Ako si vypočítam plodné dni, keď mám každý mesiac inú dĺžku cyklu?

martinka00623
4. mar 2021

Zaujimalo by ma ako si mam vypocitat plodne dni ked kazdy mesiac mam inu dlzku cyklu ? Napr . Tento mesiac som mala 29 dc ... V ktorom cykle ste otehotneli ? Bazalnu teplotu si nechcem meriat je to velka zataz spychiky ! Od 12 do 17 cyklu som citila take slabe krce ako keby som mala dostat menzes ... dnes je 18 den cyklu a uz nic necitim .... hlien nikdy nemam taky ako by som mala mat ze by sa natahoval ... len niekedy mam pocit mokra na nahovickach lenze ani vtedy sa nedari otehotniet ....

babovka2321
4. mar 2021

@martinka00623 plodne dni sa "vypocitat" nedaju (jedine tak veelmi priblizne). Ak je meranie teploty/ovulacne testy zataz na tvoju psychiku, tak len sexuj kazdy druhy den, nemysli na plodne dni a uzivaj si to 🙂

nafka0483
4. mar 2021

@martinka00623 Presne tak, ak nemas jednoznacne priznkay (ako napr. hlien, bolesti), podla ktorych si jednoznacne vedela, ze ovulujes a meranie teploty je pre teba psychicky problem (ja si meriam a je to parsekundova zalezitost, ani si to uz neuvedomujem, ziadna zataz na psychiku), tak jedine, ze budes chodit k lekarovi na krv a na folikulometriu.
Este mozes skusit robit si ovulacne testy, ale ani tie nemusia byt spolahlive.

Inak sa to vypocitat neda, aj pri idealnom cykle nemusi byt ovulacia vtedy ked to vypocita napr. aplikacia.

Ak sa snazite dlhsie, tak treba urobit potrebne vysetrenia aby ste vedeli kde je problem.

martinka00623
autor
4. mar 2021

@nafka0483 hlien nikdy nemám taky ze by sa natahoval ( jedine iba mokro )
Este mam otazku pretoze nie velmi chapem tomu , moze byt ze ziadny vajecnik mi nepraskne ? Alebo kazdy mesiac musi prasknut ?

jakoma
4. mar 2021

@martinka00623 to ze vajecnik nepraskne je iba dobre :D

babovka2321
4. mar 2021

@jakoma 🙈😂

ivangeline
4. mar 2021

Mno..ako pisala pani vyssie. Maj sex kazde 2/3/4 dni.. a ak nie su ine problemy,tak coskoro budes tehotna. :D

nafka0483
4. mar 2021

@martinka00623 Nepraska ti vajecnik - to by bolo dost zle. Praskne folikul, v ktorom je vajicko. A nie, nemusi kazdy mesiac. Ak nepraskne, tak nenastane ovulacia, cize vtedy mas anovulacny cyklus, to sa stava.
Pozeram ale, ze uz si zalozila viac tem, staci ked budes s dalsimi otazkami pokracovat v jednej teme a nie stale zakladat dalsiu. Budu sa ta pytat stale tie iste otazky, na ktore si uz mozno v predchadzajucich diskusiach odpoved dostala.
Ale vidno z toho, ze nie velmi tomu rozumies, tak si nastuduj o tom ako vlasnte zensky cyklus funguju 🙂 budes v tom mat jasnejsie.

any_soj
4. mar 2021

@martinka00623 žiaľ vypočítať sa absolútne nijako nedajú. Dajú sa len sledovať príznaky blížiacej sa ovulácie (testy, hlien) a príznak prebehnutej ovulácie (teplota). Hlien nemusí byť, mokro je tiež príznakom plodných dní - podrobne rozpracované to má Creightonsky model prirodzeného plánovania rodičovstva - rieši iba hlien. A s týmto modelom pracuje NaPro technológia. Ak vstávaš viac menej v rovnakom čase ráno (plus mínus pol hodina) tak teplota je veľmi jednoduchá, stačí mať teplomer pri posteli a strčiť do úst ako prvú vec ráno... Každopádne

martinka00623
autor
4. mar 2021

@any_soj najlepšie je marat az po menzese bazalnu teplotu .... takže ked citom mokro je naznak plodnych dni ? A hlien po ovulacii je aky ?

any_soj
4. mar 2021

@martinka00623 no kedy merať... Prvé cykly začni kľudne aj od začiatku cyklu. Totiž na správny výsledok potrebuješ 9 nameraných hodnôt (tri po sebe nasledujúce musia byť vyššie ako 6 predchádzajúcich - to potvrdzuje prebehnutu ovulaciu). Ak mavas krátke cykly a dlhú menštruáciu, po jej skončení už nestihnes namerat. Hlien po ovulácií... Neexistuje hlien, ktorý by potvrdzoval, že naozaj prebehla ovulácia. Po plodnom hliene či pocite mokra nasleduje buď hustejší hlien, alebo aj nič. Závisí od ženy. Ja napríklad nemám úplne sucho nikdy, v celom cykle mám stále nejaký hlien. Ale to je skôr výnimka.

martinka00623
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
any_soj
5. mar 2021

@martinka00623 aké tabletky?

martinka00623
autor
5. mar 2021

@any_soj prepácte omylom som sem napisala , inde som to chcela pisat

magda15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka00623
autor
6. mar 2021

@magda15 aj mna pobolieva uz dllsi cas ... este aj vcera som citila bokesti a uz som v 20 dc ...

shee11
6. mar 2021

ak chces zarucene vediet kedy mas ovu, plodne a neplodne dni a poznať svoj cyklus, tak symptotermálna metoda - https://www.lpp.sk/ponuka/produkt/7-prirucka-st... alebo Bilingsova metoda na základe hlienu. Komenty na MK nestačia 😉

andie2810
8. mar 2021

@martinka00623 ahoj, ja mávam ovulačné bolesti aj 4-5 dní pred ovu... skús si jeden cyklus odsledovať cca od 10-12dc s ovulačnými testami...kľudne rob len raz denne pokým nezačneš mať bolesti a potom rob 2x denne na obed a večer napr...pri nich nemusíš byť taká ostražitá ako pri meraní bt hneď ráno 🤷‍♀️ Takto si overíš či tie bolesti sú naozaj ovu, prípadne v ktorý deň cca máš... ja som mala taketo bolesti každý mesiac ale nevedela som či to je bolesť pred ovu alebo je ovu niekedy v strede alebo tá bolesť nastúpi až po ovu ...tak som si to týmto overila 😊 a čo sa týka výtoku, ja ho mám viacmenej priesvitný - podľa toho čo vidím na intímke alebo keď sa utriem (papier kĺzne) ... ale nikdy som neskúšala či sa naťahuje... len pár krát sa mi stalo že keď som bola na wc tak zo mňa doslova vysel (prepačte nechcela som byť nechutná) že to pôsobilo fakt ako vaječne bielko...

andie2810
8. mar 2021

@martinka00623 a správne som pochopila že si 17dc mala bolesti, 18dc nemala a 19,20dc už zase mala?

martinka00623
autor
8. mar 2021

@andie2810 ano dobre ste pochopoli bolelo ma podbrusko ... ale vytok som uz mala biely .... urcite bolo po ovulacii

andie2810
8. mar 2021

@martinka00623 tak veľa žien písalo že malo bolesti hneď po ovu a boli nakoniec tehotné... tiež som to teraz riešila lebo sa mi to nikdy nestalo...tak len počkať do ms či sa podarilo alebo nie... pokial teda ku bolesti nepribude svrbenie, pálenie alebo divný výtok tak asi treba len čakať čo z toho bude.... a ak ti to nevyšlo, tak skús ďalší cyklus tie testy, aspoň si overiš kedy presne maš ovu... 😊

martinka00623
autor
8. mar 2021

@andie2810 ano skusim ovulacne testy .... u mna to je take ze o 8 dni by ma prist ms ale neviem ci pride kedze vzdy mam inu dlzku cyklu ...

andie2810
8. mar 2021

@martinka00623 ja tiež nemam pravidelnú, ale budem sa riadiť 29 dňovym cyklom... vtedy skusim ak samozrejme dovtedy nepríde... a ak bude test negat ale ms stale nepride tak o dva dni skúsim znova 😊 bohužial my nepravidelné to musíme riešiť takto

martinka00623
autor
8. mar 2021

@andie2810 minuly mesiac som mala 36 dc a teraz 29 dc .... pochubujem ze by sa podarilo kedze styk nebol tak casto 😒 12, 13 , 15, 18, 20 dc takze malo 😒 ale Tebe prajem aby sa podarilo 😊😊😊

andie2810
8. mar 2021

@martinka00623 no ak si mala ovulku podľa tych bolesti cca medzi 12-17dc (ja myslim že to bola ovu) tak toto snaženie je akurat 😊 už len dúfať a počkať 😊 držim palčeky a ďakujem 😊

martinka00623
autor
8. mar 2021

@andie2810 ďakujem aj ja Tebe a urcite daj vedieť ci sa podarilo 😊

zuzkamarek
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre