Ako prebieha vyšetrenie spermiogramu?

simca115
8. apr 2024

Dobrý deň. Manžel sa chystá na toto vyšetrenie , len ako to funguje u urológa ? Pošle vás domov a potom to prídete zaniesť alebo ako ? On to potom do laboratória pošle ? Ďakujem za odpoveď 🌹

babushkaem
8. apr 2024

Asi to ma kazdy inak, moja polovicka doniesla z domu.

patriciaa_
9. apr 2024

@simca115 najlepšie bude info priamo u lekára, my sme boli v ADLE na alergo-imunologii, muž priniesol spmg na dohodnutý termín s inštrukciami kolko dní bez styku má byť a do koľkých minút priniesť do labaku. Není to len tak, treba dodržať nejaké veci s tým spojené 🙂 Preto skôr sa informuj priamo u lekára ;) držím palce aby bolo všetko ok 🤞🏼

sagitar
9. apr 2024

Najlepšie je takéto vyšetrenie absolvovať v centre asistovanej reprodukcie, kde sú na to dobre laboratórne vybavení. Urológovia to často nerobia. V centre je na to odberová miestnosť, kde má muž súkromie na poskytnutie vzorky. Dá sa aj dohodnúť, že to prinesie z domu, ale sú tam podmienky, že do určitého času (napr. do pol hodiny) a vzorka musí byť počas tejto doby pri teplote 37 stupnov a pod. Ide o to že spermie sú živé bunky a majú obmedzenú životnosť mimo ľudské telo. Osobne si myslím, že je lepšie to poskytnúť priamo na mieste, aby to neskreslilo výsledok.

uskrnica
11. apr 2024

No, kazdy to ma asi ozaj inac, ale muzovi spermiogram robili u mojho gynekologa, Millyho, vzorku si "odobral" tam a vysledok dokonca ani netrval nejako dlho, cize super vsetko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre