Ako u vás prebiehalo plánovanie dieťaťa s partnerom?

zuzanna24
27. júl 2015

Tie,co ste vopred planovali s partnerom dieta na urcity mesiac, ako to u vas prebiehalo? Spomenul si na to a bol iniciativny, alebo ste ho museli nejak prehovarat v case ovulacie? Kto bol viac iniciativny, vy alebo partner?

katarinamarkova
27. júl 2015

@zuzanna24 ja len otazku: aku vyhodu ma planovanie dietatka na urcity mesiac?

my sme planovali.....stylom....chceme, spravime....kedy? ked sa podari? kedy bude sex? ked bude chut! 🙂)

lucka1987
27. júl 2015

@katarinamarkova mozno chcu aby sa im narodilo dieta napriklad len v maji, ze chcu len majovciatko 😅 😀 ktovie ... snazili by sa o babo len mesiac v roku aby to nepresvihli.. 😅

moni244
27. júl 2015

To sa planuje aj na urcity mesiac? Preboha, za chvilu aj na den presne to budete chciet. My sme planovali stylom, kasleme na ochranu a ideme na ostro, ziadne prehnane planovanie, sledovanie ovulacie a podobne

lucka1987
27. júl 2015

@zuzanna24 ja ti k tomu napíšem, len toľko... my " planujeme" už dva roky . no to je tak ..človek mieni, a osud / pan Boh, Alah, kto ako chce ) mení .....

a premahanie sa v čase ovulky ?? pre boha ziveho, ake premahanie, ide o sex s tvojim parttnerom, ty sa pri nom musis premahat ? ...
@moni244 si z tych stastnejsich, ked si nemusela sledovat ovulku 🙂 je mnoho parov ktorým cyklus sleduju v CAR , lebo sa inak neda, napr ako ja.. ked ovulku mam, tak si vyhlasujem svoj statny sviatok 😀 , lebo je tpo fakt niekedy vzacnost 🙂

katarinamarkova
27. júl 2015

@lucka1987 🙂)) ale ved to je aj tak uplne jedno kedy ho spravia....vzdy sa moze narodit o par mes. skor....alebo o takmer mesiac neskor.....

moni244
27. júl 2015

@lucka1987 lenze tu nejde o pripad, ked su dlhodobejsie problemy s otehotnenim, ked treba sledovat ovulaciu a podobne, mne z toho vyslo, ze sa chcu snazit a uz teraz tlaci na pilu, ze sa treba sledovat, ze kto ma byt iniciativnejsi a podobne

lucka1987
27. júl 2015

@moni244 nevieme.. zuzana24 neodpisuje, mozno zistila, ze prave dnes by teoreticky mala ovulovat a uz je s manzelom v spalni 😀

zabina27
27. júl 2015

@zuzanna24 a zase co, ja mam teraz predstavu, ze by som chcela druhe babo mat na jesen, kvoli nastupu do skolky 😀 viem, ze to nebude tak, ako si zmyslim, ale zase tie 3 - 4 koncorocne mesiace su vcelku slusnou sancou, ze by sa to dalo napasovat 😀 mozno mi niekto skuste vyhovorit, preco nie je dobre rodit na jesen, beriem, ze mat cez horuce leto velke brusko nemusi byt prijemne, ale co uz 😀 teraz si doriesim zdravotne veci, ako je chirurgicky zakrok, rontgen, sono a podobne a potom hura na tehotnenie 😀 😀 😀

lucka1987
27. júl 2015

@zabina27 ja som rodila 14 sept. syna. a v lete nohy ako fiona, ale zas brusko som schovala pod saty a bolo to pohodlnejsie ako v zime sa naobliekavat a bat sa nejakeho padu na poladovici... ja si nestazujem, dokonca aj babie leto sme este zastihli, a pekne sme vonku kocikovali uz 10 dnove babatko. takze jesen mam odskusanu, ta je super 🙂 😀

moni244
27. júl 2015

@zabina27 ale práve ten nástup do škôlky môže byť sťažený, si predstav, že sa ti dieťa narodí 3.9. a ako 3 ročné ho nezoberú, lebo nebude mať 3 roky k 1.9 😉

lucka1987
27. júl 2015

@moni244 no v tomto nemas pravdu.. moj ma 14. sept. 4 roky.. ked mal mat 3 . klasika chodil do skolky od prvej triedy...
akurat kukam ze sme so
@zabina27 z jedneho mesta.. a tu tych par dni nehra ulohu, nie tak ako v BA

moni244
27. júl 2015

@lucka1987 tak to áno, ja to beriem z pohľadu BA a čo sa kamoškám nedostali deti do škôlky, aj keď sú septembrové

margarita
27. júl 2015

presne presne, mne nezobrali ani majove dieta, takze ak planujete s ohladom na skolku v Ba alebo okoli, rozhodne max. tak do aprila, inak cakate do dalsieho septembra 😉

maminka1986
27. júl 2015

preboha ako možeš dieťa plánovať??????ved dieťa ma prísť a nei pláánovať..a darmo budeš plánovať my sme planovali vyše troch rokov ako aj ine páry a nič nakoniec sme museli na IVF ...ako každý piaty pár na Slovensku..tak trochu rešpektu voči takýmto vyjadreniam

nicolle21
27. júl 2015

ja som planovala a planovala.. a vobec som si neuvedomila, ze to bude treba porodit a rovno vtedy, ked som revala do vankusa, ze nie som tehotna som o 9 mesiacov mala mat statnice 😀 nakoniec sa to naplanovalo samo a porodila som necele dva mesiace po statniciach 😉
ale druhe by som si chcela naplanovat kvoli letu s malym tak, aby som nerodila v juli, 😉 ale dakedy neskoru jesen.. uz prveho sme zamiesili za pomoci merania bazalky a viem si sledovat ovulaciu, takze druhe si fakt naplanujeme 😉

moni244
27. júl 2015

@maminka1986 jednoducho, radšej plánovať, ako byť nepripravený

warholette
27. júl 2015

@maminka1986 dieta ma prist a nie planovat? preto je tak vela "pridenych" deti s rodicmi, co ziju u svojich rodicov ci svokrovocov, nezamestnanymi rodicmi, rodicmi alkoholikmi alebo len jednym rodicom... lebo sa neplanovalo, ale uzivalo a potom to tak dopadlo.

maminka1986
27. júl 2015

@warholette hovorim uplne o nieočm inom ako vidim je smutné že ste to mnohe dospele ženy nepochopili a ako vidim deti ste mali hned a barli to automaticky! škoda tu s vami stracať čas a neičo písať! dieťa sa nedá panovať ako si podaktore mylsite! keby ano nebolo by plno takých parov čo nemožu mat deti..tak sa láskavo uvedomte čo píšete!
@moni244

sardinka32
27. júl 2015

@zuzanna24 Deti planuju napr. ucitelky - aby stihli odrodit cez letne prazdniny a potom od septembra mohli nastupit do prace po skonceni MD. 🙂 Planovat mozes, ale vopred nemozes vediet, kolko Vam to bude trvat zamiesit babo. Ja sa skor pozastavujem nad zvyskom toho co si napisala, vsak ked si planujete dieta, tak povies chlapovi, ze mas ovulaciu a nech urobi, co ma. Ked uz planovat, tak potom vsetko. A to uz potom kasli na to, kto je viac ci menej iniciativny, hlavne ze sa zadari. 🙂

moni244
27. júl 2015

@maminka1986 ale zase aj vy ste plánovali, neprišlo to samé, proste dieťa ste chceli, o tom je plánovanie, to, že niekto plánuje na konkrétny mesiac, fajn, ale zato sa netreba búchať do pŕs, že len vy, čo ste museli podstúpiť dlhšiu procedúru, viete najlepšie všetko a my, čo sme počali na prvý krát, nič o tom nevieme a máme byť ticho

maminka1986
27. júl 2015

@moni244 presne tak neviete nič o tom ked ste nezažili asi ťažko viete nie? je mi vas luto že neviete s inými ženami sucitit a ste pri tom ženy a matky....majte sa tu ako píšem škoda s takými písať

moni244
27. júl 2015

@maminka1986 ale kvôli tomu, že sme nezažili, sme horšie a nemáme právo sa zapájať do diskusií? chápeš, čo píšeš?

maminka1986
27. júl 2015

@moni244 🙂)pane bože ako vidim ty nevieš o čom píšem nechaj tak vela hodin asi na Teba dobruu

moni244
27. júl 2015

@maminka1986 nie, taký ľudia, ako ty, sú na mňa veľa

sardinka32
27. júl 2015

@maminka1986 Neber to az tak vazne. 🙂 Dotycna mozno este nema deti, takze nevie, co to uskutocnovanie planu obnasa a ze to nemusi hned vyjst, hoci su obaja zdravi. Alebo mozno sa im prve zadarilo na prvy sup, tak to druhe si uz chcu naplanovat...nech uz maju na to akykolvek dovod. Aj ja som ako prvorodicka planovala a podarilo sa, ale az po takmer roku. Pri druhom uz sme neplanovali, skor dufali, ze to nase snazenie bude trvat kratsie ako pri prvom.

lucka1987
27. júl 2015

@maminka1986
@moni244 obe ste dospele zeny, myslim, ze je zbytocne tu toto riesit, cez net sa vela veci zle vydiskutuvava a potom vznikaju zbytocne konflikty...
ja poviem za seba. o dietatko sme prisli dva krat .. . prvy krat po 1,5 rocnom snazeni sa a teraz dva roky by sme uz uvitali pre syna surodenca a nic.. mozem si ja planovat ze chcem dietatko letne, jarne, zimne, ci jesenne, ked budem stastna, ze mi vobec bude dopriate ho mat, zdrave, nase... neriesim preto obdobie ani nic.. budem neskutocne stastna, ked budem moct zazit pocit, ake to je mat bezproblemove tehotenstvo, , ked sa nebudem pri kazden vansteve vc kontrolovat intimku, kolko kvapiek krvy na nej mam, ked nebudem musiet prelezat v nemocnici polovicu tehotenstva,.. toto by som si rada naplanovala. neda sa... raz som si to uz prezila...
maminka1986 to mylsim, ze myslela v tomto ponimani. a sktocne tieto obavy a bolesti vedia pochopit, len zeny co si nimi presli.
nie su nadradenejsie a ani nemaju vacsie pravo prispiet do diskusii, no zaroven tie druhe zeny, ktore si povedali ze je jul a v auguste udu tehotne lebo chcu rodit v maji, a podarilo sa im to, by mali byt trochu viac tolerantne a tiez chapat, ze nie je vzdy vsetko take jednoduche , a mali by mozno obcas sklonit hlavu a povedat, ano mate pravdu.. mali sme stastie ze sa nam podarilo vtedy ked sme si to naplanovali, vazim si to a viem ze vela inych parov take stastie nema....
howk

maminka1986
27. júl 2015

@lucka1987 ty si jedna inteligentná žena ako máloktoré a krásne si to napísala 🙂 nieto čo dodať

zuzanna24
autor
28. júl 2015

no pockat, asi som sa zle vyjadrila... na urcity mesiac som myslela od urciteho mesiaca 😀 , napriklad od Maja, od Juna, od Demebra chapete... od urciteho mesiaca sa zacat snazit a zaujimalo ma, ako k tomu pristupovali vasi chlapi, ci boli iniciativni, spomenuli si, pripadne ocakavali na vasu ovulaciu alebo ste museli este trochu presviedcat a podobne...

sardinka32
28. júl 2015

@zuzanna24 Noooo...tak to si sa veru zle vyjadrila...az si tu zeny do vlasov skocili. 😀 Ovulaciu si musis sledovat Ty...necakaj, ze chlap si bude pamatat, kedy ju mas. Bud mu to povies stylom "Zlato, gate dole, mam ovu" alebo budes v tom case viac pritulnejsia a uvidis, ako zareaguje on...ale vacsina chlapov sa nezvykne stazovat a protestovat. 😉 My sme to skusali najskor tak, ze O.K, nechame to na nahodu, nevyslo. Potom uz som poctivo sledovala ovu a vtedy sme sa snazili viac, dokonca par dni predtym sme abstinovali, aby junáci boli dozreti, potom sme to skusali robit kazdy druhy, treti den...to uz ale bola drina a na konci mesiaca sa uz nechcelo ani jednemu ani druhemu. 😀 Tak drzim prsty, aby sa zadarilo co najskor, najlepsie na prvy sup. 🙂

katie555
28. júl 2015

no ja sa pridam na stranu autorky...my mame oktobrovciatko a prave po problemoch so skolkou som povedala ze druhe isto nebude na jasen....
takze aj to moze byt dovod ..
no ale pri prvom som take veci vobec ale vobec neriesila ..
pri pripadnom dalsom surodenocovi isto budeme sa 'snazit' o jar - leto ....takze hadam sa trafime ....
ps. pri malej mi trvalo 2 mesiace od vysadenia antiko otehu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre