Ako psychika ovplyvní počatie?

natalia_r
7. jan 2019

Ahojte baby. S manzelom sa snazime o babo cca 9 mesiacov - cize este stale sme v norme 12 mesiacov az potom lekar. Vyskusala som vsetko tablety, gely, plodne dni, stale sa nam nedari. Dva mesiace v lete som si dala "pauzu" cize som toto absolutne neriesila, nechala som veciam volny priebeh a zabudla som na to, ze chcem otehotniet..Znova nic....Teraz naposledy som bola presvedcena, ze to vyjde snazilkovali sme 5 dni po sebe presne pocas ovulacie (pred, pocas aj po)...a dosla mrcha...nechapem, som velmi smutna....Vsade citam, ze psychika, spravi vela, ale to sa proste neda na to nemysliet....Ako to moze mat vobec vplyv na otehotnenie?? Ved biologia nepusti (meranie BT, ovulacne testy)...preco sa vsade pise, ze nemam na to mysliet, nech to neplanujem. ked sa to proste inokedy ako pocas plodnych dni neda z biologickeho hladiska?

Dakujem, ze som si mohla vyliat dusu....majte krasny den 🙂

maminka1986
9. jan 2019

@natalia_r no myslím ze je nacase aby manžel siel na spermiogram .
Ako necakat urcite roky bežia...my sme sli hned po 4mes na vysettenie...spg zly ja bez ovulacie
Za 4roky skusene vsetko od cajov meranie bt,testy atď
Nič..az IVF a mame uz 3roc dieta

eliska13
9. jan 2019

@natalia_r nevšimla som si vek nečakaj spg mu spravia aj tento mesiac načo to odkladať?keď začnú riešiť teba budeš mať už niečo v rukach

eliska13
9. jan 2019

@natalia_r nevšimla som si vek nečakaj spg mu spravia aj tento mesiac načo to odkladať?keď začnú riešiť teba budeš mať už niečo v rukach

beka25
10. jan 2019

Ťažko povedať čím to je, ale koľko žien si sleduje ovuláciu a otehotnie.

kathhii
10. jan 2019

Spermiogram je vyśetrený rýchlo, v podstate na poćkanie, ani sa dlho nečaká na vyšetrenie. Nie je to ani drahá záležitosť, tak viete vylúćiť aspoň niečo. Máte aj dosť rokov, tak kľudne može začať takýmto vyšetrením. Ak by sa manžel hambil odoberať vzorku priamo v centre, tak je možnosť ju doniesť. My sme to tak spravili, len sa treba dohodnúť, aké sú tam podmienky. Samorejme, keď by ste išli na IUI tak už musí ísť on osobne do centra :D

lilyianka
10. jan 2019

@natalia_r mužovi vyšiel trochu horší spg a mne neskôr zistili embryotoxicke cytokiny,brala som aj lieky, boli sme 1xET a 2xKET a nevyšlo..... dovtedy všetky vyšetrenia ok,len keď začali skúmať podrobnejšie, zistili toto.... teraz to už nechávame tak

iwett1107
10. jan 2019

Ahojte baby chcem sa lelen opýtať nemali ste problém, otehotnieť aj keď máte problém zo štítnou žľazou, síce deti zatiaľ nemám ale časom by som. Chcela, či ste nemali nejaké ťažkosti ďakuje jem

danula.ch
11. jan 2019

@natalia_r nám sa všetky 3 deti podarili, keď som na to nemyslela. PrI prvom som si hovorila, že aj tak ma väčšina ľudí problém otehotnieť, neverila som, že práve nám by sa podarilo skôr ako po roku. Druhé sme skúšali 9m. Na konci som už začala aj ovulke sledovať a podarilo sa, keď som bola presvedcena, že už je po ovulke, nič z toho nebude, tak sme to len tak pre radosť. ... Tretie sme skúšali 2 roky, to som už ani pod tlakom nebola, dala som sa ukecat manželom a mne bolo jedno, či sa ešte zadari aj tretie. Napriek tomu sa nedarilo, až som sa rozhodla, že sa vrátim po rodicaku do práce, ale že potom už to tretie nechcem. Uzavrela som to v sebe, mala som plnú hlavu novej práce a hneď prvý týždeň v práci som otehotnela. Manželovi sa smyklo......mohli sme sa predtým 2 roky snažiť. ..... Takze za mňa Áno, psychika je v týchto veciach veľmi dolezita. Len keby dal niekto recept na to, ako prestať na to myslieť, že áno? 🙂.
Popri tom by som ale určite riešila aj zdravotnú stránku, možno aj zmenu gynekologa za ustretovejsieho

martikaus
11. jan 2019

@natalia_r
Je fakt dolezite ako sa citis Ja som mala prve babo po 1 potrate v 35rokoch. Potom po 3 rokoch opat potrat. 2 roky som to riesila, chcela. Nakoniec som to po 40-tke vzdala. Predala a rozdala vsetky veci, poplakala si, ze budeme mat iba 1 dieta. A o mesiac som bola tehotna a otehotnela som 2 mesiace pred 41. Takze za mna ano...psychika🙂

shilla23
11. jan 2019

@natalia_r tak v prvom rade skus odhodit vsetky ovu testy, merania BT,.. ja som mala ovu v strede cyklu a otehotnela som den pred MS neplanovane .. jednoducho uslo a bolo.. skus si uzit ten sex aj mimo ovu a nezameraj sa nato ze teraz "plodite" ale ber to ako zblizenie a uzitie si s niekym koho lubis.. kedykolvek..kdekolvek..akokolvek.. vela bab otehotnie pocas menstruacie co mne dojde nechutne ale je aj to mozne .. a vraj aj orgazmus vyvolava uvolnenie vajicka.. skus menej riesit a viac sa uvolnit .. ja som si myslela 18dni od vynechania ms ze to je nejaka cysta lebo testy snehobiele az do 18dna "ved to nemoze byt mozne otehotniet mimo ovu den pred ms ked mne chodila ako hodinky" no a dneska ma moja "cysta " pipik a poriadne kope a neskutocne sa na neho tesime 👶🏻

sandrita124
1. feb 2019

@wewulka ahoj a ako dlho ste sa snazili kym si otehotnela?a čo ti pomohlo psychicky sa upokojiť? 🙂

sandrita124
1. feb 2019

Ahojte, chcem sa opýtať ,ktore ste otehotneli, pili ste pred otehotnenim kavu?citala som na internete, ze to moze branit otehotneniu, ale moc tomu neverim.Som kavickarka a neviem si predstaviť rano bez kavy 🙂 my sa snažíme uz vyse 3rokov a obaja sme zdravi.manzel mal pred vyse rokom pomale spermie, ale teraz uz ich ma v norme, takze nie je dovod preco by to nemalo vyjsť.boli sme pred rokom na iui a nic, boli sme na viacerých dovolenkach, riešila som aj ine veci, cize nemyslela som kazdy mesiac na to, nesledovala som sa stale a aj tak nic.tak ja uz neviem

majinka81
1. feb 2019

@sandrita124 Ahoj aj ja som kavickarka velka a pila som aj v tehotenstve,nemala by branit.Ak je manzel ok tak skus zakladne vysetrenia u teba.

shilla23
1. feb 2019

@sandrita124 psychika je mocnejsia ako jedna kava .. skuste sa snazit aj pocas "neplodnych dni" a uzit si to hlavne.. ja som otehotnela den pred ms orgazmus mi vraj vyvolal uvolnenie vajicka 😉 ovulaciu som v ten mesiac mala urcite uz jednu za sebou

wewulka
2. feb 2019

@sandrita124 po 4 rokoch som otehotnela, uuuplne necakane, neplanovane. Pomohlo mi viac veci, bola to homeopatia, akupunktura, bylinne pripravky. Ale hlavnu rolo zohravala psychika. Dovtedy som aj ja mohla robit cokolvek ine a odputavat svoju pozornost, ale v podvedomi som to stale riesila. Mali sme 5rokov nechraneny styk a nic.
Jeden liecitel mi povedal, ze spermiogram netreba, ze aj ked su spermie pomale alebo akokolvek nevyhovujuce, vzdy je tam ta jedna, ktora staci na oplodnenie. A vtedy som otehotnela, bohuzial aj potratila.
Skus este kvapky gynex, mnohym zenam pomohli a ja som tiez jedna z nich.
Drzim palce

slavkab
7. feb 2019

Aj ja prispejem svojou skusenostou...ked sme sa snazili vyse roka,isli sme do car, vysledky vsetky dobre, len som mala ureaplazmu, tak sme brali atb...dr mi sledovala ovulaciu a dala mi clostil, ze ked dostanem, mam zacat brat...dobrali sme atb a cca kedy by som mala mat ovu, skusili sme to, raz za cely cyklus a vyslo to...verim ze rolu zohralo aj to, ze som si to v hlave usporiadala, povedala som si, ze sme v dobrych rukach...a mozno preliecenie ureaplazmy...neviem...skratka mame 2,5r huncuta...a zase sa vyse roka snazime, no radsej by som isla do prace...uvidime ako to dopadne

sandrita124
8. feb 2019

@wewulka dakujem a ake bylinne prípravky ti pomohli?skusali ste aj asistovanu reprodukciu? A co ti pomohlo psychicky sa uvolnit a nemyslieť na to?ja na to myslim kazdy den, citam furt niake články na internete, neviem na to prestat mysliet,stale hladam moznosti ako nam pomoct otehotniet, mame za sebou dve neúspešne inseminacie, blbe je to,ze u mna imunologicky problem.

lollipop22
18. feb 2019

My sa s priateľom snazime uz skoro rok a bábätko este nikde. Minuly rok sme sa rozhodli ze by sme uz celkom boli pripraveny na baby. Najprv som si zacala robit ovulacne testy a pit caje. Lenze po pol roku este stale nic, bola som stoho sokovana, myslela som ze max pol roka a budem tehu, lenze som sa mylila, tak potom som uz priatela zacala do toho tlacit kazdu ovulku a po par mesiacoch nato uz mi fakt preplo stoho, ze sa nam nedari. Uz to neboli milovania ale uz to bolo take ze musime co ked sa akurat podari. Po 8 mich mesiacoch som si povedala ze dost pretoze zosaliem. Takze sme snazilkovali dalej ale bez ovulacnych testov a vseliakych inych veci. A musim povedat ze som nato fakt nemyslela uz takpovediac som to vzdala a napriek tomu som neotehotnela ani do teraz! Teraz v januari som bola u dr. a povedal ze je vsetko ok a aj u mojho priatela je zevraj vsetko dobre. Tak potom nechapem. Teraz som zacala nato zase mysliet pretoze ked rok sa snazime a este nikde nic tak je to smutne. Kazdy mesiac len dufam a verim ze uvidim 2 ciarocky na teste.

natalia_r
autor
20. feb 2019

@lollipop22 ach moja ani nevies ako velmi ta chapem ja presne to iste....tiez som na to nemyslela a nesledovala sa a aj tak som neotehotnela...priatelovi ste dali robit spermiogram?tam vsetko ok?

sevcikovaa
20. feb 2019

Moja skusenost psychika je pan ....my sme sa 3roky snazili a nic....len ked sme sa zmierili a zacali sa venovat niecomu inemu bum sme tehotny

natalia_r
autor
20. feb 2019

@sevcikovaa to nemuselo byt koli psychike

lollipop22
27. feb 2019

@natalia_r ano, priateľ sa hneď dal vyšetriť pretože chcel sa presvedčiť že či je fakt u neho vsetko ok. a naštastie je vsetko v poriadku. Ja mam inak presne toto iste ako u teba uplne vsetko ako si pisala na začiatku tak tiez nato neviem prestať mysliet. Proste sa neda keď človek po niecom tak túži. Inak ako si natom?

natalia_r
autor
3. mar 2019

@lollipop22 aoj no odkedy som napisala tento prispevok ubehli 2 mesiace cize 2x sme snazilkovali a znova nic....

lollipop22
4. mar 2019

@natalia_r ani u mna nic.. o 2 dni mi ma prist ms ale uz zase spinim takze zase nic 😔

natalia_r
autor
4. mar 2019

@lollipop22 spinis?? tak to by som az tak nezufala, ked sa vajicko uhniezduje tak vtedy sa trochu spini. Neskusis testiiiiiik uz??

alexsk
16. apr 2019

@kathhii ahoj, prosim ta s akou fertility coachkou si pracovala? Narazila som na Marcelu Koncekovu a rada by som viac info. Vdaka

wykita
27. jún 2019

Ahoj, my sme nevedeli otehotniet 3 roky. 1 rok som myslela, že je to ok a nemam si z toho nič robiť. 2 rok som myslela, že je to o mne tak som robila všetko preto aby som zmenila životospravu. 3 rok ma začala chytať panika tak sme šli na testy. mužovi vyšiel tak zly spermiogram, že nam povedali, že je iba 20% šanca na počatie (ževraj na ich klinike je problem z 90% u mužov). Začali sme brať Kotvičnik zemity (zo stranky otehotnenie.sk) + mužovi som zakazala nosiť mobil vo vrecku, jedol viac zeleniny a prestal fajčiť. Spermiogram išiel pomaly hore...teraz ma Juraj 2 roky a čakáme druhé bábo. Opäť sa nám nedarilo, tak som nakúpila ten Kotvičník, že nám to zas bude trvať pár mesiacov a bum, o mesiac tehotná. Zostal mi ten Kotvičník (ak budeš mať záujem predám 🙂 kľudne sa mi ozvi. Tiež neverím moc na duchov, skôr na úpravu životosprávy.

sandrita124
28. jún 2019

Ahojte rada by som sa pridala do diskusie 🙂 s manželom sa snazime uz 4 rok a nic, mame za sebou vyšetrenia a 3xIUI a furt nic.brali sme aj kopec vitamínov,cajov nic nepomohlo, ani nemyslieť na to. Doktorka ma po 3 neuspesnom IUI odporuca na laparoskopiu, ale ja sa do toho moc nehrniem.isla by som aj na umele len nie su na to peniazky.takze verim na zázrak a s kazdou ms pride sklamanie

natalia_r
autor
2. aug 2019

@sandrita124 ahoj, aj Vam doktori zistili pricinu preco sa nedari?

sandrita124
15. aug 2019

@natalia_r nie nezistili nam nic a vam co zistili?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre