Pomohol vám k otehotneniu alchemilkový čaj?

budzi
4. dec 2011

Ahojte snazilky alebo uz aj maminky 😉 Chcem sa spytat, ci niekomu pomohlo k otehotneniu pitie alchemilkoveho caju? Alebo ake nazory ste na to poculi.. papam kyselinu listovu a vcera som zacala pit tento caj. TAk dufam, ze aspon trosku pomoze...

martinkatinka
4. dec 2011

Ja som tento čaj pila, ale nie v kuse, dávala som si prestávky, tak že tri týždne som pila, týždeň nie. Myslím si, že mi to pomohlo.

sladkasue
4. dec 2011

@budzi ja som ho pila AZ ked sme otehotneli... pomaha k lepsej placente. klop klop-moje prve tehotenstvo a vobec zadne problemy... dokonca, c mi cajik ostal, dala som kamoske-chceli tiez babo a do 2mesiacov ostala tehu 🙂
ano, verim, ze pomaha...

drzim palceky! 🙂

budzi
autor
4. dec 2011

Dakujem za odpovede! @martinkatinka: A zacinala si ho pit, ked od 1.dna cyklu, ci ktore tri tyzdne si ho pila?

sansa
4. dec 2011

akurat som mimo kontextu spomenula v mojej teme estrozin🙂 Kamoska nemohla otehotniet skoro rok, zacala ho brat a v to mesiaci sa im zadarilo. Ak je problem v hormonoch, za vyskusanie to stoji. Ja ho beriem cca 3 tyzdne a ma citelne ucinky na mna, tak googlite 🙂

manamani1
5. dec 2011

@budzi Ja ju pijem 4. mesiac, krasne sa mi upravil cyklus, posledny som mala 53DC teraz vcera mrcha prisla na 31DC. Myslim si ze je to prave alchemilka. Pijem ráno pol litra a vecer pol litra a sypanej,nie sackovej. Tento mesiac som ju zacala kombinovat aj s mysím chvostom. Pije sa vsak len do ovulky.

felinka
6. dec 2011

Ja som skusala alchemilkovy caj, ale rozhadzal sa mi cyklus.. neviem, ci to nejak suvisi, ale inokedy mavam cyklus ako hodinky a zrovna ked som zacala denne pit alchemilku, cyklus zrazu o 5 dni dlhsi, potom dalsi mesiac zas kratsi, po 2 mesiacoch sa mi cyklus upravil na povodnych 28 dni. Tak to radsej nepijem. 😅 Mate niekto podobnu skusenost? Kamaratke sa stalo to iste, ked zacala pit alchemilku, tak nie som jedina...

budzi
autor
10. dec 2011

@manamani1 dakujem, ja teraz cakam na mrcu, a ked pride, tak zacnem pit. Pisu tam,ze ma dobryvplyv na zenske organy;)

budzi
autor
12. mar 2012

@martinkatinka
@manamani1
@sladkasue ahojte zienky, len som sa chcela s vami podelit o supis spravu.. vysiel mi pozitivny tehu testik🙂

sofinka333
12. mar 2012

@budzi waaaw ... nepozname sa ale gratulujem ti !!!!!!! musi to byt obrovska radost 🙂)) snad tak o mesiac sa podari aj nam 🙂 ako dlho ste sa snazili?

sofinka333
12. mar 2012

@budzi No a ty si pila ten alchemilkovy caj? myslis ze aj ten ti pomohol? ja ho pijem tiez, no ja som 2 tyzdne po potrate, doktor mi odporucal ten caj, nejake tie vitaminky a vravel ze nemusim cakat pol roka ako niekto hovori, ze uplne v poho 6 tyzdnov ako po porode, tak to skusime znovu. Mimochodom je to velmi uznavany doktor, tak mu verim. Ja som v podstate nepotratila kvoli nejakej poruche ale kvoli autonehode takze nemala by som mat problem donosit. Ze telo samo vie ci je pripravene alebo nie. No tu alchemilku sa v prvych mesiacoch tehotenstva vraj neodporuca pit. Az 2-3 mesiace pred porodom. Neviem preco.

evulka3
12. mar 2012

My sme sa snazili 10 mesiacov,posledne 2 mesiace som pila alchemilku a podarilo sa 🙂 neviem ci to bolo vdaka alchemilke,ale ja mam tie najlepsie skusenosti 😉 Drzim palce vsetkym snazilkam 🙂

manamani1
12. mar 2012

@budzi ako dlho ste sa snazili?lieky,vitamíny????

budzi
autor
12. mar 2012

@sofinka333 ano,pila som ho, do ovulky, tyzden pred mrchou uznie. Ale teraz som mesiac a pol uzivala 3 x denne femigrad. Tak neviem, ci aj to nezabralo..snazili sme sa 5mesiacov, na piaty to vyslo🙂

budzi
autor
12. mar 2012

@manamani1 alchemilkovy caj 4 mesiace a mesiac a pol femigrad. Neviem, ci to malo ucinok... ale za vyskusanie to stoji. Snazili sme sa 5 mesiacov..

manamani1
12. mar 2012

@budzi dnesny test...

budzi
autor
12. mar 2012

@manamani1 no to vyzera taktiez paradne, nie?🙂

nastasyk
13. mar 2012

ja som pila mesiac a otehotnela som 😀 ´predtym sa nam nejako nedarilo...takze myslim, ze to ma nieco do seba🙂 ale pila som len do ovulky, potom uz nie...

luka8781
13. mar 2012

Ahojte dievčence, ja vám chcem napísať, že my sme sa snažili 3 mesiace a dnes som si robila test a vyšlo to. Čaj som začala pit len tento mesiac takže ja tomu verím 😀 Pila som ho len 1 týždeň, začala som keď prišla mrcha a prestala keď som mala plodné dni.

anjelik0907
13. mar 2012

@luka8781
@nastasyk
@budzi Ahojte.V prvom rade veľká gratulácia všetkým budúcim mamičkám. 🙂 Kočky a ako často za deň ste ho pili? a kupovali ste sypaný alebo sáčkový 😉

budzi
autor
13. mar 2012

@anjelik0907 ja som mala sackovy, do pol litra. Jeden rano a jeden vecer. K tomu som teraz uzivala 3 x denne femigrad, akurat som nacala 2. flasticku, cize po mesiaci a pol mozno pomohol aj ten femigrad..

miminka327
13. mar 2012

@anjelik0907 ...ahoj vždy sú lepšie čaje sypané 😉 !

kamilka22
13. mar 2012

no, mne pomohlo, pri dcerke sme sa snazili skoro rok, mesiac som pila alchemilku a "zarobili" sme babo. Nemuselo to byt tym, ale pomohol mi velmi na upravu cyklu, tak zrejme pomohol.... Ked sme sa pokusali o druhek, pila som ho od zaciatku a babeno sa nam zadarilo o 2 mesiace.

kikaneu
13. mar 2012

hm, ja ju pijem už asi tretí cyklus a stále nič.....tak neviem, ale začala mi chutiť, tak ju budem piť aj naďalej...cyklus som mala vždy pravidelný, takže s tým aspoň nemám problém 😉

anjelik0907
14. mar 2012

@budzi
@miminka327 Ahojte kočky 😉 ďakujem krásne za odpovede 🙂 určite si čajík pôjdem kúpiť a potom Vám dám vedieť či sa zadarilo 😉
@budzi držkaj sa a prajem krásne tehuľkovanie 😉

oskvarka
14. mar 2012

@budzi ja ho pijem vzdy do ovulacie ale nie nejak vela lebo zabudam a zatial nic :(

nastasyk
14. mar 2012

@anjelik0907 Ja som pila sackový + kyselinu listovú som užívala a pila grepový dzus (vraj to zvysuje tvorbu plodneho hlienu) a to bola moja vitazna kombinácia🙂 a samozrejme to, že som manzela utrapila k smrti🙂

anjelik0907
14. mar 2012

@nastasyk Ahoj, ďakujem za info 😉 noooo u teba zabralo asi najviac to ,že si si utrápila mužíčka 😀 😀 😀 😀 😀

nastasyk
14. mar 2012

@anjelik0907 no neviem, asi ano, al ked uz predtym sme sa snazili, tak neviem🙂 hlavne ide o to, ze v decebri som bola na vsetkých žurkach co sa konali a potom na Vianoce som zistila, ze som tehotna🙂 takže asi som na to ani moc nemyslela🙂

miminka327
14. mar 2012

@oskvarka ...ja pijem alchemilku,ale aj mysi chvost-liecia zenske problemy 🙂

budzi
autor
14. mar 2012

@oskvarka skus k tomu aj femigrad.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre