Budúce snažilky

mexx
30. okt 2007

Ahojte holky,
tak som si povedala, ze skusim zacat tuto temu, v ktorej by sa dalo hovorit o vsetkom, co by nas napadlo. 🙂 To tak trosku sebecky, lebo si niekedy pripadam divne, ked sa vtieram do debat, kde vsetci naplno diskutuju o snazeni, tehulkovani, porodoch a rodicovstve, a ja sa pritom este ani nesnazim... 😅
Tak budem rada, ked tu so mnou prehodite par slov. Alebo aj vela slov. 😀

etuska
10. apr 2010

ja tiez este obleciem v pohode aj tie "stare"-ale maju kostice a uz mi zavadzaju 😝
Zhora sa mi brucho nezda take velke,len kazdy sa ma vypytoval,ci nebudu dvojcata-tak az vtedy som si zacala uvedomovat,ze z profilu je fakt dost velke

etuska
10. apr 2010

Dnes som si konecne kupila tasku do porodnice-taka mini cestovna,kt. sa da zlozit a pouzivat aj ako taka "kapsa" -myslim ze velmi prakticka,tak pomaly mozem zacat balit veci 😅

zuzanockamt
10. apr 2010

ja neviem, ci vobec budem nejaku podprsenku specialnu kupovat ... moja sestra nemala ziadnu speci ... stale nosila svoje povodne a kedze nekojila, tak jej ani nebolo treba ... uvidim podla toho
ja sa este nad balenim nezamyslam, az tak v lete niekedy ... zaciatkom augusta hadam staci

etuska
10. apr 2010

ja som si kupila este pocas tehu-lebo som kojit urcite chcela a aj keby som nekojila-tak ta podprda bola veeelmi pohodlna-nedalo sa odolat 😅

etuska
10. apr 2010

no mne sa inac zda ,ze to zbehlo vsetko veelmi rychlo-aj som MM hovorila,ze ma este musi odfotit s bruskom-a on ze sa vyhovori,ze nestihol,tak si zopakujem este jedno tehu 😀 -no neviem,uvidim ci ma to este bude lakat 😅 Vedela som ,ze chcem urcite este 1 babo-aby Miska nebola sama-ale 3tie som chcela stale adoptovane-tak neviem,ci sa este na jedno tehu odhodlam 😅

zuzanockamt
10. apr 2010

aj ja by som rada kojila, ale my to mame asi geneticky nejako dane, ze rychly porod a kojenie minimalne ... moja mama kojila velmi malo - mna vobec s sestry tak max. pol roka, ale vravela, ze aj tak mala malo mlieka a sestre mlieko vydrzalo asi mesiac a aj to ho mala len velmi malinko a zacalo sa tvorit asi az na 4-ty den po porode

etuska
10. apr 2010

Zuzi-to su vsetko myty 😖 o dojceni

zuzanockamt
10. apr 2010

no ved uvidite, ako to pojde dalej s babom, ci predsa len este neskusite svoje, lebo ak budete cakat s adopciou na neskor, tak vam uz malinke nedaju ... kvoli veku ... zalezi, kedy to chcete riesit
ja zatial urcite ostavam pri jednom ... uvidim, co bude tak za 5 rokov, ale neskor uz rodit nechcem a MM uz tiez bude mat vela rokov a kym by sa nam zase podarilo, tak to by tiez asi dlhsie trvalo, ked toto prislo az po roku a pol skoro

etuska
10. apr 2010

aj moja mama nas kojila velmi malo,teta svoje deti tiez-ale vtedy to ani nebolo nejak extra podporovane-ved naco-bol Sunar 😖

Takmer kazda zena dokaze kojit a aj laktacia sa rozbehne-ak mas podporu okolia a nastudovane veci.Mna sa tiez mama pytala ci nemam "slabe mlieko" kedze Miska jedla kazde 3 hodky a to cca 40minut trvalo kazde dojcenie-ale nedala som sa odradit-tak mi potom varila rascovu polievku a pila som ten cajik pre dojciace matky 😅 Nikdy som nemala mlieka vela-ale po troske som aj odsavala a davala do chladnicky-aby mala Miska mliecko kym som v skole a Sunar bol doma len ako zaloha-otvorili sme ho az potom tusim o pol roka 😅

etuska
10. apr 2010

Zivot vyriesi za nas-uvidi sa podla okolnosti-ako dlho ostaneme v UK -no ale hadam tak okolo 35-ky by nam este dieta dali,ci nie? 😅

zuzanockamt
10. apr 2010

no pri mne moja mama hned "stratila" mlieko, lebo sa zlakla, mala som totiz mensi problem s nohou pri narodeni, ale to sa v pohode do toho pol roka doriesilo, tak bohuzial uz sa jej po tom soku mlieko nevratilo ... ja uvidim ako to pojde, ale ak sa mam pri tom trapit, tak to radsej necham tak ... ja som vyrastla na umelom a nikdy som nebola viacej chora ako ine deti a ani alergiu nemam na nic a travenie mam take ako väcsina populacie

zuzanockamt
10. apr 2010

dieta ti daju kludne aj v 50-ke, ale uz väcsie ... pozeraju na to, aby bol primerany vekovy rozdiel ... takze tak okolo 35-ky este mate sancu aj na malinke

etuska
10. apr 2010

Ved uvidis ako sa veci vyvinu.V mnohych pripadoch ked zeny "nemozu" dojcit tak je na vine aj zla technika dojcenia-to ze sa babo zle prisaje a mamicka to nevie a nik jej neporadi...
Ja som nadabila v KE-Šaci na zaltu sestricku,ktora ma hned usmernila a aj mi ukazala co robit ked sa babo zle prisaje-ze netreba bradavku tahat z pusy,ale dat malicek babatku do ustociek-ku kutiku a ono bradavku samo pusti a skusit znovu

etuska
10. apr 2010

ja by som v pohode vzala aj take 3-4 rocne-ale to fakt zalezi od toho ako na tom budeme financne a ci budeme mat vyriesenu bytovu otazku

zuzanockamt
10. apr 2010

no ved uvidim, co bude ... ake bude krpate, ci bude spolupracovat a tak ... ale ak budem kojit, tak max. do toho roka ... a mozno aj menej ... podla toho ako pojdem do prace

etuska
10. apr 2010
etuska
10. apr 2010

ja som kojila 9mesiacov-lebo potom som musela este z vysky ist na jednu exkurziu -na 5dni-tak som musela odstavit a od septembra som aj tak nastupila potom do prace

etuska
10. apr 2010

Teraz chcem byt na MD tych 9mesiacov a uvidim ako to bude potom s robotkou-lebo Misku som ku koncu dojcila este rano a vecer-tvorba mliecka sa potom upravi podla toho ako casto prikladas

zuzanockamt
10. apr 2010

idem ja pomaly do postele, aby som zase rano dlho nevyspavala ... tak teda dobru noc a peknu nedelu 🙂

etuska
10. apr 2010

tu su Zuzi aj fotky:

https://www.starostlivostodieta.sk/dojcenie.html

ja som zo zaciatku ako taka "ťapa" dojcila po sediacky a vtedy ma dost bolel chrbat a potom som si zvykla poleziacky,tak ze som pouzila viac vankusov a to bola pohodicka-aj v noci-ked Miska zamrncala-len som ju k sebe prilozila a ani som vstavat nemusela 😅

etuska
10. apr 2010

dobru noc 🙂 Ja som spala poobede asi 2 hodky,tak teraz idem zavesit pradlo a nieco dobre zobnut 😅
peknu nedelu aj tebe 😵

luckam77
11. apr 2010

ahojte baby...prosim vas neviem presne ci tu alebo v inej diskusii mi niektora sem hodila link na taku gynekologicku poradnu....ak je to odtialto prosim poslite mi ju...dakujem

riana12
11. apr 2010

ahojte babulky, ako sa dneska mate?

smolka
11. apr 2010

zuzanockamt,
no teskam sa s Tebou 😎

riana12
12. apr 2010

ahojte, no mame tu pondelok 😝 dneska take divne pocasie, radsej by som len v posteli niekde bola... 😅

etus, takze dneska uz v robotke? to si po tych dvoch tyzdnoch?

smolka
12. apr 2010

na pondelok u mna celkom zatial fajn den..pan docent ma pochvalil za pracu normalne som myslela,ci nekracam 10cm nad zemou a to som robila na poslednu chvilu - klasika 😝
Akurat som sa docasne prestahovala k nasim,bo u nas sa neda existovat..zatepluju nam a od rana od 7 do vecera do 6 len vrtaju takze ani spat ani sa ucit..
tak uvidime co porobi vzduch v horach :D :D
Zelam Vam krasny dnik

riana12
12. apr 2010

smolka, jeeej, v horach? 😵 musi byt fajn taka zmena... aj ked asi vacsia zima nez tu dolu, ze?

zuzanockamt
12. apr 2010

Ahojte 🙂

dnes nam bolo umoznene odist z prace skor, tak som rada, ze si oddychnem trosku ... zas ma tlaci podbrusko 😝 ... zajtra pridem az okolo pol siedmej domov, ale v stredu idem na sono, tak pojdem skor domov ... no a piatok a stvrtok budeme tahat dlhsie 😝

riana12
12. apr 2010

Zuzi, no tak sup do postele, oddychnut, nabrat sily na zajtra... 🙂

Ja som tiez na nervy z mojho podbruska... zacina ma uz boliet ako na MS, som 17DC a zacala som trosicka aj krvacat... som sa pocinila a mam rozpisany dlhokansky mail dokimu 😀 som zvedava, co on potom na to...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre