Ako otehotnieť a zároveň sa nezblázniť

shaarka
2. máj 2009

Ahojte vsetky zvedavky a buduce mamicky. Tuto temu som chcela zalozit uz dlhsi cas pre vsetky tie, ktore po case (to je jedno, ci po mesiacoch alebo rokoch) prestalo bavit donekonecna rozoberat, preco este nie su tehotne. Pre tie, ktore modrykonik takpovediac a nechtiac trosku znudil, lebo vypadli z diskusie, lebo nestihali vsetko citat, alebo sa im nikto nevenoval alebo preto, lebo zacali byt skratka strasne deprimovane z toho, ze este stale nie su tehotne. Tuto temu som chcela zalozit pre NAS, ktore sa najdu v nizsie uvedenych riadkoch. Pre tie zeny, ktore chcu od diskusie viac nez len uistovanie, ze „tentoraz si uz urcite v tom“. Samozrejme nam drzim palce, ale nezabudajme –
Fazulke sa viac zapaci mamicka - pohodacka, nez vystresovana snazilka

Idealny stav:

1. Ked dostanem menzes, neplacem. Som rada, ze ho mam, som zena, mam maternicu, mam cyklus! Hura. Postazujem sa na krce, na drahe vlozky, pochvalim sa novoobjavenymi tamponmi.
2. Necitim sa previnilo, ked sa mi napriklad v sobotu nechce vstavat o siestej (ako pravidelne cez pracovny tyzden) a odmerat si bazalku. Radsej si pospim, budem mat dobru naladu a potom nasilnim partnera 🙂 Krcok skumam (ak viem), ale neanalyzujem, ci je dostatocne tvrdy alebo makky. Je taky, aky ma byt, ci je hore, alebo dole, podla toho, v akom som leveli 🙂 Hlien sa niekedy nesledovat neda...
Ale neprehanam to, viem, ze krcok ani hlien nie je jedinym indikatorom ovulacie alebo tehotenstva...
3. Nemam velke vycitky, ked si dam vinko alebo idem s kamosmi na pivo... Vyresetujem si trosku hlavu, citim sa prijemne, sebavedomo a sexy, zabavam sa, neriesim pracovne problemy, vyplacem (vygrciam) sa. Viem, ze to nie je zdrave, ale extremizmus nepestujem a partnera sameho v krcme pre istotu nenecham 🙂
Dolezite je nemenit kvoli tuzbe otehotniet svoje navyky natolko, aby to posobilo na psychiku ako blok.
4. Ak mam chut urobit si ovulacny alebo tehotensky test, urobim si ho. Samozrejme ocakavam pozitivny vysledok, lebo CHCEM mat dieta, ale stale mam na mysli, ze sanca je presne 50:50. Preto po spravnom odcitani vysledku necakam, ze sa tam ta ciarka o hodinu zazrakom zjavi, alebo zosilnie, ale test vyhodim a neriesim. Lutujem len vyhodene peniaze (drogeria dm - tehotensky test za 1,33€)... Povolene je odkladat si ovu testy, ale tehotenske vyhadzujem a nevytlacam druhu ciarku kadzu hodinu!
5. Snazim sa zit bezny zivot. Ked do mna niekto rype s otazkou, ze kedy budem tehotna, tak so stoickym kludom odpovedam, ze „neviem“, „ktovie“, „uvidi sa“, ked sa podari“ alebo pouzijem akukolvek vlastnu vtipnu odpoved. Nedam na sebe znat, ze ma to trapi, ze mi lezie pytajuci sa na nervy... Je zvedavy, ako aj ja 🙂 Ale: ked to pride, tak to pride a raz to na mne predsa urcite uvidi!

Je milion tem, o ktorych sa da bavit. O praci, pocasi, politike, vareni, kozmenike, snoch, planoch a sexe... Je toho naozaj dost, cim sa da zamestnat hlava. Je nas tu naozaj pozehnane, kazda z nas je uplne ina, specificka. Roznorodost zivotov nas bude spajat tak, ako aj snaha otehotniet. No nielen to. Spajat nas bude aj fakt, ze otehotnenie je sucastou nespocitatelneho mnozstva nahod a „motylich efektov“ a my, mudre zeny, si to uvedomujeme. Vieme, ze laska, priroda alebo boh je najsilnejsim carodejnikom a tak si chceme uzivat zivot, radosti aj strasti. Chceme sa vasnivo milovat, chceme lubit a pachat dobre skutky. Chceme plakat, zurit, nadavat. To vsetko patri k zivotu. Chceme sa obzrat, chceme dietovat. Chceme ponocovat, ale chceme aj lenosit. Chceme predsa vsetko, uplne vsetko, co nas nevytiahne zo zivota s obrovskou nalepkou SNAZILKA. Nechceme vycnievat z radu, vytrcat, nechceme sa neustale strazit a kontrolovat, analyzovat a donekonecna dufat, ze „co ak“... Sme silne a nechceme si presda rozbit vztah, nechceme byt pre manzela len „buducou tehulkou“. Chceme byt partnerkami, milenkami, kamaratkami, a ked jedna z funkcii otehotnie 🙂, tak si to vychutname tak, ako nic ine na svete.

Nemajme vycitky, ze chodime na konika. Nasi partneri si konecne mozu vydychnut, lebo okrem otehotnenia zbierame v tejto teme rady a skusnosti prekvapivo aj v inych oblastiach. Budme internetove kamosky, ktore nespaja iba tuzba mat dieta, ale aj ine spolocne temy alebo nazory...

Heslo: www.mudrykonik.sk

siouxie
20. nov 2009

ahojte, tak som tu znova. Pumi, nemáš čo závidieť, slnko som využila, aby som dobre videla na ten bordel doma a upratala som. A tá sviňa zaliezla a už to vyzerá, že je po slnku pre dnešok 😠
Ešte som síce neskončila úplne, ale tak sa mi staršne nechce. Mám celkom dosť. Asi sa idem najesť 😀
lenuska, čau 🙂

nellie_
20. nov 2009

ja som akurat upratala kuchynu a teraz sa chystam pustit do kupelky a vecka...
u nas stale svieti slnko 😎 😎 a vypada ze este sa nechysta zaliezt... 🙂

puma.sue
20. nov 2009

a tu je hmla ako mlieko. pojdeme pomaly na obed, tak zatial seruste...

siouxie
20. nov 2009

pumi, dobú chuť. nellie, pošli trocha energie na to vecko a kúpeľnňu, mne už sa nechce. 😀

nellie_
20. nov 2009

siouxie aj mna to uz opusta... 😀 😀

prave si pustam co budu spievat v superstar...
http://www.cas.sk/clanok/139573/video-finalisti...

vacsinu tych gottoviek nepoznam... 😅 😅 nechapem naco take stariny im davaju spievat.. 😒
a lacho ze vcielka maja 😀 😀 😀

puma.sue
20. nov 2009

tak som sa prave dobre pobavila na tych pesnickach, poznam z nich 2 - gottovky samozrejme...
to co budu v duete spievat chodur s bendigom, to je ina sila, len skoda, ze som na to brutal zvyknuta z live verzie... nemam tu youtube, ale isto ju vsetky poznate...

"ladies and gentlemen, Mr. Elton John!" 😀

lenuska85
20. nov 2009

Tak uz teraz sa tesim ako zaspievaju tie gottovky. Pumi hej presne tato veta ma napadla ked som si precitala ake duety budu spievat.
Co si mala inak na obed???

puma.sue
20. nov 2009

mala som brokolicovu kremovu s krutonmi a kuraci gordon na prirodno s ryzou so sampinonmi...
bolo to mnam!

lenuska85
20. nov 2009

hmm a co si mala v gordone... broskynu?
Ja som mala tiez ryzu a k tomu kuraci spiz so syrom v zemiakovom cesticku... tiez mnam 😀

puma.sue
20. nov 2009

ee, v gordone bola sunka a syr... mnam!

lenuska85
20. nov 2009

tak to bolo slovenske gordon blue. v pravom by mala byt totiz slivka! Ale uprimne mne to chuti aj tak najlepsie so syrom a sunkou. Niekto tam dava namiesto slivky broskynu ale to tiez nemusim 🙂

puma.sue
20. nov 2009

mne je to jedno, co bolo vnutri, podstatne je, ze som mala maso 😉

lenuska85
20. nov 2009

maso musi byt! 😀 ja by som neprezila na zelenine 😀

puma.sue
20. nov 2009

ja asi tiez nie. ale keby sme boli od malicka zvyknute, mozno by to slo...
co mas v plane na vikend?

lenuska85
20. nov 2009

no chceli by sme ist s drahym v sobotu na vystavu akvaristickych rybyciek a v nedelu do Kostolnej pozriet tu:
http://www.tigre.sk/index.php

A co ty?

puma.sue
20. nov 2009

vy mate doma akvarko?
my zajtra urcite na trh, to mame ako ritual v sobotu rano.
a dlho sme neboli, lebo sme sa flakali po vikendoch...
a na obed zajtra asi do kina. nenavidim masy ludi v kine a zajtra hraju to, co chceme vidiet aj okolo obeda. a potom asi len doma, padruh si chce upratat skrinu, ja chcem ku kamoske zbehnut, uvidime teda...

lenuska85
20. nov 2009

Pumi keby len akvarko, mame akvarisko! 400 litrove. 😀 Je to pekne, len ked to treba raz za cas vycistit tak ma ide porazit. Ale vyhovorim sa, ze nedotiahnem na dno, kedze ho mame na skrinke polozene a ja som malicka 😀 takze to cisti chlap 😀
A na co idete do kina? Nieco dobre?

puma.sue
20. nov 2009

chceme vidiet to This is it - od Michaela Jacksona...
tak na to pojdeme...
bohuzial to nedavaju v inom, ako pukancovom kine = polus, aupark
a ja tie kina nemusim, takze ideme na obed v sobotu, spolieham sa na to, ze tam nebude vela ludi

lenuska85
20. nov 2009

jej to som aj ja chcela vidiet, to moze byt dobre. ale tiez nemusim tie velke pukancove 😀 kina. minule som bola s kamaratkou v kine v Senci. Take malicke skoro komunisticke kino pre par ludi a boli sme tam len my dve a ujo premietac 🙂 take mile to bolo...

bublinka11
20. nov 2009

Caute...tak aj ja hlasim plne brusko...ani som nevladala dojest, tak som si dala zabalit, mam veceru 😀

puma.sue
20. nov 2009

leni, presne, aj ja mam radsej vsivave charlies, alebo mladost... ale tam skor hraju alternativne filmy...

bubli, co dobre si mala??? daj tip 😉
kde ste boli jest? 😉

bublinka11
20. nov 2009

Pumi mala som salat s kuracim maskom, ale dostala som veeelky dezert, tak som sa pustila donho a polovicu salatu nechala zabalit 🙂

siouxie
20. nov 2009

pumi, okolo obeda to určite ešte nebude také zlé, začína sa plniť to tak po druhej... V sobotu doobeda asi všetko upratuje... Tečda, aké sú aspoň moje vypozorované skúsenosti s multiplexami 😀
Lenuš, vy máte doma hotový zverinec 😀. Akvárko som mala aj ja kedysi a ako som vás čítala, vybavilo sa mi, že sa mi práve dnes v noci snívalo o asi 4 veľkých akváriách v byte starkej. Vtipné je, že tam už 10 rokov nebýva a nikdy akvárium nemali, Divné sny 😀 😀

siouxie
20. nov 2009

bóže, samý preklep, píšem ako pako... 🙄

puma.sue
20. nov 2009

siouxie, nelutuj sa...
je piatok, mozme si to dovolit... 😀

siouxie
20. nov 2009

😀 a už aj slnko znova vykúka 😉

puma.sue
20. nov 2009

a ty kde si? lebo tu je hmla jak mlieko

lenuska85
20. nov 2009

Aj u nas je slniecko 😀
Siouxie mas pravdu mame zverinec, ale mne to neprekaza, ja mam rada zvieratka.
Kuk na toto 😀
http://tvnoviny.sk/spravy/svet/muzovi-zakazali-...

puma.sue
20. nov 2009

no pomoc, to ako vyzera ten pes?
teda, vyzeraL...
inak, nas adam zozerie aj mrtvemu z ucha, dostava dvakrat denne zrat... a vobec nema nabeh na obezitu, nechapem, lebo on je skor gaucovy pes...
😀

siouxie
20. nov 2009

pumi, som doma a fakt vidím slnko 😀
Lenus, to sem takéto veci ani radšej nedávaj, mňa z toho ide šľak trafiť. Ľudia sú neskutoční idioti. 😠 😠 🙄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre