Ako prestať myslieť len na otehotnenie?

16. mar 2022

Ahojte, myslím že už to moc preháňam, ale neviem ako to obmedziť, veľmi túžim po dieťatku, už mám jedno doma. Každý mesiac mám na wc menšie psychické zrútenie keď to príde, užívala som asi už všetko, posledný mesiac len Inofolic combi, bola som aj u gyn v čase ovulacie, tak som dúfala že už to vyjde ale zas nie. Už 4 mesiac nie, viem že to nie je veľa ale už som bola 3 x tehotná hneď na prvý raz, tak neviem kde je teraz problém. Vraj som zdravá a manžel tiež. Neviem ako ďalej, ako na to prestať myslieť , keď po tom tak túžim. Či užívať naďalej Inofolic a prestať sledovať plodné dni, alebo aj prestať užívať, poraďte mi ako na to prestať myslieť. Celý mesiac to je ok, ale stresy nastanú pár dni pred tým ako ma prísť mrcha. Neraz som už aj plakala v záchode, sama viem že to už preháňam, ale neviem si pomôcť.

bolarazjedna
16. mar 2022

dieťa už máš, o druhé sa snažíte 4 mesiace, čo je nič. Treba si uvedomiť fakty, že ak aj všetko je v poriadku, je asi 20% šanca na otehotnenie v jednom cykle, tato pravdepobnosť vekom klesá, čiže okolo 30 rokov je to už len 16%. V priemere trvá 6 mesiacov, aby žena okolo 30 otehotnela. To znamená, že niekomu to trvá mesiac, niekomu rok a viac. Naozaj po 4 mesiacoch neni čas na psychické zrútenie, hlavne, ak už dieťa máš. Problém nemusí byť nikde, po 4 mesiacoch určite nie. Skús sa trochu uvolniť /viem, že nedá sa na to nemyslieť/, ale venuj sa svojmu dieťatu, manželovi, vychutnávajte si spoločné voľné chvíle, s novým bábätkom to bude zas chvílu ťažšie. Príde jar, chodte čo najviac do prírody, to uvoľný aj myseľ. Inofolic ti neuškodí, ale zázraky od neho nečakaj. Držím palce.

1234321
16. mar 2022

Neboj, tehotna budeš len to nesiľ. Lebo keď zakaždým si smutná keď príde Ms, tak máš stres a ten stres potom ma aj tvoje telo, čiže nedokážeš byt v klude. A pises, že už jedno dieta máš. Čo majú robiť tie ženy, čo ešte nemajú a snažia sa aj rok a viac? Asi chápeš, čo tým myslím. Buď rada, že máš aspoň jedno🙂 a druhe príde 😘

snazilka_bio_mamka
16. mar 2022

ja 34 r. priatel 37 tento rok, ani jedno dieta nemame 1.5 roka snazenia a su na tom zeny daleko horsie. Maj tuto predstavu pred ocami.

miskamicha
16. mar 2022

@snazilka_bio_mamka maca peruanska a cviky ludmily mojzisovej. Treba vyskusat ak ste este neskusili

snazilka_bio_mamka
16. mar 2022

@miskamicha nie este neskusila, idem pogooglit, vdaka 🙂

miskamicha
16. mar 2022

@snazilka_bio_mamka mne to pomohlo...macu peruansku v prasku sme uzivali obaja...plus ja k cvicebiu aj caj ludmily mojzisovej

petricka22
16. mar 2022

Ja som skusala vsetko mozne, mojzisovu, priechodnost vajcovodov, rozne lieky a bylinky, nakoniec to trvalo 5 rokov a tehotna som ostala az po Umelom. A to vsetko len preto, ze som to nevedela dostat z hlavy. Dalsie babatko sa zadarilo hned v prvom cykle, ako som si povedala, ze to nebudem riesit, zacala som sa tesit do prace a predstavovat si lepsie bybanie, ktore mozeme mat az ked budem zarabat aj ja…
Skratka totalne to treba vypustit, lahko sa to hovori, ale skus si najst nieco ine, co vyplni tvoju mysel. Daj si ciel, schudnut, alebo nejaku svoju osobnu vyzvu, dokoncit skolu, prekonat nejaky svoj rekord atd… a na to sa sustred. Drzim palce 🙂

veronika3110
16. mar 2022

Ja som túžila by tehotná hneď po svadbe, chcela som byť mladou mamičkou 🙂 Od 15 som mala problém s cystami, nepravidelným cyklom. Brala som Duphaston, Femibion a kadejaké veci... Mama mala také isté problémy a trvalo 14 rokov, kým otehotnela. Som teda jedináčik. Vedela som, že budem mať podobné problémy aj ja. Už polroka pred svadbou som brala Inofolic, Femibion, Duphaston, manžel Folandrol, potom som si kupovala čipky, ktoré pomáhajú otehotneniu. Vždy som brala Progesterón na cyklus a chodila som ešte aj na dobrovoľné ultrazvuky, kde mi gynekologička hovorila, kedy mám plodné dni. Ani raz mi to nevyšlo, vždy som prišla neskoro alebo skoro a za každé vyšetrenie pýtala 10€, počítala plodné dni, robila ovulačné testy, nútila do sexu v plodné dni. Prišlo leto, trávili sme čas s kamarátmi, grilovali, pili vínko a nič neriešili. Povedala som si ako nám je dobre. Začali sme prerábať dom, končila som VŠ, dala si prihlášku ďalej. Tešila som sa z toho, že si môžeme robiť čo chceme a kedy chceme. Do mesiaca som bola tehotná.
Ja viem.. keď niekto túži po bábäťku, je ťažké mu vysvetliť nemysli na to, lebo vtedy to človek vníma ako tú najsprostejšiu možnosť a klišé. Teraz však môžem povedať, že je to pravda...
Nie je to ale o tom, že len človek navonok povie že na to nemyslím a v kútiku duše stále počíta dni a plánuje sex. Sám manžel mal z toho pocit, že na neho tlačím.
Treba si tú myšlienku naozaj zvnútorniť a podarí sa.. 🙂
Som nakoniec veľmi vďačná, že som nemusela čakať 14 rokov, ale len 1,5 roka a o 3 týždne tu už bude náš poklad.

sabinka09
16. mar 2022

Jedno dieťa už máte. Co by som dala za to byť na vašom mieste. My sme spolu s manželom 14ty rok
O bábätko sme sa veľmi posledný rok snažili. Predtým sme boli mladý a prednejšie bola škola. Po vytuzenom tehotenstve sme prežili potrat. Následne problémy s cyklom. A asi budeme musieť ísť na umelé oplodnenie. Stále čakám kým sa z tohto zlého sna zobudím. Ci by sme dali za to aby nám doma behali aspoň to jedno vytúžené dieťatko. Treba sú vážiť, čo máme.

lavienocka
17. mar 2022

Ja ťa chapem ,ale môžeš otehotnieť a to je veľký Dar.My sa snažime s manželom o prvé vytúžené bábätko necelé dva roky a ani raz som si nenašla 2 čiarky a to som mala 25rokov keď sme začínali.
❤️ Tak verim že si ma Tom ešte dobre a že to dobre dopadne a dočkas sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre