Ako psychika ovplyvní počatie?

natalia_r
7. jan 2019

Ahojte baby. S manzelom sa snazime o babo cca 9 mesiacov - cize este stale sme v norme 12 mesiacov az potom lekar. Vyskusala som vsetko tablety, gely, plodne dni, stale sa nam nedari. Dva mesiace v lete som si dala "pauzu" cize som toto absolutne neriesila, nechala som veciam volny priebeh a zabudla som na to, ze chcem otehotniet..Znova nic....Teraz naposledy som bola presvedcena, ze to vyjde snazilkovali sme 5 dni po sebe presne pocas ovulacie (pred, pocas aj po)...a dosla mrcha...nechapem, som velmi smutna....Vsade citam, ze psychika, spravi vela, ale to sa proste neda na to nemysliet....Ako to moze mat vobec vplyv na otehotnenie?? Ved biologia nepusti (meranie BT, ovulacne testy)...preco sa vsade pise, ze nemam na to mysliet, nech to neplanujem. ked sa to proste inokedy ako pocas plodnych dni neda z biologickeho hladiska?

Dakujem, ze som si mohla vyliat dusu....majte krasny den 🙂

majinka81
15. aug 2019

@sandrita124 Ahoj skus reprodukcnu imunologiu,a priechodnost sa da zistit aj kontrastnou latkou-hyfosy sa to vola cca do 100 eur to stoji a je to bezbolestne,skuste,drzim palce.4 roky su uz dost.

sandrita124
15. aug 2019

@majinka81 no to som uz vsetko bola na obidvoch vysetreniach a všetko mam ok, podla lekarov som v poriadku

majinka81
15. aug 2019

@sandrita124 Tak neviem,co ivf?Nechcete skusit?Kolko mas rokov?Ak ste mladi tak je to este ok.

sandrita124
20. aug 2019

@majinka81 no chceme ist na ivf, len aktuálne riešime financie.to neni lacna zalezitost.ja mam 32 a muz 34, tak to hadam este sme mladi 🙂

majinka81
20. aug 2019

@sandrita124 Ahoj ano to je pohoda,drzim palce.To aj 3 stihnete.

sandrita124
21. aug 2019

@majinka81 dakujem budem vdacna aj ked sa nam jedno podari.a vy mate kolko deti?vam sa podarilo hned?kolko mate s muzom rokov?

simkamatko
21. aug 2019

Ahojte my sa snažime 8 rokov vsetko bezvysledne neviem si to vyhodit z hlavy vsetko ma okolo toho prenasleduje 😥este aj sny.vravela som si ze nena zmysel to riesit mysliet nato cakat to ale aj tak si kazdy den nato spomeniem hoc uz to nechcem ani pocut😥

majinka81
21. aug 2019

@sandrita124 Ahoj ja som otehotnela v 34, máme jedno druhé sa nedarí zatial,neviem či bude už čo nevidiet budem mat 40,čo ma straší,či to neni neskoro. No v prvom rade treba mať všetky vyšetrenia ak sa dlho nedarí ak sa nič nenájde tak potom vypustit z hlavy a príde samo.Nemám fakt inú radu,my sme si tým prešli ale našli sme príčinu,tak aspon sme sa mali čoho chytit.

majinka81
21. aug 2019

@simkamatko Ahoj,ja som každý den vstávala s myšlienkou,že nemám dieta,tiež ma to mátalo vkuse.8 rokov je dosť, máte nejaký konkrétny problém?

simkamatko
21. aug 2019

@majinka81 pisem ip

sandrita124
23. aug 2019

@majinka81 a co vam zistili?preco sa vam nedarilo?drzim vam palce nech sa vam to druhe podari.

majinka81
23. aug 2019

@sandrita124 My sme mali imunologiu zlu,teda ja.Brala som lieky.Teraz skusame a uvidime.Drzim si prsty🙂

mimikmimi
6. dec 2019

@lilyianka ahoj...my sme sa pokusali skoro dva roky a pomohla akupunktura

mareka49
9. sep 2021

Náhodou mi tu vyhodilo túto staršiu diskusiu, tak asi dosť po funuse, ale píšem.
Podľa mňa je dôležitá fáza Prijatia a zmierenia.
Až vtedy, kedy si povieš fajn s dieťatkom by to bolo krásne ale fajn vedela a dokázala by som žiť aj bez neho.
Ale nie naoko.
Naozaj.
Až keď si povieš ze život bez dieťaťa by pre teba neznamená traumu ale iné možnosti..
Môže sa ti v hlave a v tele dačo prepnúť a..
Veľa šťastia autorke diskusie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre