka
autor
22. sep 2009

cau jane, pridaj svoje skusenosti 😀

nellie_
22. sep 2009

je to fakt lepsie dat ich von a tiez myslim, ze moje mykozy som mavala prave v tom obdobi ked mi moja gyndoska nakazala vecer vliezt do postele - sexnut - a vyliezt az rano.. akoze ozaj "rada za milion" 🙄

ale ako vravim, ja aj tak musim utekat cikat... a nejaku tu pol hodinku s chlapcami vydrzim len ked viem ze maju byt plodne dni... 😀

nellie_
22. sep 2009

dzou a to ze mam otocenu maternicu mi hovori gyndoska pri kazdej navsteve na koze.. vzdy strci prsty a ze maternica dozadu.. reku to davno viem, neviem na co mi to stale hovori... 😀

a uz som tam davno nebola dneska odkazala po mojej mame ze nech dojdem na sono.. no to urcite.. ked si predstavim tu bolest.... 😖 😖 ona dava na tu kulmu od sona mikrotenovy sacok a nenavidim ako to v mojich utrobach šuchoce a nehovorim o bolesti... 🙄 🙄 no dedinska gyndoska co dodat 😀 😀

flamenga
22. sep 2009

ja keď sa potom neumyjem, tak ma asi dva dni dole svrbí.... ale vždy to prejde... mrchy,asi sa tam dolu pretekajú, kto dôjde skôr k vajku, tak ma šteklia 😅 😀

nellie aj mne treba vždy na WC... a dlhšie ako desať minút nevydržím.... zo začiatku som ležala aj pol hodinu... ale rýchlo ma to prešlo, nechce sa mi 😅 a keď som otehotnela, tak som ležala možno 3 minútky, letela som na WC a ešte aj do sprchy 😲 😅 takže teraz už idem kľudne na WC aj po dvoch minútach a nech sa deje Božia vôľa 🙂 😅

flamenga
22. sep 2009

😲 sáčok? 🙄

nellie_
22. sep 2009

Flam ja stale hovorim... ked ma zena otehotniet... tak otehotnie aj po stojačky v sprche... 😀 😀
ved to by potom ani antikoncepcia nemusela byt keby stacilo spermose vycikat a poumyvat vydavačku 😀

nellie_
22. sep 2009

ano normalny sacok mikrotenovy.. raz jej asi vynadam ci ideme desiatovať alebo sonovať... 🙄 🙄

100 rokov za opicami.. ked som chodila na folikulometriu tak som vzdy vsetkych svetych videla ked mi to tam strčila.. uz som sa zapovedala ze si sama nakupim kondomy ked tam pojdem...

dzou
22. sep 2009

ja tiez proste musim ist tak do 5 min. lebo sa asi pototo... 😀
shari no raz som dakde citala ze v podstate ten moc to skor nejak akokeby vydenzifikuje 🙂 viem znie to cudne, ale tiez som uz pocula ze vela babam robi problemy ak majo potapacov dlho vo vydavacke...

nellie_
22. sep 2009

no to moze byt ze moč to vydezinfikuje.. ved si zoberte ako teraz vychvaluju tu urinoterapiu.. fuj nervy moje to by som nedokazala.. pit daco co vyprodukujem ako odpad.... 😀

a zevraj su z toho mäkke päty.. citala som ze Madonna si ich pravidelne v sprche ocikava a ze nepotrebuje ziadne pedikury a drahe kremy... 😀 😀

janemari
22. sep 2009

No zaujimava tema.Vsetko som teda nedocitala ale pokial ide o to ci zostat lezat do rana alebo ist na wc 😎 Tak ja ako kedy.Ale snazim sa zostat lezat ako dlho sa da,ale tiez musim castokrat hned utekat cikat.Par krat sa mi stalo ze som zaspala ale po par hodinach sa tak ci tak musim pobrat na wc.Tiez servitky funguju a hned po ju zapcham servitkami 😀 a potom sup na wc.Ale aj tak pre istotu este mam do rana servitky.

mireag
22. sep 2009

Noooo, tak ja som si tiez myslela, ze svrbenie mi sposobuje neviem co a to boli borci...? 😅 Ja sa vzdy utriem, ale neutekam zakazdym do sprchy... ved to sa neda... 😅 😀 Davam sprchu rano alebo proste neskor. Tak uz aspon viem, kde je psa zakopana. Mne sa zda krute vymyvat spermose, ked ich potrebujem... 😀

nellie_
22. sep 2009

ja som na sprchu po sexiku tiez leniva... 😅 ja ficim na tych vlhcenych vreckovkach lactacid femina a vzdy po sexiku ich pouzijem a je to v pohode... 😉

shaarka
autor
22. sep 2009

nellie, a preco si nenosis na UZV primaky??

nellie_
22. sep 2009

shaar lebo som truba.. co ti poviem 😀 😀
vzdy som na to zabudla si ich kupit v meste a u nas v dedine som si ich kupovat nechcela... sak to by cela dedina vedela.. to tu u nas sama Kelišova.. uz by pištalky fungovali a kušaňe by sa pozbiehali ze co som to kupila... 😀 😀

janemari
22. sep 2009

Tak ja nastastie ziadne problemy nemam aj ked spermose zostanu vnutri.Ale aj ja ficim na tych vlhcenych utierkach.

dzou
22. sep 2009

aj ja zboznujem take vlhcene utierky... aj na tu druhu durku 😅

janemari
22. sep 2009

Hlavne ked ides aj k dokine na vysetrenie a este predtym ides par krat na wc.Ale aj v nemocnici sa velmi zisli.

dzou
22. sep 2009

nellie a take Kelisove tie su asi v kazdej dedine 😀 sy pametam ked sme boli u mm tak furt na sledovali, my sme este ani doma z krcmy neboli a mm rodicia uz vedeli ze prideme domov zmalovany 😀

shaarka
autor
22. sep 2009

hej, tie vlhcene ked k nam prisli, to bolo super! a nielen na ruky.
ja pouzivam na wc na velku uz len vlhceny toaletny papier z dm, ten sa da aj normalne splachnut a nemusis sa bat, ze zapcha kanalizaciu 😀

shaarka
autor
22. sep 2009

joooooooj, no ja si pamatam, jak som mala traumu, ze idem na gyndu, rano idem cikat a potom, kym cakam 4 hodiny v cakarni, musim ist zas. ale vlhcene vyriesili moju traumu a secko je ok 😀

nellie_
22. sep 2009

no na vlhcene nedam dopustit.... hlavne ked boli moje krsnata babetka..(dvojičky) to vzdy trauma ked som s nimi zostala sama som len trpla ktori z nich sa pokadi... 😀 😀 a este ze vymysleli vlhcene inak neviem ako by som ich vzdy poutierala - hlavne ked to mali rozflaknute az neviem kde.. 😀 😀
a tiez kupujem vlhceny toaletak z DM ten je super.. 😎 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre