Ako prebieha genetika a hematologické vyšetrenie?

denisamalickova
5. feb 2021

Dobrý deň, som po potrate mesiac a pol. Keďže sa chceme snažiť o druhé babo, tak gyn ma poslal na genetické vyšetrenie a na hematologiu. Na čo sa mám pripravit? Ako to prebieha, ešte som na tých vyšetreniach nebola. Ďakujem za odpovede

dada337
5. feb 2021

@denisamalickova pri oboch vyšetreniach ti zoberú krv. Na genetike sa dr. ešte pýta na rodinnú anamnézu. Úplne v pohode vyšetrenia, nemáš sa čoho obávať 😊

e1i
5. feb 2021

@denisamalickova odbery krvi. Na genetike jedna skumavka od teba a muža. Potom je to skôr pokec o chorobách a úmrtiach v rodine v rozsahu súrodenci, rodičia ich súrodenci+deti,, starí rodičia a ich deti

Na hemato tých skumaviek bude viac, trombofilne mutácie a žiadaj aj syndróm lepivych dosticiek vyšetriť, nie všetky hematológie to robia, ak tvoji nie, nech ta pošlú na to.

denisamalickova
autor
5. feb 2021

Ďakujem Vám dievčatá a môžem sa opýtať, môžte mi odporucit Dr genetiky a hematologie? Lebo volám už druhý deň Dr Baresovej na Razusovu na genetiku a nedvíha. Ci náhodou o iných Dr neviete, ktorý by nás zobrali skôr? Dakujem🙏🙏🙏

e1i
5. feb 2021

@denisamalickova BA, americké námestie? Skus. My sme boli v Trenčíne v 2019 genetika. A hemato chodím na sustekovu do ba. Pozri na stránke alphamedical kde majú ambulancie. Oni robia aj tie lepive

dadymima
5. feb 2021

@denisamalickova synlab Mudr. Drakulova - BA Kramare

dada337
5. feb 2021

@denisamalickova
0917/510 727 Hematolog, Špitálska, vchod je z lekárne dr. Max.
0908/ 038 282
Genetika dr. Barosova.

V Nitre sú jediní ktorí robia takéto vyšetrenie.

denisamalickova
autor
5. feb 2021

@dada337 a môžem sa opýtať, kto robí tu hematologiu? Ďakujem.

dada337
5. feb 2021

@denisamalickova MUDr. Šabo

jankaradka
7. feb 2021

@denisamalickova ja by som sa chcela pridat k vasej debate...ja som po dvoch spomtannych potratoch,druhy pred chvilou,a kedze mam vysledky hemato,stitna zlaza v poriadku,chystam sa objednat sa na geneticke vysetrenie aj imuno...chcela by som sa opytat ,je potrebne na na obe vysetrenia oboch partnerov?v centre pre neokodnost,ked sme sa snazili od 1.potratu nam povedali ze sme obaja v poriadku...dakujem za odpovede,pekny den

dada337
7. feb 2021

@jankaradka áno, pri týchto vyšetreniach treba oboch partnerov. Pri Repro. Imunologii berú od ženy krv a chlapa spermie. Na genetike od oboch krv.

junyk
10. feb 2021

@denisamalickova ahoj trosku poupravujem predosle prispevky. ja som cerstvo po tychto vysetreniach. Hematologia v NR vo vchode lekarne dr.max je pani doktorka Nyitraiová. (Odporucam ju a chodila som aj k Šabovi aj on je super) 😊 pan doktor Šabo tam uz neordinuje od 1.1. A genetiku sme absolvovali u pani doktorky Vogelovej (poliklinika klokočina) termin nam dala od volania hned o 2 tyzdne. Vysledky 6 az 8 tyzdnov ale vravela ze v momentalnej situacii mozu byt aj skor ako o 6 tyzdnov 😊

denisamalickova
autor
10. feb 2021

@junyk presne k týmto dvom Dr idem aj ja, budúci týždeň na genetiku a ďalší týždeň na hematologiu. Fuha ale dosť neskoro sú výsledky, myslela som ze do par týždňov, fuuha, to si teda ešte počkáme..😒 A neviete koľko sa čaká na výsledky z hematologie?

junyk
11. feb 2021

@denisamalickova prve som cakala tusim taktiež 5, 6 týždňov a po troch mesiacoch som isla na opakovaný odber o niečo rozšírený a to som uz mala o 10 dní výsledky.
A pani doktorka Vogelová tam si vyčlente aj 2 hodinky 😊 velmi je mila a pekne Vam vysvetli preco Vas tam poslali. Treba si pripravit naozaj cely rodokmen (stari rod. aj sesternice, bratranci) a ich rodinnu anamnezu. Aj si vas pekne popozera aj pomeria 🙂 a nakoniec krv 😏

dada337
11. feb 2021

@denisamalickova ja som išla presne o mesiac na kontrolu a teda už výsledky boli.

junyk
11. feb 2021

@denisamalickova potom daj vediet ako si bola spokojna s tymito super doktorkami aj z hematky a z genetiky 😊

denisamalickova
autor
11. feb 2021

@junyk určite dám vedieť, ale som nešťastná z toho, že tak dlho potom sa nemôžeme snažiť, gyn mi povedal, že najprv musíme ísť na vyšetrenia, tie musíme mať za sebou, skôr sa nemôžeme snažiť. Takže to ma prekvapilo, keďže nechcem toľko čakať ale asi nič iné nám neostáva... 😒😒😔😔

junyk
12. feb 2021

@denisamalickova chapem ta. Aj ja som bola niekolkokrat takto nestastna ale po troch potratoch sa bojim skor otehotniet kym nebudem mat vsetky vysledky v ruke. Mna este caka repro imuno u dzurillovcov. Ubehne to ako voda...treba naozaj pockat a budes mat aspon dobry pocit ze si spravila pre to najblizsie tehotenstvo vsetko.

denisamalickova
autor
14. feb 2021

@junyk fuuuuha, že 3 potraty. No ja mam jeden za sebou a ťažko to znasam. A ty 3.... Tak to už je iná vec. Ja to horšie znasam lebo priatelova sestra je tehotná a aj najlepšia kamarátka, tak je to ťažké pre mňa...

junyk
14. feb 2021

@denisamalickova ja som tiez tak isto bola. Vsetci okolo mna bruska a ja nic 😓 po prvom potrate som mala pocit ze okamzite musim otehotniet lebo sa zblaznim. Kazdy jeden menzes bol plač. Potom som si povedala a dosť, prislo leto vypla som a bum otehotnela som. Druhe tehotenstvo sa pekne vyvijalo a zas sa scenar opakoval a potom som uz nemala pocit ze nevydrzim tak dlho cakat na dalsie tehotenstvo. Nasli mi na hematke problem tak sme skusili zas. Hned to vyslo na prvykrat a bum zase sa to do tretice zopakovalo. 😓 toto sa mi stalo vsetko behom 10 mesiacov. Prve sme pocali presne pred rokom na valentina. Dnes mam uplne iny postoj k tomu. Keby mam cakat aj 10 mesiacov na vysledky dovtedy nechcem otehotniet, tak sa toho bojim. Chcem mat pocit ze som vsetko preto spravila aby to na 4.pokus vyslo so stastnym koncom. 😏 takze radsej si povedat a uspokojit sa s tym ze pockat tych 6 tyzdnov na vysledky ako keby ti malo zobrat z casu k vysnivanemu dietatku dalsie neuspesne tehotenstvo.
Tento tyzden ta uz cakaju vysetrenia vsak? 🙂 ubehne to uvidis. 😏 aj na reprodukcnu imunologiu idete? 🙂

denisamalickova
autor
15. feb 2021

@junyk my už máme 6 ročnú dcérku, ale tak už 4 roky sa snažíme o druhé a nič vôbec. Nejdeme na imunológia, tam ma gyn neposlal, len štvrtok mame tu genetiku a budúci štvrtok hematologiu. Tak uvidíme a povedal, že nemáme sa snažiť a s výsledkami mam prísť ku gyn. Tak budeme radšej čakať až všetko vyjde ako ma na druhý raz a to aj on nám povedal. Len škoda, že z tej biopsie z kyretu nezistili nič, že prečo sa to stalo. Ale ja mam problém s ovulaciou, tak uvidíme,ako vyjdu výsledky a co ďalej povie gyn. Je to strašné, to čakanie, keď nevieš na čom si 😒

junyk
22. feb 2021

@denisamalickova ahoj no ako? Absolvovala si genetiku? Ako dlho si pockate na vysledky? A aka bola pani doktorka Vogelova?

denisamalickova
autor
22. feb 2021

@junyk aj j, boli sme vo štvrtok, tento štvrtok mam hematologiu a vravila 6-8 týždňov a doktorka je veľmi príjemná a zlata. Ale dúfam, že výsledky budú skôr ako 8 týždňov. Koľko sa čaká na hematologiu na výsledky?

junyk
22. feb 2021

@denisamalickova aj nam vravela 6 az 8 a uz nastastie mame 4 za sebou tak pocitam ze este 2-3 tyzdne a budem mat papier v ruke. Na hematologiu som na tie uplne prve vysledky cakala tusim 5 alebo 6 tyzdnov

junyk
22. feb 2021

@denisamalickova no takze akurat teraz mi volala pani doktorka z genetiky po necelych 4 tyzdnoch mame vysledky a z tohto hladiska sme uplne v poriadku. Takze super rychlost ❤

denisamalickova
autor
23. feb 2021

@junyk jeeeej super, to je výborná správa, že ste v poriadku, veľmi vám to želám až sa podarí. 😊 Tak dúfame aj my že tak skoro budú. Veľmi rychle, to áno.

denisamalickova
autor
24. feb 2021

@junyk potom daj vedieť ako hematologia dopadla a držím palce ✊✊✊😊

junyk
24. feb 2021

@denisamalickova hematologiu mam uz davno 🙂 prvykrat som bola 10/2020 po 5 az 6 tyzdnoch 12/2020 dosli vysledky a pozitivita v antifosfolipidovom syndrome. Nasadenie clexanu ked otehotniem. Hned v ten mesiac som otehotnela a nasadila clexik a zial zas neuspesne tehotenstvo. 1/2021 opakovanie a doplnenie odberov na hematke a vysledky za 10 dni. Plus nasadit v pripade tehotenstva anopyrin a pichat clexik. Dakujem 🙂 aj ja tebe drzim ✊🏻

denisamalickova
autor
24. feb 2021

@junyk a co to znamená? Ta pozitivita v antifosfolipidovom syndróme? Ja idem zajtra na tu hematologiu. To mi len krv odoberie a idem preč?

junyk
24. feb 2021

@denisamalickova ano len krv... 8 alebo 10 ampuliek a ides prec. Ten syndrom je ze malinke cievky sa mi na placente upchavaju. Mali by ti hned dat aj termin kedy si prides po vysledky. Potom daj vediet 🥰

denisamalickova
autor
25. feb 2021

@junyk áno brali mi 8 ampuliek, keby viem tak vypijem viac ako 3dcl ale dalo sa. Dali mi hneď termín na 23.3.no som zvedavá teda. A potom už nemusím ísť nalačno keď tam pôjdem pre výsledky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre