Aký má byť hlien, keď má žena ovuláciu?

dadusa23
28. nov 2012

Prosím vás, aký má byť hlien - výtok počas ovulácie? Snažíme sa s manželom o dieťatko a chcela by som si odsledovať aj hlien, ... ďakujem vám, D.

gubcikova
28. nov 2012

@dadusa23 ja som mala bieli hlien,ale aj vodnatý.cítila som mokré nohavičky dá sa povedať

dadusa23
autor
28. nov 2012

@gubcikova ... takže hustý asi teda nie... som si myslela, že hustý, ďakujem 😀

soldi
28. nov 2012

@dadusa23 na konzistencii nezalezi, musi byt priehladny, bud vodovy, alebo natahovaci 🙂

soldi
28. nov 2012
euka210
28. nov 2012

postupne sa vyvyja z husteho lepkaveho podobny gume na ťahavý riedky alebo aj vodnatý...ako vaječný bielok. Keď sa dá medzi prstami pekne natiahnuť, to je najplodnejší hlien. Ked skončí, este 4 dni potom sú plodné. BTW...výtok a hlien je veeeeľký rozdiel 🙂 No a áno, cítiš vlhko a potom mokro.

dadusa23
autor
28. nov 2012

@soldi, @euka210 ... ďakujeeeem,... 😀

soldi
29. nov 2012

@euka210 ja len poopravim, ze plodny hlien vacsinou prestava den pred ovulaciou, v den ovulacie sa uz meni na biely. to s tymi styrmi dnami neskor neviem, kde si vycitala 🙂

samantha223
29. nov 2012

@gubcikova praveze aj husty, lekar hovoril ze az tahavy, niekedy aj s primesou krvi moze byt

samantha223
29. nov 2012

gubcikova pardon, malo to byt pre Dadusa
@gubcikova

dadav
29. nov 2012

@samantha223 ... Súhlasím ... 😀

euka210
29. nov 2012

@soldi ze kde? Podla bilingsovej...citujem:"obdobie poovulačnej neplodnosti začína sa večer štvrtého alebo neskoršieho dňa vysychania hlienu". Tak opravujem...4 dni ked sa zacne menit naspet na neplodny. Ak pridáš teplotu, tak 3 dni má byť aj teplotný vzostup.

soldi
29. nov 2012

@euka210 len ono je pekny rozdiel napisat, 4 dni po ukonceni plodneho hlienu a napisat 4 dni po tom, ako sa zacne menit 😉
a teplotny vzostup vobec nemusi byt 3 dni, moze to predsa vyskocit zo dna na den, ako to aj casto byva 🙂

mam na inom fore zalozenu temu o merani BT a tych dalsich veciach, ktora ma 15 000 stran, takze mam velmi vela skusenosti z praxe 🙂

euka210
30. nov 2012

@soldi no hej, ale jeden den vyssia teplota este nemusi znamenat nastup poovulacneho obdobia...moze to byt len vykyv teploty (kamoska tak mala prve babo) a tiez vajicko prezije 24h takze treba pockat.

soldi
30. nov 2012

@euka210 tak zase, je rozdiel napisat trojdnovy vzostup a ine napisat, ked sa drzi teplota aspon 3 dni hore 😉

euka210
30. nov 2012

@soldi ale ved to to iste...aspon pre mna

soldi
30. nov 2012

@euka210 trojdnovy vzostup znamena, ze teplota tri dni stupa 😉

euka210
30. nov 2012

@soldi a je viac tych pravidiel

soldi
30. nov 2012

@euka210 to je otazka, alebo mi nieco oznamujes?

vseobecne pravidlo je, ze ovulacia je posledny den nizkych teplot, po ktorych nasleduju aspon 3 dni teploty o 0,2-0,5 vyssie, nez bol priemer teplot poslednych 6 dni.

Ty si napisala, ze 3 dni ma byt teploty vzostup, co znamena, ze 3 dni ma teplota stupat, ale to nie je pravda. teplota moze kludne vyskocit zo dna na den, na 2dpo klesnut a na 3 dpo zase vyskocit 🙂
to byva vlastne aj pomerne casty jav, ze teplota 2-5 dpo klesne, co je sposobene prechodnym zvysenim hladiny estrogenov 🙂

euka210
30. nov 2012

@soldi no to ano, ale moze sa aj drzat, ked je splneny rozdiel 0,2C..ale vecsinou este stupne...ale to je moja skusenost

euka210
30. nov 2012

@soldi ale ved Ti vravim, ze to bolo len jedno pravidlo..."B" a je aj "R" a este par inych, ale ja ich neovladam, este som to cele nenastudovala, lebo mne postacuje hlien a vzostup teploty, ja sa podla toho viem dobre orientovat, pred tehu sme mali len Bilingsa a vsetko bolo jasne 🙂

soldi
30. nov 2012

@euka210 a ja Ti pisem, ze pravidla su jedno a prax je druhe 😉
zbytocne sa so mnou hadas, mam napozeranych tolko grafov, ze sa Ti o nich ani nesnivalo 🙂

preto aj viem, ze jedno, ci dve pravidla na urcenie ovulacie skutocne nestacia, kedze niekedy je to ovela komplikovanejsie 🙂
proste by si mohla uznat, ze mam viac skusenosti a nemuseli by sme to tu riesit 😀

euka210
30. nov 2012

@soldi ok...a ja som prave tie veci pisala zo svojej skusenosti...to az potom sme zacali tie nezmyselnosti 🙂
Prajem pekny vikend, idem sa ja pobalit, kym drobec este spi 🙂

dadusa23
autor
30. nov 2012

@soldi, @euka210 ,... určite vám ďakujem,... 😀 😀 😀

domin85
3. feb 2013

Ahoj, mam taku zaujimavu otazku. O tom, ako ma vyzerat plodny hlien som nacitala a nastudovala tu aj inde kopu info, reku si to odsledujem, ze ked sa zacneme snazit, aby som mala jasnejsie. Otazka: je mozne aby som mala dvakrat za cyklus hlien ktory sa javi ako plodny? Najprv sa objavil cca pred tyzdnom cca 15DC taky tahavy jak vajecny bielok. No a dneska uz druhy den presne taky isty, je ho celkom dost. Moze to nejak suvisiet s tym ze mam jeden vajecnik polycysticky alebo je to normalne? Ako mam odlisit ktory je ten spravny? Dakujem

vaapeter66
13. feb 2013

Viete,co je zvlastne?ze ja v case,ked som brala antikoncepciu,tak som tento hlien mavala...a aj myslim,ze pocas uzivania anti nie je mozne ovulovat.....ci je?do kelu??🙂)uplne vazne,kezdy mesiac hlien.nie vytok,normalny hlien.....

jankaknm
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
loveforever
5. mar 2014

@domin85 ahoj, ja to mam teraz presne to iste co ty.. 😀 15DC som mala a teraz o 2dni neskor zase.. uz si zistila co to je?? mam pocit ze mam 3dni ovulaciu.. ??!!

siiisi
1. okt 2014

Ahojte baby, som tu nová, tak sa ospravedlňujem, ak na moju otázku, je v niektorých témách zodpovedaná.
Je možné, že mam hlien (presne taký aký má byť pri ovulácií) tesne pred menzesom? Ďakujem

mita9
5. mar 2015

@soldi prosim ta, vcera som mala myslim ovulacny hlien. Dajme tomu ze to bol ovulacny hlien. To znamena ze vcera bola ovulacia a dnes uz je to pase?

soldi
5. mar 2015

@mita9 nie, ovulacny hlien nemusi znamenat ze je ovulacia, je to len jeden zo znakov zvysenia hladiny estrogenov.

a ovulacny hlien byva vacsinou niekolko dni pred ovulaciou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre