Ako si udržať psychickú pohodu, keď sa nedarí otehotnieť?

leila432
3. feb 2024

Ahojte, potrebujem si trošku vyliať emócie a myšlienky... No zaujímalo by ma, ako zvládate keď sa nedarí a opäť príde ms. My sa snažíme už cca 3 roky, niekedy je to ok, ale niekedy som z toho dosť na dne. Veľa vyšetrení za sebou ešte nemáme, lebo máme dosť aktívny život a šli sme na to tak voľnejšie, hlavne zo začiatku. Ja som dávnejšie bola operovaná na slepé črevo a hneď na to ďalšie 2 operácie, lebo prvá nedopadla dobre a stále som mala v bruchu zápal. Povedali mi vtedy, že možno nebudem môcť mať deti. Hlavne teda zrejme kvôli priechodnosti vajcovodov. Toho vyšetrenia som sa bála a dlho som sa odhodlávala, ale teraz v januári som bola na HSG a vyšiel mi ľavý priechodný, čo je asi celkom pozitívne. Tak snáď by to mohlo ísť aj prirodzene. Okrem toho mi tiež moja gynekologička hovorila, že mám viac testosterónu a je problém s ovuláciou, ale poradila mi inofolic. Keď ho beriem, tak ovuláciu mám (robila som si pár krát aj test na potvrdenie, ale viem to aj podľa hlienu). Tento cyklus hneď po hsg sme sa teda intenzívne snažili a aj ovulácia podľa hlienu bola. Nie som si úplne istá či práve z ľavého vaječníka, ale myslím, že áno. Takže som celkom dúfala, ale testy negatívne a aj ms už došla. A mala som z toho dnes riadne náladu pod psa a celkom nepríjemné stavy. Ďakujem pekne každému, kto to dočítal a zaujímalo by ma, ako to prežívate vy a aj akékoľvek rady. Prajem všetkým, čo sa snažia, nech sa čo najskôr podarí ❤️

domkakvet
4. feb 2024

@mmm2mmm ano nie je to len o tom, ale robi to tiez dost, aj po viacerych rokoch sa podarilo utehotniet, aj take pripady poznam osobne, ale tak ja som svoj nazor napisala, je na autorke, ktora rada sa jej bude pacit a ktoru si vyberie.

gaia14
4. feb 2024

@lalylily toto presne som mala aj ja, jeden nepriechodny, a zrovna na tej strane opakovane ovulacia, doktorka len krutila hlavou ze ved normalne by sa mali striedat. a tiez nam iVF vyslo na prvy sup 🙂

medda_beda
4. feb 2024

@domkakvet Vždy som bola a aj som toho názoru u žien ktoré na to tlačia, ale napríklad aj mne to ľudia hovoria a intenzívne sme to začali riešiť až po 1,5 roku.
Intenzívne myslím vyšetrenia.Psychiku mám v kľude, športujem, plánujem veci dopredu.
A hovoria to presne tí čo sa im to podarilo hneď.
Táto rada je fajn pokiaľ ten človek nie je v kľude a neustále rieši tehotenstvo.

Ja tému deti ani neotváram a žiadna dovolenka, relax, vitamíny nepomáha.
Žijem tak ako predtým a napriek tomu sa to ani raz nepodarilo.Ani netestujem každý mesiac ani ovuláciu ani tehotenstvo.

domkakvet
4. feb 2024

@medda_beda ta rada bola pre autorku, lebo ona to podla mna riesi, ale kazdopadne nech sa jej zadari a tak isto aj tebe, prajem vela stastia.

luciferka93
4. feb 2024

@leila432 skúsiť zamestnať hlavu... My sa tiež snažíme o babo, síce druhé, ale tiež to nie je hneď... Malý prišiel ani nevieme ako a druhé stále nič.... Sledovala som si aj ovuláciu a videla som iba to ze mi to nerobí dobre na psychiku stále na to myslieť... Každá kamoška na okolí tehotná.... Ja som to úplne vymedzila... Začala som sa venovať sebe, behať, cvičiť, chodíme na výlety s malým, vymýšľa mé kadečo a sex.... Ten si užívame bez toho ze by sme mysleli na druhé dieťa. A život je omnoho krajší ☺️ čím viac človek nato myslí tým je to horšie... Držím palce aby si mala svoje vytúžené babo ono sa to určite podarí 🍀

leila432
autor
4. mar 2024

Dievčatá... neverili by ste.. ale tento mesiac to vyšlo. Zatiaľ je ešte skoro, 4 dni meškajú, ale testy pozitívne.. vyzerá to tak že to hyfosy to nejak prečistilo alebo čo. Nemôžem tomu uveriť a ešte je aj skoro sa tešiť. Ale som rada, že aspoň toľko zatiaľ. Ďakujem vám za podporu 😍😍 zázraky sa dejú 🥰

luciferka93
5. mar 2024

@leila432 gratulujem ☺️☺️ držím palce aby šlo. A bolo všetko v poriadku 🍀✊ ja akurát čakám u Dr tiež po pozitívnom teste 😄😄

leila432
autor
17. mar 2024

@luciferka93 ako si dopadla? U mna to skoncilo. Bud biochemicke alebo nieco take, aj ked dost dlho to trvalo. Vcera som bola na pohotovosti so spinenim a uz tam hcg bolo prilis nizke a na ultrazvuku nic nevidela. Aj som to uz par dni citila ze to nie je dobre. Ale skusame dalej, snad to nabuduce vyjde. Pozitivne je uz aspon to ze sa nam podarilo oplodnit, co sa doteraz este vobec nestalo. Dufam ze vy ste v poriadku ❤️

luciferka93
17. mar 2024

@leila432 to mi je veľmi ľúto 😔 držím palce nech sa znova podarí ✊ ja som zatiaľ v 7tt, kontrolu mam pred veľkou nocou tak uvidíme... V piatok som mala tiež také akoby spinenie ale bolo to len na papieri niečo veľmi malilinko, volala som na pohotovosť večer a ze ak je to jednorazové tak pohode ak by sa opakovalo tak mam prísť... Zatiaľ nič, ale ten stres tam je. Snažím sa nemyslieť na zlé, tak uvidíme budem sa modliť aby to bolo OK 🙏🙏❤️ ty si mala moc to spinenie?

leila432
autor
17. mar 2024

@luciferka93 najprv len trochu take priesvitno hnede, hlavne na papieri a potom ani nie do vecera. Az dnes ale to uz sa mi spustila menstruacia normalne. Ja som mala tie testy aj slabe, nesilneli, ale potom som si ich uz nerobila nech nestresujem. Az z krvi som potom uz mala hcg velmi nizke. Ale posledne dni som citila ze miznu priznaky, a neverila som vnutorne tomu ze som tehotna. Este sa mi aj v noci pred tym nez sa to stslo snivalo ze krvacam.. ale tak nestracam nadej, naopak mam este vacsiu teraz, ked sa aspon toto podarilo. Aj ked tazko mi je.. ale to snad prejde rychlo. Budem sa modlit aj za vas. Mysli pozitivne, nic ine sa ani robit neda 🙂

luciferka93
18. mar 2024

@leila432 no ja teraz nemám nič, iba ten piatok som to mala. A odvtedy nič našťastie... Tak verím ze je všetko okí ❤️ ďakujem pekne si zlata ☺️ toto tehotenstvo je zatiaľ pre mňa hrozné, býva mi zle, ťažko, dnes sa mi aj hlava motá, ale to mam z krčnej chrbtice 🫣 tak si vravím ze bože do novembra ak mi bude takto tak m a trafí šľak 🫣🫣🫣 verím ze budeš čoskoro znova v očakávaní ✊✊✊