Alkohol a fajčenie - kvalita spermií

28. dec 2023

Ahojte, myslite že alkohol (jednorazové) a fajčenie (tak 4-5 cigariet za deň) ovplyvňuje kvalitu spermií ? Napr vecer si priateľ dá za 2-3 a na druhý deň sa snažíme ? Fajčí v podstate pravidelne niekedy menej niekedy viac ale je to cca tých 5 cigariet denne 🙂 ďakujem

dadka1997
28. dec 2023

Samozrejme, že alkohol aj fajčenie môže ovplyvniť plodnosť

domka222
28. dec 2023

Môže a nemusí. Niekto fajčí 15 za deň a s plodnosťou žiadny problém. Poznám aj takého, ktorý nepil,len fajčil a kvalita spermií katastrofálna.

bejka90
28. dec 2023

Moj muz fajcil pravidelne kazdy den asi 10 cigariet za den vecer 1 pivko a spermiogram mal vynikajuci

veklipo
28. dec 2023

Môj manžel fajčil od 14r každý deň 1,5 krabicky, tiež toho dosť popil a kvalita spermií bola vynikajúca. Ale je vedecky dokázané, že to ma veľký vplyv. On mal len viac šťastia.

mikadooo
28. dec 2023

No, oni tie spermie sa tvoria priebežne... Čiže keď si "včera" dal, tak zas nejaké tie spermie sú aj z predvčera atď🙂. Určite to ale ich životaschopnosti nepomáha, ak chceš aby prestal fajčiť/piť, určite by som ho motivovala aj týmto 😉. Bez fajčenia/pitia by bolo tých spermií viac a takisto viac zdravých a životaschopných.

autor
28. dec 2023

Ďakujem. Ja som už tehotná bola po cca 5 mesiacoch snaženia, len to bohužiaľ nedopadlo dobre a chceme Skúšať zas 🙂 skôr ma to zaujímalo len zo zaujímavosti či to v priebehu dňa dvoch dokáže ovplyvniť tu kvalitu 🙂

zero1
28. dec 2023

vždy bude určitá menšina ľudí ktorej fajčenie a pitie nič nerobí. otázka je či to chceš risknúť.

ivangeline
28. dec 2023

U mojho je to obdobne,niekedy menej.. a cakame 5te dieta. ;D

adka3321
28. dec 2023

moj ked mal ist na spermiogram sa den-dva pred tym dost napil a vysledky mu vysli katastrofalne, neviem ako sa to vola nekrospermia/nekrozoospermia ci tak nejako. doktor sa ho hned pytal, ci nepil, povedal ze ano 🤦🤦. na kontrolnom odbere uz bolo vsetko v poriadku

pabla99
29. dec 2023

Moj pije príležitostne nefajčí a aj tak má spermiogram úplne katastrofálny takže tomuto by som tak celkom neverila. Cigarety, alkohol môžu/ nemusia ovplyvňovať plodnosť…
Poznám mužov ktorý nepohrdnu poháriku ani cigarete a majú deti jak smeti.. 😄

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre