Ako sa nezblázniť z babyboomu v okolí, keď nám sa nedarí otehotnieť?

nata_lienka
5. aug 2021

Ahojte ženy. Máte podobné skúsenosti ako ja, a teda, že vo vašom okolí nastal babyboom, všetky ženy v okolí sú tehotné alebo čerstvé mamičky a vám sa nedarí otehotnieť? My to aktuálne zažívame s manželom. Snažíme sa o bábätko 11 mesiacov a nedarí sa nám, a to aj napriek tomu, že mám pravidelný menštruačný cyklus približne 28-30 dní bez akýchkoľvek komplikácií. Podľa gynekológa nemám žiadne gynekologické problémy. Nikdy som nebrala HAK, nemávala som ani výraznejšie gynekologické problémy. S manželom sme boli aj v centre asistovanej reprodukcie na základné vyšetrenia, všetko vyzerá byť v poriadku. Obaja už niekoľko týždňov užívame výživové doplnky - ja Inofolic, manžel Folandrol. S ich užívaním sme začali preto, lebo sa nám doteraz nedarilo. Užívam aj alchemilkové čaje prípadne kvapky, najmä v čase menštruácie a v predovulačnej fáze. Ovuláciu doslova cítim, no zatiaľ sa nám nepodarilo otehotnieť. Najviac ma mrzí, že sa o tejto situácii nemám s kým porozprávať. Ženy v mojom okolí, ktoré problém s otehotnením nemajú/nemali, tak ma nechápu a to málo, čo takýto problém má sa o tom rozprávať nechce, resp. my nejako nevieme nadviazať túto tému alebo dokonca sa otvorili, až keď sa im podarilo otehotnieť. Aj keď je môj manžel veľmi chápavý, rada by som sa poradila so ženami, ktoré sú v podobnej situácii. Ako ste zvládali takýto tlak zo strany okolia, aj keď nepriamy (niekedy aj priamy vo forme hlúpych otázok zo strany rodiny), nemožnosť porozprávať sa s niekým, prípadne, čo ste užívali, robili pre to, aby sa vám podarilo otehotnieť? Snažím sa pristupovať k tejto téme pozitívne, robiť aktivity, ktoré mám rada, cvičiť, zdravšie sa stravovať, mám aj prácu, ktorá má baví, a len veľmi málo stresových situácií, manžel je veľmi nápomocný, chápavý, taký anjelik. No nevieme, čo ďalej. Len veľmi ťažko sa dá nemyslieť na niečo, čo veľmi chcete. Budem vám vďačná za každú radu.

rootham
8. aug 2021

@nata_lienka ja som mala online kurz s jednou kočkou, ak by si čo chcela kontakt...

no_co_uz
9. aug 2021

@sally001 ahoj. Tie vysetrenia co si spomenula. Ked si opytam u gynekologicky vymenne listky, da mi ich len tak, ci "mi musi nieco byt" aby ma mohla poslat na tie vysetrenia? My sa snazime zatial bezuspesne 1,5 roka (u mna zakladne vysetrenia v CAR ok,ale mm zly spermiogram) a teda kvoli spg mna zo zaujmu nejak vynechali a ziadne dalsie vysetrenia. Avsak ak sa prirodzene nepodari, rada by som mala vysledky aj z takychto veci

sally001
9. aug 2021

@no_co_uz ahoj ano da ti ich gynekolog alebo obvodny lekar...ak ti robil hormonalny profil a nezistil z neho nic na stitnu zlazu tak endokrinologiu riesit nemusis...alebo pre istotu pytaj ziadanku aj tam

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre