Fajčenie v tehotenstve

marcela19791979
7. jún 2022

Zdravim ,viem že fajčenie v tehotenstve nieje dobre ,som v 10tt cigarety som obmedzila, fajčím 3-5 denne , nedokážem naraz len tak prestať, myslíte že aj tak malé množstvo môže plodu ublížiť?mám 42 r.

zuzahajdulka
7. jún 2022

Ze je toto len fake prispevok? Ze nemoze byt 42r mamicka taka "neinformovana"?

marcela19791979
autor
7. jún 2022

@zuzahajdulka nieje také viem že by sa fajčiť nemalo , nedokážem prestať z dna na den , znížila som množstvo, fajčím 3-5

pinkgirl
7. jún 2022

@marcela19791979 tak hneď prestaň ...fajčenie v tehotenstve je neprijateľné. Áno sú tam riziká, správaj sa zodpovedne a prestaň fajčiť.
@zuzahajdulka šanca na pravosť príspevku je 50:50. Ale stále je tu možnosť, že je to real🤷.

matovicova
7. jún 2022

@marcela19791979 áno môže aj toto zmenšené množstvo plodu ublížiť. Potom, keď sa narodí bude trpieť abstinenčnymi príznakmi po nikotíne..

Ja poznám 3 tuhých fajčiarov,o ktorých som si myslela, že nikdy v živote neprestanú fajčiť. A prestali, bez akejkoľvek pomoci, náplasti, zo dňa na deň. Takže tým som ti len chcela povedať, že sa to dá. Treba na to "len" silnú osobnosť 🍀

ninusa221
7. jún 2022

Skusenost mojej mamy je taka že pri mne nefajčila ( ja fajčim) pri bratovi fajčila ( doktorka povedala že nak obmedzí aj ked je dlhoročná fajciarka tak aj tak to má v tele a pre to telo by bolo horsie keby stym sekne ) a brat má 16 nič mu nieje a nefajčí😅

akbara77
7. jún 2022

@marcela19791979 výhovorky.

katariinam
7. jún 2022
tatianaba
7. jún 2022

@marcela19791979 Ja nie som z tych,co maju pevnu volu...ale hned,ako som zistila,ze som tehotna,prestala som s fajcenim. Prvorade bolo dieta a jeho zdravie. Nemoralizujem,nesudim ta,len to ber tak,ze ak mu tymto nejako poskodis zdravie,druhy pokus, aby si to zmenila uz mat nebudes.

18dada18
7. jún 2022

Čo chceš počuť? "Nieee, tak malé množstvo je úplne neškodné, kľudne môžeš zvýšiť na 6-8 cigariet denne." Samozrejme, že to škodí. Sú to len obyčajné výhovorky ako nedokážeš prestať. Dokážeš, ale si slaboch. A ked to nevieš spraviť pre svoje zdravie, tak ho prestaň ničiť uz v zárodku tvojmu bábätku. Máš 42 rokov. Zobuď sa a buď zodpovedná.

olivia1425
7. jún 2022

@marcela19791979 ano moze ublizit od nizkej porodnej vahy az cez dychacie problemy.staci si otvorit google a este vzhladom na tvoj vek.... drzim palce nech sa ti podari prestat uplne

sisa_s
8. jún 2022

Esteze si dlhorocna snazilka 😉 a nevies v inej teme ani o tehotenskych testoch a o skodlivosti fajcenia

andrejka1710
8. jún 2022

@marcela19791979 fajčila som pred tým než som otehotnela, ako som zistila že som tehotná ihneď som prestala. Predca v tebe žije nový človek, kebyže otehotnem znova nefajcila by som určite... Nikdy nevieš či to môže ohroziť bábätko

nika0204
8. jún 2022

@marcela19791979 vcera som pocuvala podcast od prednostu a sam sa vyjadroval ze je to akoby tvoje male babatko fajcilo..prosim ta nefajci to male zato nemoze..myslim ze ti to zato stoji🙂

dievcacitajucelist
8. jún 2022

@marcela19791979 Prestaň fajčiť, ale na stálo...nestačí prestať len počas tehu...keď sa bábo narodí tiež mu bude nikotín robiť zle...a inak fakt toto nevieš a máš 42 rokov???

jaskolka
8. jún 2022

Samozrejme, že môže mu to ublížiť. To, že niekde ti niekto povie, že joj, veď ja som fajčila stále, a malé je v poriadku, neznamená ze to bude aj u teba tak.
Nízka pôrodná hmotnosť, problémy s, dýchaním, abstinenčné príznaky u novorodenca... Ak ti t stojí za tie cigarety, tak kľudne ďalej.
Okrem toho, máš 42 rokov, nie si už najmladšia (to je čistý fakt, neber to v zlom) to tehotenstbo bolo plánované? Lebo ak áno, tak už dávno si mala prestať.
Po pôrode tiež nie je úžasný nápad fajčiť ďalej.

mariejenka
8. jún 2022

Bola som fajciarka,a ked som sa s manželom dohodla na dieťati,ze ideme skúšať som prestala. Este som ani nebola tehotná a dokazala som to...bolo to zlé,nervy rôzne,ale vydrzala som. Keby sa dozviem ako fajciarka,ze som v tom,nedalo by mi srdce škodiť babu.

zuzahajdulka
8. jún 2022

@marcela19791979 sorry, ze odpovedam agresivne, ale na taketo veci sa inak neda. Fajcenie v tehotenstve je umyselne ublizovanie na zdravi. Na zdravi vlastnemu dietatu. S plnym vedomim, ze mu tym planovite nicis zdravie a pripravujes vrodene problemy. Podla pisomneho prejavu neznies ako primitivna socka, takze neverim, ze mozes byt tak hlupa a fakt nevediet, ze fajcenie plodu skodi. Dufam, ze fajcenie v tehotenstve, v domacnosti dietata, aj v jeho pritomnosti vonku bude zaradene ako trestny cin. Lebo to nic ine nie je.

lillien123
24. jún 2022

@marcela19791979 tak v prvom rade si toto nemala riešiť tu lebo mamičky ťa ukrižuju... moja Švagrína pri prvom tehotenstve obmedzila úplne všetko prestala fajčiť proste všetko ideálne tehotenstvo a čo sa stalo ? Choré dieťa na srdce mala s ním strašne zdravotné problémy pri druhom si zapálila už to neriešila a dieťa bolo zdravé..... nehovorím aby si pila fajčil o sto šesť ale tých paar cigariet určite nezaškodí .... Ja som pri prvej fajčila a moje dieťa bolo úplne zdravé čiže čo sa má stať sa stane tak či tak ... lekár dokonca doporučuje hneď neprestal lebo práve to môže uškodiť... A nech si o mne myslí kto chce čo chce .. je to môj osobný názor;)

lulupulu
28. sep 2022

@lillien123 koľko rokov ma tvoje druhé dieťa ze už teraz vieš ze mu nič nieje? Sesternica ma od 5 rokov problémy s pľúcami, srdcom a dýchaním len preto ze jej matka v tehotenstve s nou fajčila. Do 5 rokov to bolo úplne zdravé dievča a prišlo to zo dňa na deň keď troska ochorela a už to zacalo

megan777
28. sep 2022

Dievcence ja som bola tuha fajciarka 20za den padlo,ked som otehotnela som fajcila asi mesiac a som to sekla a nefajcim uz 4roky a nechapem teraz ako som mohla fajcit,lebo mi to uz smrdi,ale fakt je taky, ze mam 10kil navyse,lebo som stale v chladnicke, cize zo 60kil mam 70kg,ale citim sa aj lepsie ,tie hlieny co som mala kazdy den hroza to bola.

lillien123
29. sep 2022

@lulupulu a to hneď znamená že je to kvôli tomu že fajčila?? Myslím si že by sa to prejavilo oveľa skôr a nie keď ma dieťa 5 rokov... Moja švagriná fajčila a má 12 ročné dieťa ktorému nič nieje ... Nezastávam si fajčenie ale môj názor je že čo sa má stať sa stane či chceš alebo nie ...

lulupulu
29. sep 2022

@lillien123 áno všetky výsledky začali zle vychádzať a všetko nasvedčuje fajčeniu v tehotenstve ma to aj napísané v každom papieri od dr

lillien123
29. sep 2022

@lulupulu neviem.. nechcem sa hádať každý máme na to niaky názor takže to nejdem riešiť... Sme dospelé ženy a každá si urobí ako uzná za vhodné...

lulupulu
29. sep 2022

@lillien123 samozrejme, ale tak je jasné že žena by počas tehotenstva nemala vôbec fajčiť 🙂 ci už to dieťaťu ublíži alebo nie

18dada18
29. sep 2022

@lillien123 myslíš si zle. Nemusí sa to prejaviť hneď. Problémy z toho, ze žena v tehotenstve fajčila sa môžu prejaviť dokonca až v životnej fáze kedy dieta prechádza z puberty do dospelosti. Lenze samozrejme vtedy už nikoho nenapadne, že to je z toho, ze matka dieťaťa v tehotenstve fajčila. Každá, co tehotná fajčí je nezodpovedna sebecká žena. Lekári by vám vedeli pri sonach povedať ako hned vedia, že žena fajčí. Dokonca aj ženy, ktorým ukázali na sone, ze ich placenta ma mini infarkty a v 20tt vyzerá ako muchotrávka tak fajčili ďalej. Hnus. Aj napriek tomu, ze v polovici tehotestva placenta fungovala na 60% ..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre