Ako prebieha vyšetrenie spermiogramu?

2. máj 2023

Dievčatá spermiogram ako prebieha ? Normálne sa musí muž spraviť v nejakej miestností do skúmavky ? 😁
Prosím tie čo to vaši manželia mali
Ako to teda prebieha ? Neviem ako tam muža dokopat
Ďakujem

mondolina
2. máj 2023

nemusela som muža dokopať. mali sme rovnaký cieľ.
a áno ejakuluje do pohárika. ako ináč mu majú vyšetriť spermie.

autor
2. máj 2023

@mondolina no môj manžel to robiť nechce ... Nepíšem že vašich mužov bolo treba do toho dokopat

martul
2. máj 2023

Tak keď nechce, neviem ako ďalej. To je proste základ pri vyšetreniach. Inak nezistíte kde je problém. Inak my sme ,,to" vyriešili doma, normálne bolo ráno ťuťu muťu len to išlo do skúmavky a do labaku. Ale základ bol ten, že sme nevedeli dlho počať a manžel chcel riešiť a vedieť v čom je problém.

mikitilik29
2. máj 2023

Keď chce mať deti tak nech to urobí. Nieje ani prvý ani posledný co také niečo musí absolvovať

rachel36a
2. máj 2023

Musi ejakulovat do sterilnej nadobky... Moj muz prvy krat si ju vzal domov a potom do nejakeho casu, uz neviem presne ci 30 minut, ci hodina to priniesol...dalsie razy uz odovzdaval priamo tam....nemusela som ho dokopat.,chcel dieta a inak nam to neslo...isiel dobrovolne...

matullienka
2. máj 2023

Nemusela som ho dokopavat po opakovaných potratoch sám chcel vedieť kde je problém, keďže sme chceli druhé dieťa. Žiadny chlap z toho neskáče 2 m od radosti ale to ani žiadna žena pri každom gynekologickom vyšetrení. Pokiaľ je chlap uvedomelý a zrelý tak s tým taký veľký problém nemá.

autor
2. máj 2023

@martul no môžme aj doma ale nestihneme to do pol hodiny odovzdať to je podmienka takže musí priamo tam

mondolina
2. máj 2023

a s čím má konkrétne problém?

a_alexandra_a
2. máj 2023

Jeminečky robí z toho zbytočnú drámu. No lebo milosť pán nechce... zbláznime sa teraz. Nám tiež nie je príjemné absolvovať x vyšetrení, kedy sa nám medzi nohy pozerá xy lekárov, berieme také a také lieky, chodíme na kontroly, robíme aj nemožné, aby sa podarilo a pán manžel nechce odovzdať spermie na vyšetrenie. Nechápem tieto detinské maniere.

matullienka
2. máj 2023

@a_alexandra_a presne za mňa je to veľmi sebecké z jeho strany, on má pri Tom aspoň súkromie o čom my môžeme len snívať

petamich
2. máj 2023

moj manzel bol niekolkokrat a na roznych miestach a ano musi ejakulovat do sterilnej nadoby 🤷‍♀️ nevidel v tom ziadny problem, v porovnani s tym, ake vsetky odbery robili mne

autor
2. máj 2023

@a_alexandra_a keď nemáte čo k téme tak dovidenia... Keď chcete urážať mojej manžela
Tak ste na zlej adrese .

mandzula
2. máj 2023

Tak ja neviem, ktorej z nas by bolo nejako specialne prijemne, keby niekto za dverami cakal na nas orgazmus. Netvrdim, ze to chlap podstupit nema, ak ma o dieta zaujem, ale zas chapem aj jeho, ze sa mu do toho nechce, preto by som ho za sebca hned neoznacovala.
Ano, musime v zivote podstupit rozne "dehonestujuce" vysetrenia, ale zas si povedzme pravdu, ze by nam asi nebolo najprijemnejsie klikat si na povel na mysku.

martul
2. máj 2023

Ale ona povedala k téme, len pravda sa to horšie počúva. A teda prečo nechce ísť ? Aké je iné riešenie?

mondolina
2. máj 2023

@mandzula
nikto sa dverami nečaká na nikoho orgazmus. určite ja tam niekto na to zvedavý.
je to v tom zariadení bežná vec.

mandzula
2. máj 2023

@mondolina ale v podstate sa na ten orgazmus caka, no nie? A to, ze su v zariadeni zvyknuti, je jasne, no ten chlap, ktory to podstupuje, zvyknuty nie je. A ako som pisala, ja netvrdim, ze to podstupit nema, len mam pochopenie aj pre neho.

a_alexandra_a
2. máj 2023

Milá autorka, ja som nikoho neurážala. To nie je tvoje malé dieťa, ktoré treba motivovať aby išlo k lekárovi. Nikto tam nechodí len tak z plezíru, ale asi máte indikáciu na také vyšetrenie. Ak chcete dieťa a chcete ho obaja, aj partner musí podstúpiť vyšetrenia. Mne tiež nie je príjemné, keď mi do maternice pchajú ultrazvuk a krúžia ním vo vnútri, ani keď mi robia stery na cytológiu.
Na tom, že odovzdá spermie do skúmavky nič nie je, je to taká istá telesná tekutina ako ktorákoľvek iná, len my si to dehonestujeme a vytvárame si okolo toho tabu. Do centra im chodia denne desiatky mužov, ten váš nebude ničím výnimočný.
A ako tu je písané, že majme pochopenie aj pre neho. Ja netvrdím, že sa bude cítiť super mužne, ale bude v miestnosti sám, je na ňom či tam bude 10 alebo 30 minút, nikto mu nebude stáť za dverami a klepkať si prstom, že kedy už. Celú tú "hanbu" okolo si vytvárame my samy.

laurita285
2. máj 2023

Bože títo muži, grcám. Honiť večne si vedia ale keď treba tak zrazu nemôže. Čurák.

anazuz20
2. máj 2023

My z manželom máme spoločný cieľ takže ja som tiež nemusela nikoho dokopavať 🙂))) išiel bez problémov 👌🏼

melany4
2. máj 2023

My sme prvý krát išli spať na ubytovňu neďaleko,aby to mohol manžel stihol odovzdať.
Odvtedy to manžel vždy sám odovzdáva,nájde si sám nejaké miesto kde získa vzorku .
Treba na to kúpiť taky sterilny poharik.
Ešte by som chcela dodať,že my sme veriaci a neuznávame masturbáciu. Mali sme s tým obrovský problém zo začiatku,ale nakoniec sa ináč nedalo keď chceme postupovať liecbu,musíme chodiť na ten spermiogram pravidelne.

zana90
3. máj 2023

Absolútne to neriešil, išiel sam od seba, veď mu na tom záležalo rovnako a povedal, že to je z jeho strany oproti mne a iným vyšetreniam to najmenej, čo môže urobiť, je to 15 minútová záležitosť, netreba to zbytočne riešiť

barju
4. máj 2023

Môjho muža som sa spýtala šiel by si na spermiogram,on odpovedal áno a už to absolvoval 5 krát. Lebo aj pri IUI aj pri IVF treba odobrať vzorky rovnako a nájdu sa muži čo to absolvujú aj 20 krát, lebo chcú mať so svojou ženou dieta a to je pre nich podstatnejšie

sagitar
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evaachesa
21. jún 2023

No tak asi treba vymeniť pána manžela..inak poradiť neviem. 🤔 Pritom si chudáčik musí urobiť len dobre zatiaľ čo teba možno čaká každodenné pichanie injekcií, užívanie liekov, z ktorý ti bude zle a pravidelné ukazovanie rozkroku lekárom. No ale chudáčik pán manžel to má zjavne oveľa ťažšie ako ty. 😰🤦🏻‍♀️

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre