Ako otehotnieť počas kojenia?

dellfi
15. máj 2015

Napisem len uplne strucne. Kojim svoju 10. mesacnu dcerku. Do dnes nemam menstruaciu, ale chcela by som dalsie babo ale nechcem ju odstavit na silu. Citim, ze ona dojcenie este potebuje. Ako by ste postupovali vy?

anjelik2509
15. máj 2015

@dellfi no ja som postupovala tak, že som jednoducho otehotnela 😀 malú som stále kojila a aj som otehotnela na prvý šup 😉 odstavovať ju nemusíš, ak aj otehotnieš, lebo dojčenie nie je antikoncepcia, tak dojčiť môžeš ďalej....A možno si to ona sama potom zváži, či chce ešte cuckať, ako aj moja, len tá bola staršia...treba skúsiť a uvidíš 😉

dellfi
autor
15. máj 2015

@anjelik2509 aj ked este nemenstruujem. Da sa to? Ovulujem?

seahorse27
16. máj 2015

Ak nemáš ešte MS, tak asi neovulujes. Ak by si ovulovala, tak po ovu MS zákonite musí prísť. Skús dojčenie aspoň obmedziť a vyskúšaj ovulacne testy.

evittam
16. máj 2015

@dellfi Ak nemas menstruaciu,tak neovulujes,cize nemôzes otehotniet,bohuzial.

rose32
16. máj 2015

Ja si myslim,zena otehotnie ked nema menstruaciu rychlejsie...

evittam
16. máj 2015

@rose32 No mysliet si to môzes,ale prepac,je to hlupost. Ak nemas ms,tak neovulujes a netvoria sa vajicka,cize spermie nemaju co oplodnit😉. Ano,môze sa stat,ze bude mat ovulaciu a podari sa jej hned otehotniet a nedostane tu ms,ale to je mala pravdepodobnost,ak sa to doteraz nestalo.

rose32
16. máj 2015

Moja otehotnela kamoska otehotnela,prepac tebe tak asi to aj tak funguje,narodilo sa jej mala nepravidelnu kojila a otehotnela,sorry

adka_pajerska
16. máj 2015

Ahoj jasom nemala ms 3 mesiace a som tehu🙂

adka_pajerska
16. máj 2015

@evittam ahoj ja som príklad že to blbosť nie je nakoľko som ms nemala 3mesiaci a som tehu🙂

michaelkanr
16. máj 2015

Ked kojis, tak menstruacia sa v priemere objavuje po 14 mesiacoch-takze este chvilu pockaj🙂

mmoni89
16. máj 2015

Môžeš mať ovulaciu. Moja sestra otehotnela pár týždňov po pôrode (plod sa ale neudržal) malú kojila potom ešte 16mesiacov kým neotehotnela. Ale normálnu MS začala mavat až keď mála Dcérka 8mesiacov takže nieje pravda že nemôžeš, treba skúsiť

rose32
16. máj 2015

@adka_pajerska ja to viem,ved moja mama otehotnela ked som bola na svete 5mesiacov a kojila a ani menstruaciu nemala.mama mi stale vravievala ked sa mi narodila mala,ze mam si davat pozor,ze to je bleskovka byt tehotna🙂

rose32
16. máj 2015

@michaelkanr nemusi cakat ked chcu mat miminko,moze kludne

ammellia
16. máj 2015

jednoducho sa nechrante a uvidite.

evittam
16. máj 2015

@adka_pajerska
@rose32 Veď ako píšem, áno nemali ste alebo vaše kamošky ms, a sú tehotné - to znamená ako som napísala - dostala ovuláciu o čom nevedela a zadarilo sa - ak by sa nezadarilo tak by nasledovala menštruácia. To vajíčko z vás nezmizne - buď je oplodnené a uhniezdi sa a ste tehotné alebo nie a nasleduje ms. 🙂 😉

libka1
16. máj 2015

Aj ja som otehotnela pocas kojenia. Zakladnym predpokladom je mat sex, ostatne pride samo 😀

0silvia0
16. máj 2015

@dellfi ja som tiež chcela otehotnieť počas dojčenia, nemala som ms, neotehotnela som. Otehotnela som hneď mesiac po odstavení, to mal syn 18 mesiacov. Dnes by som to tak nesilila, nechala by som to na prirodzený vývoj, kľudne som syna mohla dojčiť dlhšie... dcéru som potom dojčila 3 roky...

rose32
16. máj 2015

@evittam ale pisala este ked nemas menstruaciu....tak neovulujes...zbytocne hadky tu ale vidim,ze si pochopila viacej,ze otehotneli😉

michaelkanr
16. máj 2015

@rose32 pockaj a neodstavuj som myslela 😉

rose32
16. máj 2015

@michaelkanr nemusi odstavit,moze kojit,mama moja kojila a bola tehotna

michaelkanr
16. máj 2015

@rose32 no ved to pisem 😅 😀

rose32
16. máj 2015

@michaelkanr ok😉

dellfi
autor
16. máj 2015

DAKUJEM ZA VSETKY RADY A ODPORUCANIA! Som vzdy chcela deti s malym odstupom, ale odstavovat koli tomu nebudem a uvidime co zivot prinesie. 😀

mirka0677
16. máj 2015

@dellfi presne toto riešim aj ja 🙂 chceli by sme mať druhé bábo čo najskôr, no menštruáciu zatiaľ nemám a kojiť chcem aspoň do roka. a navyše sa nám do toho pletie aj to, že som rodila sekciou. Ale keby sa zadarilo hoci aj teraz, boli by sme neskutočne šťastní 🙂

0silvia0
16. máj 2015

@dellfi určite si sa nemohla lepšie rozhodnúť 🙂 držím palce

dellfi
autor
16. máj 2015

@mirka0677 presne ako ja! Tiez by som sa velmi tesila a tehu ovela viac vychutnala a menej stresila ako pri prvom. 🙂

malabiba
16. máj 2015

@dellfi tiež som príklad toho, že sa dá otehotnieť počas dojčenia, menštruáciu som nemala ....dokonca som dojčila až do 5 mesiaca tehu....detičky sú v poriadku 🙂

ninuska8
16. máj 2015

posexuj a ovulka pride🙂

nanka3
16. máj 2015

ja mam 9-mesacnu, tiez kojim, ms nemam, babo by som chcela, ale asi pockam takeho pol roka, navyse si myslim, ze ked nemame ms, tak ani otehotnenie velmi "nehrozi", ked si nekaja zena mysli, ze otehotnela bez ms, tak mozno to bolo prave tak, ze jej mal nabehnut cyklus, ale doslo k oplodneniu vajicka a ms uz neprisla, preto si asi mnohe zeny myslia, ze v pohode otehotneli aj bez ms, fyziologicky je to tak, ze po oplodneni vajicka "hrubne" sliznica maternice, ak vajicko nie je oplodnene, zacne sa pomaly menit jej struktura, starne a nakoniec je vylucena z tela, a logicky teda, ak by zena mohla otehotniet kedykolvek bez ms, tak to by znamenalo, ze sliznica maternice ma dlhodobo rovnaku stavbu/strukturu/hrubku.... co je nemozne (tolko moj nazor) 😉

lara320
16. máj 2015

@michaelkanr kojim a ms som dostala hned po 600nedeli

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre