Blokuje vám Duphaston ovuláciu?

deluxe86
3. júl 2017

Caute baby!Chcem sa Vas spytat,co mate brutalne dlhe cykly a beriete Duphaston a mavate ovulku okolo 20DC....blokuje vam duphaston ovulaciu?Teraz som precitala milion komentarov o tomto lieku,ze by sa mala brat az po ovu....a na jednej stranke sanatoriumhelios je,ze moze blokovat ovulku.Ja ju beriem od 15-25DC.Tie,ktore sa kazdy mesiac testujete a beriete duphaston a mate problemy s ovulkou ovulujete?Dakujem krasne za odpovede

evangelina0
3. júl 2017

Ked som ho kedysi brala,tak ano,ak sa nasadi pred ovulkou,blokuje ju. Najlepsie je,ked vies,kedy je ovulka a nasadit ho po nej. Ale vela gyneklogov ho da brat po 15DC bez toho,aby overili,ci ovulka bola:( a ked som ho brala ja,tak tiez tak ako ty a neovulovala som

deluxe86
autor
3. júl 2017

@evangelina0 ale to je potom pekny podraz zo strany gynekologa nie?moja gynekologycka vie,ze ovulujem iba okolo 20dc+,avsak mi nepovedala nikdy,ze by to blokovalo ovulku.tak na buduci mesiac vyskusam tak,ze pockam ovulku a zacnem brat duphaston az po nej...

evangelina0
3. júl 2017

@deluxe86 co Ti na to povedat...skus to s nou prebrat,spytat sa, pripadne zmenit.A kvoli comu ho beries? Ale ak mas ovulku neskor,tak Ti to zase predlzi cyklus,ked ho budes brat neskor.

evangelina0
3. júl 2017

@deluxe86 este ma napadlo,robila Ti hormonalny profil? To by bolo najlepsie spravit,uz si presne nepamatam,ale robi sa viackrat za cyklus,vo folikularnej faze,okolo ovulky a v lutealnej faze,aby sa zistilo,ako si na tom hormonalne,plus folikulometria,idealne pred ovulkou a po,aby sa zistilo,ci folikul je a ci praska a vytvori sa zlte teliesko a az potom stopat hormony..ale to ti nie kazdy gyndos spravi,radsej supne lieky a na toto kasle. A to Ta rozhodi tiez poriadne,ja som sa 3/4 roka trapila,anovulacn cykly som lmala,bez menzesu,60dnove cykly...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre