Bola to ovulácia?

len22ka
7. feb 2012

Vie mi niekto poradiť? Robila som si ovu testy vo štvrtok (10DC) mi vyšla tá testovacia čiarka úplne slabulinká, v piatok (11DC) bola o veľmi málinko tmavšia, v sobotu som sa netestovala (že načo míňať test keď to vyzeralo že ovu je v nedohľadne), v nedeľu (13DC) mi vyšiel test ktorý mal kontrolnú čiarku sýtu a tú testovaciu viditeľne svetlejšiu, ale bola tmavšia ako tie dni predtým - tak som predpokladala že ovulácia sa blíži (keďže pozitívny test je ak sú rovnako farebné alebo testovacia je silnejšia), ale včera som mala test zase svetlejší a dnes bola testovacia čiarka zas o niečo svetlejšia. to znamená že ten 13DC som mala pozitívny test aj napriek tomu že testovacia čiarka bola viditeľne svetlejšia, keďže teraz to už znova bledne??? Mali ste s tým niektorá skúsenosť? Dávala som si pozor na pitný režim a poctivo som 2hod. pred testovaním nič nepila. Mám 27-28 dňový pravidelný cyklus. ďakujem 🙂

anjelicek26
7. feb 2012

No ak pocitas 27 dnovy cyklus, tak je ovulacia 13.dc velmi pravdepodobna, aj co si pisala o testoch. Ak je test uz svetlejsi, ovulacia uz prebehla. Hadam ste sexikovali.

chalim
7. feb 2012

podľa mňa, keby si testla na 12 dc tak by bol zaručene pozitívny a ako aj všade píšu ovu može prebehnúť do 12-24-48 hodín (to záleží od citlivosti testu, ale máš to v príbalovom letáku od výrobcu) ... takže u teba ovu mohla byť 13 - 14 dc, čo vlastne aj dokazujú pravidelné cykly 27 - 28 dňové 😉

katarina104
8. feb 2012

testovacia čiarka by mala byť tmavšia ako kontrolná vtedy je test pozit., LH stúpa a klesá pomaly, môžu byť čiaročky dlhší čas ale ťažko povedať či si mala ovulku, alebo LH môže stúpnuť a zase klesnúť a ovu byť nemusí

vinifred
8. feb 2012

..čo ja sa tu všetko nedozviem.. 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre