Ako zistím deň počatia?

janicka11
29. aug 2012

Dobrý den.Možno moja otázka bude naozaj divná,a trápna,ale potrebujem sa Vás skúsenejších spýtať.Síce už mám dieťa,teda jeden porod za sebou,ale doteraz neviem jednu vec.S manželom sa pokúšame o dalšie dieťatko.Neviem ako to napísať,ale snažíme sa s manželom mať častý sex.Dajme tomu že aj 4krát do týždna.Ako potom zistím v ktorý den sa nám podarilo teda v ktorý den sa vajíčko oplodnilo?Aj si značím kedy niečo bolo..Ale stále nechápem,ak zistím príklad budúci mesiac že som tehotná,budem vedieť príklad že som v 5 týždni,ale ako zistím ten dátum v ktorý sme ho počali,ak sme v tom týždni mali sex aj 4krát??Chápete ma že?????????????? ☹ Neviem pri prvom tehotenstve som ani nevedela ako a bola som tehulka.. 😉 Za jeden mesiac sa nám to podarilo,ale v ten mesiac sme sa ani tak nesnažili...No teraz sa snažíme..dakujemmmm vám 😀 😀

veonka
29. aug 2012

Ahoj, a prečo potrebuješ vedieť presne ten konkrétny deň? Dôležité je to, že sa vám podarí a že bude všetko o.k. Doky ráta oplodnenie aj tak podľa poslednej menštruácie a keď už bude vidieť viac na uzv tak ti plánovaný dátum pôrodu upraví podľa presnej veľkosti plodu, keď ho pomeria.
Inak sexík sa odporúča mať každý 2-3 deň, keď sa snažíte o mimi, takže kľudne zvolnite tempo, aby spermijky mali čas dozrieť. V zdravom prostredí prežijú v pošve aj 3-4 dni, takže tá 2-3 dňová pauza je vykrytá, lebo tam ešte spermijky ostanú. A najlepšie samozrejme snažiť v čase ovulácie. Môžeš vyskúšať robiť ovulačné testíky, ak nevieš kedy máš ovu.
Držím palčeky, nech ssa vám skoro zadarí 😵!!!!

bodka13
29. aug 2012

@janicka11 ...ja by som skôr radila,aby ste to nebrali ako výrobu dieťatka ale ako krásne milovanie a ono sa to podarí...psychika robí veľké divy ,prílišné upnutie sa na bábätko je skôr prekážkou na rýchle tehotenstvo 😉
...a pravdepodobný dátum počatia ti potom vyhodí to počítadlo v tehu kalkulačke ,ktorých je na nete veľa 🙂 ...ten presný dátum počatia je z nejakého dôvodu pre teba/vás dôležitý 😕

waltea
29. aug 2012

@janicka11 staci vediet, kedy Ti prebieha ovulka a v ten den pripadne na druhy, pride k oplodneniu 😉 ak nevies, kedy ju mas, tak skus bud ovulacne testy, pripadne merat BT, alebo sa len viac sledovat...ale ja verim, ze to uz nebudes potrebovat a uz si snad tehulka 😉

janicka11
autor
29. aug 2012

@veonka
@waltea
@bodka13 dakujem babulky🙂))
y..takže takto....my to aj bereme ako milovanie nie výroba dieťatka!!dalej chcela som to vedueť len ja len tak...a co sa týka neakých testov ovulacie ani neviem ako na to a neak potom netužim----ked to bude mať prísť príde aj samo..nechcem meniť osud.... 😲

waltea
29. aug 2012

@janicka11 spravny pristup !!! 😉 drzim palceky, aby sa rychlo zadarilo 😵

janicka11
autor
29. aug 2012

okej takže si vyhladam kalkulačkuu tehotensku a len tak mrknem na približný termín..inak da sa tato tema teraz vymazať????

waltea
29. aug 2012

@janicka11 poziadaj admina

janicka11
autor
29. aug 2012

@waltea dakujem ti si zlatko 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre